Autor Wątek: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie  (Przeczytany 80082 razy)

Offline banji

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 27, 2010, 17:12:57 »
Bardzo dobry pomysł z programem do ewidencji w OSP, jestem pełen uznania, jeśli chodzi o moje uwagi:
- myślę że za dużo jest danych w statystykach szczególnie jeśli chodzi o procentowe udziały, czasy i ekwiwalenty..
- numery ID strażaków i sprzętu powinny też być edytowane aby można było je zmieniać, tak samo z numerami wyjazdów
- myślę że dobry pomysł byłby z wpisaniem numeru zdarzenia z meldunku
- również powinna być na stałe wpisana kwota ekwiwalentu za godzinę, nie ma potrzeby za każdym razem wpisywać kwotę strażakowi dopisując go do konkretnego zdarzenia
- informacje o  "zdolności podejmowania działań" "gotowość bojowa" połączyć razem i   zmienić nazwę
np na siły i środki JOT
Mam jeszcze pytanie czy można jakoś edytować i zmienić wygląd druków do których są eksportowane dane np o wyjazdach czy ekwiwalencie

Offline piotru

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 02, 2010, 17:34:11 »
Co tam nowego ?? bo cisza ostatnio ...;/

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 02, 2010, 18:21:04 »
No właśnie coś cisza...mi demo wygasło...i nie mam jak wprowadzać już  dane...czy już jest program gotowy? Bo mój zarząd chce go już kupić :)  :rofl:

Offline Straszak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 117
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 11, 2010, 21:28:44 »
Cytuj
Odp: Ewitencja W Osp
« Odpowiedz #28 : Marzec 17, 2010, 06:34:57 »

    * Odpowiedz cytującCytuj

Cytat: Straszak w Marzec 30, 2004, 22:57:56

    Witam  brać strażacką i wszystkich zainteresowanych.
    W swojej OSP pełnie funkcję Prezesa od 1992 r. w 1998 r skonstruowałem bazę danych w Accesie, która zawiera takie dane jak:
    Nazwisko
    Imie
    drugie imię
    imie ojca
    imie matki
    datę urodzenia
    miejsce urodzenia
    PESEL
    miejsce zamieszkania
    nr telefonu
    wykształcenie
    zawód wyuczony
    zawód wykonywany
    nazwe zakładu pracy
    date wstapienia do OSP
    date wystapienia z OSP
    date wstapienia powtórnie ( dla członków, którzy po przerwie wstapili powtórnie)
    date wystapienia powtórnie
    date ważności badań lekarskich
    nr legitymacji
    przeszkolenia pozarnicze
    rodzaj członkostwa (czynny MDp chłopców ,dziewczat itd...)
    osobne rubryki na każdy rodzaj odznaczenia (Strazak Wzorowy, brazowy medal za zasługi dla pozarnictwa, itd...)
    osobne rubryki na kazdy rok odnosnie składek członkowskich,
    osobne rubryki na wysługe lat ow rozdzieleniu na okresy 5-letnie
    pole przebieg służby.

    Mozliwości:
    wprowadzanie danych osobowych,odznaczeń, składek i wysługi lat w osobnych formularzach.

    Kwerendy (zapytania) umożliwiają wyswietlanie i drukowanie:
    stażu członkowskiego z podziałem na okresy 5-letnie,
    ewidencji odznaczeń
    ewidencji członków OSP w rozbiciu na grupy czynni, honorowi, MDP itd...
    ewidencji członków w rozbiciu na grupy do 25 lat, 25-50 lat, powyzej 50 lat
    ewidencji nr legitymacji, składek, stazu członkowskiego, terminu badań lekarskich,
    obliczanie wieku i stazu członkowskiego.
    obliczanie średniego wieku i średniego stazu członkowskiego

    Bazę danych moge udostepnić bezpłatnie, pod warunkiem przesłania opini na temat jej funkcjonowania.

    Posiadam, również opracowane własnorecznie w formacie World i Exel druki o odznaczenia, kwestionariusze osobowe, kartoteki, wzory karty drogowei, karty pracy sprzetu, listy obecności i inne druki.


    Pozdrawiam.
    Straszak


jestem zainteresowany przetestowaniem bazy. Z całą pewnością prześlę opinię ta temat funkcjonowania.
Temat jest ciągle aktualny, stworzoną przez siebie bazę używam do dziś i jest mi bardzo użyteczna,

Pozdrawiam Straszak

Programista

  • Gość
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 11, 2010, 21:59:06 »
Program jest praktycznie gotowy – w każdym razie części która była pokazana i większość zgłoszonych poprawek które zaakceptowałem.

Niestety wsłuchując się w głosy , dopisałem karty drogowe i sprzętu spalinowego . Może słowo że temat mnie „przerósł” jest niewłaściwe bo to matematycznie nie skomplikowane – ale by to zrobić dobrze pod względem bezpieczeństwa i elastycznie dla użytkownika wyszło bardzo dużo dłubaniny. Powiem tylko, że ilość kodu jest większa od całej pozostałej części programu i liczona jest w tyś. linijek , niestety nie szło inaczej trzeba było to fizycznie wyrzeźbić by zachować elastyczność i móc zaspokoić potrzeby większości użytkowników . Moduł został już przetestowany przez Sylwka , pozostały same wydruki kart z czym właśnie walczę . To w brew pozorom kolejna bardziej zabawa niż programowanie , ale to również trzeba zrobić i właśnie nad tym się pochylam .
 
Pomimo że moduł Kart będzie jako opcja , chciałem przekazać wersję DEMO kompletną , umawialiśmy się z Sylwkiem na dziś, podejrzewam że będzie to jutro najdalej pojutrze.

Pozdrawiam

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 12, 2010, 09:36:25 »
czy cena się zmieni?

Offline Programista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 14, 2010, 11:00:27 »
Wersja DEMO od wczoraj jest dostępna – otrzymałem dzięki uprzejmości Sylwka informacje że wszystkim zainteresowani ją przesłał . Najbliższe dni będę jeszcze „wygładzał” drobiazgi , może jeszcze kilka drobnych rzeczy dopiszę – jedna główny zamysł się już nie zmieni .
Co do cen – jeszcze kilka dni muszę to przemyśleć ( nie jest to takie proste , z czego ja zdaje sobie znakomicie sprawę, a Sylwek się zdarzył podczas rozsyłania demo.  Czas poświęcony na pisanie , narzędzia itd. to jedno , a opieka autorska to drugie i tu rodzi się problem ceny )  – jednak ustaliliśmy z Sylwkiem że dla osób które pobrały demo dotychczas  (włożyły wkład pracy w testowanie programu ) i wyraziły opinie na forum lub mailem będzie cena specjalna jeśli wyrażą chęć zakupu programu  – więc  kolego Rafale spokojnie dla ciebie nic się nie zmieni – na pewno nie będzie gorzej . -_-
 
Postaram się również w najbliższych dniach by odciążyć Sylwka , umieścić program w miejscu gdzie łatwo będzie można go samodzielnie pobrać . Niestety niektóre serwery pocztowe , analizują zawartość plików ZIP i odrzucają te zawierające pliki wykonywalne .exe . co utrudnia udostępnianie programu pocztą .

Offline piotru

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 15, 2010, 20:54:13 »
Ok fajnie oczekuję z niecierpliwością na wersje demo aż Sylwek wyśle pozdrawiam ;)

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 16, 2010, 06:42:28 »
Witam!
Testowałem poprzednią wersję tego programu i testuję nową. Program godny uwagi i wszystko prawie jest do obsługi OSP to co jest najważniejsze jest i jest super. Kolega Programista zrobił dużo dobrej roboty i na pewno będzie popyt na taki program.
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline piotru

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 16, 2010, 15:42:48 »
 :mellow: cool jestem pełen podziwu za wykonaną pracę zwłaszcza z kartami pojazdu te wszystkie obliczenia... kosmos gratulację
Ewentualne błędy będą sie pojawiały dopiero gdy program będzie poprawnie uzupełniany odpowiednio dla naszych jednostek tak więc wtedy będziemy zgłaszać.
Wstępnie nie dopatrzyłem nic co można było by zgłosić.

Offline Programista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 17, 2010, 01:47:02 »
Witam prace nad tym co na dziś sobie założyliśmy dobiegły końca – trwa intensywne testowanie programu
A tu kilka zrzutów ekranu

Ekran 1
Ekran 2
Ekran 3
Ekran 4
Ekran 5
Ekran 6 
Ekran 7 
Ekran 8 
Ekran 9 
Ekran10 
Ekran11 

Wydruk 1 
Wydruk 2 
Wydruk 3 
Wydruk 4 
Wydruk 5 
Wydruk 6 

Tu można pobrać wersję DEMO programu Strażak – proszę przeczytać plik readme.pdf  w celu uniknięcia problemów z instalacją . W najbliższych dniach powstanie program instalacyjny który automatycznie zainstaluje wymagane środowisko baz danych BDE Borland

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2010, 01:31:33 wysłana przez Programista »

Offline piotru

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 18, 2010, 09:00:04 »
dzięki programista, oczekujemy na cennik i wreszcie program już oficjalnie oddany do użytku ;)
ps taka mała uwaga nie konieczna ale może by było warto zmienić kolor podświetlania linijek zaznaczonych bo jest kolor ciemno niebieski przez co się źle czyta to co zaznaczymy.

Offline kazik998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 18, 2010, 10:14:29 »
Testowałem. Uznanie dla programisty. Teraz jeszcze kwestia ceny.
I jeszcze pytanie czy będą jeszcze wprowadzane jakieś korekty, poprawki itp.
Czy to już finalna wersja bez szansy na jakieś korekty, które mogą pojawić w trakcie eksploatacji.

Offline Programista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 19, 2010, 01:30:04 »
Dziś przygotowałem program instalacyjny z automatyczną redystrybucją najnowszej wersji BDE .  W związku z tym instalacja jest prosta i intuicyjna . Niestety wielkość pliku do ściągnięcia w związku z zwiększyła się i trzeba pobrać  prawie 12 MB . Na Desktop zainstaluje się skrót Strażak.exe , należy jednak pamiętać że najpierw z Menu Start / Programy / nco99-Soft  należy uruchomić AdmiStrażak  który utworzy bazy danych .

CO do dalszych prac nad programem – narzędzie w jakimś tam zakładanym zakresie jest skończone , mam również kilka rozpoczętych projektów w tym pełną , rozbudowaną aplikację dla OSP . Również do tego programu muszę skończyć program do Urzędów Gmin taka była pierwotna koncepcja , a może ułatwi to również dostęp większej ilości OSP do programu .
Nie znaczy to że program nie jest  poprawiany i rozbudowywany , wczoraj dopisane zostało np. zabezpieczenie aplikacji hasłem i możliwość zaznaczenia i powielania stawki ekwiwalentu w czasie działania programu . Proszę pamiętać że jest tylko jedna wersja systemu i jeśli powstają zmiany muszą być one akceptowalne przez wszystkich użytkowników – niema wersji indywidualnych .

Co do cen jak pisałem dla osób testujących będzie specjalna oferta , dla pozostałych również jakąś propozycję posiadam – jednak niechęcę wykorzystywać Forum dla szerszej reklamy , w związku z tym proszę na PW .

Tu można pobrać  program instalujący DEMO

Wersja Instalacyjna DEMO 

PS.  Zapomniałem Hasło poczatkowe do wersji Demo : "strażak"
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2010, 01:40:31 wysłana przez Programista »

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 20, 2010, 08:56:10 »
Opis instalacji programu Strażak

1. Ściągnąć plik "Setup.exe" na swój komputer (ze strony: http://docs.google.com/uc?id=0B6mlM0UDOmNHNWIzMzk5MTUtYjhiNC00MDk4LTk0NzMtMmFjN2MzMDE2Njg4&export=download&hl=pl - klikamy na: Download anyway)
2. Uruchamiamy plik: "Setup.exe"
3. Instalujemy program w zaproponowanym przez niego katalogu lub innym dowolnym wybranym przez użytkownika
4. Uruchamiamy plik: "Admistrazak.exe" (z katalogu gdzie jest zainstalowany program "strażak" lub z Menu Start -> wszystkie programy -> nco99-soft -> Admistrazak.exe) w celu zainstalowania "Bazy danych
4. Uruchamiamy program "Strazak.exe"(z katalogu gdzie jest zainstalowany program "Strażak" lub z Menu Start -> wszystkie programy -> nco99-soft -> Strazak.exe)
5. Wpisujemy hasło: "strażak"
6. Miłego użytkowania


PS. chwilowo skrót do programu utworzony na pulpicie nie działa, ale prace nad poprawą trwają

Offline OSP Goszczanów

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 20, 2010, 12:51:58 »
Ściągnąłem wersję demo... chciałem zobaczyć co to za program. Raz się uruchomiła i koniec. Nie wiem co jest nie tak. Jeśli ktoś może to niech napisze jakie wymagania sprzętowe posiada ten program.


PS. dzięki wszystkim za pomoc - zaczęło działać

Scalono
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 20, 2010, 15:02:23 wysłana przez MIKO »

Offline Programista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 21, 2010, 23:10:47 »
Szanowni Państwo duża ilość pobrań wersji DEMO oraz potrzeba ułatwienia dalszej dystrybucji/zmiany wersji/ rozszerzeń wymusiła zmianę sposobu zabezpieczania programu i zarządzania licencjami . Nowa wersja DEMO programu można ściągnąć z pod tego adresu :

DEMO


Aktualny kod aktywacyjny do wersji demo :  ST11-12854517-612093

Poprawiłem również skrót Desktopu który nie działał , wynikło to z różnic zarządzania nimi pomiędzy XP a Vista na której pracuję i zapomniałem o tym przy generowaniu programu instalacyjnego Setup.exe .

Życzę miłej zabawy  -_-

Offline wojjack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
    • OSP Hecznarowice
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 21, 2010, 23:31:01 »
dla mnie programik REWELA - w końcu znalazłem coś czego od dawna szukałem. Rzeczywiście brakuje jeszcze ewidencji przyznanych medali....
Mam pytanko do PROGRAMISTY - jeżeli teraz zakupię program - a jak można przeczytać w poprzednich postach pracujesz nad programem bardziej rozbudowanym zawierającym m.in. ewidencję medali - czy wtedy ten rozbudowany program będzie dla już użytkujących tańszy czy będzie go trzeba zakupić po normalnej cenie??? czy ten program będzie tylko dodatkiem do już istniejącego czy to będzie całkiem coś nowego????

pozdrawiam

Offline Programista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 22, 2010, 01:05:31 »
Hmmmmmmmmm

Nie umieszczę tam uwagę że 700 netto to za całość lub można w częściach gdzie min. trzeba mieć program główny za 350 zł netto .

Tu jest ukryta pewna filozofa – znam dość dobrze  środowisko  OSP . Zdaje sobie sprawę że pewne nowości szczególnie takie są często ciężko akceptowane przez powiedzmy starszych stażem Prezesów i Naczelników , o Kierowcach nie wspomnę . jednak od pewnych rozwiązań niema już ucieczki – jednym z największych obecnie problemów OSP to błyskawiczny wzrost biurokracji . W Wlkp. ostatnio  ZW ZOSP zawołało np. sprawozdań za 3 lata 16 storn okienek . Badania , ubezpieczenia, recertyfikacje , ekwiwalent  itd. to kolejny problem papirologii bez możliwości jej podsumowania i z analizowania . Jednak często łatwiej naciągnąć prezesa na 400-700 zł niż na 2-3 razy tyle bez pokazania efektów . Dlatego w miedzy czasie powstał mniejszy brat Strażak dużego systemu. Po przez możliwość integrowania danych w Urzędach Miast i Gmin ( specjalny moduł dla UM/UG jest właśnie pisany,  a Strażak już ma potrzebne funkcje )  chce również zachęcić Samorządy do zainwestowania w systemy dla  OSP . Metoda jaką przyjąłem opisuje bez zahamowań , bo mimo ze może trochę podstępna  -jest z korzyścią dla strażaków i ułatwienia im pracy ale również przekonywania Władz OSP czy UM/UG o celowości .

Duży brat to , już całkowicie inna platforma , o dużej uniwersalności i ogromnych możliwościach gromadzenia i analizowania danych jednak nie chciał bym zdradzać jeszcze szczegółów .  Mogę tylko napisać że na pewno będzie możliwość importu danych z Strażaka oraz uwzględnię w cenie wartość wcześniejszej aplikacji .

Offline Programista

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 04, 2010, 00:28:59 »
Z uwagi na potrzeby użytkowników związane z użytkowaniem programu przez wielu użytkowników w ramach jednej OSP przygotowałem dodatkowy moduł w programie AdmiStrazak.exe umożliwiający  import elementów baz danych . Niestety jest to jedynie pół środek , ponieważ prawdziwy dostęp wielo stanowiskowy jest możliwy jedynie w przypadku pracy w sieci do czego program został przystosowany.  Rozwiązanie z importem wymaga dyscypliny użytkowników , dla dodatkowej kontroli program wykorzystuje procedury porównywania zawartości pół rekordów z możliwością podjęcia ostatecznej decyzji przez Użytkownika  .  Plik AdmiStrazak.exe umożliwiający  import 4 pierwszych baz danych ( OSP , Zarząd , Strażacy, Kursy ) można pobrać z tej lokalizacji . W celu zainstalowania należy jedynie zastąpić dotychczasową używany program AdmiStrazak .

AdmiStrazak.exe

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 11, 2010, 11:17:01 »
Coś tego dema nie mogę zassać, ale cóż...

Nie wypowiadałem się na razie w kwestii tego programu, ale szczerze mówiąc opine pozytywne wiele znaczą  ^_^ Teraz pytanko - czy program jest napisany tak żeby ewentualnie można było dorzucić jeszcze jeden moduł? Chodzi o coś co wspomagałoby tworzenie i przesyłanie meldunków ze zdarzeń do KM/KP. Oczywiście zdaję sobie sprawę że bezpośredni import danych do SWD jest raczej głupim pomysłem (zwłaszcza z racji zbliżającej się nowej wersji latającej na Oracle), ale zawsze "coś".

Tak samo służę pomocą w razie czego - jak wreszcie ściągnę ten program - choć w pracy Linux only :P
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 11, 2010, 12:13:08 »
Nie znam się na sprawach technicznych możliwości więc się nie wypowiem ale czy myślisz, że Abakus jest zainteresowany udostępnieniem stronie trzeciej dostępu do swojej bazy danych? Ponadto która KM PSP pozwoliłaby samodzielnie jednostce OSP wrzucać do ich bazy meldunki? Myślę, że jeśli chce się robić meldunki to trzeba kupić taki program jak mają JRG na PA.

Co do ściągnięcia dema to najlepiej ze strony sklepu: http://www.sklep-ratowniczy.pl/program-strazak-c-30_31.html

..a że używasz Linuxa to już sam sobie jesteś winny   :P

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 11, 2010, 12:29:02 »
Myślę, że moduł/formularz, w którym można by określić informacje na temat zdarzenia (oczywiście ułatwiający to wszystko), który generowałby formę tekstową raportu i wysyłał na maila do PSK/MSK - też nie byłby głupim pomysłem, w jakiś sposób ułatwi to robotę dyżurnym, jeśli trzymać by się jednego, wcześniej uzgodnionego wzorca  :straz:
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.712
  • Getting too old for this shit
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 11, 2010, 12:46:21 »
Nie znam się na sprawach technicznych możliwości więc się nie wypowiem ale czy myślisz, że Abakus jest zainteresowany udostępnieniem stronie trzeciej dostępu do swojej bazy danych?
Zdecydowanie nie. Aczkolwiek możliwości techniczne są, w każdym razie dopóki mówimy o "starym" SWD (tzn. tym obecnie używanym ;) ).

Ponadto która KM PSP pozwoliłaby samodzielnie jednostce OSP wrzucać do ich bazy meldunki?
Żadna - takie meldunki przed włączeniem do bazy musiałyby i tak przechodzić weryfikację na PSK, i dopiero po weryfikcaji można by je dodawać do bazy SWD.

Myślę, że jeśli chce się robić meldunki to trzeba kupić taki program jak mają JRG na PA.
To też produkt Abakusa SWD-ST moduł Podział Bojowy, z tym że przeznaczony właśnie dla JRG - nie wiem dokładnie co i jak bo z SWD na tym poziomie niewiele mam do czynienia. W każdym razie z tego co kojarzę nie podłączona nigdzie (a w podłączenie do sieci PSP nie ma co liczyć) na niewiele się przyda.

..a że używasz Linuxa to już sam sobie jesteś winny   :P
Polityka firmy :P  btw: Ciekawe czego Wy używacie w PSP/OSP? ^_^

Myślę, że moduł/formularz, w którym można by określić informacje na temat zdarzenia (oczywiście ułatwiający to wszystko), który generowałby formę tekstową raportu i wysyłał na maila do PSK/MSK - też nie byłby głupim pomysłem, w jakiś sposób ułatwi to robotę dyżurnym, jeśli trzymać by się jednego, wcześniej uzgodnionego wzorca  :straz:
Uniwersalne rozwiązanie, i nawet do przyjęcia, chociaż niezbyt skomplikowane technicznie :)  Co do wzorca (w zakresie co powinno się w meldunku pojawić) to jest - karta meldunku ze zdarzenia (o ile dobrze pamiętam nazwę) - obecnie drukuje się ją właśnie z SWD, z tym że należałoby ją tak zmodyfikować, żeby dyżurny w miarę możliwości wprowadzał dane po kolei metodą kopiuj/wklej. Ważne by było też, aby program "podpowiadał" jak taki meldunek uzupełnić np. pomagając przy ocenie rozmiaru zdarzenia, lub blokując możliwość wprowadzenia sprzecznych/nieprawidłowych informacji. Chociaż może to nieco za wysokie wymagania ;)
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 11, 2010, 13:23:00 »
Dokładnie tak jak napisałeś, nie powinno być z tym tak źle. Kilka pól tekstowych, kilka (powiązanych) ze sobą list rozwijanych, checkboxów itp. w miły sposób mogłoby ułatwić te procedury, a później - faktycznie, kopiuj/wklej z dobrze przygotowanego materiału jest przyjemniejsze niż wklepywanie wszystkiego od zera. Oficjalnie podsuwam ten pomysł pod dyskusję  -_-
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!