Autor Wątek: Sprzęt od sponsorów, fundacji...  (Przeczytany 355431 razy)

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #725 dnia: Czerwiec 16, 2012, 20:25:43 »
Z taką kampanią to zaczynasz od gminy, ktora pisze projekt i ew wyszukuje możliwości dofinansowań..kasa nie jest przelewana na konto OSP bo to nie OSP kupuje auta tylko UG to raz a dwa wszystko zależy też od ustaleń miedzy zleceniodawcą,odbiorca i sponsorom

Nie do końca się z tym zgadzam a mianowicie w moim przypadku :

-"Z taką kampanią to zaczynasz od gminy" - tak
-Projekt był napisany przez OSP zlecono to profesjonalnej  firmie (sami raczej nie dacie rady) materiały  dostarczyło OSP masę konsultacji z firma piszącą projekt itd. - za napisanie projektu zapłaciła gmina :-)
-  założyliśmy specjalne dodatkowe konto tylko na środki na zakup auta
- "kasa nie jest przelewana na konto OSP" wręcz przeciwnie kasa z UG i nie tylko z UG została przelana na konto OSP
- "bo to nie OSP kupuje auta tylko UG" wręcz przeciwnie OSP kupuje auto :-) a to , że gmina to finansuje to inna bajka
-" a dwa wszystko zależy też od ustaleń miedzy zleceniodawcą,odbiorca i sponsorom" i tu się zgadzam w 100%


Pozdrawiam :-)
 

Offline daiman998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #726 dnia: Czerwiec 17, 2012, 21:49:20 »
Nawet nie musi się Tobie wydawać tylko tak właśnie jest. Wyroby medyczne są z góry objęte stawką VAT8% z kolei sprzęt pożarniczy objęty jest stawką 8% tylko gdy odbiorcą jest jednostka ochrony przeciwpożarowej i potwierdzone jest to odpowiednim zamówieniem. Zresztą to powinien wiedzieć dostawca wystawiający proformę :)

Zwracam honor. No fakt, zasugerowałem się tym, że R1 to zakup na cele ochrony p. poz i wtedy VAT tak jak pisałem. Jednak rzeczywiście jest to sprzęt medyczny, czyli jednoznacznie wychodzi 8%.

Przepraszam za pomyłkę, ale skrót myślowy :huh:

Offline basti007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #727 dnia: Lipiec 24, 2012, 16:53:29 »
wie moze ktos gdzie mozna sprawdzic wyniki konkursu "Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim w roku 2012", bo na stornie UMWD nie ma nic a juz wiadomo kto ile dostal

KrysZ

  • Gość
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #728 dnia: Lipiec 24, 2012, 22:33:57 »

KrysZ

  • Gość
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #729 dnia: Lipiec 24, 2012, 22:39:21 »

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #730 dnia: Sierpień 07, 2012, 09:49:20 »
W temacie ORLENU  :fiuu:
Po rozmowie z bardzo miłą Panią i pytaniem: a może jednak wszystkich wesprzecie??? Odpowiedź brzmiała : klikutysięcy nie jesteśmy w stanie, MOŻĘ uda nam się kilkudziesiąt rozpatrzyć pozytywnie i to nie w pełnym wymiarze . Czyli prawie jak wygrana w lotto :D

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #731 dnia: Sierpień 07, 2012, 11:27:35 »
A co do ORLENU to decyzje kiedy mają być? Wrzesień - Październik ?

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #732 dnia: Sierpień 07, 2012, 15:15:06 »
W Małopolsce WFOŚiGW dotuje zakup uposażenia strażaka w ramach programu "Bezpieczny strażak".
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

Offline Fistach

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.339
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #733 dnia: Sierpień 07, 2012, 18:36:16 »
Dziękuję za info:) My akurat ubrania mamy ale pozostałym jednostkom w gminie na pewno się przyda.

Offline strazosp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #734 dnia: Sierpień 07, 2012, 21:42:26 »
Niestety w takim przypadku stawka 23%. Możecie taki manewr zrobić, że kupicie np. R1 z fakturą na daną OSP, ale płatnik to wasza fundacja i wtedy VAT 8%.

Kurde, ja kiedyś robiłem zakupy w takiej firmie jak Horpol, tam dali nam wszystko na 8% VAT, aż byłem zdziwiony, że wszystko na mniejszym Vacie.

Pozdr.

Offline vibi12

  • Naczelnik OSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #735 dnia: Sierpień 07, 2012, 21:51:29 »
Moja jednostka dziś odebrała sprzęt od firmy która na terenie naszej gminy poszukuje gazu łupkowego.
Pozyskaliśmy sprzęt na około 28 tyś. zł. w tym wentylator oddymiający SKORPION, 2 aparaty ODO Auer, 4 hełmy Gallet F1 oraz 6 ubran specjalnych SX-3.
To kolejny sukces w pozyskiwaniu środków bo w mojej gminie na środki z UG nie ma zbytnio co liczyć .
Dwa miesiące temu otrzymaliśmy sprzęt o wartości 2,5 tyś zł. od firmy która jest zainteresowana stawianiem ferm wiatrowych na terenie naszej gminy.

Offline tomek3344

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #736 dnia: Sierpień 07, 2012, 22:23:08 »
Widzę że kolega ładnie działa, nam ostatnio udało się  pozyskać kombinezon do usuwania szerszeni od koła  łowieckiego, trzeba pukać gdzie się da to zawsze perę groszy wpadnie.

Offline vibi12

  • Naczelnik OSP
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #737 dnia: Sierpień 08, 2012, 06:40:17 »
Zajmuje się pozyskiwaniem od 3 lat i już około 50 tyś w sprzęcie u nas w remizie przez ten okres się znalazło ^_^

Offline angor

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #738 dnia: Sierpień 14, 2012, 09:28:34 »
My często obstawiamy rajdy samochodowe i od jednego ze sponsorów takiej imprezy dostaliśmy wyciągarkę elektryczną do GBA. Ogólnie staramy się utargać co się da od sponsorów  -_-


Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #739 dnia: Sierpień 14, 2012, 11:26:20 »
wczoraj dzwoniłem do KRUS`u i powiedziano mi, że moja jednostka jest jako druga w kolejności po torbę PSP R1 i na 90% dostaniemy ją w tym roku. Warto było czekać 2 lata.

Offline katopo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 332
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #740 dnia: Wrzesień 06, 2012, 18:13:17 »
A orientował się ktoś może jak sprawa wygląda w Orlenie? Niedługo chyba powinni podać komu udało się uzyskać pomoc.

Offline DjDhan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #741 dnia: Wrzesień 08, 2012, 22:32:51 »
Witam wszystkich.

Nowy tu jestem, a że mam czym to się pochwale :)
W ciągu ostatnich dwóch lat nasza remiza otrzymała agregat prądotwórczy z WOŚP-u, nowy budynek oraz mający 350km na liczniku nowiuśki Ford Transit.  Jest to naprawdę szczyt marzeń zdobyć dom i samochód w tak krótkim czasie, ale jak widać nam się udało :)

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #742 dnia: Październik 02, 2012, 14:54:02 »
Witam -_- , mam Koledzy do Was pytanie odnośnie Funduszu Sołeckiego . W przyszłym roku mamy do wykorzystania  15tys. na sprzet ratowniczo-gaśniczy dla naszej jednostki . Czy możemy za te pieniadze kupić sprzęt używany (mam na myśli sprzęt roczny lub kilku letni w bardzo dobrym stanie) ? 
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2012, 15:59:58 wysłana przez wujo 2010 »
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #743 dnia: Październik 02, 2012, 16:30:01 »
Moim zdaniem nie powinno być problemu z zakupem sprzętu używanego, zwłaszcza jeśli jest w dobrym stanie i dobrej cenie - to nie ZOSP, który dotuje tylko nowy sprzęt...
W jaki sposób będzie ten zakup robiony w sensie praktycznym? Urząd Gminy zapłaci fakturę za sprzęt środkami przeznaczonymi przez Sołtysa / Radę Sołecką czy może dostaniecie kasę na konto OSP i będziecie się musieli rozliczyć z dotacji?

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #744 dnia: Październik 02, 2012, 17:23:49 »
Oni sami jeszcze nie wiedzą , czy na gmine czy na straż . Niestety mamy zapowiedziane że wartość jednego sprzętu nie może przekroczyć 3500zł . A Wiecie jaki sprzęt jest drogi, a więc bedziemy szukać np. aparatu powietrznego osobno ,maska i butla na drugiej fakturze (wiadomo w miare mało używane z przeglądami)
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline koen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #745 dnia: Październik 02, 2012, 18:12:44 »
U mnie w gminie nie ma problemu z zakupami powyżej 3500 zł, tylko wtedy gminna w budżecie zaznacza daną rzecz jako środek trwały. Odnośnie używanego sprzętu  również nie powinno być problemu a faktury u nas są wystawiane: Płatnik: Urząd Miasta i Gminy, Odbiorca: OSP aby  faktura była na 8 % VAT

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #746 dnia: Październik 02, 2012, 18:21:40 »
Nie wiem o co tu chodzi ale właśnie u mnie w gmine nie chcą tego żeby był środek trwały , więc trzeba jakoś to obejść.
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline krzysiek_2k

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 324
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #747 dnia: Październik 02, 2012, 19:28:17 »
A jeśli pieniądze poszłyby na straż w formie dotacji - byłaby umowa między UG a OSP że OSP dostaje ileś tam pieniędzy na zakup sprzętu, tylko musi się rozliczyć z zakupów - wtedy zakupiony sprzęt byłby własnością straży, więc nie musielibyście się trzymać tej granicy 3500. Nie jest to zbyt wygodna forma dla UG, ale może się uda.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #748 dnia: Październik 02, 2012, 19:54:09 »
raczej Faktury na gmine  :angry: a mam fajny sprzęt upatrzony a od prywatnej osoby i nici z tego
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #749 dnia: Październik 03, 2012, 07:20:22 »
Z funduszu sołeckiego istnieje możliwość zakupu  śrdoków trwałych, pod warunkiem, że regulamin przyjety przez radę gminy nie mówi inaczej.

Zakup środka trwałego wiąże się z zapytaniami ofertowymi, nie można zakupić takowego bez "konkursu ofert" a w niektórych przypadkach nawet przetargu (wszystko zależy od skarbnika gminy, znam takie przypadki). Jeżeli jest to sprzet używany robią się schody, ponieważ trudno jest uzyskać co najmniej  dwie oferty na taki sam używany sprzęt...

Zakup środka trwałego wiąże się również z jego amortyzacją, papierologią itd. Pewnie tego gmina chce uniknąć jak i powyższego konkursu ofert.

Co do zakupu od osoby prywatnej, jest coś takiego jak umowa kupna sprzedaży od której trzeba zapłacić podatek związany z czynnościami cywilno prawnymi.