Autor Wątek: Sprzęt od sponsorów, fundacji...  (Przeczytany 350126 razy)

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« dnia: Czerwiec 19, 2007, 14:33:39 »
Witam!

Chciałbym zapytać kolegów z kraju czy i jeżeli tak to co dostaliście od sponsorów bądź fundacji w ostatnich 2 latach do OSP??

DO założenia tematu skłoniły mnie dwie negatywne odpowiedzi FUNDACJI na prośbę o przekazanie deski ortopdeycznej. dla jednostki włączonej do KSRG...

1. WOŚP - "brak środków finansowych ze względu na wdrażany do szkół program nauki pierwszej pomocy..." taką dostałem odpowiedź, hmm zniósłbym każde inne wytłumaczenie ale nie takie...

2. Fundacja Bezpieczni W Ruchu Drogowym - gdybym nie zadzwonił to pewnie bym się nie dowiedział choć podobno fundacja rozpatruje przyjete wnioski i daje odpowiedź co miesiąc. Ale nic, zadzwoniłem i usłyszałem " hmm...pamiętam, było takie pismo ale niestety narazie wstrzymaliśmy się z finansowaniem takich rzeczy. Może wrócimy do tematu kiedyś..." Bez komentarza.... ( kilka dni wcześniej czytałem obszerny artykuł w prasie o tym że owa fundacja przekazała Komisariatowi Policji na gdańskich stogach samochód operacyjny, sprzęt komputerowy i biurowy). Cóż może OSP ze wsi to za mało medialny temat dla takich fundacji...

Cóż, pozostaje we włąsnym zakresie kombinować jak koń na światłach i może kiedyś deska będzie, oby szybko bo za rok  oddają do użytku odcinek autostrady A-1 a zjazd 4km od nas...

PISZCIE JAK JEST U WAS
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 19, 2007, 14:41:38 »
Jak większość Fundacji ich charaketer ma tylko "wygląd" - zazwyczaj medialny.

Normalnie fundacja nie powinna mieć charakteru zarobkowego - no ale róznie to wygląda.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2007, 16:19:46 »
Dzwoniłem do fundacji wczoraj, dowiedziałem się, że wnioski chwilowo nie rozpatrują, przełożyli to na jakiś czas, ale myślą , że wszystkie nadesłane będą pozytywnie rozpatrzone.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2007, 19:47:04 »
Porta ale do jakiej fundacji dzwoniłeś do BWRD do Gdańska czy inną masz na myśli?! Pozdro
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline a_n_d

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
  • No. 1
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 19, 2007, 23:11:45 »
Hmm, u mnie jedna taka "fundacja" prowdziła kurs pierwszej pomocy, a teraz to z tą fundacją troszkę źle się dzieje...



Pozdrawiam!!!

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2007, 13:21:29 »
Panowie - podzielcie się swoimi doswiadczeniami z fundacjami i sponsorami prywatnymi.
Nie wierzę że nie mieliście z nimi przygód!!!

MOŻE DZIĘKI TEMU STWORZYMY SOBIE TAKĄ MAŁĄ BAZĘ PRZYJACIÓŁ ALE I TYCH KTÓRZY OSP WSPIERAĆ NIE CHCĄ -zarówno na scenie lokalnej jak i ogólnopolskiej...

ZACHĘCAM I ZAPRASZAM DO DYSKUSJI
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 21, 2007, 15:25:52 »
BWRD w Gdańsku miałem na myśli - WOŚP teraz zamiast wyposażyć jednostki wyjazdowe, które nie raz uratują życie, wolą szkolić dzieci z podstawówki.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline a_n_d

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
  • No. 1
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 21, 2007, 22:13:50 »
Czyżbyś miał żal, że szkolą młodzież.? Wg mnie jest to bardzo dobre, gdyż dzieci od najmłodszych lat uczą się jak postępować w danych sytuacjach, może jak dorosną, będzie coraz mniej takiej znieczulicy wśród ludzi jak jest teraz!
Pozdrawiam!!!

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 23, 2007, 21:00:50 »
Witam! w ubiegłym tygodniu otrzymałem telefon z fundacji BWRD z Gdańska że do odebrania jest deska dla mojej OSP. Pojechałem - odebrałem deskę z kompletem pasów i speed blockiem tak więc jednak ktoś jeszcze o nas myśli i pamięta:). Pozdro
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline gronek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 23, 2007, 21:57:14 »
bialyKsiaze czy masz moze wzór takiego wniosku?

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 23, 2007, 22:44:23 »
Gronek fundacja BWRD nie ma stworzonego wniosku na tę okoliczność - ja poprostu wysłałem napisane przeze mnie pismo - takie ogólne z prośbą i jej umotuywowaniem i jak się okazało bardzo skuteczne. Nie żebym się chwalił ale na 80% dostaniemy również  PSP-R1... Jak masz jeszcze jakieś pytania to dawaj na PW, chętnie pomogę
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline maniek_9_9_8

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 24, 2007, 00:11:24 »
A czy ta Fundacja BWRD wspomaga tylko instytucję w województwie pomorskim??? Czy na terenie całego kraju? Pytam, ponieważ moja jednostka OSP znajduje się w woj. Łódzkim niedaleko nowej autostrady A-2 i my również staramy sie o podobny sprzęt (tzn. deska ortopedycznej, PSP-R1) tylko teraz nie wiem czy my też mamy szansę na taki sprzęt??? Do tej pory próbowaliśmy w WORD-zie ale niestety odpowiedź negatywna...


Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 24, 2007, 09:21:10 »
Maniek - nie wiem czy doposażają również jednostki z innych województw bo akurat ja jestem z pomorskiego... musiałbyś popytać u źródła czy w fundacji. pozdro
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 24, 2007, 17:01:26 »
Witam! w ubiegłym tygodniu otrzymałem telefon z fundacji BWRD z Gdańska że do odebrania jest deska dla mojej OSP. Pojechałem - odebrałem deskę z kompletem pasów i speed blockiem tak więc jednak ktoś jeszcze o nas myśli i pamięta:). Pozdro

Wniosek z tej historii : Kto pyta nie błądzi.

Gratulacje

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 24, 2007, 22:23:47 »
hello, sprawdzałem ile sprzęcik który otrzymałem kosztuje w sklepach medycznych w kraju, i tak:
- deska firmy Laerdal ( wytrzymuje obciązenie do 500kg, pływająca) w sklepach kosztuje od 1460 do 1600zł
- unieruchomienie głowy Speed Block firmy Laerdal kosztuje 330zł
-komplet 4 pasów firmy Laerdal kosztuje 125zł
-kołnierz ortopedyczny Laerdal kosztuje ok 60zł

Tak wiec razem daje to ok. 1900-2000zł:)
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 24, 2007, 23:26:29 »
Koledzy napisałem pisemko do lasów państwowych i dostalem 1500 zł może niewiele ale zawsze coś

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 25, 2007, 09:33:40 »
Ale ta kasa musi być na coś konkretnego przeznaczona?
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 25, 2007, 09:40:07 »
naczelnik darek - ja z nadleśnictwa dostałem 2 tysiące. W prośbie napisaliśmy ogólnie że na doposażenie jednostki i palnujemy za to kupić stacje nasobną.
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 25, 2007, 11:19:01 »
a pisaliście do oddziałów wojewódzkich czy do nadleśnictw powiatowych??

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 25, 2007, 11:25:28 »
normalnie do nadleśnictw, nie do wojewódzkich lasów - choć możesz i tam ale jednak pewnie wieksze szanse są jak piszesz do tego np. na obszarze którego działasz i warto to zaznaczyć we wniosku. Ja napisałem nawet do lasów panstwowych w innym województwie bo podczas goscinnych wystepów na pożarze w lesie na ich terenie uszkodziliśmy autopompę - co mi zależało, w ryj nie dadzą:D. Narazie czekam na odpowiedź:).
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline ja_chce_do_psp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 25, 2007, 12:21:36 »
No moja OSP ostatnio wystosowała pisemko do PZU i pieniądze lada dzień będą na naszym konice. Dostaniemy prawdopodbnie 10 tys. zł. Środki te przeznaczymy przede wszystkim na ubrania specjalne - "nomexy".
"My wyruszamy do akcji nie po to, aby ogień gasić, lecz aby zachować mieszkanie, zapewnić egzystencję i zachować społeczne struktury"

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 25, 2007, 12:25:32 »
do zarządu wojewódzkiego PZU też kiedyś pisałem ale odpisali że "nie bo nie" więc widać miałeś więcejs szczęscia:D
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 26, 2007, 13:42:38 »
koledzy co do postu w sprawie o dotacje z lasów pisemko zawiozłem osobiście do nadleśnictwa najbliższego gdzie mieści się nasza jednostka , co do motywacii wniosku napisałem że nasza jednostka zabezpiecza okoliczne lasy nadleśnictwa a pieniądze przeznaczymy na ochrone osobistą strażaków

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 26, 2007, 13:50:35 »
darek - ja zrobiłem dokładnie tak samo i nawet na taki sam cel zaplanowałem wydatkowanie tych pieniążków:D. Oby i wam się udało:)
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 26, 2007, 16:00:18 »
Panowie, bardzo bym prosił o wysłanie wzorów wniosków na adres - admin@remiza.com.pl. Będzie to bardzo przydatne, nie dość że sam chce napisać do PZU, to inne wnioski mogę zamieścić w download serwisu Remiza.com.pl - Wspierajmy się nawzajem.

Pozdrawiam,
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep