Autor Wątek: Sprzęt od sponsorów, fundacji...  (Przeczytany 351532 razy)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 12, 2008, 10:16:49 »
Samemu je pisać a zarządowi podsuwać do podpisania. Metoda sprawdzona.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 12, 2008, 12:05:49 »
A gdzie najlepiej pisać w sprawie dofinansowania zakupu AODO ?

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 12, 2008, 12:30:29 »
Samemu je pisać a zarządowi podsuwać do podpisania. Metoda sprawdzona.
zgadzam się, jak się napisze taki wniosek to zarząd chętnie to podpisze - wkońcu nic go to nie kosztuje a ile można zyskać :)
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 12, 2008, 14:29:36 »
A gdzie najlepiej pisać w sprawie dofinansowania zakupu AODO ?

"szukajcie, a znajdziecie"

Mam takie pytanie... Jak rozliczacie darowizny z Urzędem Skarbowym??? ;P o ile mi wiadomo to do kwoty 4 902zł nie trzeba odprowadzać podatku, powyżej tej kwoty należy odprowadzać podatek, więc jak wasze US podchodzą do umarzania tego podatku??? i jaki jest termin składania wniosku o umarzania??
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2008, 09:33:43 wysłana przez max[] »

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 25, 2008, 15:16:07 »
jedna jednostka z mojego miasta dostała Niagarę z Lasów Państwowych oraz deskę ortopedyczną z osprzętem od Fundacji BWRD.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline zonk20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 25, 2008, 22:18:07 »
Wiecie co może wrzucicie wzór takiego podania  np..  na swoje stronki osp lub na jakiś  serwer bo wszyscy piszą to samo (off top)  zamiast pisać  na PW

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 25, 2008, 22:33:13 »
napiszę to, co poprzednicy - nie istnieje żaden uniwersalny wzór. to ty musisz wiedzieć co napisać i chcieć to napisać a jeśli jesteś inteligentny (lub miałeś niezłe stopnie z polskiego :P) to przyjdzie Ci to łatwo.
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 26, 2008, 12:50:15 »
Lasy Państwowe czy też nadleśnictwa zazwyczaj robia taki myk, że dają w użytkowanie sprzęt OSP, który jest cały czas własnością lasów. Następnie po np. 5 latach kasuja ten sprzęt i OSP staje się jego oficjalnym właścicielem. ;)

Offline zonk20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 27, 2008, 08:46:02 »
napiszę to, co poprzednicy - nie istnieje żaden uniwersalny wzór. to ty musisz wiedzieć co napisać i chcieć to napisać a jeśli jesteś inteligentny (lub miałeś niezłe stopnie z polskiego :P) to przyjdzie Ci to łatwo.

Ja już napisałem takie podanie  własnoręcznie  i moim zdaniem  jest to najlepsza metoda ..

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 10, 2008, 14:56:21 »
Przeczytałem większość postów i postanowiłem spróbować napisać kilka wniosków.
Dzisiaj dostałem odpowiedź z BWRD, że chętnie by nam pomogli ale nie jesteśmy w KSRG :(

Powiedzcie mi Panowie jak wygląda sprawa z urzędem marszałkowskim? Czy pisać do nich bezpośrednio, czy beneficjentem musi być gmina? itd.?
Jak wygląda sprawa dotacji na remont pomieszczeń remizy? Czy potrzebny jest projekt, kosztorys?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 10, 2008, 23:53:39 wysłana przez Emil »

Offline OSP WRZOSOWA

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #85 dnia: Listopad 13, 2008, 20:40:04 »
witam dwa lata temu dostalismy od KRUS torbe , w tym roku PSP R1 od fundacji Bezpieczni W Ruchu Drogowym z Gdyni , a tak wogóle to wiosków wysyłam rocznie koło 20 , oceńcie sami czy sie opłaca bo ja myśle ze tak

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #86 dnia: Listopad 14, 2008, 08:50:58 »
witam dwa lata temu dostalismy od KRUS torbe , w tym roku PSP R1 od fundacji Bezpieczni W Ruchu Drogowym z Gdyni , a tak wogóle to wiosków wysyłam rocznie koło 20 , oceńcie sami czy sie opłaca bo ja myśle ze tak

A dokąd wysyłasz te wnioski tak o gdzieś w Polskę czy do konkretnych osób?

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 04, 2008, 19:09:52 »
Być może, ktoś będzie miał ochotę skorzystać z tego programu... ale ostrzegam, nie jest tak fajnie jak jest napisane http://www.funduszdlaprzyrody.pl/   
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2008, 19:19:13 wysłana przez max[] »

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 06, 2009, 23:27:11 »
Trochę odświeżę temat. Nowy rok, nowa kasa, nowy budżet więc warto się starać.
Zaczynamy pisanie wniosków. Co z tego wyjdzie to się okaże. A przy okazji chce zapytać czy ktoś już próbował wytargać coś z KM?
Jakie są szanse /o ile w ogóle jakieś istnieją/? Wniosek tak czy inaczej napiszemy, ale już niektórzy zarzucają, że nie ma sensu, bo KM nie ma podstaw prawnych do dysponowania jakąkolwiek kasą na rzecz innych jednostek.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 06, 2009, 23:31:36 »
Co do sponsorów w postaci firm to ten rok może nie należeć do udanych z uwagi na kryzys i liczenie się  z każdą złotówką, ale pisemka trzeba wysłać, na dniach poleci ich   25 sztuk.  :szalony:

Uprzedzam już część pytań:
Zaczynamy od stworzenia listy potencjalnych sponsorów z terenu działania naszej  jednostki, możemy ją okreslić poprzez wysyłanie maili do firm z zapytaniem o darowiznę. Wpisujemy na tę listę wszystkie firmy duże i małe. W danych takiej firmy powinny znaleźć się następujące informacje:

    * pełna nazwa firmy,
    * adres i telefon,
    * nazwisko właściciela i/lub prezesa,
    * dane osoby odpowiedzialnej za sponsoringi działalność charytatywną.

Jeśli to możliwe, uzupełnijmy te dane o informacje, na jakie cele i w jaki sposób dana firma prowadzi działalność charytatywną. Po sporządzeniu takiej listy – przyda się ona nie tylko przed najważniejszymi dla nas wydarzeniami ale na co dzień – wybierzmy te firmy, które będą dla nas najbardziej interesujące. Można powiedzieć, że w naszym polowaniu wybraliśmy już zwierzynę. Teraz rozejrzymy się za przynętą. Czyli co możemy zaoferować sponsorowi - jaka jest nasza działalność itd itd, Trzeba się odpowiedni sprzedać w piśmie, które wysyłamy bo to połowa sukcesu.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2009, 00:20:09 wysłana przez max[] »

Offline kamcio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 11, 2009, 17:59:55 »
Czy któryś z kolegów wie może czy aby się ubiegać o 1% za pośrednictwem edury trzeba być OPP??

z góry dzięki za info :mellow:

Offline OSP kreda

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
  • Odwaga jest dobra, lecz wytrwałość lepsza.
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #91 dnia: Styczeń 11, 2009, 21:12:47 »
Dzisiaj została nam przekazana torba PSP-R1 z KRUS , więc warto pisać gdzie się da. pozdrawiam i powodzenia  :piwo:
Należy zawsze stosować wydatki do dochodów, bo jeżeli człowiek nie urządzi się tak, aby żył uczciwie ze swej pracy, to będzie zmuszony żyć nieuczciwie z pracy drugich.

Offline KSIĄDZ

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #92 dnia: Styczeń 15, 2009, 19:51:52 »
OSP KREDA WITAM CZY WYPEŁNIAŁEŚ JAKIŚ WNIOSEK JEŚLI TAK TO PODAJ   BYŁBYM WDZIECZNY :piwo:    POZDROWIONKA OD OSP ŁOWICZ W TYM ROKU 130 LAT

Zanim ponownie <coś> napiszesz - poczytaj chwilę Regulamin! M.in. pkt   7. Nie pisz WIELKIMI literami (wielkie litery oznaczają krzyk). Przestrzegaj zasad ortografii. Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2009, 20:31:37 wysłana przez Ajax »

Offline kamcio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #93 dnia: Styczeń 28, 2009, 12:54:24 »
nowy rok, nowe fundusze a czyżby nikt nie starał się o jakies dofinansowania?? Panowie piszcie gdzie składacie papierki na dofinansowanie

ja w poniedziałek wysłałem 10 pisemek, jak przyjdą odpowiedzi to powiem od kogo i jaka :mellow:

Pozdrowienia z OSP Lipie

Offline Fire Boys

  • Trzy Sygnały Serca Bicie Osp To Moje Życie !
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Bogu Na Chwałę Ludzią Na Ratunek !
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #94 dnia: Styczeń 28, 2009, 20:19:20 »
My Musimy Sie Postarać O Sprzęt Jakiś Samochód GCBA ale nic z tego nie wyjdzie ;/ :straz:

Offline kamcio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 28, 2009, 20:45:23 »
no z takim podejściem to może i masz racje że nic z tego nie wyjdzie;P chłopie troche wiary;]

mu teraz próbujemy skombinować coś kasy żeby wymienić GBA;)

chodzi wam o nowy samochód czy używany?

Jeżeli używany to szukaj sponsorów, zróbcie jakąś zbiórke, jakąś akcje (np. jakiś festyn czy coś) do tego gmina i reszta urzędasów i kaske nazbieracie;]
 A jeżeli chodzi o nowe  to to co wyżej+związek;)

Mały_Kazio

  • Gość
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 29, 2009, 13:11:54 »
Witam.
Chciałbym prosić osoby doświadczone w pisaniu wniosków, aby przedstawiły swój sposób formatowania tekstu (dane osobowe potencjalnego sponsora, OSP, etc.). Wolałbym się upewnić jak powinno takie pismo wyglądać, żeby nie odpaść w przedbiegach po pieniądze.
Pozdrawiam i liczę na życzliwość druhów.

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 29, 2009, 13:49:53 »
Witam.
Chciałbym prosić osoby doświadczone w pisaniu wniosków, aby przedstawiły swój sposób formatowania tekstu (dane osobowe potencjalnego sponsora, OSP, etc.). Wolałbym się upewnić jak powinno takie pismo wyglądać, żeby nie odpaść w przedbiegach po pieniądze.
Pozdrawiam i liczę na życzliwość druhów.

Nie ma ściśle określonego wzoru, można nazwać to podaniem. Opisujesz w krótki sposób działalność jednostki, ogółem jaki posiadacie sprzęt, szkolenia - jakie zakłady w pobliżu, jaki teren, drogi krajowe, powiatowe itp
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Mały_Kazio

  • Gość
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 29, 2009, 15:46:27 »
Porta, bardziej mi chodzi o rozmieszczenie tego na kartce niż o zawartość. Nigdy nie miałem z takim pismem styczności i nie chciałbym popełnić jakiejś rażącej gafy.

Offline OSP Mogilno

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #99 dnia: Styczeń 29, 2009, 17:29:31 »
google nie boli :) wpisz w wyszukiwarke "wzór podania" i Ci wyskoczy :) :google:
małe OSP też wiele mogą : www.ospmogilno.pl