Autor Wątek: AKCJA - zmiana systemu służby na SK  (Przeczytany 81374 razy)

Offline le0102

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #275 dnia: Marzec 06, 2008, 20:08:58 »
"pepe112" chyba cię po....bało skoro  tak uważasz to może spróbuj służby na te zajebiaszcze 12 to zobaczysz jak jes cacanie wyrabiać normę 40 h/tygodniowo. Ten system jest super mówię Ci to ja panie prezesie gospodarz Jarząbek i łubu dubu nich nam żyje prezes Naszego KLubu - cześć!!!

Offline robertbusko

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #276 dnia: Marzec 06, 2008, 20:16:24 »
Teraz legalnie może dwóch siedzieć na wolnym w jednym czasie, a do tej pory to strasznie utrudniali. Ten system na 24 to najlepsze rozwiązanie. Reszta niech się uwija. W 5 na PSK jest się w stanie wyrobić godzinowo.

Offline pepe112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #277 dnia: Marzec 07, 2008, 08:45:50 »
słuchajcie wszyscy zwolennycy 24/48 przedstawcie mi kilka sensownych umotywowanych argumentów i rozwiązań pełnienia służby  24/48  utrzymując 40 tygodniowy system pracy zapewniający wam możliwośc odpoczynku w porze nocnej

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #278 dnia: Marzec 07, 2008, 09:53:52 »
Pepe - to proste ;)
- dwa razy mnie czasu poświęcasz na dotarcie, powrót i przygotowanie się do pracy;
- pracujesz ze swoją zmianą - rozumiecie się w pół słowa itp;
- masz czas na regenerację sił witalnych (w domu oczywiście);
- jest to "naturalny" tryb pracy strażka;

   A poza tym - dlaczego 24/48, lepiej 24/72 - i tak trzeba 7 służb w miesiącu odbyć - to jest najlepszy z dotychczasowych systemów w jakim pracowałem (zdanie subiektywne ale tak jest).
A na marginesie - 40 godz/tyg - nie ważne w jakim systemie ludzie pracują, jeśli ludzi będzie za mało to zawsze będą nadgodziny.

Offline pepe112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #279 dnia: Marzec 07, 2008, 10:07:37 »
ha ha ale argumenty matematyka sie kłania
koledzy są dobrzy jak wszystko jest ok ale jak ktoś cos za..oli to nie ma kolegów i zmiany, zostajesz sam jak mozesz mieć więcej czasu na regeneracjie sił jak trybisz godziny ponadnormatywne
jaki naturalny tryb pracy trwa 24 godziny bez obpoczynku o czym ty człowieku piszesz i jeszcze jedno kto ma za was pełnic służbę jak wy bedziecie nabierac sił witalnych ciągnąć jakąs dodatkowa robotke

Offline to.mash

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #280 dnia: Marzec 07, 2008, 10:13:34 »
Pepe -
A kim Ty jesteś że wystawiasz tak "święte" opinie (?)

Osobiście jestem m.in inż. informatyki i zapewniam Cię, że matematyka jest mi b.dobrze znana.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #281 dnia: Marzec 07, 2008, 11:18:17 »
Panowie, chyba to logiczne, że najkorzystniejszym systemem jest 24/72.
Dlaczego?? - bo nie generujesz nadgodzin i nie poświęcasz 2 razy wiecej czasu na dojazdy do pracy, zwłaszcza kiedy mieszkasz ze 100 km od miejsca pracy.

Jeśli ktoś pracuje w systemie 12/24 12/48 to co za problem KM wprowadzic 24/72 ??!!! Przecież ilość czasu pracy jest ta sama!!!
I to jest w tym wszystkim najmniej zrozumiałe.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline pepe112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #282 dnia: Marzec 07, 2008, 11:57:32 »
 :mellow: nie ważne kim jestem, ważne jest to że liczyć ma się służba bo dzięki tej służbie macie gdzie pracować i nie rozumiem tylko tych z KG dlaczego pozwalają zchodzić tej formacji do coraz niższych poziomów odchodząc od spraw merytorycznych dla strażaków , od ponad dwóch lat w straży nie zajmujemy się niczym innym tylko liczeniem godzin nadgodzin i niewykożystanych urlopów dot JRG
system 12/24 12/48 jest systemem najbardziej odpowiednim w obecnych uwarunkowaniach prawnych niech taki zostanie do czasu wejscia w życie przepisów które pozwolą wprowadzić inny system służby

Offline slaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #283 dnia: Marzec 07, 2008, 12:58:31 »
ha ha ale argumenty matematyka sie kłania
koledzy są dobrzy jak wszystko jest ok ale jak ktoś cos za..oli to nie ma kolegów i zmiany, zostajesz sam jak mozesz mieć więcej czasu na regeneracjie sił jak trybisz godziny ponadnormatywne
jaki naturalny tryb pracy trwa 24 godziny bez obpoczynku o czym ty człowieku piszesz i jeszcze jedno kto ma za was pełnic służbę jak wy bedziecie nabierac sił witalnych ciągnąć jakąs dodatkowa robotke
Dużo łatwiej nadrobić mi siły witalne jesli przed 24 godzinną służbą ciągnąłem jakąś dodatkową robotkę wczoraj od 6 rano i w nocy normalnie spałem niż dzisiaj przed 12 godzinną służbą, którą rozpocznę o godz.20

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #284 dnia: Marzec 07, 2008, 13:02:20 »
:mellow: nie ważne kim jestem, ważne jest to że liczyć ma się służba bo dzięki tej służbie macie gdzie pracować i nie rozumiem tylko tych z KG dlaczego pozwalają zchodzić tej formacji do coraz niższych poziomów odchodząc od spraw merytorycznych dla strażaków , od ponad dwóch lat w straży nie zajmujemy się niczym innym tylko liczeniem godzin nadgodzin i niewykożystanych urlopów dot JRG
system 12/24 12/48 jest systemem najbardziej odpowiednim w obecnych uwarunkowaniach prawnych niech taki zostanie do czasu wejscia w życie przepisów które pozwolą wprowadzić inny system służby

Nie chcę i nawet nie próbuje się do tego odnosić, komentować jw. Jedno jest dla mnie tylko pewne - ten p. ma bardzo znikome pojęcie o służbie w SK oraz ogólnie pożarnictwie, wyniesione zapewne z cywila lub "szkoły".
Proszę więc /gł. dyżurnych/, aby nie wprowadzać kolejnej zbędnej pyskówki - po prostu ignorować wypowiedzi tego typu /a/  :angry:
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Dyspo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #285 dnia: Marzec 07, 2008, 18:21:10 »
Dokładnie tak z DURNIEM niewarto polemizować każdy kto troszke już pracuje wie jak jest.
Kolega pewnie jest tym czwartym i boji się ostanowisko-może awans i tak pieprzy takie głupoty
a myśli swoje. Jeśli jest inaczej to ciekawe jak przeszedł psychologa.

Prosiłem jw. Również jako mod. Post zostanie usunięty!
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2008, 19:00:01 wysłana przez Ajax »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #286 dnia: Marzec 07, 2008, 19:21:12 »
Jak narazie o systemie pracy na PSK decyduje kierownik organizacyjny jednostki. Jeżeli dyżurni dogadają się z nim, to nie ma problemu, aby wprowadzić system pracy dogodny lub wypośrodkowany dla wszystkich dyżurnych w KP.
Pracowaliśmy (testowaliśmy) system pracy 12/24/48 przez pół roku.
Nikt z tego systemu nie był zadowolony i jak nadażyła się okazja zmiany, to zmieniliśmy (powróciliśmy) na 24/48 (przy pomocy ZZ).
Jeżeli mowa o aktach prawnych to Rozporządzenie MSWiA z dnia 29 grudnia 2005 r. w sprawie pełnienia służby przez strażaków PSP
w pkt. 3/2 czas służby na PSK może (nie musi) wynosić 12 godzin.

Dop. moderat. Wykasowałem część postu!
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2008, 19:28:32 wysłana przez Ajax »

Offline le0102

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #287 dnia: Marzec 07, 2008, 21:45:14 »
ja przepracowałem 14 i zgadzam się z opiniami AjaXa i Grzeli oraz innych kolegów służących na SK nie miałem styczności z systemem 24/72 ale rozważając takowy biorąc pod uwagę opinię kolegów w nim pracujących, uważam go za super system - nikt na nim nie straci nawet młode wilczki pozostaną na nowym - nich by tylko czytali te posty nasi przełożeni ala Skomra, który de fakto postraszył, że przy większych dyskusjach w/g JE Osobistości można takowych namierzyć i za...!!! I jestem za ujednoliceniem całej służby w Naszym pięknym Kraju nad Wisłą trzeba
chcieć tylko a marzenia staną się faktem, rzeczywistością, tylko z większą KASĄ, a i służba byłaby lżejsza, przyjemniejsza nie taka nerwowa, człowiek człowiekiem. Zastanawiam się niejednokrotnie czy Ci Nasi Coraz To Nowi Przełożeni To biorą się czy wzięłli z innej Galaktyki i nie znają realiów i rzeczywistości Naszej słUżBY, nASZEGO  żYCIA TYLKO ALELUJA i DO PRZODU jak mówi bezdzietny ojciec Dyrehtur. Mam już na razie dość do następnego cześć! Niech IM NIE ZAGAŚNIE !!!

