Autor Wątek: 'unitarka'  (Przeczytany 30495 razy)

SAPSPKrakow-Juras

  • Gość
'unitarka'
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 10, 2004, 13:32:13 »
Cytuj
Czy ktos  wie kiedy zaczyna sie unitarka dla SA PSP w Krakowie ????
i w ogole jak to tam w tej szkolce wyglada ?? pozdrowka
23 sierpnien :D

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
'unitarka'
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 01, 2004, 11:04:34 »
Witam
Nie czytalem wszystkich wypowiedzi i nie wiem czy nie bede powtarzal po innych ale czuje sie zobowiazany powiedziec co nastepuje. Jestem po sgsp, zdawalem w 1999. Wtedy juz unitarka tracila na swym "uroku"  Z kazdym kolejnym rocznikiem dawanie w kosc slablo. Wiem, ze kiedys wlasciwie nie bylo wielkiej roznicy miedzy unitarka a wojskiem (takim z prawdziwego zdarzenia, falowym) i to dotyczy wszystkich szkol (jakies parenascie lat temu).
Generalnie kazdy dostaje w kosc bo jest bieganie, cwiczenia, bieganie, musztra, bieganie, wf, bieganie, bieganie ... wspomnialem juz o bieganiu ?   Na wf-ie, na zaprawie, na zajeciach, na alarmy, za spoznienia i inne przewinienia itp. Ja osobiscie schudlem 8 kg w 8 tygodni   ale juz mi lepiej hehehe. Pierwsze dni to nam poluzowali bo byl to piatek czy sobota ale od poniedzialku to sie za nas wzieli na ostro. Oczywiscie kazda unitarka jest ... hmmm unitarna hehe i zalezy od fantazji funkcyjnych (nasi sie wykazali) no i PRZEDE WSZYSTKIM OD DOWODCY KOMPANII - to jest czlowiek, ktory jest dyrygentem calego spektaklu - i nam sie trafil niezly wirtuoz :ph34r: zastepca mu nie ustepowal :ph34r:  hehehe, przeklinalismy go dzien i noc i kazdy mu zyczyl najgorszych męk ale... Po wszystkim czlowiek jakos sie dystansuje do tego i powiem wam ze wspominam tem czas milo, wrecz z pewnym sentymentem, no i bardzo szybko minelo.
Generalnie moznaby ujac wszystko w ten sposob: duzo biegania i w ogole wysilku, troche nauki i takiej suchej praktyki ("Te drzewa to pożar, 2 linie gaśnicze ... itp"), (nam udało się wyjechać 3 razy do pożarów lasów - ale pod koniec i z wielkim strachem przełożonych - btw. koleżka jeden "znalazł" niewypał w wypalonym lesie hehe spał koło niego). Poza tym alarmy (raz koleżka założył bluże od koszarówki tył na przód, hehe rozpina nomex a tam na całej klacie "STRAŻ"  :D , inny zapomnial góry od nomexu i zapiał pas i nie skumał chyba z pare minut jak mu dowódca mówił "A pan to co ?!?" hehehe) zbiórki, utrudnianie życia itp nie wiem jak jest w innych szkolach ale u nas byl kabaret - niezla zabawa, troche oderwania. eneralnie niezly ubaw, jak sie juz wypluje piach z pomiedzy zebow hehe, da rade wytrzymac nie ma sie co lamac. Tak wiec podsumowujac: chlopaki nie lamcie sie latwo nie bedzie ale dacie rade - w koncu ulomkow do strazy nie biora tylko kwiat mlodziezy. Beda mile wspomnienia (wezcie aparaty fot.) hehe to tyle. Pozdrawiam wszystkich dzielnych strazakow majacych unitarki za soba, reszcie zyczac wytrwalosci. jol.
P.S. Szczegolne pozdro dla K99 sgsp - przetrzymalismy gosci  :ph34r:  :ph34r:  a tak chcieli nas zlamac hehehe elo da rade
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline SAPSPKrakow-Juras

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
    • http://1364.prv.pl
'unitarka'
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 02, 2004, 13:04:45 »
dzieki za pare słów wyjaśnienia
Pewnie ze sie nie damy !!!
Ja tam lubie prace fizyczna i wysiłek wiec mysle ze tragicznie nie bedzie :)
pozdrowienia

aspirantos

  • Gość
'unitarka'
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 03, 2004, 11:53:07 »
Życzę wytrwałości Wszystkim uczestnikom "unitarki", tym co już są (SGSP) i przyszłym (SA i  CS). Powodzenia! :)  

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
'unitarka'
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 20, 2004, 15:54:12 »
Nie wiem jak wygląda unitarka w sa krakow i sgsp. ale prawdziwa unitarka na pewno jest w cspsp moze i dostanie sie w kosc ale spelnia ona swoje zadania z mlodziezy cywilnej z mlekiem pod nosem tworzy ona strazakow. a w poznaniu to jest przedszkole, juz w 1 miesiacu mozna chodzic na lewke i td. calkowicie zatracila swoj pierwotny obraz i cel w jakim zostala stworzona

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: 'unitarka'
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 03, 2010, 12:01:04 »
Witam
Na początu przepraszam, że odnowie tak stary temat, chciałbym się dowiedzieć jak na chwile obecną wygląda unitarka w CS/SA ? Ogólnie to słyszałem że chcą człowieka złamać i wykopać go ze szkoły ale będziemy twardzi  :wacko:

Offline pozarnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: 'unitarka'
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 03, 2010, 12:34:29 »
 ^_^ no to powiem Ci tak: unitarki nie musisz się już bać bo coś takiego już praktycznie nie istnieje, przynajmniej od roku w CS i wiem co mówię, teraz została tylko nazwa więc bądź spokojny...

Offline Jacek09s

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: 'unitarka'
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 03, 2010, 20:15:47 »
^_^ no to powiem Ci tak: unitarki nie musisz się już bać bo coś takiego już praktycznie nie istnieje, przynajmniej od roku w CS i wiem co mówię, teraz została tylko nazwa więc bądź spokojny...

A to kolega pewnie kadetem jest w CS tak? Bo mój brat, który także jest kadetem w CS twierdzi, że unitarka była ciężka, często w nocy ich budzili, zwalali z łóżek i ogólnie nie jednemu dali porządnie w kość.

Offline BaKs

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: 'unitarka'
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 03, 2010, 20:27:50 »
Panowie jeszcze komisja przed nami :D Osobiście unitarką się nie przejmuje. Tyle co wysiłku włożyłem aby się dostać to tutaj że tak powiem "zesram się a nie dam się" :D Zresztą każdy kadet przez to przeszedł więc to nic nie do przejścia.

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: 'unitarka'
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 03, 2010, 20:36:04 »
Że tak panowie powiem... "ku*w@ stłukłem kolano" tzn, chyba stłukłem bo u lekarza nie byłem bo wiadomo weekend... w miarę chodzę, czyt. kuśtykam. Mam nadzieję, że to nic poważnego bo spadłem z rowera bo pies mnie pociagnął... a miałem jutro biec w zawodach OSP  :-\

Offline Pietras

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: 'unitarka'
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 03, 2010, 20:39:40 »
Panowie jeszcze komisja przed nami :D Osobiście unitarką się nie przejmuje. Tyle co wysiłku włożyłem aby się dostać to tutaj że tak powiem "zesram się a nie dam się" :D Zresztą każdy kadet przez to przeszedł więc to nic nie do przejścia.

Dokładnie, ja poświęciłem ponad 6 miesięcy na przygotowania do testów w SA, zrezygnowałem z 4 semestru studiów po to by się dobrze przygotować. Udało mi się dostać :straz: po bardzo ciężkich treningach i godzinach intensywnej nauki. Nie zrezygnuje z tej szkoły za nic w świecie :stop: :stop: :stop:
P.s: Jak to określiła moja pani z korków to jest już fanatyzm  :rofl:
Unitarka w tym roku będzie trwać 5 tygodni taką otrzymałem informacje od kadetów jak byłem na testach w SA Kraków.

Offline Jacek09s

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: 'unitarka'
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 03, 2010, 21:12:24 »
Mam nadzieje, że nikt mnie źle nie zrozumiał - ja także się unitarki nie boję  :wacko:

Można nawet powiedzieć, że się nie mogę już jej doczekać  :P

Myślę, że to zaszczyt móc przeżyć coś takiego no i mam nadzieję, że własnie w tym roku będzie wyjątkowo ciężko  :wacko:

Ciekawe tylko czy tak samo będę mówił jak już tam będę  :rofl:

Offline Paszczak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: 'unitarka'
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 03, 2010, 21:27:33 »
Ciekawe tylko czy tak samo będę mówił jak już tam będę  :rofl:

Osobiście sprawdzę i zdam tu wszystkim sprawozdanie :P
razem po krętych losu ścieżkach, pocieszać po porażkach, cieszyć po zwycięstwach

Offline Jacek09s

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 198
Odp: 'unitarka'
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 03, 2010, 21:34:28 »
Ciekawe tylko czy tak samo będę mówił jak już tam będę  :rofl:

Osobiście sprawdzę i zdam tu wszystkim sprawozdanie :P

To działa także w dwie strony  :wacko:

Offline Gustav

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 343
Odp: 'unitarka'
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 03, 2010, 23:04:38 »
Cytuj
To działa także w dwie strony  :wacko:

Powiedziałbym, że w trzy  :kwit:

Offline pozarnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: 'unitarka'
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 04, 2010, 01:21:58 »
A to kolega pewnie kadetem jest w CS tak? Bo mój brat, który także jest kadetem w CS twierdzi, że unitarka była ciężka, często w nocy ich budzili, zwalali z łóżek i ogólnie nie jednemu dali porządnie w kość.
jeśli przez niby wywalane łóżka rozumie to co myślę,to niech przy najmniej nie opowiada pierdół... lepiej niech opowie o wycieczce w około śląska i komórkach co tydzień... mniejsza o to pójdziesz i zobaczysz... proszę skończcie ten wątek... (chyba że brat jest z turnusu poniżej XIII, to powyższa wypowiedź nie ma miejsca :))

Offline Józiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: 'unitarka'
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 04, 2010, 10:27:04 »
Wiadomo, że nie będziemy mieć tam luksusów i czasem się nie wyśpimy, na wakacje nie jedziemy ^_^ Ale nie będziemy sami, tylko oprócz nas będzie 89 osób, które będa przeżywać to samo i jakoś razem to przejdziemy -_- A po kilku latach będziemy sie z tego śmiali pewnie.
Pozdro -_-

Offline Johny112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: 'unitarka'
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 04, 2010, 10:56:23 »
Ja proponuje przejść najpierw badania, a później myśleć o "unitarce".

Offline Józiu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: 'unitarka'
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 04, 2010, 11:05:13 »
Ja proponuje przejść najpierw badania, a później myśleć o "unitarce".
No chyba skorzystam ^_^

Offline mistrz

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: 'unitarka'
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 04, 2010, 14:13:26 »
Ja proponuje przejść najpierw badania, a później myśleć o "unitarce".

Dobrze kolego mówisz!!!!! :straz: