Autor Wątek: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie  (Przeczytany 80081 razy)

Offline Piotrek.80

  • Piotrek
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #125 dnia: Luty 25, 2012, 22:02:50 »
Panowie i w końcu pojawiła się bardzo zadowalająca i pozytywna odpowiedź na nasze prośby . Było by fajnie gdyby była udostępniona jakaś wersja demko nowej maszyny wtedy na pewno większe grono użytkowników a szczególnie użytkowników którzy posiadają Strażaka mogli by się wypowiedzieć na temat funkcjonalności , konfiguracji modułów zakładek i pewnie innych różnych rzeczy które mam nadzieje ze tam się znajdują. Mi osobiście brakuje czegoś takiego jak sprzęt użyty podczas akcji, oczywiście super by było gdyby w programie każdy indywidualnie mógł sobie tworzyć listę własnego sprzętu i potem przy wprowadzaniu wyjazdu rozwijał sobie z listy sprzęcik i np: ot co ubyło 10 kg sorbentu :-) przykład SWD choć to jeżeli jest ktoś w temacie to nowa wersja straszna porażka. Kolejny problem dla nas w Strażaku to wyjazdy które z jakiegoś powodu zostają usunięte po wpisaniu, niestety po usunięciu nadany numer zostaje aktywny i potem po 20 pomyłkach np w roku wyjeżdżamy 10 razy a nr interwencji 30 , oczywiście jest możliwość edycji wyjazdu i wszystko można zmienić ale jak tu zmieniać jeżeli błąd jest w drugim wyjeździe a my już mamy 60 interwencji. Super by było gdyby pojawiło się auto-uzupełnianie czyli np mamy 70 interwencji w jednej miejscowości i po wpisaniu pierwszej literki wyskakuje cała nazwa , bądź jakiś moduł w którym użytkownik wpisał by sobie np: miejscowości całego powiatu a jak by ktoś miał ochotę a myślę, że większość to i ulice by się znalazły i potem tylko myszką zaznaczał i reszta wskakuje i jeszcze dużo pomysłów jest no ale bez demka nie wiem czy to już jest czy może kiedyś się pojawi. Ale nic cierpliwie zaczekamy i mam nadzieje nowy program o ile będzie dostępny w 101 % spełni nasze oczekiwania.

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #126 dnia: Luty 25, 2012, 22:31:25 »
Z tego co mi wiadomo to na wydziale informatyki jednej z warszawskich uczelni powstaje projekt pod tytułem "Projekt i realizacja systemu wspomagania jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych " Czy będzie darmowy nie wiem , na pewno nie będzie ograniczał się do jednej maszyny dostępowej całej bazy. Jutro Podpytam ludność na uczelni to może dostane jakieś materiały .

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.298
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #127 dnia: Luty 25, 2012, 22:51:48 »
Panowie pisanie programu to nie rzeźbienie w glinie – a może jedna zmarszczka więcej a może mniej bo artystę naszła wena . Problem w tym że 95% spraw trzeba przewidzieć pisząc pierwsze polecenie . Jest za dużo zależności ( relacji )  pomiędzy bazami . Dla przykładu , dziś wyjazd jest powiązany tylko z ekwiwalentem , kartami sprzętu oraz drogowymi , oczekujecie kolejnych relacji ( Osobiście planuję z lokalizacją , używanym sprzętem, używanymi pojazdami , kartami medycznymi itd. ) filozofia jest taka by w zakładce wyjazd można się odnosić bezpośrednio  do tych baz . (Powstaje jednak zawsze problem integralności ( zgodności ) danych . Jak skasujecie wyjazd , trzeba zmodyfikować kilkanaście mniejszych baz ( choćby zmodyfikować i przeliczyć ponownie karty drogowe i karty sprzętu ) i oczywiście wszystko jest możliwe tylko że to już nie pisanie , a właśnie rzeźbienie i niektóre algorytmy zaczynają bardzo się komplikować , rozłazić, a program zostaje obarczony dużym ryzykiem ukrytych błędów  . Jeśli nawet skasujemy ten wyjazd, skorygujemy poszczególne bazy , to przenumerowanie spowoduje kolejną nie zliczoną ilość poprawek i modyfikacji w różnych miejscach . Trzeba znów poprawić karty drogowe itd. Kolejne pytanie jeśli wydrukowaliście karty drogowe, ekwiwalent, macie w dokumentacji / złożyliście w UM/UG  a po 4 miesiącach zweryfikujecie wszelkie dane to powiedzcie jaka będzie zgodność tych danych . Zauważcie że tworzycie jakieś dokumenty – często finansowe . Ten program daje tak naprawdę i tak duże możliwości powiedzmy „modelowania” danych wynikowych bo jak nie zgadza się paliwo można dodać odjąć 10 min pracy Autopompy w kilku pozycjach przeliczyć kartę i tak naprawdę dopasować dane . W komercyjnych programach jest to nie do pomyślenia , nawet SWD sztywno połączone w sznureczku transmisji do samego KG pozwala tylko 7 dni modyfikować meldunki . 
A więc znów powstaje pytanie – do jakiego momentu się posunąć – na ile być wiarygodnym partnerem np. dla UG/UM płacących w większości za te programy w poczuciu że tworzona dokumentacja jest wiarygodna i rzetelna . Jak wspomniałem można wszystko , pomijam nakład pracy , tylko czy tak naprawdę ma to sens .

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 08, 2012, 10:17:20 »
System Wspomagania Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych
www.swjosp.pl Zapraszam do testowania
Login forum
Hasło forum

Indywidualne konta do testowania Zakładam na PW

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2012, 10:27:24 wysłana przez robn »

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #129 dnia: Marzec 08, 2012, 10:18:39 »
Nie działa...

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #130 dnia: Marzec 08, 2012, 10:24:11 »
małe litery :)
dodatkowo forum1 forum1
forum2 forum2 trochę zalogowań już jest

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #131 dnia: Marzec 08, 2012, 10:31:51 »
Czy baza jest archiwizowana? Czy w przypadku awarii serwera utracę wszystkie dane?

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #132 dnia: Marzec 08, 2012, 10:33:43 »
baza jest na bieżąco archiwizowana raz na 2-3 dni , jest to moja praca dyplomowa więc projekt będzie na pewno rozwijany dalej .
Co do awarii serwera , nie powinno być problemów serwer jest dedykowany .
Zapraszam do Testowania i przesyłania spostrzeżeń , Konta Na PW

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #133 dnia: Marzec 16, 2012, 09:18:13 »
Podsyłam Kilka Screenów z SWJOSP  i zapraszam do dalszego testowania .





Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #134 dnia: Marzec 22, 2012, 22:26:02 »
@Gatou, możesz udostępnić nowy login i hasło? Podane wcześniej już nie działają.

Pytanie dla osób korzystających z takich programów (własnych czy też zakupionych aplikacji) :
Czy wykorzystujecie ich wszystkie możliwości? Dla przykładu, czy rzeczywiście te funkcje związane z paliwem
są przydatne? (Czy oprócz tego wszystko dodatkowo sprawdzacie "ręcznie"?)
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2012, 22:34:23 wysłana przez fire45 »

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #135 dnia: Marzec 23, 2012, 07:29:15 »
Konto forum forum aktywne zapraszam do testowania

Offline adi666_1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 06, 2012, 14:26:20 »
Jest taki program tyle że wg mnie za drogi. :gwiazdki:
mOSP - oprogramowanie dla straży pożarnej 1.0

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #137 dnia: Maj 07, 2012, 21:22:15 »
Konto forum forum aktywne zapraszam do testowania
Opróżnij skrzynkę PW, bo nie można się z Tobą skontaktować ;P
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #138 dnia: Maj 07, 2012, 21:23:56 »
Już ok

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #139 dnia: Maj 08, 2012, 18:41:56 »
Jest taki program tyle że wg mnie za drogi. :gwiazdki:
mOSP - oprogramowanie dla straży pożarnej 1.0
Ma wadę i zaletę jednocześnie. W zależności od tego punktu siedzenia. Nie jest mobilne to mOSP, a z drugiej strony nie potrzebuje internetu. Z mojego punktu widzenia jest to fatalne gdyż walczymy z naczelnikiem razem. On coś zrobi - skoczyć po papiery do niego, ja zrobię - skoczyć po papiery do mnie... aplikacja webowa, napisana przez naszego kolegę, który udostępnił ją do testów zadowala mnie w 110% - mam dostęp z całego świata do potrzebnych rzeczy.
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.

Offline adi666_1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 02, 2012, 17:22:33 »
Już ok

nie można się zalogować...

Offline fire45

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 417
  • Nie ma miękkiej gry!
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 02, 2012, 19:04:56 »
Skoro już powracamy do tego tematu.
Jakiego rodzaju aplikację dla straży pożarnej wolelibyście posiadać?
Instalowaną na komputerze czy dostępną z poziomu przeglądarki internetowej?

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 02, 2012, 21:31:02 »
Skoro już powracamy do tego tematu.
Jakiego rodzaju aplikację dla straży pożarnej wolelibyście posiadać?
Instalowaną na komputerze czy dostępną z poziomu przeglądarki internetowej?
Przeglądarka i bazy danych na serwerze firmy oferującej oprogramowanie. Oczywiście musiałaby to być bezpieczna aplikacja, na połączeniu szyfrowanym, ale to naprawdę miałoby sens. Komputery to maszyny, które też się psują, więc dobrze by było mieć świadomość że nasze dane "nie ulecą w kosmos". W razie awarii komputera w jednostce wszystkie potrzebne wykazy można wydrukować na dowolnej maszynie z połączeniem do internetu. Poza tym możliwość pracy z danymi we własnym domu to wielkie ułatwienie i komfort.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline daniel609

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 04, 2012, 13:29:39 »
hej czy ma ktoś do aktualnego hasła i loginu??

Offline badi_fire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 04, 2012, 18:30:46 »
Napisz do gościa który założył : Gatou bez problemu ci założy konto.
My korzystamy na razie testowo ale jak to napisał poprzednik zadowala w 110%, super projekt, polecam.
"...idę tam skąd wszyscy inni uciekają w obawie przed śmiercią..."

www.osp.nowytarg.pl

Offline tedi998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
    • OSP Hopowo
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 04, 2012, 20:57:53 »
Niestety skrzynka zapełniona nie idzie wysłać do Gatou a chętnie bym przetestował :tuba:

Offline adi666_1990

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 04, 2012, 23:18:53 »
Mi tam wystarczy mieć na kompie żeby wszystkie dane były w jednym miejscu a nie stosy papierów  :gwiazdki: OSP zamiast się cyfryzować to mam wrażenie że się wręcz cofa... Cały czas jakieś nowe papiery druki dochodzą... Mi by ten program mOSP wystarczył tylko nikt się jeszcze nie zemścił na tym głupim zabezpieczeniu...  :szalony: Może ma ktoś jakichś "mądrych" kolegów :wacko:

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 05, 2012, 06:15:12 »
Cytuj
PW nie może zostać wysłana do 'Gatou' Ich skrzynki są pełne!
Kolego też chętnie bym przetestował ale jak się z Tobą skontaktować?
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline Gatou

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: JRG
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #148 dnia: Listopad 05, 2012, 07:36:25 »
Login i hasło do testowania swjosp

testtest1
testtest1

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #149 dnia: Listopad 05, 2012, 08:44:56 »
Po krótkim testowaniu - świetna sprawa. No i ten dostęp przez sieć - bez konieczności pracy na wybranym komputerze.
Gdyby jeszcze była taka "drobna sprawa" (mówię to jako sekretarz OSP) - ewidencja odznaczeń - może jakiś checkbox albo miejsce na wpisanie numeru legitymacji, a przy wyborze funkcji np. członek wspierający, członek honorowy to byłoby już całkiem świetnie.