Offline tomek P

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #288 dnia: Marzec 10, 2008, 11:45:23 »
Jak wygląda sprawa w woj. mazowieckim  , czy już w jakiś komendach został zmieniony system na stanowiskach kierowania?

Offline arus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • st.asp. w stanie spoczyku
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #289 dnia: Marzec 12, 2008, 10:09:28 »
Zapytam wszystkich raz jeszcze kto dysponuje kopią tego pisma które zezwala na powrót do  starego systemu bardzo proszę o kontakt, bo do województwa pomorskiego chyba zapomnieli wysłać wydaje mi sie, że nie zaginęłoby raczej takie pisemko w KW ?? chyba że ktoś przetrzymuje to celowo ? Chociaż czasami wszystko jest możliwe ;) było by fajnie jeśli ktoś mógłby to udostępnić na forum.
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2008, 10:11:35 wysłana przez arus »

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #290 dnia: Marzec 12, 2008, 15:49:15 »
Zapytam wszystkich raz jeszcze kto dysponuje kopią tego pisma które zezwala na powrót do  starego systemu bardzo proszę o kontakt, bo do województwa pomorskiego chyba zapomnieli wysłać wydaje mi sie, że nie zaginęłoby raczej takie pisemko w KW ?? chyba że ktoś przetrzymuje to celowo ? Chociaż czasami wszystko jest możliwe ;) było by fajnie jeśli ktoś mógłby to udostępnić na forum.

Spoko!
Pismo na pewno było i gdzieś również u Ciebie jest:wacko:
Postaram się niebawem poszperać w kopiach fax. może znajdę?
Inna rzecz to podejście do spr. KW, KP/M oraz często samych dyż. /czytaj jw./  :angry:
Pozdr.
Ps. Szkoda tylko, że tak łatwo - oraz przy cichym "poparciu" ZZ  /nie zauważyli ponoć na czas?/ Odgórnie i bez najmniejszego sprzeciwu wprowadzono 12-stki  -_- Cóż...
* Było swego czasu również pismo KG z prośbą o max. zwiększenie dodatków dyż. SK - echooo!!! :angry:
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #291 dnia: Marzec 13, 2008, 10:58:17 »
Co ze zmianą systemu w województwie świętokrzyskim, czy dalej będzie taki rozp... że w jednym powiecie 12 a w drugim 24h, czy cos wiadomo na ten temat?

Offline arus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
  • st.asp. w stanie spoczyku
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #292 dnia: Marzec 18, 2008, 12:29:29 »
Po długich poszukiwaniach udało mi sie w końcu dotrzeć do pisma KG w w sprawie systemu pracy na stanowiskach kierowania. Dla tych którzy nie mieli możliwości zapoznać sie z tym pismem mogę przekazać, że z jego treści wynika tyle że o systemie pracy decyduje:

- w KCKRiOL   - Komendant Główny
- w WSKR      - Komendant Wojewódzki
- w MSK/PSK  - odpowiednio Komendant Miejski/Powiatowy

a na samym adnotacja ,, do wiadomości Central Związkowych"

pokażcie mi koledzy gdzie ? na jakiej stronie związkowej ukazał się jakiś komunikat w tej sprawie pisemko datowane jest na 27 luty zmowa czy co?? czy po prostu związki zawodowe mają nas w (4litery) a może było ciche przyzwolenie na ukrycie tego ??

Offline DOP1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #293 dnia: Marzec 18, 2008, 17:18:53 »
Już ktoś pisał na ten temat nie pamiętam w jakim województwie to było. KG daje wolna rękę KP ale KW decyduje ostatecznie jak ma być w jego województwie jaki system czy każda KP jak chce czy wszędzie tak samo. W mazowieckim ciągle analizują jaki system "najgorszy  "dla dyżurnych wybrać. Dziwie się, ze im się jeszcze nie znudziło tego analizowania.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #294 dnia: Marzec 19, 2008, 08:42:05 »
Bezsensownym jest polemizowanie na forum o wprowadzeniu 24 godzinnego systemu pracy zredagujmy odpowiednie pismo i zasypujmy nim skrzynki -e-mailowe central związkowych działajmy stanowczo i uparcie wysyłajmy to kilka razy w miesiącu. Może dla świętego spokoju załatwią nam tą sprawę
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #295 dnia: Marzec 19, 2008, 09:06:21 »
Już ktoś pisał na ten temat nie pamiętam w jakim województwie to było. KG daje wolna rękę KP ale KW decyduje ostatecznie jak ma być w jego województwie jaki system czy każda KP jak chce czy wszędzie tak samo. W mazowieckim ciągle analizują jaki system "najgorszy  "dla dyżurnych wybrać. Dziwie się, ze im się jeszcze nie znudziło tego analizowania.

Tak jest w łódzkim. KW wszystko blokuje decyzję KP o systemie służby. KW chce narzucić swój system dla wszystkich MSK/PSK w województwie.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #296 dnia: Marzec 19, 2008, 09:29:44 »
Już ktoś pisał na ten temat nie pamiętam w jakim województwie to było. KG daje wolna rękę KP ale KW decyduje ostatecznie jak ma być w jego województwie jaki system czy każda KP jak chce czy wszędzie tak samo. W mazowieckim ciągle analizują jaki system "najgorszy  "dla dyżurnych wybrać. Dziwie się, ze im się jeszcze nie znudziło tego analizowania.

Tak jest w łódzkim. KW wszystko blokuje decyzję KP o systemie służby. KW chce narzucić swój system dla wszystkich MSK/PSK w województwie.

I tak powinno być KW powinien ujednolicić system pracy w całym województwie, a nie jak kto chce!!!!!!!!!!! A z tym pisaniem i wysyłanie na skrzynki związkowe to dobry pomysł niech tylko ktoś stworzy jakieś pisemko i ruszamy!!!!!!!

Offline slaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #297 dnia: Marzec 19, 2008, 18:43:44 »
Już ktoś pisał na ten temat nie pamiętam w jakim województwie to było. KG daje wolna rękę KP ale KW decyduje ostatecznie jak ma być w jego województwie jaki system czy każda KP jak chce czy wszędzie tak samo. W mazowieckim ciągle analizują jaki system "najgorszy  "dla dyżurnych wybrać. Dziwie się, ze im się jeszcze nie znudziło tego analizowania.

Tak jest w łódzkim. KW wszystko blokuje decyzję KP o systemie służby. KW chce narzucić swój system dla wszystkich MSK/PSK w województwie.

I tak powinno być KW powinien ujednolicić system pracy w całym województwie, a nie jak kto chce!!!!!!!!!!! A z tym pisaniem i wysyłanie na skrzynki związkowe to dobry pomysł niech tylko ktoś stworzy jakieś pisemko i ruszamy!!!!!!!
Własnie w łódzkim to "ujednolicenie" trwa i trwa już od 1 lipca 2006r. Owczesny wojewódzki wprowadził system 12 godzinny nie pytając nikogo o zdanie. Niby miało być na próbę, aby sprawdzić czy da sie to wprowadzić w całym kraju. Już po miesiącu wiadomo było, ze system jest bez sensu i większości pracujących w nim się nie podoba. Mimo to od marca 2007 system został narzucony w calym kraju. Z tego co widać m.in. na tym forum wiele województw wprowadziło już normalność czyli 24 godz. system, a łódzkie nadal pozostaje przy 12. Temat ten był wiele razy poruszny w wielu sytuacjach, np. kilka miesięcy temu obecny Pan Komendant  Wojewódzki przeprowadził sondaż wśród pracujących. Zdecydowana większość była za przywróceniem 24 godz, jednak Pan Komendant nadal lawiruje na wszelkie sposoby aby pozostać przy obecnym systemie. Nic sobie nie robi chociażby z przepisów które w jednoznaczny sposób mówią, iż to komendant miejski/ powiatowy decyduje o systemie pracy na terenie swojego województwa.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #298 dnia: Marzec 20, 2008, 13:03:16 »
Dla tego jak wspomniałem we wcześniejszym poście powinniśmy zacząć działać aby ujednolicić system w całym kraju
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline macieko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: AKCJA - zmiana systemu służby na SK
« Odpowiedź #299 dnia: Marzec 25, 2008, 10:22:00 »
Zachodniopomorskie. KW zgodził sie na zmianę systemu pracy, lub jak kto woli pozostania przy 12, właśnie robie grafik nowy 24/48 i wszyscy są zadowoleni że wróci PSK do normalności. :rolleyes: