Służba > Forum zawodowców

Kryteria Oceny Ups-a

(1/5) > >>

joker:
Interesują mnie wasze opinie na temat UPS-a popularnie zwanego równiez "nomexem". Jakie kryteria oceny waszym zdaniem powinny być spełnione dla tego ubrania? Co można by było w nim zmienić ? Czy spełnia ono swoje zadania czy też należałoby je wycofac z użytkowania?
Zapraszam do dyskusji.

bartek 6:
uważam, że podobnie jak obecna koszarówka tak samo i nomex to wielki niewypał naszch szacownych i wszystkowiedzących pracowników KG , o wieloletnim stażu pracy na podziale bojowym-oto moje potwierdzenia i uwagi jeśli chodzi o to ubranie
1.po ubraniu się w kompletny zestaw tj. spodnie i kurtka chodzę jak kukła - brak swobody chodzenia nie mówiąc że przy akcji trzeba trochę pobiegać. ostatnio nie mogłem pokonać ogrodzenia w tym ubranku ciekaw jestem czy z KG pokonał wcześniej ściane
2.spadają szelki od spodni po paru minutach chodzenia
3.są palne- kolega przy przelewanie siana opalił nogawki
4.kutka zbyt długa co w przypadku założenia pasa powoduje że wygląda się jak baletnica
5.zamiast stójki,która obciera brodę i szyje powinien być kołnierz chyba że ta stójka powinna być łagodfniejsza
6.może nie we wszystkich jrg jest ten problem-zaley od rodzaju latarek, ale w moim przypadku latarkę muszę chować do kieszeni i parę razy szukałem ją na terenie akcji podobnie jest ze stacjami- wniosek taki aby kieszenie były o połowę węższe chyba że z KG zadbał o to abyśmy mieli gdzie ręcę tzrymać
to tylę myślę że oczymś zapomniałem ale jeśli coś zauważe to dopisze

młody:
Niestety UPS podobnie jak koszarówka pozostawia wielke do życzenia. Brak koordynacji ruchów po jego założeniu. Podczas akcji odczuwa się się jego ciężar. A mając na sobie jeszcze aparat oddechowy to juz wogóle. Niestety nie jest to zbyt dobre ubrania. Jesli chodzi o palnośc równiez miałem przypadek że w pogożelisku zapaliły mi się nogawki. No cóż polska technika, polskie wykonanie i wogóle.  

strażak:
O jakich kryteriach tu mowa. Ten kto wymyślił i zatweirdził te ubrania nie brał pod uwagę chyba rzadnych krytriów.
Przecież to ubranie nie nadaje się do użytkowania. Jest ciężkie i niewygodne. A w połączeniu z koszarówką której nowy wzór należy zakładać pod UPS-a to niestety ciężko wykonywać jakie kolwiek ruchy.
Cóż nie winię tu ludzi z KG bo oni nie mają o tym zielonego pojęcia. Bo który z nich pracował kiedykolwiek w podziale. Przychodza młodzi oficerkowie na praktyki na miesiąc czasu i nic więcej. Ale oni nie mają tam nic do gadania. Winą obarczam raczej ludzi z CNBOP którzy są po to aby takie rzeczy wychwytywać.
To oni odpowiadaja za to czy te ubrania są ergonomiczne, i czy są niepalne. A często się zdarza że niestety zapaleniu ulegają. Gorzej z ergonomią która pozostawia wiele do życzenia. Mam nadzieje, że kiedyś ktos wymyśli jakieś ubranie które będzie spałniało jakieś normy bezpieczeństwa. Może po wejściu do UE coś sie zmieni..
 

gość:
zdecydowanie wycofać lub oddać do poprawy. To jest bubeljak wiele rzeczy które się strażakom daje do użytkowania. A oni mają w tym pracować nieraza w naprawdę bardzo ciężkich warunkach.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej