Autor Wątek: Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?  (Przeczytany 10356 razy)

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 22, 2007, 10:56:49 »
Z OSTATNIEJ CHWILI - Gdzie nasze ZZ?

cyt. wp.pl

1) artykuł

"...Poparcie dla płacowych postulatów pracowników służby zdrowia wyraził Związek Zawodowy NSZZ Policjantów województwa pomorskiego. Związek wezwał też rząd do podjęcia rzeczywistego dialogu z protestującymi..."

i dalej 2) artykuł

"...Po godz. 9 do pikietujących dołączyła grupa związkowców ze Związku Nauczycielstwa Polskiego. Jak powiedział prezes Sławomir Broniarz, jest to "symboliczna grupa nauczycieli, która ma wesprzeć strajkujące pielęgniarki..."

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 22, 2007, 10:59:46 »
Cytuj
Dokładnie !!! W dzisiejszych czasach siłę stanowią MEDIA a nie Związki Zawodowe. ZZ w czasach powstawania polskiej demokracji i upadku komunizmu były silne. Dziś stanowią o niczym i są nikim - płaską rzeźbą w górzystym terenie.
A to pewnie TVN przywróciła 40 h system, Polsat dążył do wprowadzenia ustawy modernizacyjnej, a Radio Maryja wysłuchał SK i pomoże im wrócić do normalności.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 22, 2007, 11:01:29 »
Cytuj
Dokładnie !!! W dzisiejszych czasach siłę stanowią MEDIA a nie Związki Zawodowe. ZZ w czasach powstawania polskiej demokracji i upadku komunizmu były silne. Dziś stanowią o niczym i są nikim - płaską rzeźbą w górzystym terenie.
A to pewnie TVN przywróciła 40 h system, Polsat dążył do wprowadzenia ustawy modernizacyjnej, a Radio Maryja wysłuchał SK i pomoże im wrócić do normalności.

... a Ty wierzysz, że ZZ - y ... hahaha to dopiero Cie w konia ktoś zrobił chłopie .

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 22, 2007, 11:15:00 »
@ mario68 - pisałeś o żądaniach płacowych, nikt z paranoicznymi żądaniami nie wyskakuje w sensie zarabiania na poziomie 20 tysięcy. W sferze tzw. produkcyjnej jesteś w stanie zarabiać więcej bo wypalisz więcej cegieł, a w budżetówce co zrobisz? Pielęgniarka jakby miała cennik za wkłucie też by to robiła w większej ilości. Popatrz na przeciętną pigułe i młodego doktora. Mam koleżankę na AM we Wrocławiu robi specjalizację i już leczy ludzi i ma 1400 zł i mówi że to dobrze. To taki rarytas 1400 zł? Moja mama pracuje jako piguła w zawodzie 24 lata i ma 860 zł. Aby zwiększyć sobie uposażenie i piguła i lekarz walą dyżury za które osobno im płacą. Więc podstawa i to co dorobią w ramach zwiększonych godzin pracy daje już coś
To nie jest rozwiązanie to tak jakbyś strażakowi na najniższej grupie powiedział, wiesz zarabiasz pracując 40 godzin w tygodniu stawkę 1100 zł Ja ci podwyżki nie dam bo przecież możesz w ramach kolejnych, dodatkowych godzin (nadgodzin) 35 w tygodniu dorobić 1000 zł. i co mu powiesz?
- że pensję ma 2100 zł i nieźle zarabia
- czy może pracuje swoje zarabia gówno a jak nie dorobi na boku to nic nie będzie miał prócz długów i debetu na koncie.
Mam w dup... czy to jest polityczny protest, wg mnie nie. Ale nie mam w dup.. e tego, że mł ratownik dostaje 1000 zł, a prezes jakiejś firmy zależnej od Skarbu Państwa podstawy ma 56000 a dodatków kur... drugie tyle. Razem koło 100 000 miesięcznie To to już nie jest zarobek tylko okradanie Państwa. Co tak odpowiedzialnego robi taki prezes? Żeby mu tyle płacić? Ano nic jest tylko marioneta w rękach rządzących, bo oni go tam wsadzili, np. historyka sztuki na prezesa banku.


@butel - jak ma wyglądać nasza solidarność zjednoczenie sił? Przed tym jak Pana Witolda odwołali byliśmy na krawężniku ulicy, teraz cofa się kilka głupawych decyzji i my się tym zadowalamy, płacowo gips jest i mimo ścieżek szybkich legislacyjnych, zdrowotnych lub czym nas tam jeszcze będą mamić nie tak chop się u nas zmieni.
W tzw, cywilu wzrośnie pensja na podstawie obniżenia składek zusowskich więcej niż nasza w ramach restrukturyzacji. Gdzieś wyczytałem że jest jakiś projekt przesunięcia pieniędzy z ustawy modernizacyjnej ze sprzętu na płace bo w mundurach ludzie się też gotują.
Wczoraj w przekazie na TVN 24 w głębi za namiotami były 2 napisy na "prześcieradłach" za namiotami pielęgniarek. MSWiA jest z Wami i drugi My też tu przyjedziemy Strażak
Ruszyć pupkę Choćby na początek władze krajowe napisałyby w temacie list poparcia, i wpadły pod URM na "kawę".
Moglibyśmy również upomnieć się o dalszą część podwyżki

@BRAVEHEART - wpadłem na Gorące dyskusję, żeby założyć temat o poparciu dla wszystkich którzy w sposób słuszny i uzasadniony walczą o swój byt i płace ale zrobiłeś to dużo wcześniej i duży plus

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 22, 2007, 11:32:40 »
Cytuj
.. a Ty wierzysz, że ZZ - y ... hahaha to dopiero Cie w konia ktoś zrobił chłopie .

Za dużo telewizji oglądasz, a za mało interesujesz się tym, co w firmie się dzieje. Polecam również lekturę stron ZZ.

Offline analityk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 22, 2007, 11:37:55 »




Może i naród bez historii nie istnieje, ale jakoś z tego nie da się zapłacić rachunków.

Komuna nakręciła i buja się do dziś - co zresztą czuć. Fakty są dwa:

1. Wielu ludzi uznaje czasy komuny jako okres cudownego żywota, w którym wszyscy byli równi mieli pracę, itp, itd. Natomist co mnie przeraża to to, iż nie są świadomi do końcaj jaką krzywdę im wyrządził ten system. Ja jestem. Ty widzę także.


w ramach cudownego życia proponuję ocenzurować cały wątek

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 22, 2007, 13:09:17 »
Cytuj
@butel - jak ma wyglądać nasza solidarność zjednoczenie sił?

Ja naprawdę nie wiem :angry: :angry:, proponuję zadzwonić do central ZZ i się spytać.
A może sami niedługo poinformują co sie dzieje w naszej służbie, takie zaangażowanie było przed świętem majowym a teraz euforia i emocje opadły może centrale mają sezon urlopowy? N  a  p  r  a  w  d  ę     n  i  e     w  i  e  m !

P.S. Niech tylko Nas poinformują o wdrożeniu i działaniach  spraw tutaj(http://www.zzsflorian.pl/pokaz.php?id=104) tak pięknie zapisanych
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2007, 13:21:10 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwiec 22, 2007, 14:56:33 »
...propos tego co pisałeś @butel. Usiądę wezmę te wszystkie zagadnienia na tapetę i napiszę pismo do ZZ Florian łudząc się, że na stronie ZZ ktoś opublikuje odpowiedź. Zresztą można i do innych ZZ przecież na spotkaniu z Panem Solochem były wszystkie ZZ. Znów dali nowego 01 w Warszawie aby uciszyć na jakiś czas ZZ a jak nie było ostrych rozwiązań tak nie ma.
Pan Skomra zadecydował ma być 12 godzinna służba na SK i była, a teraz właściwy jest KW ale po rozmowach ze ZZ z danych komend, a najlepiej zapytać panią Tosię, która raz w tygodniu sprząta hole w komendzie. :)

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwiec 22, 2007, 17:22:34 »
Napisze tak, pisałem do trzech Panów ZZ w centrali między innymi:
- zapytanie w sprawie kto ma ponosić koszty badan kierowców ? z 6 czerwca
- zapytanie odnośnie wprowadzania służby o godzinie 15:30 dla niektórych strażaków, z 29 maja
  Tylko ZZ PP odpowiedziało i to bardzo szybko, na to pytanko, a reszta na urlopie  ^_^ ^_^
Jak widać Panowie nie odpowiadają na prywatne maile, ale możesz spróbować!
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2007, 17:24:09 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline głos

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 25, 2007, 12:18:11 »
    Jeśli chodzi o protest pielęgniarek (tzn sł. medycznej) to ciekawe jest, że kolejny raz sytuacja się powtarza. Najpierw lekarze -biedni, przepracowani, już prawie jedną nogą za granicą,  ( a w 2006r. w woj. Podkarpackim wydano tylko 3 zaświadczenia o posiadanych kwalifikacjach lekarskich, na potrzeby ewentualnego wyjazdu do pracy za granicą), a kiedy nikogo oprócz gazet i opozycji (oczywiście z różnych powodów) to nie ruszyło, pchnęli do akcji odwód, czyli pielęgniarki, które najpierw sami głodzili ( lekarze to elita -cyt. zasłyszany w radiu- PANI lekarz powiedziała na antenie radia w czasie debaty na stanem służby med.: ,,jak można tu tak mówić o nas lekarzach, o elicie..." ).  Kolejna elita, jest czarna, czerwona, teraz biała, kto następny, a kto do uczciwej pracy ?
    O ile popieram pielęgniarki, oczywiście w granicach rozsądku ( 3000zł pielęgniarki, to my ile?), to nie bardzo widzę potrzebę podwyżek dla lekarzy, no może tym młodym na start. Ja z 10 letni stażem w PSP i parę poza, ciągle jeżdżę nie nowym samochodem, nie zawsze pojadę na wczasy, nawet w kraju, dom ciągle nie wyremontowany, itp, itd. Natomiast niewielu znam lekarzy (1szt.)którzy mają, a raczej kupili używany samochód, nie mają odstawionej chaty, nie wyjeżdżają za granicę na wczasy (może i sponsorowane  niektórym przez koncerny farmaceutyczne).
   I nie mówcie mi, że to z zawiści.
Jeszcze to traktowanie pacjentów w szpitalu, jak nie dasz łapówy to słowa się nie dowiesz (miałem rodziców w dwóch różnych szpitalach), parę słów o stanie zdrowia i tyle, jak sypniesz groszem, o to już jest co mówić i są inne metody leczenia.
  Czy tylko my traktujemy już nasza pracę jako honorową służbę (tylko u nas honor, narażenie zdrowia, życia dla dobra innych)
   Ze służbą medyczna, jest jak u nas PB i KG, pielęgniarkom 100zł a lekarzom 1000 podwyżki, a o zarobkach pielęgniarki w szpitalu przecież też decydują lekarze, niewiele jest  szpitali gdzie jest dyrektor menadżer nie lekarz. Tak więc tam też trzeba by było zrobić porządek ze zepsutymi ludźmi, niech dopuszczą młodszych, bądź uczciwie dzielą.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 25, 2007, 12:36:55 »
Wcześniej wspomniałem o tym spocie - nie ważne dla mnie jest czy to jest taka opcja czyt inna polityczna, oczywiście można mówić o lekkiej manipulacji informacją, ale dziś w każdych mediach dokonuje się takiej manipulacji: Jak nie oglądaliście to podaję link http://pl.youtube.com/watch?v=5CmlY3li4_I

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 25, 2007, 12:37:59 »
Faktem jest, iż lekarzom nie powodzi się najgorzej. Jednak z drugiej strony duża grupa lekarzy pracuje zbyt długo (nawet 360 h/m-c), co nie jest dobre dla bezpieczeństwa pacjentów.

Myśląc o zjednoczeniu sił miałem na myśli głownie aspekt społeczny a nie materialny. Chodzi o samą chęć podjęcia walki z systemem, próby udowodnienia rządzącym, iż nas głos jest potrzebny i słyszalny także po wyborach.

Co do wypowiedzi poprzednika - zgadzam się z Tobą, iż pielęgniarki TAK - lekarze - NIE (przynajmniej nie w tym momencie). Oczywiście nie zaszkodzi, jesli lekarze poprą swoje kolerzanki i choć raz pokażą, że są równi a nie równiejsi.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2007, 12:40:15 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 25, 2007, 13:00:26 »
Mi też tak jak lekarzom nie powodzi się najgorzej w PSP mam coś około 1900 zł

Dorabiam około 4 godzin średnio dziennie za jakieś 800 zł miesięcznie

poświęcam jakieś 2 godziny dziennie na hobby przynoszące profit około 200 zł miesięcznie

poświęcam około 1-2 dziennie na handelek wszystkim co wpadnie w ręce zarobek około 200 zł

Mam miesięcznie 3000-3100zł ale kur... nie mam czasu dla dzieci nie ma mnie w domu i jestem przecież zatrudniony na jednym etacie. - zbieżność faktów przypadkowa, przykład tylko dla uzmysłowienia i celem otworzenia oczu...

Porównywalna sytuacja jest u pielęgniarek, jak po godzinach w prywatnych gabinetach nie są zatrudnione to nie zarobią i młodych lekarzy. Nie piszę tu o ordynatorach tylko o lekarzach po studiach którzy dopiero ruszają.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 25, 2007, 13:05:08 »


Mam miesięcznie 3000-3100zł ale kur... nie mam czasu dla dzieci nie ma mnie w domu i jestem przecież zatrudniony na jednym etacie. - zbieżność faktów przypadkowa, przykład tylko dla uzmysłowienia i celem otworzenia oczu...


I to jest własnie najgorsze, że przez brak stabilności nie mamy czasu dla rodziny :(

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 25, 2007, 13:33:49 »
Przykład ten miał pokazać nie tylko strażaka,
ale i pielęgniarkę,
nauczyciela, itp
Każdy z zawodów krótko mówiąc będących na budżecie państwa w ten czy inny sposób ma jakiś zarobek, jednak aby normalnie żyć musisz drugie tyle co w pracy poświęcić czasu na kolejną pracę.
To nie o to chodzi, przecież ja nie będę dla większej wydajności biegał po terenie i podpalał żeby więcej zarobić.
Niech się te głąby zreflektują i popatrzą na każdego zatrudnionego w budżetówce nie poprzez % inflacji, czy jakieś inne współczynniki, niech popatrzą na to ile budżetówka zarabiała 5 lat temu i ile procentowo ma podwyżki dnia dzisiejszego a później te 5 lat niech prześledzi pod kątem zmiany % cen.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwiec 25, 2007, 13:54:13 »
Przykład ten miał pokazać nie tylko strażaka,
ale i pielęgniarkę,
nauczyciela, itp
Każdy z zawodów krótko mówiąc będących na budżecie państwa w ten czy inny sposób ma jakiś zarobek, jednak aby normalnie żyć musisz drugie tyle co w pracy poświęcić czasu na kolejną pracę.
To nie o to chodzi, przecież ja nie będę dla większej wydajności biegał po terenie i podpalał żeby więcej zarobić.
Niech się te głąby zreflektują i popatrzą na każdego zatrudnionego w budżetówce nie poprzez % inflacji, czy jakieś inne współczynniki, niech popatrzą na to ile budżetówka zarabiała 5 lat temu i ile procentowo ma podwyżki dnia dzisiejszego a później te 5 lat niech prześledzi pod kątem zmiany % cen.

Tak powinno być ogólnie. Ja do dziś nie wiem skąd w naszym kraju średnia krajowa to ponad 2 tyś PLN ?
Gdybym podobny ranking mial przeprowadzić na grupie moich znajomych, to pewnie nie przekroczyło by to kwoty 1500 PLN :(

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwiec 25, 2007, 21:42:45 »
A po co Ci średnia krajowa? Popatrz na średnią w PSP.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwiec 26, 2007, 10:32:33 »
A po co Ci średnia krajowa? Popatrz na średnią w PSP.

To też wziąłem pod uwage w moich wyliczeniach. Zatem skąd mamy tę liczbę, którą podaje GUS????

Offline Brycza

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwiec 28, 2007, 21:15:38 »
Odpowiedź na twoje pytanie brzmi. NA PEWNO NIE TERAZ kiedy komendatami zostały osoby poparte przez związki. Przewodniczący ucichli i to forum też coś tajemniczo zamilkło.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwiec 29, 2007, 13:23:57 »
Cytuj
... a Ty wierzysz, że ZZ - y ... hahaha to dopiero Cie w konia ktoś zrobił chłopie .

  Czuję się cholernie oszukany..... :huh:
Tyle starań, pism, rozmów i przygotowań do akcji protestacyjnych walki z tezami p.Skomry a tu się okazuje że to nie związki ....
Jeśli nie związki to kto ?
  Media ??
W takim razie po co płacić składki na związki... ?
Może w ramach dziękczynienia zakupić dekoder Polsatu lub jakieś ntv ?
Skoro lepsza korzyść z tego to dlaczego nie...
  A może to Komendantów i Ministrów mamy zawsze takich dobrych.
Już nie raz czytałem na forum że wszystkie podwyżki to też nie związki.....
Czyżby to Komendanci walczyli jak lwy o nasze uposażenia ?
  Naprawdę zastanawiam się skąd tyle starań,działań i spotkań ze stroną służbowa czy rządową Przewodniczących związków wszelkiej maści, skoro okazuje się, że ktoś inny wywalczył powrót do tych 40 godzin tygodniowo..... a podwyżki daje nam dobry Minister (nie ważne która opcja rządzi).....
No cóż "Dziwny jest świat" - śpiewał kiedyś Cz.Niemen lub "..są rzeczy, o których się fiziologom nie śniło....' - jak mawiał Ferdynand Kiepski.
  Chciałbym jednak się dowiedzieć kto wywalczył lub komu zawdzięczamy powrót do tych 40 godzin tygodniowo.... bo kiedyś słyszałem że ZZ się popie..ło w głowach z tym czasem służby, że przez to zabiorą nam łóżka itd....
Więc jestem już skołowany  :angry:

------------------------------------------------------------------------------------------------

Co do jednoczenia sił i wsparcia protestujących pielęgniarek to jestem pod wrażeniem....

Bardzo ciekawe, że podczas pikiet czy manifestacji pod Sejmem wraz z innymi służbami mundurowymi  jak na 27.000-czną grupę zawodową (wtedy dziś jest więcej) frekwencja nie była zbyt imponująca.
A teraz gdy sprawa nie dotyczy nas bezpośrednio nagle takie pomysły....

Cytuj
Chodzi o to abyśmy przestali być marionetkiami Władzy oraz ZZ.
To mamy jechac i wspierać inne Zwiazki (bo takie tam też są) żeby nie być marionetkami Związków.... ????   

Cytuj
Jeżeli chodzi o Wasz protest to wybacz ale jakoś nic o nim nie słyszałem. A skoro media nagłaśniają obecny strajk to się ciesz, bo moze juz nigdy nie będzie lepszej sytuacji do wykorzystania !

Jeżeli protesty strażaków to tylko NASZ protest to o jakim zjednoczeniu sił my mówimy ?? :D
I kto tu jest "typowy Polak" :(
Cytuj
Skoro na tamtym strajku nie było "innych" to nadszedl wreszcie czas aby pokazać tym innym, że jesteśmy lepsi.
Jesteśmy ?
najpierw nie chcesz być marionetką ZZ a potem namawiasz żeby ZZ pojechały do pielęgniarek...
już nic nie rozumiem....
Uważam że teraz jest najlepszy moment ale dla właśnie naszych anty-związkowców, skrytokrzykaczy itp....  Niech jadą i się wykażą, niech przywdzieją mundury i niech się przepychają z Policjantami ...

Całą sprawę najlepiej ujął w swojej wypowiedzi mario68  + !

Załóżmy (hipotetycznie) że jedziemy wspomóż pielęgniarki i ... dostają te 3.000 zł.
i co wtedy.....
Ano wtedy napiszesz post, że nasze ZZ są do dupy i nic nie robią, i że takie podwyzki co dostaliśmy można o kant w/w dupy potłuc. :) i dalej jazda ..... !
czyli "jednoczenia sił " ciąg dalszy.
Ponadto uważam, że Ci co najwięcej się deklarują w momencie wyjazdu znajda setki powodów żeby nie jechać.....

Problem tkwi chyba gdzie indziej .....
Czy mamy "jednoczyć siły" po to aby wprowadzono podatek dla "najbogatszych"  z którego będą pokrywane pensje lekarzy i pielęgniarek ? Jest przecież taki pomysł....
A jaka jest definicja człowieka "najbogatszego" ?
Dla kogoś kto zarabia 600 zł/m-c i ma 4 dzieci na utrzymaniu bogatym będzie ktoś kto zarabia już 2.000 zł. I jeśli to będzie granica ?
Co będzie gdy to My (strażacy) zarabiający takie pieniądze będziemy zarabiali mniej, żeby w służbie zdrowia zarabiali więcej ?
Czy może należy zwiększyć kolejny raz składkę na ubezpieczenie zdrowotne ? Moze z 9-ciu do 20% ?
To też kolejna obniżka płac...
A i tak pieniądze zeżre biurokracja i ponadgryzją wszyscy po drodze a pielęgniarki dostana wielkie gówno.....
Bo to jest właśnie PAŃSTWO OPIEKUŃCZE !
Gdzie, to Państwo decyduje jak wydać pieniądze podatników za nich samych.
Na papierze sie daje 3000 zł (brutto) a później odcina się na ZUS i podatki i zostaje 1700 :(
O ile pamietam to chyba Premier straszył przez chwile że sprywatyzuje służbę zdrowia ....
Zaznaczam że słowo "straszył" użył pan dziennikarz z TVN-u...
Wg. mnie byłoby to rozsądne wyjście.
Jakoś nie widziałem w TV żeby wśród strajkujących były pielęgniarki z prywatnych przychodni lub ośrodków zdrowia... 
Niestety sprywatyzowanie SZ byłoby wielu rządzącym nie na rękę....
Tyle pieniędzy przepadłoby do "przydzielania"....
A jeśli pacjenci sami by mogli wybrać ubezpieczyciela to skąd ZUS wziąłby kasę na kolosalne budowle swoich siedzib ?
Trzeba postraszyć że ceny będą duże i nie będzie ludzi stać na leczenie...  Oczywiście nikt nie dodał że wzrośnie konkurencyjność...
Co do cen usług medycznych to kiedyś jeden polityk (bez reklamy) wypowiedział się na ten temat:
 Dlaczego wykonanie EKG serca człowieka kosztuje 50 zł a psa 20 zł ?
Wykonać można je tym samym aparatem.....
Ano dlatego, że nie ma Psiej Kasy Chorych w tym Branżowej dla psów policyjnych.
:D

Cytuj
Sposób przedstawiania w mediach "nędzy" lekarzy jest wręcz porażający. U nas w szpitalu powiatowym lekarze na kontraktach zarabiają ok. 10tys. zł.
Dla mnie przerażające jest to, że większość lekarzy studiuje na państwowych uczelniach (czyli za pieniądze podatników czyli nas wszystkich) przez 5 lat i wiecej a później wyjeżdżają do Anglii lub zakładają prywatne gabinety gdzie kasują pacjentów(tych co płacili podatki na ich bezpłatną naukę) "jak za woły" bo z NFZ już kasy nie ma.... :)

Ale widać tak już musi być.....

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?
« Odpowiedź #45 dnia: Lipiec 02, 2007, 07:41:56 »
No i na tym byśmy zakończyli ten post... i wiecej takich tematów nie poruszli....

Dziękuję i pozdrawiam