Autor Wątek: Służba wartownicza PSP (JRG) ?  (Przeczytany 7775 razy)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« dnia: Czerwiec 04, 2007, 15:51:30 »
Czy u was istnieje jeszcze  taki stwór jak służba wartownicza jak tak to czym się zajmuje ??
Proszę o opinie w tym temacie.
Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 04, 2007, 16:07:02 »
Oczywiście, codziennie wyznaczane są na porę nocną dwugodzinne warty, które zajmują sie szeroko pojętym "wartowaniem" czyli pilnowaniem obiektu i terenu jednostki przed niepożądaną ingerencją osób postronnych . 

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 04, 2007, 17:24:39 »
U nas niema takiego stwora jak służba wartownicza . ^_^
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 04, 2007, 17:27:40 »
Oczywiście, codziennie wyznaczane są na porę nocną dwugodzinne warty, które zajmują sie szeroko pojętym "wartowaniem" czyli pilnowaniem obiektu i terenu jednostki przed niepożądaną ingerencją osób postronnych . 

Czyżby to był żart, a w zakresie czynności mają zapisane ochrona obiektu i płacą im dodatkowo jakieś pieniądze ???
Może napisz gdzie to sobie dorobię  ^_^ ^_^
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline jrgpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 04, 2007, 20:51:42 »
Sprawa kluczowa to opracowanie regulaminu pracy w KP. Nasze przepisy tego nie precyzują ale jest o szczególowo opisane w kodeksie pracy.
Własnie kodeks pracy narzuca taki obowiązek na kierowniów jednostek( w tym przypadku komendantów). Oczywiście regulamin ten jest konsultowany z działającymi związkami zawodowymi. Jeżeli pojawi sie zapis o słuzbie wartowniczej to musi to byc respekowane. U mnie w woj. funkcjonują takie regulaminy ale nie ma zapisu o wartach.
A poza tym w XXI w jest system kamer przemysłowych który monitoruje plac ( oraz wszystkie newralgiczne punkty komendy). Monitory znajdują się na PSK i u podoficera dyz. i problemu nie ma.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2007, 21:28:13 »
Sprawa kluczowa to opracowanie regulaminu pracy w KP. Nasze przepisy tego nie precyzują ale jest o szczególowo opisane w kodeksie pracy.
Własnie kodeks pracy narzuca taki obowiązek na kierowniów jednostek( w tym przypadku komendantów). Oczywiście regulamin ten jest konsultowany z działającymi związkami zawodowymi. Jeżeli pojawi sie zapis o słuzbie wartowniczej to musi to byc respekowane. U mnie w woj. funkcjonują takie regulaminy ale nie ma zapisu o wartach.
A poza tym w XXI w jest system kamer przemysłowych który monitoruje plac ( oraz wszystkie newralgiczne punkty komendy). Monitory znajdują się na PSK i u podoficera dyz. i problemu nie ma.
No i słusznie tylko czy w regulaminie o którym wspominasz też należy zawrzeć zapis że osoba pełniąca funkcję podoficera czy obsada SK ma w obowiązkach prowadzić dozór poprzez system monitoringu??
Ciekawa byłaby sytuacja w której JRG wyjeżdża do działań dyżurny zajmuje się obsługą działań z SK i nie zauważa włąmu do newralgicznego pkt np. magazyn. Ciekawiłoby mnie kto by był w takiej sytuacji ciągany za zaniedbania :)

Offline jrgpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 04, 2007, 21:45:06 »
A czy ma w obowiązku oglądanie telewizji????
W kazdej komendzie w Polsce , każda służba dyżurna ma w obowiązku zabezpieczenie obiektu przed osobami postronnymi ( pozamykanie bram, dzwi wejściwych itp).
Jeśli pełni służbe prawidłowo ( czytaj nie spi na fotelu ) to jakim problemem jest spojrzeć od czasu do czasu w monitor. Tym bardzej że każdy ruch w obiektywie sygnalizowany jest na mionitorze mrugającą lampką. Chyba żaden.
Ja też osobiście przeżyłem czas wart. Nie jako stojący ale odpowiedzialny za to żeby stali. I z perspektywy wiem , że 01 jak chciał to zawsze coś wykazał ( wartownik zawsze się tłumaczył , że był w łazience). Wg. mnie wybór jest prosty.
Ale kolega chyba woli stać na dworze w 30 stopniowe mrozy i liczyć  płatki śniegu.
Pozdrawiam

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2007, 22:31:06 »
W mojej jrg warty są tylko w porze nocnej, odpowiada za przebieg ich podoficer dyżurny .Ma to zapisane w zakresie obowiązków służby dyżurnej .Na warty nie wyznacza sie kierowców I i II rzutu pozostali strażacy pilnują ,bo zainstalowany elektroniczny monitoring już zawiódł , a poza tym nie obejmuje całego terenu .
W przypadku, gdy wyjeżdżają wszystkie zastępy, na miejscu zawsze pozostaje strażak dyżurny- wartownik i do czasu powrotu samochodów, sam przez cały okres pilnuje obiektu ,nikt mu nie broni w tym czasie ,żeby na przykład poszedł sobie zrobić herbatkę czy skorzystać z WC.W gruncie rzeczy przecież pilnuje przecież swojego i naszych samochodów , a przy okazji całego mienia JRG.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Paul

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2007, 23:40:00 »
A gdy w jednostce istnieje już monitoring, a nawet alarm uzbrajany na noc który obejmuje wszystkie garaże i pomieszczenia w jednostce, czy wtedy potrzebna jest służba wartownicza? Odpowiedź jest jasna i naszczęście dowództwo tej jednostki się opanowało i zniosło tą służbę! Choć nie do końca! Bo podoficer dyżurny przejął obowiązek cogodzinnych obchodów po placu (a to wiąże się z ciągłym rozbrajaniem i zazbrajaniem alarmu!). Nie wiem czy to śmieszne, czy nie ale prawdziwe!

Pozdrawiam!

Offline jrgpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 05, 2007, 00:11:45 »
Rada dla wszystkich. Na moim podwórku do zlikwidowania warty w dużej mierze przyczyniły się ZZ ( w zasadzie to chyba ich zasługa ).
Na dowód tego , że sprawa jest odgórnie nie uregulowana jest książka podz. bojowego , gdzie w dalszym ciągu jest rubryka "słuzba wartownicza".
Skoro ZZ poradziły sobie w powiatach - niech podejmą większe wyzwanie.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 05, 2007, 08:22:35 »
Oczywiście, codziennie wyznaczane są na porę nocną dwugodzinne warty, które zajmują sie szeroko pojętym "wartowaniem" czyli pilnowaniem obiektu i terenu jednostki przed niepożądaną ingerencją osób postronnych . 

Czyżby to był żart, a w zakresie czynności mają zapisane ochrona obiektu i płacą im dodatkowo jakieś pieniądze ???
Może napisz gdzie to sobie dorobię  ^_^ ^_^
Chłopie czy ty jesteś  w pełni władz umysłowych  najpierw zadajesz pytanie by zacząć temat . A następnie powątpiewasz w szczerość wypowiedzi przedmówcy o wartach . To po co zadajesz pytanie czasami treśc pytania dają znać . Od wczoraj jesteś strażakiem . Pewnie że są warty i służby dyżurne oraz zmiana służby wszystko zależy od aspiracji dowódcy JRG jeden przykłada do tego wage drugi mniej. A za godziny warty nie ma pieniędzy nie zapomnij jednej żeczy nie jesteś zatrudniony na etat lecz jesteś w stanie służby. Puki tego nie zrozumiesz będziesz zadawał takie pytania a po tem powątpiewał w prawdziwość faktów i wypowiedzi.To może zatrudnić ochronę skoro to nie obowiązki służby  ale w ilu przypadkach zaczeło by się larum to na ochrone macie a na podwyżki nie . Właśnie tu kłania się monitoring spełnia swą rolę a warty odchodzą do lamusa i dobrze bo to spadek zmiszłych czasów.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2007, 08:29:51 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 05, 2007, 08:30:55 »
Cytuj
Na dowód tego , że sprawa jest odgórnie nie uregulowana jest książka podz. bojowego , gdzie w dalszym ciągu jest rubryka "słuzba wartownicza".
Skoro ZZ poradziły sobie w powiatach - niech podejmą większe wyzwanie.

Jeżeli chodzi o rubrykę w książce podziału bojowego to jaki problem go usunąć i nie rozumiem do czego tu są ZZ potrzebne ?
Przecież książkę zamawia się w introligatorni wiec przy zamawianiu usunąć ten zapis i po sprawie .
Na dzień dzisiejszy książkę drukują w Gdańsku w Poligrafii ZWZ OSP RP.
Tu nie jest problem rubryki tylko zrobienie, wplątanie strażaka w służbę ochrony obiektu i mienia.
Sprawę tą regulują  ,,regulaminy pełnienia służby,, w danej komendzie zgodnie z wytycznymi KG, gdzie na pewno nie ma mowy o służbie wartowniczej.

P.S.@Cień   odpowiadając na twoje pytanie
Cytuj
Chłopie czy ty jesteś  w pełni władz umysłowych
Odpowiadam jeszcze nie, bo nie jestem na emce !!
Cytuj
Zawsze miałem otwarte oczy a teraz gdy jestem na emeryturze to po prostu nikt mi ust nie zamknie
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2007, 08:48:38 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 05, 2007, 12:42:11 »
Tak mnie ten temat zaintrygował że postanowiłem zerknąć do własnego zakresu obowiązków i regulaminu PSK - i stoi tam "ponoszenie odpowiedzialności materialnej za wyposażenie i powierzony sprzęt". Nasuwa mi się jednak pytanie czy owo "powierzenie sprzętu" można wyprowadzać z faktu że jest on widoczny na ekranie monitora wstawionego na PSK - bo przecież gdzieś monitor trzeba było wstawić. I znając życie metodą drobnych kroczków - najpierw firma wstawia sprzęt, potem sankcjonuje się to w regulaminie służby i zakresie obowiązków (co też tutaj poniektórzy proponują) - ktoś nam koledzy dyżurni podkłada kolejną "świnię". Odkąd pamiętam to co przychodził nowszy (czyt. cenniejszy) sprzęt to ktoś przynosił go na PSK bo "wiecie - rozumiecie" na garażu "amba", wy przypilnujecie, naładujecie..... teraz jeszcze będziemy pilnować tego co na garażu zostało (często ze szkodą dla podstawowego celu działania SK). Jedyny plus z kamer na SK jest taki, zostanę sam na strażnicy i zauważę włamywaczy to może zdążę zamknąć na klucz drzwi i zastawić szafą..... ^_^

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 05, 2007, 13:16:24 »
 :huh: :huh: :huh: :huh: Panowie z całym szacunkiem!!!!!Warta w MON ok.A Wy z czym do ludu????/Może JEK dał Wam toporki w dłoń i kazał pilnować obiektu!!???Czekam na odpowiedzi ,i jeszcze raz zapytam co zrobicie,jeśli podczas pełnienia warty traficie na jakieś osoby postronne.......jeśli im coś zrobicie macie sprawę cywilną w sądzie.Zastanówcie się nad tym tematem zanim będzie za późno.Po fakcie JEK wypnie się do Was.Wspomnicie moje słowa. :huh: :huh: :huh:

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 05, 2007, 19:03:19 »
Cytuj
Na dowód tego , że sprawa jest odgórnie nie uregulowana jest książka podz. bojowego , gdzie w dalszym ciągu jest rubryka "słuzba wartownicza".
Skoro ZZ poradziły sobie w powiatach - niech podejmą większe wyzwanie.

Jeżeli chodzi o rubrykę w książce podziału bojowego to jaki problem go usunąć i nie rozumiem do czego tu są ZZ potrzebne ?
Przecież książkę zamawia się w introligatorni wiec przy zamawianiu usunąć ten zapis i po sprawie .
Na dzień dzisiejszy książkę drukują w Gdańsku w Poligrafii ZWZ OSP RP.
Tu nie jest problem rubryki tylko zrobienie, wplątanie strażaka w służbę ochrony obiektu i mienia.
Sprawę tą regulują  ,,regulaminy pełnienia służby,, w danej komendzie zgodnie z wytycznymi KG, gdzie na pewno nie ma mowy o służbie wartowniczej.

P.S.@Cień   odpowiadając na twoje pytanie
Cytuj
Chłopie czy ty jesteś  w pełni władz umysłowych
Odpowiadam jeszcze nie, bo nie jestem na emce !!
Cytuj
Zawsze miałem otwarte oczy a teraz gdy jestem na emeryturze to po prostu nikt mi ust nie zamknie

Drogi kolego  sam widzisz jak uwielbiasz gmatwać zadajesz pytanie i nie czekasz na odpowiedź albo mieszasz wypowiedzi z innych tematów {wontków} gratuluje strategji bicia piany i odwracania kota ogonem.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 05, 2007, 19:10:02 »
Super jak są kamery i ktoś może tam spoglądać.
I co z tego że regulamin przewiduje jakąś tam ochronę obiektu, napisałem celowo jakąś tam ponieważ co to za ochrona bez żadnych uregulowań prawnych, dobrze napisał ,,sly.. :
Cytuj
i jeszcze raz zapytam co zrobicie,jeśli podczas pełnienia warty traficie na jakieś osoby postronne
co wtedy no właśnie, wtedy zaczyna się problem jak to nie przypadkowi turyści tylko złodzieje.
Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy a mianowicie na kogo spada obowiązek ochrony obiektu jak nie ma kamer a wszyscy wyjadą do zdarzenia i zostanie sam dyżurny?
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 05, 2007, 19:42:00 »
Jak to przeczyta jakiś złodziej to tylko poczeka aż strażacy wyjadą i wolność Tomku w swoim domku  -_-
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 05, 2007, 19:43:47 »
Super jak są kamery i ktoś może tam spoglądać.
I co z tego że regulamin przewiduje jakąś tam ochronę obiektu, napisałem celowo jakąś tam ponieważ co to za ochrona bez żadnych uregulowań prawnych, dobrze napisał ,,sly.. :
Cytuj
i jeszcze raz zapytam co zrobicie,jeśli podczas pełnienia warty traficie na jakieś osoby postronne
co wtedy no właśnie, wtedy zaczyna się problem jak to nie przypadkowi turyści tylko złodzieje.
Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy a mianowicie na kogo spada obowiązek ochrony obiektu jak nie ma kamer a wszyscy wyjadą do zdarzenia i zostanie sam dyżurny?
To poto właśnie są kamery i coraz więcej nie tylko komend ale i JRG je stosuje . co do samego już zajścia to w razie czego itak nic nie wskurasz możesz zadzwonić na policję  tak czy owak nie będziesz zaskoczony rano jak się okaże że coś zgineło a nawet będziesz mógł powiadomić przełożonego o tym fakcię i na tym twoja rola się kończy jesteś kryty . Chyba że jak tak bardzo chcesz zgłoś potrzebę noszenia broni, bo nie bardzo wiem czego oczekujesz agencji ochrony na jednostce może postawienia fortyfikacji dookoła ,ciekawi mnie jak byś mówił jak by tobie po powrocie z akcji okazało się że ktoś ci coś skroił . Łecz wydaje mi się że rozmowa z tobą jest nadaremna po fakcię użycia wypowiedzi z innego wontku byle by było na twoim.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 05, 2007, 20:05:40 »
Skoro osoba postronna znajduje się na terenie zamkniętym wiec ma ku temu jakieś (nie czyste zamiary) wtedy wzywa się policje. Miałem taki przypadek, kiedy podoficer zauważył 2 gości kręcących się po terenie jrg, po zatrzymaniu i wezwaniu policji okazało się, że byli to typowi złodzieje na rozpoznaniu, jaki to samochód podprowadzić. Oczywiście patrol przybył spisał no i puścił. Po fakcje razem z podoficerem po przemyśleniu stwierdziliśmy, że trochę pochopnie postąpiliśmy, bo co by było gdybyśmy trafili na bardziej krewkich? Którzy nie daliby się tak ot po prostu zatrzymać? I wszelkimi sposobami próbowaliby zwiać????

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 05, 2007, 20:24:30 »
@Cień

Życzę zdrowia!! nie koniecznie fizycznego....
 
P.S. Popracuj trochę nad ortografią.

Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 05, 2007, 20:56:31 »
@Cień

Życzę zdrowia!! nie koniecznie fizycznego....
 
P.S. Popracuj trochę nad ortografią.


Dzięki ale licze na odpowiedź czego oczekujesz bo chyba nie tego by jednostka czy  komenda nie miała dozoru  by każdy mógł się szwędać do woli.Tego oczekujecie ???
Pozdrawiam Cięń em.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 06, 2007, 16:29:06 »
W mojej jrg warty są tylko w porze nocnej, odpowiada za przebieg ich podoficer dyżurny .Ma to zapisane w zakresie obowiązków służby dyżurnej .Na warty nie wyznacza sie kierowców I i II rzutu pozostali strażacy pilnują ,bo zainstalowany elektroniczny monitoring już zawiódł , a poza tym nie obejmuje całego terenu .
W przypadku, gdy wyjeżdżają wszystkie zastępy, na miejscu zawsze pozostaje strażak dyżurny- wartownik i do czasu powrotu samochodów, sam przez cały okres pilnuje obiektu ,nikt mu nie broni w tym czasie ,żeby na przykład poszedł sobie zrobić herbatkę czy skorzystać z WC.W gruncie rzeczy przecież pilnuje przecież swojego i naszych samochodów , a przy okazji całego mienia JRG.
Za dużo macie ludzi!
U mnie bywa, że w bazie zostaje sam dyspozytor.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 06, 2007, 16:33:55 »
@Cień

Życzę zdrowia!! nie koniecznie fizycznego....
 
P.S. Popracuj trochę nad ortografią.


Tu masz rację.
Panowie, zajrzyjcie czasami do słowników, bo jak przeczyta to trzecioklasista to pomyśli, że w straży same głąby (mam na myśli rażące błędy).

Anonim

  • Gość
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 06, 2007, 16:56:28 »
Cytuj
Czy u was istnieje jeszcze  taki stwór jak służba wartownicza jak tak to czym się zajmuje ??
Proszę o opinie w tym temacie.
Pozdrawiam

Moja była KP:
służba dyżurna jak najbardziej istniała, w dzień raczej nie zajmowała się niczym, chyba, że miał przyjechać jakiś szycha :mellow:, to jeden musiał być czujny.
W nocy od czasu wejścia 12h na SK służba dyżurna nie czuwała - przedtem tak.
Generalnie nie za wiele roboty - jakieś pismo na górę zanieść czy coś takiego..
Tyle ^_^ :mellow:

Offline chak

  • EMERYT
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 06, 2007, 17:25:16 »
Cytuj
Czy u was istnieje jeszcze  taki stwór jak służba wartownicza jak tak to czym się zajmuje ??
Proszę o opinie w tym temacie.
Pozdrawiam

Moja była KP:
służba dyżurna jak najbardziej istniała, w dzień raczej nie zajmowała się niczym, chyba, że miał przyjechać jakiś szycha :mellow:, to jeden musiał być czujny.
W nocy od czasu wejścia 12h na SK służba dyżurna nie czuwała - przedtem tak.
Generalnie nie za wiele roboty - jakieś pismo na górę zanieść czy coś takiego..
Tyle ^_^ :mellow:
W pytaniu chodzi o służbę wartowniczą, a Ty (bez urazy) opisałeś co robi służba dyżurna.
 Przecież służba dyżurna była i jest chyba w każdej JRG (podoficer dyżurny i strażak dyżurny lub sam strażak dyżurny).
PS
@Anonim
@anonim
Kiedyś za czasów junaków i "trochę jeszcze potem" wartownik zmieniał się co dwie godziny na budzie przy bramie wjazdowej od 15.30 do 7.30 i to była służba wartownicza, a służba dyżurna jest swoją drogą .
 
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2007, 18:45:28 wysłana przez chak »
Mam zamiar rozpocząć nowe życie poza firmą.
Szukam dobrze płatnej pracy. Kontakt na PW. :)

Offline stratny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 06, 2007, 18:17:30 »
Tak prześledziłem wypowiedzi i mam pytanie jak nie tak to jak inaczej  zapewnić jaka taką ochronę naszych obiektów no i za ile????????????

Anonim

  • Gość
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 06, 2007, 18:19:56 »
@chak
Rozumiem, że w jednostkach, które mają służbę wartowniczą jest ona pełniona przez innych ludzi niż służba dyżurna? :mellow:
U mnie to było to samo, z tym, że sł. wartownicza to fikcja - sprawdzenie zamknięcia drzwi i temu podobne błahostki ^_^

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Służba wartownicza PSP (JRG) ?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 06, 2007, 18:39:23 »
Panowie bez urazy, nie bez kozery ruszyłem temat służby wartowniczej. Teraz sami widzicie jakie są opinie w tym temacie po napisanych wiadomościach. Rozpoczynając ten wątek miałem nadzieję że jak go określiłem ,,stwór,, w PSP nie istnieje, ale pomyliłem się i to bardzo. Jest tak zakorzeniony że trudno będzie go zlikwidować, rozumiem że w dużej mierze problem ten zależy  od umiejscowienia, lokalizacji, wdrożenia cudów techniki  w naszych jednostkach. Czym bardziej jednostka idzie z czasem to problem służby wartowniczej schodzi na drugi plan (kamery, różnego rodzaju czujki, lampy i alarmy) i niektóre obowiązki przejęła służba dyżurna, ale i pozostają takie jednostki gdzie co dwie godziny zmiana warty. Wypowiedzi na forum pokazały że jedni są z takiego stanu rzeczy zadowoleni a drudzy nie, a nawet dochodziło do ostrej argumentacji słownej aby tylko dowieść swoich racji.
Problem jednak pozostaje .To nie tylko służba wartownicza, sprzątanie, różnego rodzaju prace itp.
Odkąd sięgam pamięcią to od powstania PSP nie uporano się z regulaminem toku pełnienia służby do tej pory. Jednak popatrzeć należy na inne służby mundurowe jak się uporały z tym problemem. Oczywiście u nas nie ma na to środków finansowych.
Rozumiem ktoś to musi przecież robić, jesteśmy przecież uniwersalni i umiemy wszystko.

Dlatego prośba do wszystkich szanujmy sie wzajemnie nawet gdy zdarza się pisać nie po myśli innych !!

P.S. Zamykam wątek cel został osiągnięty.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2007, 18:42:19 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk