Autor Wątek: Podwyżki na 2008r.  (Przeczytany 227178 razy)

Offline Chemik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 10, 2007, 10:00:07 »

Witam.
Jestem nowy na tym forum i tak sobie, czytam i zastanawiam się skąd się wzięło moje 50 zeta podwyżki. Fakt jestem stażystą (mgr chemii, medyk, i parę innych różnych ciekawych papierków potwierdzonych praktyką). Co dzień a raczej, co służbę zastanawiam się, kiedy ten kolos na glinianych nogach padnie? Z kolegiami zastanawiamy się nad wyjazdem i podjęcie pracy jako Fireman na obczyźnie- gdzieś czytałem, że już w 5 krajach możemy i nie musimy mieć obywatelstwa tylko 3 lata stażu no i język.

Pazdro












Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 11, 2007, 12:38:23 »
@flogiston - życie z pensji pozwalającej opłacić dom, utrzymać rodzinę, spełnić wymagania typu zakupy bez debetów i linii kredytowych mieć za co zalać paliwo do samochodu, to takie normalne codzienne rzeczy, na które powinno nas, strażaków, stać.
Myślę, że 4,5 tys to kwota, która na ww/w starczy nawet w rodzinie 4 osobowej ;)
W tym przypadku na pewno narzekań by nie było no chyba, że ktoś urodził się by narzekać.

@Chemik - z magistrem chemii w PSP na stażu?? Musisz kochać tą robotę.
W Szkocji możesz podjąć pracę oczywiście ze znajomością języka, w Anglii musisz mieć kurs językowy techniczny i życzą sobie aby był odbyty u nich na wyspach.

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 11, 2007, 13:04:20 »
A Daj Ci Boże i nam wszystkim...
Nie, żeby się przegadywać, ale...  mam już trochę podwyżek za sobą.
Realista to dobrze poinformowany ( były) optymista.
Pesymista to zdezorientowany ( były) realista.

Twoje zdrowie
Contra facta non valent argumenta.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 11, 2007, 13:39:41 »
Można by tak połączyć siły w wspólnej sprawie :D http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,5439.msg66080.html#msg66080
Czerwone miasteczko było by potężniejsze od pielęgniarek. Rząd by zobaczył jak ma przygotowane służby przed EURO 2012 :D i by im mina trochę zrzedła, choć twardo ściskają swoje stołki aby z nich nie spaść.

Offline Chemik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 13, 2007, 11:56:57 »
Cóż robotę FIREMANA kocham a co do pensji to oczywiście trzeba o nie walczyć ostro i brutalnie. Piszę się na to "czerwone miasteczko" i proponuję zaprosić na gościnne występy Górników - wtedy podwyżki Mamy gwarantowane ^_^

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 13, 2007, 12:19:52 »
Tia Górników pozdrawiamy - twarde warunki pracy znają - ale nie o tym, z okazji protestu pielęgniarek o podwyżki w 2008 roku, w momencie usunięcia ich z drogi przed KPRM - jeden z górników po przyjeździe do Warszafki rzucił do telewizji,"... no niech teraz siostrzyczki ruszą" :)
nikt w tym kraju jak pamiętam nigdy nie doszedł do końca sporu jakiegokolwiek mającego na celu polepszenie warunków płacy i pracy w sposób pokojowy.

Zazwyczaj zawiera sie zgniły kompromis, który ze strony rządu nic nie załatwia bo problem jest tylko odłożony w czasie do rozwiązania, najlepiej dla następnej ekipy;

To po czym rezygnująca grupa z protestu jest "ochłapem z pańskiego stołu" + propozycja obietnicy nigdy nie wypełnianej.

Popatrzcie wstecz tylko górnicy skoro zostali wspomnieni narozrabiają, walcząc o swoje i zawsze mają to co mają, mimo rozbicia swojej grupy zawodowej jak dzieje się im źle potrafią walczyć ramie w ramie.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 14, 2007, 11:41:48 »
Fakt jestem stażystą (mgr chemii, medyk, i parę innych różnych ciekawych papierków potwierdzonych praktyką).
I Ty się marnujesz w straży??? w bylejakiej firmie farmaceutycznej wyciągniesz x3 więcej niż tu. Jesteś pasjonatem.... pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline jaza

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 16, 2007, 01:23:39 »
W PSP najliczniejszą grupą zawodową zawsze powinni być podoficerowie stanowiący fundament (podstawę) stożka liczebności poszczególnych korpusów. Podoficer z 15 letnim stażem służby powinien zarabiać średnią krajową. Relacja finansowa pomiędzy poszczególnymi korpusami powinna być oparta na prostej uśrednionej zależności:

pensja P z 20 letnim stażem służby = pensja rozpoczynającego służbę A,
pensja P z 25 letnim stażem służby = pensja A z 5 letnim stażem służby,
pensja P z 30 letnim stażem służby = pensja A z 10 letnim stażem służby,

pensja A z 20 letnim stażem służby = pensja rozpoczynającego służbę O,
pensja A z 25 letnim stażem służby = pensja O z 5 letnim stażem służby,
pensja A z 30 letnim stażem służby = pensja O z 10 letnim stażem służby,

gdzie: P – podoficer, A – aspirant, O – oficer.

Ww. zestawienie uśrednionych pensji w poszczególnych korpusach (oprócz szeregowych) jest tylko otwartą propozycją do dyskusji.

Z wyrazami szacunku, poważaniem i pozdrowieniami
jaza

PS: Tak na marginesie - "jeszcze się taki nie urodził, który by wszystkim dogodził", ale próbować trzeba - to po pierwsze, a po drugie – „lepiej mieć co poprawiać jak nie mieć nic”, choć są wyjątki, że czasami lepiej zrobić coś od podstaw.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2007, 20:00:29 wysłana przez jaza »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 16, 2007, 15:38:54 »
Jakikolwiek wystem obliczania pensji / wypłaty nie


Podoficer z 15 letnim stażem służby powinien zarabiać średnią krajową.

Relacja finansowa pomiędzy poszczególnymi korpusami powinna być oparta na prostej uśrednionej zależności:

pensja P z 20 letnim stażem służby = pensja rozpoczynającego służbę A,
pensja A z 20 letnim stażem służby = pensja rozpoczynającego służbę O,

gdzie: P – podoficer, A – aspirant, O – oficer.

No fajnie, że @jaza kombinujesz, nie należy jęczeć ale szukać rozwiązań i za to +, a teraz koniec umizgów :) totalnie się nie zgadzam :) bo pomysł spoko ale rozbieżność lat w przyjętym rozwiązaniu jak dla mnie nie do przyjęcia. Wg Twojej propozycji praca podoficera z 20 letnim stażem opłacanabyłaby na poziomie aspiranta bez stażu? Wydaje mi się, że wprowadziłoby wielkie dysproporcje w zarobkach. Tak na marginesie wiadomość GUS podana godzinkę temu:

"Przeciętne wynagrodzenie brutto w czerwcu wyniosło 2 869,69 zł,
co oznacza, że rdr wzrosło o 9,3 proc., (rok do roku)
a mdm wzrosło o 3,3 proc. (liczone miesiąc do miesiąca)- podał Główny Urząd Statystyczny."

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 16, 2007, 16:12:02 »
..... Podoficer z 15 letnim stażem służby powinien zarabiać średnią krajową. Relacja finansowa pomiędzy poszczególnymi korpusami powinna być oparta na prostej uśrednionej zależności:

pensja P z 20 letnim stażem służby = pensja rozpoczynającego służbę A,

pensja A z 20 letnim stażem służby = pensja rozpoczynającego służbę O,

gdzie: P – podoficer, A – aspirant, O – oficer.
Moim zdaniem przesadziłeś a nawet bardzo przesadziłeś....
zgoda na pensje podoficerów - 15 letni staż to MINIMUM średnia krajowa ale co do pensji rozpoczynających służbę aspirantów i oficerów (gdzie inż. poż. masz po niecałych 4 latach) to troszeczkę przesadziłeś.
dałbym stawki takie:
dla A rozpoczynającego służbę - pensja podoficera z 10 letnim stażem,
dla A po uzystaniu pełnego stopnia (czyli asp.) pensja P z 15 stażem,
i dalej dla A w następnym stopniu pensje: st. asp. = P z 20letnim stażem, dla asp. sztab. = pensja P z 30letnim stażem (albo jak pensja O w stopniu kpt.)

Dla O rozpoczynających pracę to pensja = A w stopniu asp.
dla O w stopniu kpt. pensja = A w stopniu st. asp. z 5 letnim stażem
dla O w stopniu st. kpt. pensja = A asp. sztab. z  10-letnim stażem.

Młody po szkole to g...o wie dlatego nie podnosiłbym im aż tak stawek, ale niech wie też ze jak sie będzie starał, wywiązywał z obowiązków przykładał do ćwiczeń itp., to w niedalekiej przyszłości będzie miał znaczny wzrost płacy. Dla mnie to jest czynnikiem motywacyjnym a nie to, ze przyjdzie i mu się należy. Pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 26, 2007, 12:08:44 »
PROTOKÓŁ KOŃCOWY
z prac Zespołu powołanego do opracowania projektów zmieniających
akty wykonawcze do ustawy o Państwowej Straży Pożarnej

,,........Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 8 września 2006 roku w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej:
1.   W nowelizacji istniejących regulaminów organizacyjnych w KP/KM PSP,
w stanowiskach kierowania wprowadzić stanowisko pomocnika dyżurnego operacyjnego zamiast starszego dyspozytora.
2.   Proponuje się podwyższenie o jedną grupę w uposażeniu dowódcy zastępu (ok. 5000 etatów).
3.   W pierwszym etapie dokonano podwyższenia grup zaszeregowania dla szczebla interwencyjnego - biorącego bezpośredni udział w działaniach ratowniczych (ok. 7000 strażaków w jednostkach ratowniczo - gaśniczych).
4.   Usystematyzowanie grup zaszeregowania dla poszczególnych stanowisk
w jednostkach ratowniczo-gaśniczych pozwala na finansowe docenienie strażaków
o wysokich kwalifikacjach zawodowych, doświadczeniu bojowym oraz zakresie odpowiedzialności - lepiej wynagradzany. Rozwiązanie takie z jednej strony umożliwi płynne przechodzenie strażaków podnoszących kwalifikacje i uzyskujących doświadczenie zawodowe na wyższe stanowiska (awans pionowy), z drugiej zaś stanowić będzie istotny czynnik motywujący do podnoszenia kwalifikacji dla bardzo dużej liczby strażaków najniższych stanowisk. Zaproponowana siatka płac, przy odpowiednim zaangażowaniu i wykonywaniu zadań służbowych, stwarza strażakowi w ciągu czterech lat możliwość awansu od stanowiska stażysty do stanowiska dowódcy zastępu, co skutkuje wzrostem uposażenia na poziomie 60%. Ponadto wprowadzone zmiany powodują, że podoficerowie podziału bojowego mogą otrzymać wyższe wynagrodzenia niż podoficerowie wykonujący funkcje administracyjne.
5.   Z uwagi na wzrost ilości obsługiwanych zdarzeń (na przestrzeni lat 1995-2006 liczba interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej wzrosła trzykrotnie z blisko 160 tys. do prawie 440 tys. zdarzeń przy praktycznie niezmienionych zasobach kadrowych PSP), zwiększoną ilość zadań wynikających z obowiązujących przepisów prawa
(np. obsługa numeru 112 i inne), konieczność podniesienia kwalifikacji w zakresie znajomości języków obcych, dokonano podwyższenia grup zaszeregowania na stanowiskach kierowania (dyżurny operacyjny, pomocnik dyżurnego operacyjnego).
6.   Podwyższono grupy zaszeregowania niektórych stanowisk dydaktycznych w szkołach PSP. Ma to ułatwić pozyskiwanie przez szkoły wysokokwalifikowanej kadry dydaktycznej.
7.   Jednocześnie dokonano korekty grup uposażenia na stanowiskach naczelnika wydziału w 5 komendach kategorii I (0,6–2 mln. mieszkańców). Zakres realizowanych zadań wyrażony ilością i rodzajem działań operacyjnych, czynności kontrolno-rozpoznawczych oraz logistycznych, wykonywanych przez komendy tej kategorii, daleko przekraczają działania innych jednostek tego szczebla.
8.   W celu usprawnienia ewidencji czasu przebywania strażaka w warunkach szkodliwych i uciążliwych zespół proponuje, aby KCKR i służba BHP zmodyfikowały system ewidencji zdarzeń (informację ze zdarzenia) uwzględniający dane do obliczania i analizowania danych przebywania strażaka w warunkach szkodliwych
i uciążliwych.
9.   Proponuje się rozważyć podwyższenie grupy uposażenia prorektora w SGSP z 17 na 18. Obecnie grupa uposażania prorektora i kanclerza oraz dziekanów są takie same,
tj. 17.
10.   Proponuje się rozważyć podwyższenie grupy uposażenia komendantów szkół i ich zastępców o jedną grupę.

Wnioski:
1.   Za najpilniejszą sprawę, Zespół uznał głęboką „przebudowę” przepisu kwalifikacyjnego, która powinna być poprzedzona reformą systemu kształcenia PSP, tak, aby system kształcenia oraz wymagania kwalifikacyjne stawiane strażakom na określonych stanowiskach służbowych stanowiły kompatybilną całość, dostosowaną do aktualnych potrzeb służby. Dlatego też, pomimo trwających prac nad opracowaniem kompleksowej strategii rozwoju PSP, Zespół dostrzega pilną konieczność rozpoczęcia równoległych prac nad jednym z elementów Strategii,
tj. reformą systemu kształcenia., ..............,,
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 26, 2007, 22:02:35 »
e tam guwno dadza a ja juz mam to w dupie bo dorabiam na wolnym  a gdzie to nie powiem bo wstyd

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 27, 2007, 10:37:37 »
e tam guwno dadza a ja juz mam to w dupie bo dorabiam na wolnym  a gdzie to nie powiem bo wstyd

znasz powiedzenie..."żadna robota...."?


PZDR
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 28, 2007, 17:00:27 »
znowu dumali całymi dniami i co -trzeba docenic prorektorow ,choć mam do nich szacunek ale twierdze że dysproporcje pomiedzy zarobkami od grupy 7 do końca sa juz tak duze że trzeba je wreszcie próbowac niwelować a nie pogłebiać. Zapiski typu :umożliwienie awansu pionowego,docenienie doświadczenia,wyróżnienie strażaków interwencyjnych trzeba między bajki włożyć my już to nieraz przerabialiśmy, i zawsze wyszło na to że dostawali " prawdziwi strrrrażacy z kp/km/kw/kg.Tylko jasne czytelne zapisy moga przerwać falę niezadowolenia wśrod PB, Probować zdobyć sensowne pieniądze dla wszystkich i przy okazji "dogonić peleton przez PB i zachować koszulki dla liderów nam dowodzącym ale nie uciekającym nam do przodu przy każdej okazji .Jeśteśmy drużyną panowie  to nie czasówka.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2007, 19:13:26 wysłana przez pożarnik92 »
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline jag2

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 29, 2007, 17:41:04 »
Pożarnik92 dobrze to określiłeś. Nie wysilił się zbytnio ten Zespół, a protokół końcowy przypomina mi wcześniejsze protokoły innych równie ważnych Zespołów. Szkoda tylko, że dalej męczy się te "papiery", a efekty jakieś mizerne.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 01, 2007, 16:58:24 »
      Nowe projekty rozporządzeń o uposażeniu strażaków wraz z uzasadnieniem, projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania strażakom PSP nagród i zapomóg, a także sposobu tworzenia funduszu nagród i zapomóg dla strażaków PSP oraz propozycję zmiany w rozporządzeniu w sprawie szczegółowych warunków przyznawania wyróżnień strażakom PSP.
do zapoznania się w projektach rozporządzeń    tutaj !!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 01, 2007, 17:28:41 »
Jak dla zwykłego strażaka jest to tak zagmatwane ,  będą znowu robić co chcą, dodatek motywacyjny dalej na topie ,oficerom brak pola manewru  przy dodatku służbowym to będą  dalej pchać  motywacyjny .Po jaką cholere komuś motywacyjny jak ma 25%  służbowego. Znowu okradna podział. Rząd i KG się zmieni a my znowu na lodzie. Czas  s........ć z tej porąbanej firmy.
Koledzy złodzieje górą! Lepsze jutro było wczoraj.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2007, 17:35:59 wysłana przez pożarnik92 »
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 01, 2007, 21:19:20 »
i co to nam da jak kaczory ogłosiły nowe wybory przyjdą inni i tak zrobią jak im będzie pasowało ( przeciwnik kaczor,,,)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.693
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 01, 2007, 21:43:23 »
i co to nam da jak kaczory ogłosiły nowe wybory przyjdą inni i tak zrobią jak im będzie pasowało ( przeciwnik kaczor,,,)

@rafaello a co piernik do wiatraka, jak już nie wiesz co pisać z sensem, to nie pisz wcale  !!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 02, 2007, 21:49:50 »
Hehe..
Osobiście podoba mi się m.in. np: pkt 7
Cytuj
wykonywanie czynności kontrolnych w podległych, podporządkowanych i nadzorowanych jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej;
Super!!!
Tak trzymać  ^_^ Każda kontrola, coś "nowego" na pewno wykaże /czyt. wniesie/
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 09, 2007, 10:48:07 »
Ukazała się informacja na stronie KG PSP o podwyżkacha!w roku 2008  kwota średnio 306,57 zł na strażaka.Może wie ktoś jak jest z tymi kategoriami KW jak to sie dokładne przedstawia. No i rozdział etatów cywilnych na poszczegolne KW i KP to mnie jeszcze bardziej interesuje bo liczę na ucywilnienie mojego stanowiska i przejście na podział.
http://www.straz.gov.pl/?p=/pl/news/&n=24879

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 09, 2007, 20:40:02 »
Rozumiejąc potrzebę różnicowania płac , chcę zapytać czy przypadkiem nie stworzymy Polski A i B.
Czy koś z KG i ZZ przeanalizował wysokość dodatków służbowych w poszczególnych KP i czy przypadkiem woj mazowieckie i śląskie nie są już odpowiednio docenione.    Coś mi się nie podoba ta jednomyślność ZZ co do sposobu podwyżek ,czyżby powstało lobby śląsko -warszawskie.        W wcześniejszych zapowiedziach miano się przyjrzeć różnicom w poszczególnych KP ,ale skończyło się na obiecankach.  Skłoćmy dalej PB ,KP,KW,poszczególne woj.idt. Czyżby bracia przysłali wytyczne jak żądzić strażakami. O i od razu zaznaczę głosowałem na nich obiecywali solidarne państwo a  wyszło Milerostwo II. Teraz poprę korwina Mikke może on jednak mówi prawdę
A zwiazkowcy [...] do roboty zwiazkowej a i nie układajcie się z koleżkami z KG.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2007, 21:44:52 wysłana przez dago »
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 10, 2007, 02:39:44 »
Cytuj
Teraz poprę Korwina Mikke może on jednak mówi prawdę
Lepiej późno niż wcale! - jak powiedział baca przychodząc na dworzec 5 minut po odjeździe pociągu...
No to jest nas dwóch :) (z tym że ja głosuję zawsze tak samo od kiedy mogę głosować)

Cytuj
A zwiazkowcy spierdalajcie do roboty zwiazkowej a i nie układajcie się z koleżkami z KG.
Uogólniasz trochę, bo nie sądzę żeby ktoś z szeregowych członków miał układy z koleżkami z KG

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 11, 2007, 10:12:53 »
[quote author=pożarnik92 link=topic=5301.msg68970#msg68970 date=1186684802
Czy koś z KG i ZZ przeanalizował wysokość dodatków służbowych w poszczególnych KP i czy przypadkiem woj mazowieckie i śląskie nie są już odpowiednio docenione.    Coś mi się nie podoba ta jednomyślność ZZ co do sposobu podwyżek ,czyżby powstało lobby śląsko -warszawskie.
[/quote]
kolego nie opowidaj pierdół bo pracuję na śląsku i dodatku mam 50 zeta, na stanowisku operator sprzętu i do średniej brakuje mi jak sam wiesz kupe. więc nie wrzucaj wszystkich jednostek do jednego wora.   

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 11, 2007, 16:11:36 »
Mam pytanie:
Wie ktoś może jak obecnie wygląda sytuacja finansowa odnośnie:
-uposażenia zasadniczego wg.grupy
-dodatku za posiadany stopień ??

Generalnie chodzi mi o tabele, bo nie mogę nigdzie aktualnych znaleźć.
Ewentualnie jak to wygląda na 2008 rok. Czy jest jakiś projekt juz ??