Pożarnictwo > SK-CPR-CZK

Nabór na stanowisko dyspozytora PA w JRG

(1/1)

bialyKsiaze:
Witam! Chcę wziąć udział w rekrutacji na stanowsiko dyspozytora PA w JRG. Chciałbym dowiedzieć się jakie są szanse po ewentualnym dostaniu się na przejście z tej funkcji na podział bojowy? I kiedy byłoby to możliwe? słyszałem że w 2008 roku PA w JRG mają zostać zlikwidowane, czy dopiero wtedy mógłbym ewentualnie przejść na podział bojowy? Dodam, że posiadam prawo jazdy C, kurs ratownika med zgodnie z wytycznymi dla jednostek włączonych do KSRG, kilkuletni staż w OSP. Bardzo proszę o odpowiedź znających zagadnienie:) pozdrawiam

mario:
Pytanie to powinieneś skierować do właściwej komendy powiatowej/miejskiej która taki nabór ogłasza. A wogóle to która ogłasza taki "głupi" nabór? "Dyspozytor PA" - bez sensu!!

A kwestia Twojego ewentualnego przejścia na PB  - otóż dyspozytor PA jest stanowiskiem jak najbardziej "podziałowym" tak, że nie musisz nigdzie "przechodzić".  W razie potrzeby zapewne wylądujesz na wozie. Tym bardziej z Twoimi kwalifikacjami.

fireman:
@białyksiąże - w jakiej części kraju albo ściślej w jakiej komendzie jest taki nabór? Pytam nie dlatego, że mam "chrapę" na takie stanowisko ale pytam z innych powodów jestem zainteresowany, gdzie przeszedł jeszcze regulamin organizacyjny z dyżurnym PA w JRG.

żółtepsisko:
W kraju już są jrg , które potraciły PA w związku z reorganizacją. Alarmowanie przejęły właściwe MSK/ PSK. Czas alarmowania rzeczywiście się wydłużył, bo niestety ale po odebraniu zgłoszenia muszą przekazać do jrg i ludzie psioczą na strażaków PSP dlaczego tak późno przyjechali. Szczególnie ma to miejsce w walce z pożarami.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej