Autor Wątek: Sprzęt od sponsorów, fundacji...  (Przeczytany 351619 razy)

Offline Szajba998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #875 dnia: Styczeń 02, 2016, 14:24:16 »
A czemu w KSRG? Znam jednostki które wyjeżdżają częściej i są lepiej wyszkoleni od jednostek w KSRG. Każda jednostka powinna otrzymywać według  zasług.
A temu, że PSP powinna mieć dwa priorytet rozwoju:
1. rozwój szeroko rozumianej prewencji przeciwpożarowej oraz wprowadzenie wysokich standardów dla wszystkich kategorii ZL z wyłączeniem IV,
2. rozwój KSRG a co bardzie będzie motywować jednostki niż możliwość pozyskania nowego auta.
A co do tych jednostek które poza systemem maja tyle wyjazdów to świadczy to tylko o słabości rozwoju KSRG na danym obszarze.

To świadczy o słabości KSRG i tego że dawno ten system powinien zostać zaktualizowany. KSRG podzielił OSP na lepsze i gorsze i nastąpiła przepaść nad wyposażeniem i wyszkoleniem i teraz KG PSP chce to pogłębić. Wg mnie nie powinno być przepisu o ilości OSP w KSRG w danej gminie oraz zacząć wyrzucać OSP co nie "zasługują" na KSRG, bo ten przepis jest martwy.
A PSP niech ma na uwadze, że samorządy dokładają się do samochodów PSP, ale pod warunkiem że zostanie przekazany do OSP na terenie gminy/powiatu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #876 dnia: Styczeń 02, 2016, 14:35:50 »
To świadczy o słabości KSRG i tego że dawno ten system powinien zostać zaktualizowany. KSRG podzielił OSP na lepsze i gorsze i nastąpiła przepaść nad wyposażeniem i wyszkoleniem i teraz KG PSP chce to pogłębić. Wg mnie nie powinno być przepisu o ilości OSP w KSRG w danej gminie oraz zacząć wyrzucać OSP co nie "zasługują" na KSRG, bo ten przepis jest martwy.
A PSP niech ma na uwadze, że samorządy dokładają się do samochodów PSP, ale pod warunkiem że zostanie przekazany do OSP na terenie gminy/powiatu.
Co ty pleciesz? Jaki przepis ograniczający ilość jednostek w KSRG?
Co do wyrzucania jednostek to jestem jak najbardziej za bo kiepskie jednostki zabierają pieniądze dobrym.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #877 dnia: Styczeń 02, 2016, 14:37:47 »
Nie masz do końca racji @Eqinox. Jest tak jak pisze @Szajba998 Należy wyrzucać jednostki z KSRG, które nie spełniają standardów - nie tylko sprzętowych ale również szkoleniowych i jeżeli chodzi o dyspozycje druhów.

Jest wiele jednostek spoza KSRG, które nie mają sprzętu, ludzi przed kursem KPP muszą zapisać do jednostek KSRG i muszą robić takie bzdury tylko po to żeby dostać się do KSRG (a i tak potrzebna jest też wola wójta i 01 KM). Niestety tak jak pisze kolega @Szajba998 jest też wiele jednostek z KSRG, którym poprzewracało się w głowach, a jak pojadą na akcje to żal patrzeć. Problem jest taki, że przy dużych akcjach (ale nie tylko) jednostki spoza KSRG również są potrzebne a na codzień (np. przy ćwiczeniach) się o nich zapomina (poza wyjątkami) bo każdy chce jeździć.

Zacznijmy grać w jednej drużynie do jednej bramki.

Offline Szajba998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #878 dnia: Styczeń 02, 2016, 14:52:31 »
To świadczy o słabości KSRG i tego że dawno ten system powinien zostać zaktualizowany. KSRG podzielił OSP na lepsze i gorsze i nastąpiła przepaść nad wyposażeniem i wyszkoleniem i teraz KG PSP chce to pogłębić. Wg mnie nie powinno być przepisu o ilości OSP w KSRG w danej gminie oraz zacząć wyrzucać OSP co nie "zasługują" na KSRG, bo ten przepis jest martwy.
A PSP niech ma na uwadze, że samorządy dokładają się do samochodów PSP, ale pod warunkiem że zostanie przekazany do OSP na terenie gminy/powiatu.
Co ty pleciesz? Jaki przepis ograniczający ilość jednostek w KSRG?
Co do wyrzucania jednostek to jestem jak najbardziej za bo kiepskie jednostki zabierają pieniądze dobrym.
W przypadku mojej OSP, zawsze KM PSP się tłumaczy, że są dwie jednostki w KSRG i według procedury P-23 nie ma możliwości włączenia trzeciej OSP, mimo ponad 100 wyjazdów rocznie, spełnienia z zapasem wymagań sprzętowych i szkoleniowych i posiadaniu grupy płetwonurków z pełnym wyposażeniem i sonarem, ale nie o tym.

Jeśli wstrzymają przekazywania samochodów z PSP do OSP poza systemu, to będzie kolejny cios w takie OSP i kolejny dowód, że nie warto pracować, szkolić się, wyjeżdżać bo i tak KSRG dostanie. KSRG też nie spocznie na laurach i nie będzie działać na zasadzie, bo mi się należy. Zauważyłem, że wiele OSP myśli, że weszło do KSRG dozywotnio

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #879 dnia: Styczeń 02, 2016, 15:26:14 »
W przypadku mojej OSP, zawsze KM PSP się tłumaczy, że są dwie jednostki w KSRG i według procedury P-23 nie ma możliwości włączenia trzeciej OSP, mimo ponad 100 wyjazdów rocznie, spełnienia z zapasem wymagań sprzętowych i szkoleniowych i posiadaniu grupy płetwonurków z pełnym wyposażeniem i sonarem, ale nie o tym.
Przeczytaj z łaski swojej tą procedurę a się zdziwisz, tym bardziej że masz nurków.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Szajba998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #880 dnia: Styczeń 02, 2016, 15:33:28 »
W przypadku mojej OSP, zawsze KM PSP się tłumaczy, że są dwie jednostki w KSRG i według procedury P-23 nie ma możliwości włączenia trzeciej OSP, mimo ponad 100 wyjazdów rocznie, spełnienia z zapasem wymagań sprzętowych i szkoleniowych i posiadaniu grupy płetwonurków z pełnym wyposażeniem i sonarem, ale nie o tym.
Przeczytaj z łaski swojej tą procedurę a się zdziwisz, tym bardziej że masz nurków.
W przypadku włączenia trzeciej i kolejnej jednostki, OSP może być włączona tylko wtedy, gdy jej działalność ma zastosowanie w warunkach przewidzianych w planie działań ratowniczych. Wyjątkiem od powyższej zasady jest wystąpienie o kolejną jednostkę OSP z równoczesnym wnioskiem o wyłączenie już funkcjonującej w systemie OSP, której przynależność z różnych względów stała się niecelowa. W przypadku włączenia trzeciej i kolejnej jednostki OSP (lub drugiej i kolejnej, gdy na terenie gminy jest JRG) wniosek powinien zawierać uzasadnienie od właściwie terytorialnie Komendanta Powiatowego/ Miejskiego zaopiniowany przez Komendanta Wojewódzkiego.

W naszym przypadku na terenie są 2 OSP w KSRG i trzy JRG i mimo starań, zawsze jest odmowa wszczęcia procedury, a o wyrzuceniu tej jednej OSP nawet nie chcą słyszeć.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #881 dnia: Styczeń 02, 2016, 16:08:02 »
W przypadku włączenia trzeciej i kolejnej jednostki, OSP może być włączona tylko wtedy, gdy jej działalność ma zastosowanie w warunkach przewidzianych w planie działań ratowniczych. Wyjątkiem od powyższej zasady jest wystąpienie o kolejną jednostkę OSP z równoczesnym wnioskiem o wyłączenie już funkcjonującej w systemie OSP, której przynależność z różnych względów stała się niecelowa. W przypadku włączenia trzeciej i kolejnej jednostki OSP (lub drugiej i kolejnej, gdy na terenie gminy jest JRG) wniosek powinien zawierać uzasadnienie od właściwie terytorialnie Komendanta Powiatowego/ Miejskiego zaopiniowany przez Komendanta Wojewódzkiego.
W naszym przypadku na terenie są 2 OSP w KSRG i trzy JRG i mimo starań, zawsze jest odmowa wszczęcia procedury, a o wyrzuceniu tej jednej OSP nawet nie chcą słyszeć.
Przeczytaj ją całą.... Tam jest wyjątek!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Szajba998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #882 dnia: Styczeń 02, 2016, 16:22:27 »
W przypadku włączenia trzeciej i kolejnej jednostki, OSP może być włączona tylko wtedy, gdy jej działalność ma zastosowanie w warunkach przewidzianych w planie działań ratowniczych. Wyjątkiem od powyższej zasady jest wystąpienie o kolejną jednostkę OSP z równoczesnym wnioskiem o wyłączenie już funkcjonującej w systemie OSP, której przynależność z różnych względów stała się niecelowa. W przypadku włączenia trzeciej i kolejnej jednostki OSP (lub drugiej i kolejnej, gdy na terenie gminy jest JRG) wniosek powinien zawierać uzasadnienie od właściwie terytorialnie Komendanta Powiatowego/ Miejskiego zaopiniowany przez Komendanta Wojewódzkiego.
W naszym przypadku na terenie są 2 OSP w KSRG i trzy JRG i mimo starań, zawsze jest odmowa wszczęcia procedury, a o wyrzuceniu tej jednej OSP nawet nie chcą słyszeć.
Przeczytaj ją całą.... Tam jest wyjątek!

Wiem nie dotyczy jednostek specjalistycznych...niestety naszego 01 nie przegadasz :) Dlatego cały czas podnosimy swoje kwalifikacje,  ćwiczymy i robimy swoje.
Mamy tylko nadzieje, że otrzymamy "obiecane" 14-letnie GBA z PSP.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #883 dnia: Styczeń 03, 2016, 15:26:51 »
Wiem nie dotyczy jednostek specjalistycznych...niestety naszego 01 nie przegadasz :) Dlatego cały czas podnosimy swoje kwalifikacje,  ćwiczymy i robimy swoje.
Mamy tylko nadzieje, że otrzymamy "obiecane" 14-letnie GBA z PSP.
Po co gadać? Napiszcie... W razie odmowy piszcie wyżej.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #884 dnia: Styczeń 03, 2016, 18:29:58 »
Nie masz do końca racji @Eqinox. Jest tak jak pisze @Szajba998 Należy wyrzucać jednostki z KSRG, które nie spełniają standardów - nie tylko sprzętowych ale również szkoleniowych i jeżeli chodzi o dyspozycje druhów.

Jest wiele jednostek spoza KSRG, które nie mają sprzętu, ludzi przed kursem KPP muszą zapisać do jednostek KSRG i muszą robić takie bzdury tylko po to żeby dostać się do KSRG (a i tak potrzebna jest też wola wójta i 01 KM). Niestety tak jak pisze kolega @Szajba998 jest też wiele jednostek z KSRG, którym poprzewracało się w głowach, a jak pojadą na akcje to żal patrzeć. Problem jest taki, że przy dużych akcjach (ale nie tylko) jednostki spoza KSRG również są potrzebne a na codzień (np. przy ćwiczeniach) się o nich zapomina (poza wyjątkami) bo każdy chce jeździć.

Zacznijmy grać w jednej drużynie do jednej bramki.

Dlatego KG często podejmuje decyzje o właczeniu jednostki OSP do systemu na czas określony.

Offline ORSON66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #885 dnia: Styczeń 03, 2016, 18:44:53 »
A nie jest teraz tak że włącznie do KSRG jest tylko i wyłącznie na czas określony ? Bo tak mnie słuchy gdzieś doszły , że nie włączają już bezterminowo.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #886 dnia: Styczeń 05, 2016, 09:20:11 »
A nie jest teraz tak że włącznie do KSRG jest tylko i wyłącznie na czas określony ? Bo tak mnie słuchy gdzieś doszły , że nie włączają już bezterminowo.

Dokładnie. Jednostka włączana jest na okres 5 lat, a po tym czasie ponownie rozpatrywana jest jej przydatność
w systemie (sprzęt, wyszkolenie etc.) i porozumienie jest przedłużane (albo nie jest) na okres kolejnych 5 lat.

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #887 dnia: Styczeń 28, 2016, 23:39:08 »
Witam Was Panie i Panowie. Chciałbym się dowiedzieć czy znacie jakieś instytucje., firmy, fundację popierające strażaków bądź macie pomysł do kogo pisać w sprawie dofinansowania do zakupu używanego samochód?

Offline Beruś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #888 dnia: Luty 03, 2016, 23:26:16 »
Witam otóż chciałem zapytać czy wie ktoś kiedy można składać wnioski o dofinansowanie dla osp (która jest w ksrg) do MSW oraz PKN Orlen? Czy można je wysyłać cały rok? Miło by było jesli ktos napisałby gdzie jeszcze mozna złożyć prośbę o dofinansowanie między innymi na umundurowanie, aparaty odo i inne. Wzory wniosków mile widziane. Z góry dziekuje i pozdrawiam.

Offline strazak ochotnik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 211
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #889 dnia: Luty 04, 2016, 00:22:00 »
Orlen od 19 stycznia do 7 lipca 2016 roku.
Na umundurowanie można składać np. do ZW ZOSP lub Urzędu Marszałkowskiego.

Więcej informacji w tym wątku: http://www.strazak.pl/index.php/topic,5172.0.html
Ręce, które niosą pomoc, są o wiele więcej warte jak te z różańcem między palcami...

Offline karkor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #890 dnia: Luty 04, 2016, 09:10:54 »
O jakie dofinansowanie można się ubiegać w PKN ORLEN ? możecie coś podpowiedzieć ?

Offline Beruś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #891 dnia: Luty 05, 2016, 12:09:20 »
A moze ktoś pomóc bo na stronie orlenu są 2 wnioski dla osób fizycznych i dla osób prawnych... za bardzo sie na tym nie znam i nie wiem który wybrać dla osp :)

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #892 dnia: Luty 05, 2016, 16:23:37 »
Z tego co wiem to wnioski trzeba składać drogą elektroniczną podrzucam Ci link do formularza online  http://www.orlen.pl/PL/Odpowiedzialny_Biznes/Dobroczynnosc/ProgramPomocyStrazomPozarnym/Strony/default.aspx

Offline Beruś

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #893 dnia: Luty 05, 2016, 19:49:23 »
Dzięki jens, a masz jakis namiar do mswia?

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #894 dnia: Luty 05, 2016, 22:02:36 »
W jakim sensie namiar? I do czego?

Offline Regresgroup

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #895 dnia: Luty 08, 2016, 12:43:19 »
Witam. Wystąpiliśmy z inicjatywą wsparcia OSP poprzez naszą płytę ze specjalnym nagraniem dedykowanym dla Strażaków OSP
Liczymy że dzieki tej akcji uzbieramy środki ,które będzie można wykorzystać dla strażaków  Link do nagrania:https://www.youtube.com/watch?v=mDtQ6s-kEzw

Offline delete1989

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #896 dnia: Luty 14, 2016, 23:40:52 »
witam.
Jestem tu nowy. W OSP jestem od 4 lat.
Od roku funkcja gopsodarza (  zostałem wybrany ponieważ mój poprzednik poniósł śmierć)
Od kilku dni jestem sekretarzem, ogólnie bardzo mocno zmienił sie zarząd w mojej jednostce . Na pewno na lepszy i mlodszy. Dlatego my młodzi chcemy rozwoju. Chcieli byśmy zakupić sprzęt, np . aparaty powietrzne, w grę wchodzą tylko nowe ale na sztukę trzeba mieć +- 3300zł. Interesuja nas minimum 2 szt. Niestety nie stać nas nawet na jedna. Proszę o poradę do kogo można się zwrócić z prośbą o jakieś wsparcie finansowe, ewentualnie o zakupienie nam takich aparatów. ( na związek raczej nie ma co liczyć, na nasza gminę raczej też nie bo kasa jest pompowana w inną jednostke) dodam ze jesteśmy w JOT ale nie w KSRG.   ps. słyszałem i czytałem o pomocy dla OSP z Orlenu na pewno napiszemy do nich..
pozdrawiam z WLKP :)

Offline delete1989

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #897 dnia: Luty 18, 2016, 16:33:42 »
hmmm. widzę że jako OSP JOT nienależące do KSRG mamy bardzo małe szanse na pozyskanie środków na sprzęt. niestety KSRG dzieli na tych lepszych i gorszych, każda fundacja nasz wniosek rozpatrzy negatywnie. załamały mi się ręce.

ja jako członek zarzadu złapałem za stery mojej jednostki osp (nie należymy do KSRG) i również chciałem pozyskac jakieś wsparcie finansowe czy też sam sprzęt ale z tego co czytam i słysze to marne szanse że sie uda, niestety ksrg podzielił jednostki na lepsze i gorsze wiec jako my ci gorsi nie mamy szans. rece mi sie załamały
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2016, 18:21:36 wysłana przez Butel »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #898 dnia: Luty 18, 2016, 17:34:10 »
hmmm. widzę że jako OSP JOT nienależące do KSRG mamy bardzo małe szanse na pozyskanie środków na sprzęt. niestety KSRG dzieli na tych lepszych i gorszych, każda fundacja nasz wniosek rozpatrzy negatywnie. załamały mi się ręce.
Ściemniasz u mnie 2 jednostki z poza systemu załatwiły sobie po prawie 100 000 na lekkie GLBA.
Więc jeśli da się zorganizować 100 000 to da się też mniej prawda? 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline delete1989

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #899 dnia: Luty 18, 2016, 18:12:53 »
a gdzie dokładniej pisali ??