Służba > Forum zawodowców

Oznaczenia Samochodów

(1/6) > >>

bartek6:
jaki obowiązuje oznaczenie samochodów pod względem cięzaru-wydaje mi sie że witold żle podzielił samochody ze względu ciężkości- ostatnio kwatermistrz pokazywał mi nowe rozporządzenie dotyczące podziału zmieniające dawne
 

Młodzik:
z tego co sie orientuje to:
Lekkie - do3,5t
Srednie - 3,5 - 12t
Ciezkie - powyzej 12t
a co jest jakis nowy podział?

Witold:

--- Cytuj --- jaki obowiązuje oznaczenie samochodów pod względem cięzaru-wydaje mi sie że witold żle podzielił samochody ze względu ciężkości- ostatnio kwatermistrz pokazywał mi nowe rozporządzenie dotyczące podziału zmieniające dawne
--- Koniec cytatu ---
Hej! Szczerze mówiąc nie przypominam sobie żebym pisał gdzieś o tym... :) Ale pewnie nasz rację, więc będę widzięczny za przypomnienie. Jeśli są nowe oznaczenia tego podziału, to też będę wdzięczny za ich przytoczenie..

serdeczne pozdrówka...

Seba:
oznaczenie ciężaru pojazdów pożarniczych którą przetaczacie pochodzi z nieobowiązującej normy "PN-79 / M - 51300". Od  roku bodajże 2000 obowiązuje PN-EN 1846-1 i ona reguluje podział i oznaczenie pojazdów pożarniczych. Musiał bym sprawdzić ale masa tam jest do 2 T, 2-12 T(?), powyżej 12 T(?). Norma ta jest tłumaczeniem normy obowiązującej w krajach UE od 98r. Nie ma tam GBA GCBA, SD SRt itd. szczegóły mogę podać dla zainteresowanych (muszę ją znaześć)

Seba:
już mam klasa lekka "L" 2 - 7,5 t
klasa średna "M" 7,5 - 14 T
klasa ciężka "S" powyżej 14 T

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej