Autor Wątek: Temat Wraca  (Przeczytany 6628 razy)

Guest

  • Gość
Temat Wraca
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 15, 2004, 19:31:23 »
Ja do ŁYSEGO... Nie jest prawdą, iż w OSP pracują sami roznicy albo stare dziatki...to nie jest reguła. Na przykład w mojej OSP strażaków po 30 jest tylko 3 reszta to młodzi ludzie w wieku od 18 do 23 lat. Pozdrawiam.
Trolu                  OSP DOBRA

Offline TomekP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
    • http://
Temat Wraca
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 15, 2004, 20:31:54 »
Cytuj
Witam.

Ki diabeł siedzi w tych dyżurach, że tak się ich boicie? Sprubujcie chociaż przez kwartał.

Mam propozycje spróbuj przez kwartał  nie brać wypłaty za prace w PSP a brać tylko za godziny przy akcji  taka stawkę jak dostaje ochotnik za godzinę przy akcji ( 1/175 ) Maly problem co  z tego co wiem nieraz ciężko jest w JRG na łapać 30 wyjazdów w roku żeby mieć 0,5% do emeryturki J



A jeszcze jedno. Proszę Was darujcie sobie informowanie mnie o tym, że na zachodzie też są strażacy ochotnicy, bo nie macie co porównywać - podobieństwo chyba tylko w nazwie.

Moja OSP akurat może się chyba z nimi mierzyć  i nie tylko moja bo i jeszcze z 4  mojego powiatu  a w kraju jest na pewno więcej takich co maja lepszy sprzęt niż na „zachodzie” czy inne JRG
Z zachodem ( Niemcami )  mięliśmy  porównanie w tamtym roku J chcieli nam pomoc w sprzęcie a okazało się ze to oni potrzebują pomocyJ mamy tylko  GBA 2.5/1.6  SRT na Masterku   ponton SURF 3600 z silnikiem 50KM  IFEX 2000 Lukasa ( komplet )  wszystkie wozy z masztami oświetleniowymi pompy ( szlamowa pływająca 2 szt. ) zestaw EKO, agregaty 2 szt.  Ful wypas w ubrankach i ochronie  i wiele innych   I wiele wojen stoczonych z samorządem i  PSP żeby to mięć . Wiem ze sa takie JRG co maja tylko starego GCBA na Jelczu  SRT na WV i „gwiazdo wóz” ( czyt. Polonez )
Cytuj
Moja OSP akurat może się chyba z nimi mierzyć i nie tylko moja bo i jeszcze z 4 mojego powiatu a w kraju jest na pewno więcej takich co maja lepszy sprzęt niż na „zachodzie” czy inne JRG
Z zachodem ( Niemcami ) mięliśmy porównanie w tamtym roku J chcieli nam pomoc w sprzęcie a okazało się ze to oni potrzebują pomocyJ mamy tylko GBA 2.5/1.6 SRT na Masterku ponton SURF 3600 z silnikiem 50KM IFEX 2000 Lukasa ( komplet ) wszystkie wozy z masztami oświetleniowymi pompy ( szlamowa pływająca 2 szt. ) zestaw EKO, agregaty 2 szt. Ful wypas w ubrankach i ochronie i wiele innych I wiele wojen stoczonych z samorządem i PSP żeby to mięć.

Zacytuję kwestię Osiołka z filmu Shrek : "No i daruj Przyjacielu, że to powiem...", ale to co napisałeś jest bardzoi dobrą ilustracją tego co pisałem wczesniej.
Powiedz drogi może ochotniku (czyżbym wyczuwał leciutką nutkę wstydu?) Jak wielki macie powiat, bo zaiste wyposażenie macie imponujące.
Widzę, a właściwie czytam, że większość z sympatyków OSP w ogóle nie rozumie idei pełnienia dyżurów. Wam się wydaje, że ktoś chce Was posadzić na 24 godziny w remizie. Po co?
Pełnienie na zmiane dyżurów ma na celu podniesienie stopnia mobilności, a tak na prawdę to własnie Wam ma ułatwić odpieranie zarzutów, które często padają, że jakaś tam OSp nie jest mobilna. Jeśli w remizie sa mieszkania, ześlizgi i dzwonki (a wierzcie mi, że są takie OSP) to niepotrzebne są dyżury, ale kiedy tego nie ma, a członkowie mieszkają daleko od remizy, nie ma selektywnego wywołania to jest to tanie rozwiązanie. ALe ponieważ trudno mi jest odpierać podobne zarzuty stawiane co chwila, to powiem tak. Świadczą one (wciąż te same kwestie) o tym, jak bardzo skostniałe są struktury OSP. Co smutne nawet deklarujący się jako młodzi ludzie Druhowie z OSP nie chcą zmian. Trudno. Na szczęście jest to forum dyskusyjne mające na celu wymianę zdań na określone tematy, a my w naszej dyskusji, pośrednio za moją sprawą odeszliśmy od pierwotnego tematu.
Przepraszam bohaterskich obrońców OSP za to, że wyraziłem swój pogląd, który jednakowoż pozwolę sobie zachować. Nara.

Offline SeniorSiara

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 174
Temat Wraca
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 15, 2004, 23:48:43 »
Cytuj
Widzę, a właściwie czytam, że większość z sympatyków OSP w ogóle nie rozumie idei pełnienia dyżurów. Wam się wydaje, że ktoś chce Was posadzić na 24 godziny w remizie. Po co?
Doskonale rozumiem co to znaczy dyżur i chetnie go prowadzę, ale jaki jest sens kiedy pewien gość z MSK śmieje się z nas, z dyżuru, z tego ze zgłaszam nasłuch, kpi z nas.

 

Offline TomekP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
    • http://
Temat Wraca
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 16, 2004, 07:52:15 »
SiniorSiara.
Tak jak wielokrotnie już Forumowicze mówili, zawsze znajdzie sie ktoś, kto nie szanuje innych ludzi. Przykład Twojego Dyżurnego MSK jest co  najmniej smutny. Może zaproś go na forum, by mógł wypowiedzieć się w temacie no ja wiem? Na przykład: "Co jest śmiesznego w Ochotnikach zapewniających mobliność jednostki, jej niezawodność alarmowania" Możesz mu od razu zapowiedzieć, że
Jego dobra osobistenie zostaną zbytnio naruszone bo mamy Anioła, który pilnuje porządku, a ze swej strony zapewniam, że nie zwyzywam go mocno bo admin. od razy usunąłby posta.
No cóż. Mogę Cię tylko przeprosić i powiedzieć: ten mądrala może już sobie pewnie tylko ponarzekać - ale musi być zgorzkniały co nieeeeeeeeee?
Dzięki za przypomnienie, że zawsze jest jakiś mąciwoda (taki jak ja na przykład lub ten facio z MSK) Narazie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2004, 08:04:46 wysłana przez TomekP »

Offline gorex

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 534
  • Nienagannie wyuzdany trzydziestolatek
Temat Wraca
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 16, 2004, 09:27:54 »
moje trzy grosze!
-nie wy zakładaliście te OSP (często z długą tradycją) nie wy bedziecie je rozwiązywać. może jest to problem przejściowy? i kiedyś te OSP będą prężne?
-co do przekazywania sprzętu - przekazujcie je OSP której warto.
-co do składki z pożarów- są to pieniądze każdego członka OSP co z nimi zrobi jego sprawa.
- co do dyżurów- wewnętrzna sprawa OSP (Dyżurnego PSK powinno interesować vczy wyjedzie pełen skład)
- KSRG- może KG będzie wyłąncząc OSP z tego systemu - zresztą już to robi
pozdrawiam zawodowiec
Zrób na złość wszystkim- zacznij myśleć!
Nic tak nie psuje dyskusji jak dogłębna znajomość rzeczy. MH nr..