Autor Wątek: Podwyżki na 2008r.  (Przeczytany 227340 razy)

Offline Wojtek79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 19, 2007, 15:25:54 »
Czytałem ten artykuł...
Szczerze to sam już nie wiem czy to dla nas jakiś prezent czy wszystko co dostaniemy w 2008 r.  Bo rozumując po chłopsku to powinniśmy dostać planowane podwyżki w ustawie plus to co obiecuje Pani Zyta... Znając jednak życie to będzie zupełnie inaczej... Nie wierzę, że spadnie na nas grad kasy hehe...
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 19, 2007, 19:53:32 »
moim zdaniem artykul w GP moze wyrzadzic NAM strażakom wiecej zlego niz dobrego. Ludzie mysla, ze my po takich podwyzkach bedziemy zarabiali nie wiadomo ile, a w rzyczywistosci nasze zarobki w porownaniu do tempa wzrostu zarobkow w innych zawodach rosna baaardzo powoli. Doszlo do tego, ze w niektorych rejonach kraju ciezko jest znalesc chetnych do pracy w PSP, gdyz ludzi odtraszaja mizerne zarobki zwlaszcza na starcie, a i pozniej jak wiemy nie powalalaja one NIKOGO na kolana!! pozyjemy zobaczymy :)

Offline Wojtek79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 20, 2007, 20:10:08 »
A jak odzczują te symboliczne podwyżki strażacy znajdujący sie na samym "dole". Czy ktoś sie zastanawiał jak taki stażysta ma wyżyć przez co najmniej rok za tysiąc złotych... Nie daj Boże jeśli jeszcze ma na utrzymaniu rodzinę... Wiadomo na początku musi być ciężko. Każdy to przechodził... Ale czy aż tak... Czy człowiek, który co trzy dni ryzykuje życiem musi się gimnastykować z tym aby mu do pierwszego starczyło? A czy takie zmartwienie pomaga w dobrym wykonywaniu obowiazków? Czy ktoś nad tym myśli... Niech decydenci w końcu pomyślą dlaczego coraz wiecej ludzi uciekaka z podziału... Ciekawe kto tam będzie pracował za kilka lat...
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 21, 2007, 12:52:34 »
Policjanci mają podpisane już nowe rozporządzenie o podwyżkach a my kiedy???
http://www.gazetaprawna.pl/wydarzenia/?news=eGP20070921123269433

Według wskaźników ogłoszonych w lutym tego roku strażacy mieli dostać najwyższe podwyżki ze wszystkich służb mundurowych w 2008 roku, więc czekajmy na cierpliwie na rozporządzenie.....

Offline davcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 21, 2007, 13:06:37 »
No widziałem, jak pieknie podpisywali rozporządzenie w Słupsku... no i 500 zł średnio podwyżki, nie wiem czy im zazdrościć ale pewnie wyjdzie tak jak u nas: "średnie"...

Offline Thor998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • St.ogn.
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 21, 2007, 20:22:44 »
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2007, 20:26:31 wysłana przez Butel »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 21, 2007, 20:25:47 »
Napiszę tak - jak słyszę o średnich kwotach podwyżki, to mi się niedobrze robi :angry:
Myślę że większość podziela moje zdanie.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 21, 2007, 20:35:36 »
Średnie kwoty - dlaczego nigdy nie zdarzyło się żeby Związki Zawodowe wywalczyły podwyżkę w równej wysokości dla wszystkich? Już pomijam sprawy związane z wysługą lat itp itd. ale ustalenie po prostu że wszyscy bez względu na grupę dostają po np 350zł (a pochodne to już inna sprawa....)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 21, 2007, 20:41:31 »
a tak przy okazji - wiecie jaka jest dysproporcja między uposażeniem strażaka na najniższym stanowisku a tym na najwyższym? ten drugi ma dwa razy tyle... tylko że nie u nas - na wyspach. u nas to jest coś ok. dziewięciu razy tyle :)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 21, 2007, 21:48:27 »
Hm...
Już był sobie taki </nie/jeden>  -_- Który wielce obiecywał /dyż. operac. PSP głównie/ Nie ma go  ^_^!!! Poszczególni Kdt.Ci nadal swoje  :angry: :angry: Nie /u/wierzę jak nie zobaczę i nie dotknę! Podobnie....  :wacko:
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2007, 21:51:42 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 21, 2007, 23:18:01 »
Przy paranoi zarobków stażysty około 1000 zł z kawałeczkiem w zestawieniu z 5000 - 6000 zł KM/KP  należy choć troszkę zastanowić się nad bezsensem systemu płac w PSP

Mam jeszcze innego "pomysła" na wysokich stanowiskach w PSP wprowadzić np wypłatę dla KM - w wysokości 150% - 200% pensji ratownika. Komendant chce zarabiać więcej?  Niech ciągnie wypłatę najniżej uposażonych.

Proporcje w pensji-żołdzie w mundurze winny być tak jak i wszędzie ale jak na razie to mamy pogłębiającą się dysproporcje, a program modernizacyjny może je jeszcze pogłębić. :)

Offline straszak 1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 21, 2007, 23:20:09 »
Co sądzicie o przyszłorocznych podwyżkach dla Policji ??? Najwidoczniej rządzący uznali że m.in. Straż Pożarna nie zasługuje na większe pieniądze. Ponieważ pieniądze (te 500 zł na każdego policjanta w przyszłym roku) są przesunięte w ramach naszego resortu - nam dostaną się ochłapy.. I znowu zostaliśmy oszukani. A związki ..... no cóż robią swoje .... dla siebie.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 21, 2007, 23:45:00 »
@straszak 1
Ty faktycznie straszysz?
Na temat podwyżek przyszłorocznych możesz na tym forum poczytać - Wiadomo, że nic nie wiadomo. Czyli mamy mieć do wypłaty to co zagwarantowane jest poprzez ustawę modernizacyjną średnio ok.300 zł na etat oraz minister otrzymał pisemko od ZZ żeby tę kwotę zwiększyć na co najprawdopodobniej się zgodzi.
A ty już ciągniesz że znów nas oszukali no i jak to w takich sytuacjach winny musi być związkom się zaliczyło jobki :)

Nie siej mętu cieszmy się że dostaniemy w gotówce, a nie w 1 kg gaśnicach

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 22, 2007, 07:32:44 »
Co sądzicie o przyszłorocznych podwyżkach dla Policji ??? Najwidoczniej rządzący uznali że m.in. Straż Pożarna nie zasługuje na większe pieniądze. Ponieważ pieniądze (te 500 zł na każdego policjanta w przyszłym roku) są przesunięte w ramach naszego resortu - nam dostaną się ochłapy.. I znowu zostaliśmy oszukani. A związki ..... no cóż robią swoje .... dla siebie.

Już gdzie nie gdzie po komendach krążą średnie płace na rok 2008, i o dziwo jest więcej troszkę niż 500zł podwyżki, trzeba wsiąść też pod uwagę zmianę  najniższego uposażenia strażaka z 870zł prawdopodobnie do 1400zł.
A to co mamy zagwarantowane w ustawie moder..... nikt nam już nie odbierze, może przykładem policjantów - minister zrobi przesunięcia na płace ze środków przewidzianych na zakupy i dostaniemy więcej.
Przed wyborami dowiemy się więcej  ^_^.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 22, 2007, 07:40:31 »
Co sądzicie o przyszłorocznych podwyżkach dla Policji ??? Najwidoczniej rządzący uznali że m.in. Straż Pożarna nie zasługuje na większe pieniądze. Ponieważ pieniądze (te 500 zł na każdego policjanta w przyszłym roku) są przesunięte w ramach naszego resortu - nam dostaną się ochłapy.. I znowu zostaliśmy oszukani. A związki ..... no cóż robią swoje .... dla siebie.

Z tego co wiem (może wiem źle!) te pieniądze dla policji pochodzą z nie wykorzystanych na zakupy środków z ustawy modernizacyjnej, tak że nikt nam (Straży Pożarnej) od ust nie odebrał. Teraz musimy

Cytuj
Proporcje w pensji-żołdzie w mundurze winny być tak jak i wszędzie ale jak na razie to mamy pogłębiającą się dysproporcje, a program modernizacyjny może je jeszcze pogłębić

@fireman - Ale tu już chyba rola związków żeby do tego nie dopuścić, nie uważasz?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2007, 07:44:49 wysłana przez mario68 »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 22, 2007, 15:33:44 »

Cytuj
Proporcje w pensji-żołdzie w mundurze winny być tak jak i wszędzie ale jak na razie to mamy pogłębiającą się dysproporcje, a program modernizacyjny może je jeszcze pogłębić

@fireman - Ale tu już chyba rola związków żeby do tego nie dopuścić, nie uważasz?

W normalnych warunkach to nie tylko rola związków ale i naszego kierownictwa w KG jak się widzi objawy to trzeba je zacząć leczyć. Ciekawi mnie to (gdzieś o tym pisałem na forum), że minister Stasiak zauważył problem piramidalnego rozkładu pensji w służbach resortu w tym w policji. Co więcej obiecał, że będzie w roku 2008 przeciwdziałał tego typu praktykom.
Tylko kłopot w tym że 2008 rok to już termin po wyborach parlamentarnych, a jak życie uczy obietnic nie trzeba dotrzymywać bo to nie są zasady :).

Dziś nakarmią nas czymkolwiek aby nas nakłonić na skreślenie odpowiednich ludzi na listach. Ja też mogę zagwarantować, że w przypadku mojego wyboru do parlamentu* zagwarantuję wzrost płac w służbach mundurowych, a każdej kobiecie zagwarantuję iż w przypadku chęci zajścia w ciążę mogę spowodować mnogi poród z wyłączeniem bliźniaków bo to dość powszednie.

*do modów i administratora - niniejszy tekst nie jest agitacją polityczną gdyż nie kandyduję do władzy ustawodawczej :)

Offline Tuś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 22, 2007, 22:14:30 »
Obiecanki cacanki nasze pobory w następnym roku wzrosną tyle co i w tym ( a dlaczego bo ludzie którzy są w KG nie rozumieją i nigdy nie zrozumieją tego czego  nie wykonywali " morze to jest dygresja " ale p-o co jest dodatek motywacyjny jak i tak strażacy z PB nie maja i nie będą mieli  dodatku 50 %   



Już to przerabialiśmy, w tym wątku.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2007, 08:14:11 wysłana przez Butel »

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 24, 2007, 20:20:24 »
Przy paranoi zarobków stażysty około 1000 zł z kawałeczkiem w zestawieniu z 5000 - 6000 zł KM/KP  należy choć troszkę zastanowić się nad bezsensem systemu płac w PSP

Mam jeszcze innego "pomysła" na wysokich stanowiskach w PSP wprowadzić np wypłatę dla KM - w wysokości 150% - 200% pensji ratownika. Komendant chce zarabiać więcej?  Niech ciągnie wypłatę najniżej uposażonych.

Proporcje w pensji-żołdzie w mundurze winny być tak jak i wszędzie ale jak na razie to mamy pogłębiającą się dysproporcje, a program modernizacyjny może je jeszcze pogłębić. :)
plusik a nawet dwa dla ciebie kolego za twojego "pomysla" gdybys startwal na jakies wysokie stanowisko to jestem za toba tylko zeby wtedy twoje poglady sie nie zmienily  ^_^

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 25, 2007, 10:37:45 »
Źle myślicie Panowie, nie tędy droga. Nigdy nie ciągnijmy zarobków ku dołowi, to nie Komendantom należy obnizać zarobki (podwyższać też już bym im nie chciał bo mają jak dla mnie dużo pieniędzy, takze dla nich to już tylko symboliczne podwyżki) ale należy podwyższyć pensje od dołu, min. dla stażysty do 1 roku,  1700-1800 dla stażysty z roku 1-3 i po trzecim roku minimum 2000. To jest lepsze podejście do sprawy niż obniżenie zarobków KM/KP do 200% stażysty. Pozdrawiam
EGO = 1 / wiedza

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 25, 2007, 11:32:13 »
panowie, a czy ktos popatrzył ile mu wzrosła pensja? bo mi po średniej pięknej  350 zł brutto, dostałem 200zł brutto ( ale media podały 350zł ludziska się pytają o co nam chodzi takie piękne podwyższki) i na rączkę netto wyszło 97zł
to k....wa jest kpina aby wszystkie podatki wyniosły ponad 50%.
rozumię 20% no dobra zdrowotne, i coś tam jeszcze niech będzie 30%, ale 50% ?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2007, 11:35:25 wysłana przez bart73 »

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #95 dnia: Wrzesień 25, 2007, 11:49:25 »
Cytuj
dostałem 200zł brutto i na rączkę netto wyszło 97zł
To przecież rozbój w biały dzień.  ^_^. Podjedz w księgowość i weź fiszkę a potem w kadry, i wytłumacz o co chodzi może jakiś błąd w naliczaniu.

A tak na poważnie to chyba coś pokręciłeś, jeżeli dostałeś 200zł brutto odjąć z podatek 19 % bo chyba jeszcze nie wpadłeś w II próg podatkowy to zapewne nie wychodzi 97zł netto.
Czy ktoś zwrócił uwagę na przekazywane wiadomości w mediach, podwyżki u policjantów były komentowane przekazywane w dwojaki sposób :
1.  Policjanci dostana po 500zł podwyżki,
2. Policjanci otrzymają średnio na etat 500zł podwyżki,
Czy to jest to samo, ano dla jednych tak a dla drugich nie, w zależności od stopnia interpretacji słownej wypowiedzianych słów.
Średnio nie znaczy równo, to pojęcie wygodne bardzo dla decydentów.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2007, 11:51:04 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #96 dnia: Wrzesień 25, 2007, 11:59:51 »
panowie, a czy ktos popatrzył ile mu wzrosła pensja? bo mi po średniej pięknej  350 zł brutto, dostałem 200zł brutto ( ale media podały 350zł ludziska się pytają o co nam chodzi takie piękne podwyższki) i na rączkę netto wyszło 97zł
to k....wa jest kpina aby wszystkie podatki wyniosły ponad 50%.
rozumię 20% no dobra zdrowotne, i coś tam jeszcze niech będzie 30%, ale 50% ?

Sprawdź dokładnie czy się nie pomyliłeś... bo coś bardzo dużo Ci tych potrąceń wyszło  -_-. Chyba potrącili Ci coś jeszcze (większ składka na zz lub jakieś inne dobrowolne składki :huh:) bo potrąceń nazwijmy je "ustawowych" (podatek + ubezp. zdrowotne) w I skali podatkowej jest 20,25% (na co składa się 19 % podatku + 1,25% ubezp.zdrowotnego płaconego przez pracownika i nie odliczanego od podatku). Nawet jak Twoje zarobki przekorczyły I skalę podatkową to potrącenia powinny wynieść 31,25% (analogicznie 30% podatku i 1,25%ubezp.zdr.) a jak się uwzględni w obu przypadkach jeszcze wolną kwotę od podatku (bodajże 47,71zł) oraz koszty uzyskania przychodu to potrąceń w rezultacie wychodzi mniej. A potrącenie (obowiązkowe) w wysokości 50% jest dla mnie nie wytłumaczalne (chyba że komornik....). Sprawdź dobrze odcinek z wypłaty i napewno sprawa się wyjaśni....
Chyba że jesteś cywilem....a nie funkcjonariuszem wtedy takie potrącenie jest bardziej prawdopodobne...

Nadmieniam, że starałam się potrącenia wytłumaczyć w miarę jasno (uprościłam) bo w rzeczywistości liczy to w odpowiedni sposób. Ale myślę że wszyscy wiedzą, iż ubezp. zdrowotnego jest 9% tylko 7,75% jest odliczane od podatku a 1,25% płaci pracownik z własnej kieszeni....
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 25, 2007, 12:10:49 wysłana przez biurówka »

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #97 dnia: Wrzesień 26, 2007, 09:14:07 »
w tym roku dostalem 100zl podwyzki , w 2008 na wiecej nie licze , lepiej tyle niz nic

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #98 dnia: Wrzesień 26, 2007, 19:36:08 »
Witam. Na stronie KGPSP jet ciekawa wzmianka o podwyżkach na przyszły rok . wzrost wskaźnika o kolejne 0,14 pkt. Co daje według obliczeń na przyszły rok wzrost do 2,37 . miało być 2,23 według ustawy o o modernizacji służ a w projekcie budżetu zapisali kolejne 0,14 . Tylko nich mi ktoś mądry wyjaśni co to oznacza te 2,37 średnie ale jakiej i jak to jest liczone? jakaś kwota bazowa czy coś?

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #99 dnia: Wrzesień 27, 2007, 09:31:37 »
Witam. Na stronie KGPSP jet ciekawa wzmianka o podwyżkach na przyszły rok . wzrost wskaźnika o kolejne 0,14 pkt. Co daje według obliczeń na przyszły rok wzrost do 2,37 . miało być 2,23 według ustawy o o modernizacji służ a w projekcie budżetu zapisali kolejne 0,14 . Tylko nich mi ktoś mądry wyjaśni co to oznacza te 2,37 średnie ale jakiej i jak to jest liczone? jakaś kwota bazowa czy coś?


Wielokrotność kwoty bazowej stanowiącej przeciętne uposażenie funkcjonariuszy a mnożnik kwoty bazowej, służący do ustalenia wysokości dotychczasowej miesięcznej stawki uposażenia zasadniczego-to są dwa różne pojęcia i nie należy ich mylić.

W projekcie przewiduje się wzrost wskaźnika wielokrotności kwoty bazowej o dodatkowe 0,14 pkt. Wskaźnik kwoty bazowej w 2008 roku będzie wynosił 2,37 pkt.

Czyli inaczej mówiąc z budżetu na jednego strażaka,począwszy od uposażenia zasadniczego a skończywszy na 13-ce, obecnie :
2,02 X 1459,84 zł = 2948,87 zł. Kwota bazowa dla funkcjonariuszy wynosi 1 459,84 zł.(mogę się mylić z wielkościami kwot, ale tak to mniej więcej by to wyglądało)
Projekt na 2008r przy analogicznej kwocie bazowej (1 459,84 zł.):
2,37 X 1459,84 zł = 3459,82 zł
Natomiast mnożniki w grupie to też wielokrotność tej kwot bazowej i zależy ona od zaszeregowania i służy do ustalenia wysokości dotychczasowej miesięcznej stawki uposażenia zasadniczego.
Wzrost wielokrotności kwoty bazowej nie oznacza, ze w takiej samej wielkości musi wzrosnąć twój mnożnik w zaszeregowaniu.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2007, 09:53:41 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk