Autor Wątek: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?  (Przeczytany 22663 razy)

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 05, 2007, 18:49:40 »
a gdzie wasi strazacy sie ubieraja w wozie czy natomiast gdzies na korytarzu? bo u nas raczej po za wozem a to tez opuznia

To chyba zależy od akcji. Do „trawy” chyba nie ma sensu ryzykować możliwością wypadnięcia z wozu?? Z drugiej strony czy „wskoczenie” w ubranie bojowe zajmuje sporo czasu?? Spodnie z butami i już siedzisz w aucie.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 05, 2007, 19:20:18 »
 u nas raczej nie patrza na zdarzenie i sie ubieraja po za wozem wiec moze temu nie schodzimy p0nizej 5 min  -_-

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 05, 2007, 20:46:46 »
w mojej jednostce ubieramy sie w szatni przeważnie jeździ stała ekipa która ma to już we krwi i założenie UPSu jest kwestią ok 30sekund ponieważ spodnie mamy nałożone na buty, kurtki i hełmy w dłonie i jazda do wozu wiec tak to wygląda u mnie. pozdro -_-
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2007, 00:49:10 wysłana przez laciok »

Offline bialyKsiaze

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 222
  • "Jeśli chcesz być kimś najpierw musisz być sobą...
    • OSP LEŚNA JANIA
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 05, 2007, 21:10:12 »
laciok a hełmy zabiercie ze sobą??:D
" Tylko ktoś kogo wdeptano w błoto i w śnieg, pozbawiono chleba, i kto własnymi pięściami wywalczył sobie prawo do życia, zdolny jest pokazać pewnego dnia, że jest NAJLEPSZY"

W.Suworow

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 06, 2007, 00:54:14 »
hehe ^_^ oczywiście że zabieramy. Tępo ubierania zależy od zdarzenia ponieważ np jadąc do pożaru śmietnika niema takiego pośpiechu wtedy normalnym tempem sie przebieramy natomiast wiadomo jak jest pożar mieszkania to jest zabuj :wacko:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 06, 2007, 02:43:06 wysłana przez laciok »

Offline wons

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
  • wrrrr...
    • http://www.osp-polczyn.nazwa.pl
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 06, 2007, 16:58:47 »
 Przebieramy się na garażach. Każden ma swojego upsa i wystarczy wskoczyć w spodnie i buty - kurtkę założyć  można w biegu do wozu, a w drodze do zdarzenia pozapinać się i założyć resztę uzbrojenia osobistego.
Zapraszam na oficjalną stronę OSP Połczyn-Zdrój
Forum poszukiwaczy Historii... Historia, Przygoda,Pasja...

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 07, 2007, 00:04:11 »
Podobnie u nas każdy ma swoje ubranko wskakujemy w nie hełm pod rękę i do autka albo Jelcza albo Niwy albo do jednego i drugiego ( zazwyczaj nas więcej przybiega ).
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 07, 2007, 21:14:19 »
hmm..no a u nas no to tez jest roznie;) jak jest dzien wyjazdowy i mamy po 4-5 wyjazdow dziennie to sobir robimy dyzury. Naczelnik lub prezes kupuje nam jedzenie i juz;) wtedy jak jest wyjazd to do minuty od zgloszenia przez radio lub telefoncznie z PSK.
wtedy siedzimy w koszarowkach i jak cos to tylko nomexy i heja;) a star z jelczem jest ciagle pod kompresorem wiec nie trzeba ich gazowac;) no a tak ogolnie to tak jak wszedzie..trzecia syrena i w drodze..czaem po syrenie... obsada jest tylko nie ma kierowcy ^_^ w nocy jest w miare dobrze kazdy mieszka blisko wiec do 5 minut;) pozdrawiam wszystkich ;) 

Offline fazi469

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 12, 2007, 20:43:27 »
 2-3 minuty i w droge!a bywa i krócej bo wiekszosc z nas mieszka blisko straznicy,chyba ze to wezwanie do pszczołek to wtedy mozna sie na spokojni ubrac

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 14, 2007, 21:59:56 »
U mnie czas wyjazdu nie przekracza 2 minut.zawsze jest pełna obsada wozu.Przebieramy się w samochodzie

Offline Artur Kom.

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 382
    • OSP STARY BRUS
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 14, 2007, 22:06:30 »
Czas jaki potrzebuje nasza jednostka od momentu załączenia syreny to 2-3 minuty. Samochód GBA 2,5/16 podłączony jest do sprężarki co skraca czas wyjazdu.
Komendant Gminny
Sekretarz Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP
Zapraszam do odwiedzenia naszej strony: http://www.stary-brus.osp.org.pl/
oraz bloga http://osp-starybrus.blog.onet.pl/

Offline * Bunkowski |OSP| *

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
  • ...Bogu na chwałę, ludziom na pożytek...
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 14, 2007, 22:35:25 »
No no chlopaki. -_- Jesli piszecie prawde to tylko pozazdroscic takiego ,, natychmiastowego reagowania ''. Niektorzy wyjezdzaja szybciej od zawodowcow...

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 15, 2007, 06:49:58 »
hehe ;) ty sie nie smiej;) u nas tak pare razy bylo;) jak byly dyzury i zawodówka jechala w nasza strone to albo sie spotkalismy na wiadukcie  albo jechali za nami. heh.. bylo kilka takich przypadkow...

Offline bodzio206

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 15, 2007, 15:29:32 »
U mnie w jednostce to też tak do 2-4 minut, i wio do akcjii. Rekord padł, jak zbieralismy się na manewry, ubieralismy się kierowca odłączał sprężarke, gdy przyszedł komunikat. 5-6 sekund i już wyjeżdzaliśmy z garażu na sygnale -_- Przybyliśmy na miejsce tuż za....rodzima jednostką. Niemogli się nam nadziwić mieszkańcy, ale poprostu był to szczęśliwy zbieg okoliczności.
Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi?? Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni.

strażak79

  • Gość
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 15, 2007, 17:10:21 »
Myślę, ze najlepsze dane mają na SKR/CPR, bo tam w SWD wszystko to jest... chociaż  dane czasem nie są wiarygodne.
Kiedyś mieliśmy w SWD czas wyjazdu 80 minut! Najprawdopodobniej dyspozytor czegoś tam nie kliknął albo co bardziej prawdopodobne dowódca niedokładnie zgłosił wyjazd, a że było to w czasie silnych wiatrów i było niezłe zamieszanie to jakoś to zostało przeoczone i tak zostało w programie. Dopiero zgłoszenie zakończenia działań zostało odnotowane a w tym programie jest prawdopodobnie tak, że jak się zgłasza powrót to automatycznie się zapisał wyjazd. 

W programie SWD jest możliwość alrmowania jednostek klikając jej nazwę i wtedy program automatycznie zapisze czas alarmowania oraz czy syrena zadziałała. Niestety przy dużej ilości zgłoszeń jedna osoba musi cały czas klepać coś w komputerze natomiast pomocnik zajmuje się alrmowaniem (i wtedy syreny załaczne są ręcznie), odbieraniem telefonów, korespondencją radiową itp. Pomyłki są nieuniknione ale jak już się uspokoi to wszystko wychodzi i można wprowadzać poprawki.

Offline strazakRob

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 16, 2007, 23:30:59 »
Myślę, ze najlepsze dane mają na SKR/CPR, bo tam w SWD wszystko to jest... chociaż  dane czasem nie są wiarygodne.
Kiedyś mieliśmy w SWD czas wyjazdu 80 minut! Najprawdopodobniej dyspozytor czegoś tam nie kliknął albo co bardziej prawdopodobne dowódca niedokładnie zgłosił wyjazd, a że było to w czasie silnych wiatrów i było niezłe zamieszanie to jakoś to zostało przeoczone i tak zostało w programie. Dopiero zgłoszenie zakończenia działań zostało odnotowane a w tym programie jest prawdopodobnie tak, że jak się zgłasza powrót to automatycznie się zapisał wyjazd. 

W programie SWD jest możliwość alrmowania jednostek klikając jej nazwę i wtedy program automatycznie zapisze czas alarmowania oraz czy syrena zadziałała. Niestety przy dużej ilości zgłoszeń jedna osoba musi cały czas klepać coś w komputerze natomiast pomocnik zajmuje się alrmowaniem (i wtedy syreny załaczne są ręcznie), odbieraniem telefonów, korespondencją radiową itp. Pomyłki są nieuniknione ale jak już się uspokoi to wszystko wychodzi i można wprowadzać poprawki.

