Autor Wątek: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie  (Przeczytany 80387 razy)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.299
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 06, 2011, 18:52:05 »
To jest pełna ver 1.0.1.0  ograniczona jedynie datą działania do 31.01.2011

Offline bis8

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 06, 2011, 18:53:28 »
ooczywiście o dodatkowe funkcje mi chodzi

Offline wojjack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
    • OSP Hecznarowice
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 07, 2011, 11:12:57 »
miko
dlaczego Twoja stronka nie chodzi???? (www.sklep-ratowniczy.pl)

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.299
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 07, 2011, 21:08:33 »
Poszedł Serwer, a że od kilku dni zmagam się z działaniami powodziowymi nie mam czasu do tego usiąść, za kilka dni ruszy ponownie, ale muszę złapać oddech .   

Offline wojjack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
    • OSP Hecznarowice
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 09, 2011, 17:54:48 »
oooooo stronka ruszyła... ;)

teraz czekamy na nową ulepszoną wersję programu :D


Offline Piotrek.80

  • Piotrek
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 31, 2011, 21:37:53 »
witajcie , i jak wygląda sytuacja z aktualizacją programu bo z tego co mi wiadomo miało się coś pokazać do końca stycznia lecz niestety jeszcze nie pojawiły się żadne aktualizacje

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 01, 2011, 08:36:12 »
Też czekam bo mam parę błędów w programie ale MIKO jest na powodzi i zapewno odezwie się, dajmy trochę czasu :)
Pozdrawiam  :rofl:

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.299
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 01, 2011, 10:01:05 »
Z uwagi na przedłużanie się okresu pisania nowej wersji ( w praktyce nowego programu ) wróciłem do nanoszenia mniejszych modyfikacji do obecnie funkcjonującej ver 1.0.1.X .

Dziś wprowadziłem :

- możliwość sortowania alfabetycznego strażaków
- poprawki w tabeli strażaków ( sypało się przewijanie )
- możliwość sprawdzania ważnych dat w kartotece samochodów .
- poprawka w magazynie paliwa .
- poprawka w treści karty drogowej .

Użytkowników programu proszę o kontakt w celu  otrzymać aktualizacji , oraz w miarę „przyzwoitości”  :mellow:  zgłaszanie  propozycji dalszych modyfikacji .

Offline west

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
  • OSP siły napędowe polskiego pożarnictwa
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 10, 2011, 12:39:24 »
mam pytanie co do programu "strażak" zakup licencji jest na zawsze, czy trzeba co jakiś czas kupować licencję?

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 10, 2011, 14:59:30 »
Nie chyba raz kupujesz i koniec.

Offline glempex

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #110 dnia: Lipiec 04, 2011, 10:41:10 »
Przetestowałem wiele programów do ewidencji zdarzeń i ogólnie do prowadzenia OSP i muszę stwierdzić że najlepszy z nich to mOSP jednak nie stać nas na zakup tego programu.
Czy zna ktoś inny darmowy który ma podobne funkcje.
A może ktoś posiada utworzone już bazy danych. Ja niestety nie ogarniam acessa.
Bardzo proszę o pomoc.

Offline Piotrek.80

  • Piotrek
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 27, 2011, 22:09:16 »
Witam z niecierpliwością czekamy na ulepszoną wersję programu Strażak . Pozdrawiam i dajcie znać jak jak tylko będzie gotowy :-) a może już jest

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #112 dnia: Wrzesień 28, 2011, 06:28:36 »
Ja też czekam z utęsknieniem :)
Pozdrawiam

Offline wojjack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
    • OSP Hecznarowice
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 05, 2011, 00:34:25 »
Ja też czekam z utęsknieniem :)
Pozdrawiam

... i ja również ... :mellow:

Offline Marek J

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #114 dnia: Listopad 16, 2011, 13:01:22 »
Witam

Chciałem zainstalować wersję demo i sobie to przejrzeć ale wygasła z dniem 31-01-2011 i nie da rady gdzie można pobrać wersję demo aby zapoznać się z programem.

Mam jeszcze pytanko do użytkowników podobnego i tego oprogramowania co wybrać jaki program
Strażak za 400 zł
mOSP za 290 zł
czy DRUH 2 za 400 zł dla jednej jednostki
choć w sumie to pasowało by mi bardziej wersja na co najmniej dwie jednostki

Proszę o opinie i rady myślę że wagi pomogą także twórcom takich programów na poprawę niedociągnięć i braków.
Ja przeglądając pobieżnie te programy miałbym pewną uwagę do twórców programu DRUH 2 żeby karta pracy pojazdu była zrobiona według wzoru z zarządzenia KG PSP to samo tyczy się karty pracy sprzętu silnikowego

Offline Piotrek.80

  • Piotrek
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 12, 2011, 21:21:16 »
Cały czas w oczekiwaniu a kolega Miko milczy , mikołaja już było więc teraz tylko gwiazdki pozostaje wypatrywać :mellow:

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 13, 2012, 13:15:36 »
Można gdzieś dostać wersję demo programu "Strażak"?

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 13, 2012, 15:57:09 »
hmmm...ja to bym chciał aktualizację jakąś bo występują błędy i przydałoby się rozszerzyć...miała być czy ktoś coś wie????
Pozdrawiam  :rofl:

Offline Piotrek.80

  • Piotrek
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 13, 2012, 22:23:03 »
Z informacji jakie uzyskaliśmy to program podobno jest gotowy tylko trwają prace nad zgraniem bazy danych z wcześniejszej wersji. Nie ukrywam że też czekamy z niecierpliwością.Podobno ma się coś pokazać na dniach ale najlepiej by było jak by autor programu MIKO podał jakieś oficjalne informacje>

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 14, 2012, 08:28:52 »
Mi już przydałaby się aktualizacja bo są błędy a rok nowy się zaczął i chciałbym już wpisywać nowe dane do programu.

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 14, 2012, 09:43:48 »
http://www.sklep-ratowniczy.pl/program-strazak-c-30_31.html
Tak, pisałem już na podany adres mailowy, ale póki co nie doczekałem się odpowiedzi. Szukam po prostu innego kontaktu do autora programu.

Offline Piotrek.80

  • Piotrek
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #122 dnia: Luty 23, 2012, 15:26:27 »
Witam , z nowym programem dalej wielka niewiadoma a dzisiaj zauważyłem ze w Strażaku zaczyna się sypać baza, mianowicie dublują się wyjazdy, po zaznaczeniu pożaru lub MZ i zamknięciu programu dopisuje się samo ze wyjazd był poza teren gminy i z liczeniem czasu pracy strażaków pojawia się problem gdyż po kliknięciu sumuj czas wyskakuje ok ale jeżeli klikniemy drugi raz, czas robi się raz większy i tak w nieskończoność . Piszcie czy też dzieje się wam to samo . Może będzie jakaś poprawka bo teraz wyjazdy pojawiają się kosmiczne. :-\

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #123 dnia: Luty 24, 2012, 06:39:05 »
Witam , z nowym programem dalej wielka niewiadoma a dzisiaj zauważyłem ze w Strażaku zaczyna się sypać baza, mianowicie dublują się wyjazdy, po zaznaczeniu pożaru lub MZ i zamknięciu programu dopisuje się samo ze wyjazd był poza teren gminy i z liczeniem czasu pracy strażaków pojawia się problem gdyż po kliknięciu sumuj czas wyskakuje ok ale jeżeli klikniemy drugi raz, czas robi się raz większy i tak w nieskończoność . Piszcie czy też dzieje się wam to samo . Może będzie jakaś poprawka bo teraz wyjazdy pojawiają się kosmiczne. :-\

U mnie dzieje się u mnie to samo, pisałem do Miko ale bez odpowiedzi... teraz czasem żałuję zakupu...

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.299
Odp: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie
« Odpowiedź #124 dnia: Luty 25, 2012, 20:25:09 »
Panowie

Po pierwsze , napisanie nowej wersji nie jest sprawą prostą – poprzedni program był testowany kilka miesięcy społecznie przez grono kolegów z różnych jednostek . Nie odważę się wypuścić programu który nie jest sprawdzony – pomijam że nowsza wersja musi integrować się z poprzednimi wersjami i chyba nie jesteście zainteresowani że po aktualizacji stracicie większość danych .

Pomijam że sprzedając program nie deklarowałem że raz w miesiącu , raz na rok będę wprowadzał uaktualnienia. Program to jakaś logiczna całość – ten miał być minimum umożliwiającym prowadzenie wybranych ewidencji , a założenie nadal aktualne jest takie że nie tworzę wersji indywidualnych bo niema to sensu . W zamian przyjmuje pomysły co można jeszcze dodać i je analizuje . Za dużo ich niema – osobiście moich jest 95% , a co z tym związane jeśli nowa wersja ma polegać na tym że zielone okienko będzie czerwonym to na jutro – jeśli ma to być nowa jakość , a tak to rozumiem, że dążymy do programu bardziej uniwersalnego , dającego większe możliwości to musi to potrwać . Np. Systemy Abakusa SWD praktycznie monopolisty w PSP z zagwarantowanym pakietem zamówień rozwijają się ponad 10 lat , a dalekie jest od doskonałości , obarczone wieloma błędami i udziwnieniami . Pracuje nad tym grupa ludzi i kasuje potężne pieniążki .   

Dla tego nie mówię że nie będzie nowej wersji , wiele rzeczy jest już napisanych jednak nadal rozmijamy się z oczekiwaniami . Każdy kto do mnie pisze ma trochę inną wizję . Co z tym związane priorytetem stało się stworzenie programu umożliwiającego dostosowywanie przez samego użytkownika jego działania do własnych potrzeb . Nie jest to jednak takie proste z uwagi na bardzo dużo zależności i wymaga dużego nakładu pracy . Jednak innej formy poza kosmetyką nie biorę obecnie pod uwagę .  Oczywiście istnieje na obecnym etapie możliwość dołożenia do jakiejś bazy pola X i drobnych zmian , tylko proszę wziąć pod uwagę że musi to być akceptowalne przez pozostałych użytkowników, którzy może nie są w żaden sposób zainteresowani tym polem i będzie ich drażnić – a co z tym związane temat nie łatwy .

Co do kontaktu – email jest ogólnie dostępny, fakt może czasem poczta umyka( codziennie dostaje min kilkanaście maili , czyli jak nie mogę odpowiedzieć od ręki za dzień dwa to już historia daleko na liście )  , ale na te związane z awariami raczej zawsze odpowiadam, jak nie proszę o ponowienie pytania .

Jednocześnie zawsze prosiłem o przesłanie bazy danych , zrzutów ekranu , opisanie problemu . Programów działa obecnie dużo i raczej wszystkie powtarzające błędy są wychwycone, również do dziś nie dostałem inf.o problemach z uwagi na zmianę roku . Sam używam programy i również działa prawidłowo . Jeśli coś się dzieje u kogoś to indywidualnie i proszę o informację jak wyżej . Tylko nie w stylu – „coś nie działa” bo nic mi to nie mówi .

Np. taki pojawiający się u niektórych problem ( konieczność uruchamiania AdmiStrażak.exe przed Strażak.exe ) to prawdopodobnie niezgodność baz danych pomiędzy wersjami . Ale w którymś momencie się to pojawiło i trzeba odszukać kiedy i dlaczego . Mogą być pomylone pliki , ale również program może korzystać z plików konfiguracyjnych pozostawionych w kopi , czasem nawet w bacapie  .

Tu nic nie dzieje się samo , nic nie może się popsuć – jeśli działało musi działać i naprawdę program sam nie zmienił swojego kodu źródłowego . Trzeba poszukać i sprawdzić – ale na materiale ( plikach , danych itd.)
 
Co z tym związane , nie oczekujcie Panowie że jestem wróżką , robiłem i prostowałem już dla różnych OSP najróżniejsze błędy , czasami przepisywałem i odtwarzałem bazy , nigdy nie odmówiłem pomocy i nigdy za to złotówki nie wziąłem, choć mojej winy w tym nie było – ale muszę mieć materiał do analizy błędu .

Taka informacja na PW forum

Cytuj
Hej Miko słuchaj jakiś błąd mam w strażaku da radę coś zrobić?

To trochę za mało , pomijam że adres e-mail na stronie sklepu dużymi bukwami wypisany .