Autor Wątek: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?  (Przeczytany 14324 razy)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 06, 2007, 22:09:41 »
@nowy  - oczywiście, że  z wyjazdami OSP. przywołałem skalę zdarzeń żeby pokazać co się działo na PSK.

Offline arawok

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 07, 2007, 00:16:52 »
TEMAT BRZMI - pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić ?
Rozporządzenie mówi wyraźnie...i nie ma oczym dyskutować...a sprawa OSP to.....nie dokończę.
Koledzy podam przykład: droga dwu jezdniowa płaska jak stół, środek dnia, słonecznie, sucha nawierzchnia, teren niezabudowany nikt opruczmnie nie porusza się po niej więc jadę samochodem 130 km/h i nagle ciach...drogówka z fotoradarem. Odmawiam przyjęcia mandatu... sprawa kończy się w sądzie. Czy sędzia przyjmie moje tłumaczenie, że na zdrowy rozum to przecież można było tyle jechać, bo i po co utrudniać sobie życie jadąc w takiej sytuacji tylko 90 km\h. Przepis jest przepis......

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 07, 2007, 09:19:00 »
......
Koledzy podam przykład: droga dwu jezdniowa płaska jak stół, środek dnia, słonecznie, sucha nawierzchnia, teren niezabudowany nikt opruczmnie nie porusza się po niej więc jadę samochodem 130 km/h i nagle ciach...drogówka z fotoradarem. Odmawiam przyjęcia mandatu... sprawa kończy się w sądzie. Czy sędzia przyjmie moje tłumaczenie, że na zdrowy rozum to przecież można było tyle jechać, bo i po co utrudniać sobie życie jadąc w takiej sytuacji tylko 90 km\h. Przepis jest przepis......


Jakby na to nie spojrzeć to dupa zawsze z tyłu. Dlaczego? Jeżeli jedziesz do zdarzenia to był (nie wiem czy dalej to obowiązuje), że max prędkość pojazdu ciężarowego wynosi 80km/h, jeżeli jest to jazda bez sygnałów i świateł to chyba nie wymaga komentarza jaka jest max. prędkość.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Pisanie meldunków z akcji w KP - kto powinien to robić?
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 07, 2007, 13:51:10 »
@sam 998 - chyba nie skumałeś Awaroka, Przepis mówiący o tym, że meldunek pisze KDR jest i nie ma co modyfikować, że u nas pisze ten a tamten, minister wymyślił my wykonujemy.
Dla przykładu podał przykład z samochodem, czy jest się sens tłumaczyć z przekroczenia prędkości drogówce? Otóż nie przepis jest do przestrzegania, a nie do łamania czy też naginania.