Autor Wątek: Podwyżki na 2008r.  (Przeczytany 227263 razy)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 11, 2007, 18:24:56 »
Cytuj
Generalnie chodzi mi o tabele, bo nie mogę nigdzie aktualnych znaleźć.
Ewentualnie jak to wygląda na 2008 rok. Czy jest jakiś projekt juz ??

Na pewno jest, tylko jeszcze nie opublikowany w fazie roboczej.
Może na początku września ujrzy światło dzienne.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 11, 2007, 18:34:21 »
sezon urlopowy jeszcze trwa więc nie ma czego jeszcze oczekiwać, zresztą sytuacja polityczna w kraju nie ciekawa - znowu walka o koryto a potem zmiany duże i to wszędzie.
Pozdr
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 15, 2007, 12:20:02 »
,,Średni wzrost uposażenia na 2008 rok w ramach programu Modernizacji wraz z nagrodami wynosi 306,57 zł (bez kwoty waloryzacji 2,3%).
Podpisane porozumienie w zakresie ustalenia w/w średnich oparte jest na wypracowanym systemie wskaźników i stworzeniu grup komend wojewódzkich, które miałyby podobną średnią (kategoria komend/obciążenie wyjazdami).
W trakcie posiedzeń strona związkowa otrzymała szczegółową informację dotyczącą wykazu ilości etatów do ucywilnienia w roku 2008 w podziale na komendy wojewódzkie i powiatowe, a także rozdysponowania 88 etatów KG PSP i jednostek centralnych w roku 2007 oraz przekazania ich do komend powiatowych i wojewódzkich PSP. W sprawie zasad rozdziału środków finansowych na podwyżki uposażeń strażaków PSP w roku 2008 przyjęto wspólnie zaakceptowaną przez obie strony zasadę zróżnicowania średnich płac po podwyżce, dzieląc województwa na kategorie w zależności od wielkości województwa i ilości mieszkańców, a także od liczby wyjazdów w JRG w przeliczeniu na jednego strażaka. Dla województwa o najwyższym obciążeniu operacyjnym zaproponowano najwyższy poziom uposażeń, ze szczególnym uwzględnieniem woj. mazowieckiego i śląskiego. W wyniku ustaleń postanowiono zrównać i stworzyć grupy komend wojewódzkich, które miały podobną średnią. W ten sposób doszło do podziału na trzy kategorie komend wojewódzkich z wyodrębnioną komendą wojewódzką PSP woj. mazowieckiego i śląskiego.

Obecni na spotkaniu przedstawiciele central związków zawodowych zgodnie uznali rozdział środków finansowych za jasny i czytelny, podkreślając przy tym słuszną zasadę naliczania podwyżek według wskaźnika, a nie według uznania. Przy czym na co zwrócił uwagę przedstawiciel ZZS „Florian" rozdział środków w powiatach powinien być uzależniony od lokalnych uwarunkowań np. specjalistyczne grupy ratownicze. W takim przypadku komendanci wojewódzcy powinni mieć wpływ na rozdział środków.

Po zaprezentowaniu obliczeń i średniego uposażenia z podziałem na 3 grupy komend wojewódzkich i wyodrębnieniu komend mazowieckiej i śląskiej, strony spotkania uzgodniły podział środków na podwyżki w roku 2008. ,,
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2007, 12:25:08 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 15, 2007, 23:45:45 »
Witam


Obecni na spotkaniu przedstawiciele central związków zawodowych zgodnie uznali rozdział środków finansowych za jasny i czytelny
Mam nadzieję, że jasność i czytelność zostaną szybko wytłumaczone.

Projekt rozporządzenia , który jest dostępny właściwie nie wyjaśnia nic.
"Rozmydlony" na 12 pkt dodatek motywacyjny - osobiście może załapałbym się na 6 z tych pkt ,ale i tak bedzie to zależec od humoru dowódcy lub komendanta w danym dniu. A trzeba pamiętac , że moze to być aż 30% wynagrodzenia.
Musimy cierpliwie czekać na tabelę z podwyżkami w grupach, bo to mamy pewne, zresztą tak było w tym roku.
Pozdr

PS Butel użyłem cytat z twojego posta , ale wiem że jest to cytowane z kgpsp.gov
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline zastawka6

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 18, 2007, 21:34:34 »
Ty pożarmik dzięki kaczorkom to ty chłopię masz podwyżkę jakiej ja nie pamietam od 10 lat jeżeli pracujesz krócej to przypomnij sobie spoty reklamowe z poprzednich wyborów pana Wermahta (Tusk), podwyżkę zamiast w ciągu 3 lat dostałbyś po 10 a emkę po 20. Kolego a co związków to się od nich od......l bo z tonu twojej wypowiedzi wynika że żadnym związkowcem nie jesteś a wypowiadasz sie na ich temat , pamiętataj że to w dzięki związkom dostajemy podwyżki a nie panom z KG. Czyżby kolejny jakiś biurowy frustrat co nie dostal awansu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2007, 21:44:04 wysłana przez Butel »

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 18, 2007, 21:59:01 »
Panowie, tylko bez polityki tutaj......
Nie ma co chwalić jednej partii a drugiej ganić, podwyżki są efektem dobrej koniunktury na rynku, mniejszego bezrobocia (bo wszyscy młodzi lub/i chętni są zagranicą), większej operatywności samych Polaków, gdyby rząd nie dał budżetówce teraz podwyżki to marny byłby jego los. To nie jest ich dobra wola tylko konieczność, bo wszędzie rosną lub rosłyby płace prócz budżetówki. Pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 19, 2007, 13:19:40 »
Zastawka przypomnij sobie gdy ministrem był Biernacki ile dostaliśmy, i o ile były to czasy gorsze dla gospodaki.Nic nie dajac teraz, rząd wydaje sobie wyrok sam na siebie i doprowadza do odejścia kolejnej dużej grupy osób ze wszystkich służb. A plan modernizacyjnu rozpisany kwotowo to chwyt poniżej pasa.Bo nawet gdyby inne grupy zawodowe uciekły nam  o wiele wiecej to my dostaniemy tyle ile zapisane i to jeszcze podzielone na  dodatki motywacyjne dla oficerów z biura KG , KW i cześciowo KP.
A ty Zastawka będziesz zbierał brudy jako ekolog za marne grosze. PS. całe zawodowe życie spędziłem na PB a awanse dostaje regulaminowo i za dobrą służbę.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 19, 2007, 18:11:21 »
zastawka a jakim budżetem dysponują związki że aż taką podwyżkę dostałeś od nich ??  Ja jeszcze pamiętam "kuroniówki" wtedy to było fajnie bo non stop dostawało się jakąś kasę ale prawie wszyscy po równo i to było fajne no nie ?
Pozdrawiam
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 19, 2007, 19:52:19 »
A przypomnijcie sobie panowie, jak ą straszną kasę dawał Wan LM (zaczął i skończył jak prawdziwy ...)
Dziwi mnie tylko, że ludzie wykształceni nie kumają, że podwyżki budżetowe to jedno, a ustawa modernizacyjna, to drugie. Za jedynie słusznej władzy dostawaliśmy tylko grosze naliczane wg wskaźnika inflacji i co? pasowało? teraz grosz sypnął się z dwóch źródełek i też niedobrze. Do wykorzystania jest też kasa z rezerwy budżetowej, ale marne szanse, ze uda się ją ruszyć (obym był w błędzie), więc tak do końca nie cieszyłbym się z wcześniejszych wyborów, bo pomysły platformersów nic dobrego dla nas nie przyniosą.
Pozdrawiam.

Offline blacha

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 20, 2007, 08:36:13 »
Jest źle, ale prawdopodobnie będzie jeszcze gorzej. Jestesmy zbyt małym elektoratem, aby którakolwiek z partii zwracała na nas uwagę - 30 tysięcy głosów w skali kraju to prawie nic. "Zabrac przywileje strażakom, dodac kasy emerytom" - tym sloganem każda partia zyska przychylność emerytów, a nie straci wiele. Dlatego w obecnej sytuacji na duże podwyzki nie ma co liczyć. A średnia zawze wychodzi tak, że na PB dostajemy najmniej.

Dlatego głównym zadaniem KG jest "celebrowanie" kontaktów, częste spotkania z ministrami (szczególnie SW), przypominanie o PSP, "chwalenie się" sukcesami, robienie "propagandy" i tym podobne działania. I "dreptanie", "załatwianie" kasy z każdego możłiwego (i niemożliwego) źródła. Jednym słowem- musimy uduwodnić, ze jesteśmy potrzebni nie tylko do sprzatania po kraksie na drodze.

A jaka tematyka jest poruszana podczas spotkania z nowym MSW ... wystarczy poczytać na www.kgpsp.gov.pl.


Offline aspirantka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 20, 2007, 09:17:46 »
Zastawka, już zapomniałeś jaka średnia podwyżka była w 2001 roku. To sobie przypomnij. Było znacznie więcej jak w tym roku.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 20, 2007, 17:10:44 »
Cytuj
A jaka tematyka jest poruszana podczas spotkania z nowym MSW ... wystarczy poczytać na www.kgpsp.gov.pl.

Ciekawe sformułowania nowego ministra i KG na spotkaniu w KG :
,,Podczas spotkania Minister Stasiak podkreślił istotną rolę Państwowej Straży Pożarnej w zarządzaniu kryzysowym, zaznaczając że MSWiA zapewni właściwe warunki do działania naszej formacji w szeroko pojętym obszarze bezpieczeństwa. Wskazał też, że ustawa modernizacyjna jest źródłem gwarantującym poprawę wyposażenia i wynagrodzenia strażaków, a czasookres jej obowiązywania jest najlepszym momentem poprawy warunków funkcjonowania krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego jako zespołu przedsięwzięć i samej formacji PSP. Na tym tle Pan Minister podkreślił dwa ważne aspekty: płacowo-sprzętowy i zadaniowy polegający na aktywności w zakresie odnajdywania sposobów na rozwiązywanie problemów.,,

,,Komendant Główny PSP bryg. Marek Kubiak poinformował Ministra Stasiaka, że obecnie kierownictwo Komendy Głównej PSP jest młodym zespołem, który w okresie 3 miesięcy opanował trudną sytuację łagodząc niepokoje jakie towarzyszyły strażakom w poprzednim okresie podkreślając przy tym dobre relacje ze związkami zawodowymi. Komendant Kubiak zwrócił też uwagę na zmiany w systemie motywacyjnym w wynagradzaniu strażaków, a także wskazał na możliwości wynikające z ustawy modernizacyjnej przede wszystkim w zakresie zakupu wyposażenia jak i samego wzrostu uposażeń strażaków.,,
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2007, 17:13:39 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 21, 2007, 00:13:54 »
Witam!
Obecny bynajmniej na tym <Forum> nic nie obiecuje - bo poprzedni...Ech :angry: Dyż. SK, nadal podział - teraz na chore Kat. Tak będziemy jednak poniżej<< i zawsze sami !!!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 28, 2007, 07:15:21 »
,,Porozumienie, które podpisali premier Jarosław Kaczyński oraz przewodniczący "S" Janusz Śniadek, dotyczy realizacji postulatów związku, które przedstawił powołany w czerwcu Krajowy Sztab Protestacyjny przy Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Umowa zakłada m.in., że od stycznia przyszłego roku płaca minimalna wzrośnie do 1126 złotych brutto. Stanowi to 40 procent prognozowanego wynagrodzenia przeciętnego w roku przyszłym. Wynagrodzenia w państwowej sferze budżetowej w przyszłym roku wzrosną natomiast o 9,3 procent, przy uwzględnieniu wskaźnika wzrostu płac w sferze budżetowej i wzrostu płac wynikającego z redukcji składki rentowej od lipca 2007 oraz stycznia 2008 roku. ,,
Ciekawe jaki to będzie miało wpływ na nasze podwyżki przewidziane już w ustawie modernizacyjnej.
Czy podwyżka wynikająca z ustawy + 9% ??
Osobiście w to nie wierze. Chociaż kampania przedwyborcza już sie rozpoczęła.  ^_^
Pozdrawiam
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2007, 09:17:44 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 10, 2007, 17:39:15 »
,,W komunikacie z 04 lipca 2007 roku informowaliśmy o wystąpieniu przez Federację Związków Zawodowych Służb Mundurowych z apelem do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o wnioskowanie do Rady Ministrów w celu przesunięcia w ramach tzw. ustawy modernizacyjnej środków rzeczowych na płace.

Apel spotkał się z pozytywnym odzewem Pana Ministra Stanisława Stasiaka, który polecił poszczególnym służbom w trybie pilnym przygotowanie rozdziału tychże środków ze szczegółowym wskazaniem z jakich części rzeczowych będą one pochodzić. Pan Minister zaproponował zwiększenie uposażenia dla wszystkich służb jednakowo o wskaźnik 0,14 + wskaźnik przewidziany w ustawie modernizacyjnej (dla PSP będzie to wzrost płacy w 2008 roku o wskaźnik 0,35 – średnio około 500,00 zł). Przewiduje się również zwiększenie płacy dla pracowników cywilnych. Zatem pozostaje mieć nadzieję, że wniosek Pana Ministra zostanie pozytywnie przyjęty przez Radę Ministrów.,,
http://www.zzsflorian.pl/pokaz.php?id=128
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 10, 2007, 21:07:09 »
Witam!
Cytuj
średnio około 500,00 zł)
Bardzo pozytywna, miła wiadomość tylko... właśnie! Hmm.... Jednak może? Chore grupy zaszereg. :angry: /Sk/
Pozdr.

Ps. Ot... co Butel jn.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2007, 21:31:00 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 10, 2007, 21:12:50 »
Zaraz pojawią się komentarze - znowu ta średnia- kto ją otrzyma, poczekamy na projekty tabel zaszeregowania.
Tegoroczna średnia też była duża.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 10, 2007, 21:34:57 »
Witając po wakacyjnej przerwie muszę od razu się podzielić swoimi odczuciami na temat tych domniemanych 500 zł na nowe podwyżki w 2008 roku. jedno jest pewne, że dziś obecnie rządzący jak i każdy kto będzie walczył o reelekcję zapewni, że podwyżki będą i to duże.
Życie jednak później weryfikuje takie słowa rzucane w kampanii.

Ciągnąc ...takiej kiełbasy wyborczej to nawet Sokołów S.A. nie produkuje. No cóż ale co niektórzy myślą, że "...ciemny lud przyjmie wszystko" :)

Zostawiając sobie cień złudzeń... powiem tak zobaczę to uwierzę.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 11, 2007, 17:05:54 »
Teraz jak się zbliżają nowe wybory będą obiecywać wszystkim grupom zawodowym , ostatnio znalazły sie dla lekarzy (których  wcześnie  nie było) żeby tylko nam sie nie dostały ochłapy ...Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline davcio

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 12, 2007, 18:16:29 »
no jak narazie czekamy na te obiecan "średnie 500 zł", które faktycznie bedą połową tego pewnie... chyba ze Zyta tupnie nogą :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2007, 18:18:46 wysłana przez davcio »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 13, 2007, 22:10:36 »
Tia ja czekam na podwyżkę tego roczną bo jak na razie dostaliśmy tylko to co wynikało ze zmiany grup określonych w rozporządzeniu. To była kasa .... Dodatki jak stały w miejscu tak stoją kasa jest tylko jakoś z chęcią jej rozdysponowania jakoś nie dobrze.

Więc póki nie ma rozdysponowanych środków w komendzie na 2007 rok to nie rusza mnie obietnica kwoty około 500 zł średnio na etat, z której otrzymam kolejne 120 zł po podatku.

Fikcjo podwyżek trwaj wiecznie i mam ten naród i nas strazakó, że zarabiamy kasę , bo przecież zarabiamy?? nie??
W 2007 roku 230 zł
W 2008 roku 500 zł
a przeciętnie zafasuję jakieś max.300 zł - normalnie raj. 

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #71 dnia: Wrzesień 18, 2007, 12:04:05 »
Cytuj
Tia ja czekam na podwyżkę tego roczną bo jak na razie dostaliśmy tylko to co wynikało ze zmiany grup określonych w rozporządzeniu. To była kasa .... Dodatki jak stały w miejscu tak stoją kasa jest tylko jakoś z chęcią jej rozdysponowania jakoś nie dobrze.

Bardzo ciekawe, po ostatniej naradzie w KG dot. ,,Programu modernizacji.........,, przekazano wszystkim KW że nie można robić oszczędności na średniej płacy strażaka, a także że w miesiącu grudniu ma być wykorzystana średnia płaca w 100%. Ustalono także że inne zmiany w planie nie są możliwe do zaakceptowania. Chodzi tu o przesunięcia na wypłatę nagród uznaniowych i zapomóg (zwiększenie funduszu płac ponad 1%). Prędzej czy później musi zostać wypłacona kwota i zrównana do średniej.
Chyba że przesunięcia zostały już wykonane na inny cel. :huh: :huh:
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #72 dnia: Wrzesień 18, 2007, 19:53:04 »
Cytat: Butel li[/quote

Bardzo ciekawe, po ostatniej naradzie w KG dot. ,,Programu modernizacji.........,, przekazano wszystkim KW że nie można robić oszczędności na średniej płacy strażaka, a także że w miesiącu grudniu ma być wykorzystana średnia płaca w 100%. Ustalono także że inne zmiany w planie nie są możliwe do zaakceptowania. Chodzi tu o przesunięcia na wypłatę nagród uznaniowych i zapomóg (zwiększenie funduszu płac ponad 1%). Prędzej czy później musi zostać wypłacona kwota i zrównana do średniej.
Kolejne puste słowa i obiecanki - forsy już dawno niema poszły na inne rzeczy np. bardzo wysokie odprawy odprawy dla pracowników KW ?A może na co innego? to wiedzą tylko wtajemniczeni przez naszych przełożonych.Dla szarych strażaków nie ma nawet na odprawy emerytalne czekają niektórzy po kilka miesięcy.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #73 dnia: Wrzesień 18, 2007, 22:37:51 »
Jeden z emerytów u mnie w komendzie przyszedł ze złożonym pozwem o odprawę i odsetki od dnia zwolnienia ze służby do czasu wypłacenia - wiecie jak szybko komendant odnalazł "zagubione" w budżecie pieniądze??

Offline biurówka

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #74 dnia: Wrzesień 19, 2007, 11:40:57 »
Witam
W Gazecie Prawnej Nr 182 jest napisane:
"Pensje w sferze budżetowej wzrosną od 2,3 do 10 proc.

W budżecie na 2008 rok nie ma środków na 9,3 proc. podwyżki dla wszystkich
Tylko niektórym urzędnikom i funkcjonariuszom pensje wzrosną nawet o 10 proc.
Różnica w wynagrodzeniach w sektorze publicznym i prywatnym jest zbyt duża"

w dalszej części artukłu piszą:

"Docenieni mundurowi

O około 10 proc. za to wzrosną wynagrodzenia policjantów, strażaków, funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu i straży granicznej. Podwyżki gwarantuje im specjalna ustawa z tego roku. Zwiększa ona co roku wysokość mnożnika przez który mnoży się kwotę bazową, aby obliczyć wynagrodzenie. Jeśli w 2008 roku, w tej grupie zawodowej wzrośnie kwota bazowa oraz mnożnik, ich miesięczne średnie wynagrodzenia brutto wzrosną o 300 zł, czyli ponad 9 proc.

Komenda Główna Policji uważa, że płace w policji i tak nie będą konkurencyjne na rynku pracy. Obecnie osoby rozpoczynające pracę na komisariacie otrzymują około 1550 zł brutto. Na obsadzenie w policji czeka ponad 6 tys. etatów"
 
link do tego artykułu: http://www.gazetaprawna.pl/?action=showNews&dok=2052.89.0.39.16.1.0.1.htm

wnioski każdy sobie sam wyciągnie  :huh:
pozdrawiam