Nie każde PSK ma możliwość alarmowania OSP poprze program SWD. Muszą mieć wykupiony odpowiedni moduł do programu. U nas hula to dopiero od 2 miesięcy. Jest to ułatwieniem w dysponowaniu OSP dysponującym DSP.
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline meli

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 153
    • OSP OPALENICA
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 02, 2007, 17:21:51 »
Witam panowie u nas w jednostce OSP OPALENICA zwykle to 2-3 min od załączenia przez KP PSP pagerów;)
www.osp-opalenica.pl <-- serdecznie zapraszam;)

Offline misieq13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
    • OSP KSRG Wola Rzędzińska
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 12, 2007, 09:56:47 »
U nas zazwyczaj po 2 sygnale syreny gotowe do wyjazdu jest jedno GBA  po 3 gotowe jest kolejne. Każdy z nas musi się spieszyć jeśli chce jechać do akcji. Sporo strażaków mieszka w pobliżu remizy i dlatego tak szybko wyjeżdżamy. Najgorzej jest nocą wtedy czas wyjazdu jest wydłużony do ok. 10minut, lub między godzinami 14 a 16, godziny szczytu gdyż koledzy pracują i wiadomo jak to musi wyglądać.

"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia."
Albert Einstein

Offline Peter

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 152
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 13, 2007, 10:43:37 »
U nas albo jeżdza nie zapisani do OSP albo starzy albo niepełna załoga młodych. mamy STARA 244 GBA 2,5/16. Czasami jeździmy do pożaru zanim przestanie wyc syrena  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2008, 12:46:41 wysłana przez Peter »

Offline Ogureczek1988

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 30, 2008, 14:23:47 »
W dzień do 3 minut w nocy około 5min w zalerznosci który samochód czy GBA czy SRt a najszybciej wyjeździjmyż w min jak jesteśmy w Remizie lub na Cwiczeniach

Offline romiwe

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 30, 2008, 14:42:35 »
U nas do końca 2 sygnału syreny  siedzimy w Żuku natomiast w nocy końca 3 sygnału  zbieramy się i zgłaszamy gotowość

Offline viper371

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
  • www.facebook.com/OspPustynia
    • www.facebook.com/OspPustynia
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 30, 2008, 15:18:40 »
U nas w jednostce koniec 2 sygnału pełan załoga a koniec 3 sygnału wyjazd do akcji.

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 30, 2008, 17:27:22 »
ja mam pytanie do tych co wyjeżdzajż w ciągu 2 minut.
popatrzmy na to realnie -przebranie się -30sek.
                                 otworzenie i zamknięcie bramy garażu w tym wyjazd samochodu 30sek.-nawet mechanicznie
                                dobiegnięcie do remizy to zalerzy kto ile ma ale nawet jeżeli mamy 50 metrów to ok 1minuty przecież nikt z nas nie jest sprinterem a większość z nas mieszka na wsi i nie spotkałem się z tym żeby ok.12 strażaków mieszkało 50 metrów od remizy przewarznie od 20 do 100metrów a nawet i więcej
                                telefon do psk/msk zależy ile czasu trwa rozmowa ale napewno 30 sek

  i tak ziarko do ziarka i się zbiera także niezabardzo wierze w to że ktoś wyjeżdza w ciągu 1-2 minut owszem są wyjątki ale.........

u nas jest tak że jak syrena przestaje wyś 3 raz to wyjerzdzamy,przebieramy się w remizie bo z tego co mi jest wiadomo to ubrań nie powinno się trzymać w wozach bojowych tylko w garażu owszem są wyjątki kiedy przebieramy się w samochodach typu wypadek pożar mieszkania.

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 30, 2008, 17:55:36 »
gratuluje wam dobrych czasow u mnie jest gorzej po 2 ,3 sygnalach dopiero jest obsada samochodu

Offline mieszko

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Wyjazd do akcji. Czas reagowania. Jak jest u was?
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 01, 2008, 13:40:39 »
Ja tu myśle jak kaziu109 ciekawy jestem jak można po 2 syrenie wyjechać zgodze sie z tym ale jeśli wszyscy są w remizie inaczej jest to nie realne.
zwłaszcza jeśli ktoś ma stare autka samo napompowanie powietrza to zajmuje no chyba że ktoś ma układ.
U nas jest naprawde szybka mobilność i jakoś nigdy po 2 syrenie sie nie jedzie a juz nie wspone o tym ze niemal wszyscy tu piszą ze po 2 sygnale są w drodze do akcji bu ha ha