Ankieta

Jaką rozdzielczość ekranu używacie ???

800x600
4 (3.1%)
1024x768
28 (21.4%)
1152x864
5 (3.8%)
1280x720
6 (4.6%)
1280x768
5 (3.8%)
1280x800
13 (9.9%)
1280x960
10 (7.6%)
1360x768
19 (14.5%)
1440x900
9 (6.9%)
1600x900
5 (3.8%)
1600x1024
8 (6.1%)
1680x1050
19 (14.5%)

Głosów w sumie: 123

Autor Wątek: Ewidencja W Osp - programy i oprogramowanie  (Przeczytany 71877 razy)

Offline Artur Kom.

 • Strażak Sam
 • *
 • Wiadomości: 382
 • Płeć: Mężczyzna
  • OSP STARY BRUS
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 19, 2010, 17:23:49 »
Mam ten programik w wersji DEMO naprawdę godny polecenia. Duże ukłony dla Sylwka oraz dla kolegi Programisty bardzo dobra robota i zasługuje na uznanie. Czekam na pełną wersję tego programu i zachęcam innych do skorzystania na razie z wersji demo a w przyszłości z pełnej na pewno usprawni to naszą pracę a i kartoteki będą prowadzone na bieżąco. Polecam gorąco ten program
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline basti007

 • Stary Wyga
 • *
 • Wiadomości: 112
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 20, 2010, 15:20:23 »
ja tez bym prosil o przeslanie wersji demo :)

Offline Bubu

 • So Others May Live
 • Stary Wyga
 • *
 • Wiadomości: 146
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 20, 2010, 16:28:35 »
Witam program naprawdę ok, proponuję następujące ulepszenia:
- data urodzenia powinna wyskakiwać automatycznie po wklepaniu PESEL'u
- aby można było ustawić raz stawkę ekwiwalentu i mieć spokój
- przy urządzeniach spalinowych brakuję turbowentylatorów i sprzętu hydraulicznego
- w zakładce wyjazd powinna być możliwość wskazania wykorzystywanego sprzętu i wpisania czasu jego pracy a więc przy okazji mielibyśmy gotowe karty pojazdu i karty sprzętu spalinowego i byśmy wiedzieli jakie zużycie materiałów pędnych wychodzi według norm,
- w uprawnieniach brakuję płetwonurka,
- ewentualnie można by dodać wnioski o medale oraz każdy strażak jakie posiada odznaczenia,
No to takie moje wstępne przemyślemnia powojuję jeszcze z nim to może coś wyjdzie w praniu;-)
Pozdrawiam
So Others May Live

Programista

 • Gość
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 20, 2010, 21:23:25 »
To nie jest takie proste – oczywiście poza tym przepisywaniem daty urodzenia z PSEL – gdzie nie przypuszczałem że może to stanowić  istotny problem oraz wykaz urządzeń,  który  był stworzony na szybko do testowania i oczywiście może być poszerzony  a wręcz musi .
Wspominałem już o pewnych założeniach do tego programu i do jego „ojca” – założyliśmy że to będzie tania , prosta i skuteczna forma gromadzenia istotnych danych na poziomie JOT  z  połączeniem z UG/UM  gdzie  będzie można wrzucić do jednego worka X  OSP .  Każdy  „pisarz”  ten programów również siadając do dzieła ma pewien pomysł z zakończeniem włącznie i nie wierzcie w wersję  ver. 6.8.99  bo nawet pisząc  z założeniem  intensywnej rozbudowy oprogramowania  po 10 wersji program nadaje się do przepisania by trzymał tzw. linię - fason. No chyba że przyjmiemy luźną formę  byle  gdzie powstawianych komponentów , byle by działało i do przodu ale to nie ten adres .

Pisząc program prosty jest tak naprawdę jeszcze trudniej utrzymać dużą uniwersalność . W programach rozbudowanych tworzymy to dynamicznie ,np.  na bazie dziesiątków edytowanych skorowidzów  . Tu próbowaliśmy wybrać jakiś kompromis , raz by uniknąć kosztów , dwa by uprościć formułę a co z tym związane musimy trzymać tą linie do końca .

- owszem ekwiwalent może mieć stałą wartość jednak nie w każdej OSP ma – w wersji rozbudowanej pewnie bym to powiązał z wieloma opcjami i relacjami – tu niestety musi pozostać tak by było uniwersalnie prosto i tanio .

- Kary drogowe i sprzętu to kolejny dylemat – zadeklarowałem że dopisze i to czynie właśnie, ale musze również zrobić to równie elastycznie i prosto ( mam dużo dylematów i kombinuje jak przysłowiowy koń pod górkę ) - co nie jest łatwe bo każdy ma inne zdanie w temacie – wiązać z wyjazdami , nie wiązać , kupować paliwo na samochody , a może do jednego worka i rozdzielać , a może automatycznie pobierać  z magazynu . Doliczać poza autopompą , pracę na postoju , webasto ? ale 1, a może 2 ? a co z rozruchami ?  itd. itd. Do tego dane te muszą dać się analizować bo o to między innymi w tym chodzi , a co z tym związane muszą spełniać pewne cechy matematyczno-statystyczne.  W dynamicznym programie nie było by problemu – ale ja chcę zaproponować wam moduł kart drogowych i sprzętu np. za 100 zł a nie za 1000 zł.  Wiec musimy opierać się z jednej strony  na kompromisach , z drugiej na uniwersalności by program mógł się dostosować do użytkownika , a nie użytkownik do programu . 

I tak to z mojej strony niestety wygląda .

Jednocześnie bardzo się cieszę z każdej uwagi – nie ukrywam z większości zdaje sobie świetnie sprawę ponieważ od lat jestem w OSP i znam potrzeby , tylko jak wspomniałem muszę z wielu powodów posługiwać się kompromisami .

Zachęcam do testowania i wyrażania opinii bo wyłapujemy błędy  - również na moich komputerach które są skonfigurowane do pisania nie jestem w stanie wyłapać wszystkich wad . Dopisując częściami  nie mam również pełnej kontroli,  ponieważ nie wracam do pewnych rzeczy , a zdarza się że mogą mieć wpływ na działanie programu w innych miejscach .

Offline pietro3006

 • Bywalec
 • *
 • Wiadomości: 35
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 21, 2010, 20:01:03 »
posiadam wersję Demo i jestem pełen uznania dla autorów.wg mnie taki program w zupełności wystarczy na potrzeby OSP.Chciałem zapytać kiedy będzie dostępna pełna wersja programu i jaki będzie koszt zakupu tej wersji.Domyślam się,że za darmo tak wielkiej pracy włożonej w ten program autor bądź autorzy nie oddadzą.pozdrawiam

Offline kazik998

 • Początkujący
 • *
 • Wiadomości: 9
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 22, 2010, 08:53:41 »
Testowałem DEMO i jestem pełen uznania dla programisty.
Programik powinien zadowolić każdego niemniej według mnie powinno być kilka korekt. Należy ujednolicić nazewnictwo zgodnie z PSP, to samo dotyczy zestawienia sprzętu. Tak jak pisał "Bubu" nie jest wykazany cały sprzęt i uprawnienia i szkolenia. Proponował bym możliwość dodawania sprzętu, uprawnień, kursów itp. przez użytkownika lub skorzystać z zestawienia sił i środków w PSP bo przecież musimy im wykazywać sprzęt w podziale bojowym.
Przy ewidencji wyjazdów wskazane by było po wprowadzeniu danych wyjazdu i tylko wybór z listy ratownika a wszystkie dane zostaną wczytane  z danych wyjazdu.
Ale ogólnie program idzie w dobrym kierunku i przepraszam może za zbyt duże wymagania ale to tylko propozycje.

Programista

 • Gość
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 22, 2010, 09:41:15 »
Dzisiejszej nocy mieliśmy z Sylwkiem długą debatę w temacie ponieważ trochę uwag już zebraliśmy.
Pozwólcie że jeszcze raz i trochę analitycznie :
- program ma służyć działalności bojowej
- program ma dostarczać również dane do Urzędów Miast i Gminy do czego będzie możliwość zakupienia specjalnego modułu
- program ma być w miarę tani i uniwersalny .
- powstaje równocześnie duży program który będzie służył obsłudze całej OSP. 
- nie ukrywam również  że godni mnie czas i do końca miesiąca program musi być gotowy .

Uwzględniliśmy z Sylwkiem następujące uwagi :

- ilość wody już ma możliwość wprowadzenia liczby po przecinku
- dodane zostanie imię Ojca  w kartotece strażak
- dodana została data wprowadzenia pojazdu do OSP
- część ważniejszych skorowidzów ( kursów , sprzętu ) będzie tworzona dynamicznie , choć nie ukrywam wprowadzi to chaos na poziomie Urzędów Miast i Gmin dlatego pozostawię część
danych ( katalog podstawowy nie modyfikowalny ).
- będzie ,a właściwie już jest moduł kart drogowych , kart pracy sprzętu i prosty magazyn umożliwiający ruch paliwa .
- w wersji do sprzedaży format wydruku wniosku o ekwiwalent będzie zgodny z KSRG

Nie będzie  :

- nie zmieni się sposób tworzenia Zarządu OSP – z uwagi na potrzebę zachowania integralności danych na poziomie gmin .
- kartoteki medali itp. elementów związanych z działalnością organizacyjną OSP – nie na tym etapie .

Ceny :

Skonfiguruje ceny ( jeszcze czekam nad ostateczną wersją programu ) modułowo – wersja podstawowa i rozszerzenia – dalej skłaniam się zgodnie z wstępnymi uzgodnieniami z Sylwkiem żeby podstawowy moduł umożliwiający funkcjonalna pracę kosztował będzie  ok. 300 -350 zł  netto .  w modułach za dopłatą będą na pewno – obliczenia, statystyki oraz karty drogowe i sprzętu .

Jak dam rade , a trochę poprawek i zmian jest – program będzie dostępny na przełomie miesiąca .

Pozdrawiam i dziękuje za opinie .

PS. Kazik z tym wpisywaniem danych ratownika do wyjazdu – nie bardzo rozumiem – program pobiera dane z wyjazdu które są możliwe do pobrania ( czasy ) – ale nie wskaże sam kto był kierowcą , kto dowódcą , a kto ratownikiem . Również nigdzie nie jest napisane że musisz być na akcji od jej początku do końca,  a więc musi istnieć możliwość poprawienia czasów – np. różne zastępy mogą  wracać  o różnych godzinach . Co do powodów wprowadzenia ruchomej stawki ekwiwalentu już pisałem  .

Offline kazik998

 • Początkujący
 • *
 • Wiadomości: 9
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 23, 2010, 08:22:35 »
Z tym automatycznym przenoszeniem danych ratownika do zliczania wyjazdów to masz rację, że może być kłopot. Ale ja przyzwyczajony jestem do czego innego z tymi zmianami obsad ale to szczegół.
Mam jeszcze jedna sugestię co do "zdolność podejmowania działań" może dobrze by było wykazać jakie samochody są na wyposażeniu jednostki i odpadła by konieczność podawania ilości wody bo to wynika z oznaczenia samochodu. Tak prawdę powiedziawszy w tym miejscu powinien być wykazane tylko najważniejsze dane o sprzęcie a szczegółowy wykaz ilościowy z parametrami w oddzielnej zakładce. wydaje mi się, że było by czytelniej.
A tak ogólnie to "Gotowość bojowa OSP" i "zdolność podejmowania działań" to jest to samo i powinno być "Gotowość operacyjna OSP ????".
Powiesz, że znów się czepiam ale naprawdę dobry programik napisałeś i są to tylko moje sugestie, które według mnie polepszyły by twoje dzieło.

Offline piotru

 • Początkujący
 • *
 • Wiadomości: 7
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 23, 2010, 23:30:40 »
Jednorazowo 300 zł czy na jakiej zasadzie ???

Offline KOLOR

 • Początkujący
 • *
 • Wiadomości: 15
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 25, 2010, 10:50:07 »
Witam!
Właśnie testowałem programik w wersji DEMO i jestem pozytywnie zaskoczony. Dzięki niemu jest możliwość utrzymania pożądku. fajnie jakby można było prowadzić stam magazynowy np. umundurowanie, np. też sprawy płacowe wydatków i przychodów, ale to tylko moja propozycja a tak w ogóle to niemam zastrzeżeń.
Pozdrawiam!

Offline banji

 • Początkujący
 • *
 • Wiadomości: 16
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 27, 2010, 17:12:57 »
Bardzo dobry pomysł z programem do ewidencji w OSP, jestem pełen uznania, jeśli chodzi o moje uwagi:
- myślę że za dużo jest danych w statystykach szczególnie jeśli chodzi o procentowe udziały, czasy i ekwiwalenty..
- numery ID strażaków i sprzętu powinny też być edytowane aby można było je zmieniać, tak samo z numerami wyjazdów
- myślę że dobry pomysł byłby z wpisaniem numeru zdarzenia z meldunku
- również powinna być na stałe wpisana kwota ekwiwalentu za godzinę, nie ma potrzeby za każdym razem wpisywać kwotę strażakowi dopisując go do konkretnego zdarzenia
- informacje o  "zdolności podejmowania działań" "gotowość bojowa" połączyć razem i   zmienić nazwę
np na siły i środki JOT
Mam jeszcze pytanie czy można jakoś edytować i zmienić wygląd druków do których są eksportowane dane np o wyjazdach czy ekwiwalencie

Offline piotru

 • Początkujący
 • *
 • Wiadomości: 7
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 02, 2010, 17:34:11 »
Co tam nowego ?? bo cisza ostatnio ...;/

Offline Rafał998

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 1.101
 • Płeć: Mężczyzna
 • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
  • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 02, 2010, 18:21:04 »
No właśnie coś cisza...mi demo wygasło...i nie mam jak wprowadzać już  dane...czy już jest program gotowy? Bo mój zarząd chce go już kupić :)  :rofl:

Offline Straszak

 • Stary Wyga
 • *
 • Wiadomości: 117
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 11, 2010, 21:28:44 »
Cytuj
Odp: Ewitencja W Osp
« Odpowiedz #28 : Marzec 17, 2010, 06:34:57 »

    * Odpowiedz cytującCytuj

Cytat: Straszak w Marzec 30, 2004, 22:57:56

    Witam  brać strażacką i wszystkich zainteresowanych.
    W swojej OSP pełnie funkcję Prezesa od 1992 r. w 1998 r skonstruowałem bazę danych w Accesie, która zawiera takie dane jak:
    Nazwisko
    Imie
    drugie imię
    imie ojca
    imie matki
    datę urodzenia
    miejsce urodzenia
    PESEL
    miejsce zamieszkania
    nr telefonu
    wykształcenie
    zawód wyuczony
    zawód wykonywany
    nazwe zakładu pracy
    date wstapienia do OSP
    date wystapienia z OSP
    date wstapienia powtórnie ( dla członków, którzy po przerwie wstapili powtórnie)
    date wystapienia powtórnie
    date ważności badań lekarskich
    nr legitymacji
    przeszkolenia pozarnicze
    rodzaj członkostwa (czynny MDp chłopców ,dziewczat itd...)
    osobne rubryki na każdy rodzaj odznaczenia (Strazak Wzorowy, brazowy medal za zasługi dla pozarnictwa, itd...)
    osobne rubryki na kazdy rok odnosnie składek członkowskich,
    osobne rubryki na wysługe lat ow rozdzieleniu na okresy 5-letnie
    pole przebieg służby.

    Mozliwości:
    wprowadzanie danych osobowych,odznaczeń, składek i wysługi lat w osobnych formularzach.

    Kwerendy (zapytania) umożliwiają wyswietlanie i drukowanie:
    stażu członkowskiego z podziałem na okresy 5-letnie,
    ewidencji odznaczeń
    ewidencji członków OSP w rozbiciu na grupy czynni, honorowi, MDP itd...
    ewidencji członków w rozbiciu na grupy do 25 lat, 25-50 lat, powyzej 50 lat
    ewidencji nr legitymacji, składek, stazu członkowskiego, terminu badań lekarskich,
    obliczanie wieku i stazu członkowskiego.
    obliczanie średniego wieku i średniego stazu członkowskiego

    Bazę danych moge udostepnić bezpłatnie, pod warunkiem przesłania opini na temat jej funkcjonowania.

    Posiadam, również opracowane własnorecznie w formacie World i Exel druki o odznaczenia, kwestionariusze osobowe, kartoteki, wzory karty drogowei, karty pracy sprzetu, listy obecności i inne druki.


    Pozdrawiam.
    Straszak


jestem zainteresowany przetestowaniem bazy. Z całą pewnością prześlę opinię ta temat funkcjonowania.
Temat jest ciągle aktualny, stworzoną przez siebie bazę używam do dziś i jest mi bardzo użyteczna,

Pozdrawiam Straszak

Programista

 • Gość
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 11, 2010, 21:59:06 »
Program jest praktycznie gotowy – w każdym razie części która była pokazana i większość zgłoszonych poprawek które zaakceptowałem.

Niestety wsłuchując się w głosy , dopisałem karty drogowe i sprzętu spalinowego . Może słowo że temat mnie „przerósł” jest niewłaściwe bo to matematycznie nie skomplikowane – ale by to zrobić dobrze pod względem bezpieczeństwa i elastycznie dla użytkownika wyszło bardzo dużo dłubaniny. Powiem tylko, że ilość kodu jest większa od całej pozostałej części programu i liczona jest w tyś. linijek , niestety nie szło inaczej trzeba było to fizycznie wyrzeźbić by zachować elastyczność i móc zaspokoić potrzeby większości użytkowników . Moduł został już przetestowany przez Sylwka , pozostały same wydruki kart z czym właśnie walczę . To w brew pozorom kolejna bardziej zabawa niż programowanie , ale to również trzeba zrobić i właśnie nad tym się pochylam .
 
Pomimo że moduł Kart będzie jako opcja , chciałem przekazać wersję DEMO kompletną , umawialiśmy się z Sylwkiem na dziś, podejrzewam że będzie to jutro najdalej pojutrze.

Pozdrawiam

Offline Rafał998

 • VIP
 • *
 • Wiadomości: 1.101
 • Płeć: Mężczyzna
 • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
  • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 12, 2010, 09:36:25 »
czy cena się zmieni?

Offline Programista

 • Początkujący
 • *
 • Wiadomości: 9
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 14, 2010, 11:00:27 »
Wersja DEMO od wczoraj jest dostępna – otrzymałem dzięki uprzejmości Sylwka informacje że wszystkim zainteresowani ją przesłał . Najbliższe dni będę jeszcze „wygładzał” drobiazgi , może jeszcze kilka drobnych rzeczy dopiszę – jedna główny zamysł się już nie zmieni .
Co do cen – jeszcze kilka dni muszę to przemyśleć ( nie jest to takie proste , z czego ja zdaje sobie znakomicie sprawę, a Sylwek się zdarzył podczas rozsyłania demo.  Czas poświęcony na pisanie , narzędzia itd. to jedno , a opieka autorska to drugie i tu rodzi się problem ceny )  – jednak ustaliliśmy z Sylwkiem że dla osób które pobrały demo dotychczas  (włożyły wkład pracy w testowanie programu ) i wyraziły opinie na forum lub mailem będzie cena specjalna jeśli wyrażą chęć zakupu programu  – więc  kolego Rafale spokojnie dla ciebie nic się nie zmieni – na pewno nie będzie gorzej . -_-
 
Postaram się również w najbliższych dniach by odciążyć Sylwka , umieścić program w miejscu gdzie łatwo będzie można go samodzielnie pobrać . Niestety niektóre serwery pocztowe , analizują zawartość plików ZIP i odrzucają te zawierające pliki wykonywalne .exe . co utrudnia udostępnianie programu pocztą .

Offline piotru

 • Początkujący
 • *
 • Wiadomości: 7
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 15, 2010, 20:54:13 »
Ok fajnie oczekuję z niecierpliwością na wersje demo aż Sylwek wyśle pozdrawiam ;)

Offline Artur Kom.

 • Strażak Sam
 • *
 • Wiadomości: 382
 • Płeć: Mężczyzna
  • OSP STARY BRUS
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 16, 2010, 06:42:28 »
Witam!
Testowałem poprzednią wersję tego programu i testuję nową. Program godny uwagi i wszystko prawie jest do obsługi OSP to co jest najważniejsze jest i jest super. Kolega Programista zrobił dużo dobrej roboty i na pewno będzie popyt na taki program.
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline piotru

 • Początkujący
 • *
 • Wiadomości: 7
Odp: Ewidencja W Osp
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 16, 2010, 15:42:48 »
 :mellow: cool jestem pełen podziwu za wykonaną pracę zwłaszcza z kartami pojazdu te wszystkie obliczenia... kosmos gratulację
Ewentualne błędy będą sie pojawiały dopiero gdy program będzie poprawnie uzupełniany odpowiednio dla naszych jednostek tak więc wtedy będziemy zgłaszać.
Wstępnie nie dopatrzyłem nic co można było by zgłosić.