Autor Wątek: Dodatki służbowe  (Przeczytany 28779 razy)

Offline arecki1974

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #75 dnia: Listopad 05, 2007, 14:26:37 »
Może nic nie dać jak nie będzie kom.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #76 dnia: Listopad 06, 2007, 13:28:41 »
Może nic nie dać jak nie będzie kom.
Bez uzasadnienia ,i bez poparcia D-cy ,ZZ , D-cy zmiany , tak po prostu      NIC     ..ale samowolka (myślałem że tylko w ERZE mnożna tak)  też bym tak chciał ale władza nad ciemnymi z jrg  .

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline cris30

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #77 dnia: Listopad 06, 2007, 20:37:42 »
panowie są takie komendy gdzie po 8 latach pracy ma sie dodatek 120 zł i to nie podpadziochy a wy o takich sumach mówicie ze to dla mnie kosmos pozdrawiam

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #78 dnia: Listopad 06, 2007, 21:08:34 »
dodatki sa tylko na papierze.
Bo komendy czytaj budżet nie zapewnia kasy na to aby każdy miał np. 50% więc wszyscy mamy jak mamy niskie a tylko kilka osów na komendę ma wyższe. W Policji Straży Granicznej i Wojsku jest lepiej.
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #79 dnia: Listopad 10, 2007, 19:12:24 »
W opiniowaniu jest PROJEKT z dnia 09.11.2007 r. ROZPORZĄDZENIa MSWiA w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej§ 7.1. Strażakowi przyznaje się na czas określony, ustalany kwotowo, dodatek motywacyjny w wysokości do 30 % uposażenia (dla najniższej grupy uposażenia zasadniczego i dodatek za stopień strażaka) -czyli  około 500 PLN!. Warunkami przyznawania dodatku motywacyjnego mogą być w szczególności:
1)   wykonywanie zadań służbowych wykraczających poza zakres obowiązków na zajmowanym stanowisku;
2)   szczególna dbałość o powierzone mienie;
3)   posiadanie wykształcenia ogólnego lub specjalistycznego, kwalifikacji pożarniczych lub przeszkolenia specjalistycznego wykraczającego poza określone w odrębnych przepisach dla zajmowanego stanowiska służbowego w jednostce organizacyjnej Państwowej Straży Pożarnej, w której strażak pełni służbę, szczególnie jeśli to wykształcenie, kwalifikacje lub przeszkolenie przyczyniają się do skuteczniejszego wykonywania obowiązków służbowych;
4)   wykonywanie zadań ratowniczych oraz pomocy humanitarnej poza granicą państwa;
5)   wykonywanie czynności kontrolnych w podległych, podporządkowanych i nadzorowanych jednostkach organizacyjnych PSP;
6)   szkolenie i opieka nad psem wykorzystywanym w grupach specjalistycznych;
7)   udział w akcjach ratowniczych o dużym obciążeniu psychofizycznym;
8)   prowadzenie szkoleń specjalistycznych dla strażaków Państwowej Straży Pożarnej;
9)   prowadzenie szkoleń dla strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej.
3. Okolicznościami uwzględnianymi przy ustalaniu wysokości dodatku motywacyjnego są czas i zakres wykonywania zadań,
   o których mowa w ust. 1.
4. Prawo do ustalonej wysokości dodatku wygasa z ostatnim dniem miesiąca okresu, na który został przyznany.
5. Dodatek motywacyjny przyznaje strażakowi i określa jego wysokość przełożony uprawniony do mianowania lub powołania.

Może warto coś uprościc albo jednoznaczniej okreslic ?

np. Czy wchodzi do wysługi emerytalnej? Czy można go przydzielic na 12 miesiecy - np. Przewodnik psa ratowniczego dostanie go TYLKO na 11 m-cy aby zachowac czasowy jego charakter ?    
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 19:45:04 wysłana przez delete »
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline magik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #80 dnia: Listopad 14, 2007, 21:15:47 »
umnie jest troszke inaczej ale cos mi sie wydaje ze to twoj komendant kreci :huh:

Offline morales

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #81 dnia: Listopad 17, 2007, 22:21:34 »
Panowie, przychylam się do stałych dodatków służbowych określonych rozporządzeniem, i wykluczenie tych motywacyjnych (to jest tylko bramka dla tych co mają już maxa a chcą jeszcze więcej). Za dodatkową pracę i reprezentowanie straży poza służbą i w służbie nagrody od 01 ale nie cichaczem tylko ogólnie dostępna informacja, komu za co. Niech nie blikują stanowisk bo im kasy nie starcza na swoje max dodatki.

Offline ramzes1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #82 dnia: Listopad 18, 2007, 13:57:25 »
Popieram jak najbardziej a na koniec roku przedstawienie pitów przez komendanta (wszystkich pracowników - można sobie łatwo wszystko wyliczyć) i wszyscy wszystko wiedzą gdzie poszły pieniadze o których ciagle sie mówi, że ich brak - tylko jakoś dziwnie sie rozchodza po pewnych pracownikach komendy.

Offline królik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #83 dnia: Listopad 18, 2007, 20:42:59 »
Dodatki służbowe to bardzo ciekawy i zarazem trudny temat. W mojej komendzie w innych zresztą z tego co wiem to też dodatki są przyznawane wg. widzi mi się komendanta to jeden sposób a drugi to wazeliniarstwo niektórych funkcjonariuszy. Tak np. stażysta z dwu-letnim stażem ma tyle dodatku co dyżurny operacyjny z 10 letnim stażem, zakres obowiązków obydwu jest całkiem inny a i odpowiedzialność tego drugiego o niebo większa idźmy dalej strażak z 1,5 rocznym stażem z tego 6 miesięcy na L4 ma dodatek taki jak szef zmiany z 20 letnim stażem.Takich porównań znalazło by się pewnie więcej ale co to zmieni.Trzeba zagryść zęby i iść dalej.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2007, 20:51:29 wysłana przez królik »

Offline Zbycho

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Dodatki służbowe
« Odpowiedź #84 dnia: Listopad 19, 2007, 21:44:47 »
Dodatki służbowe to matemetyka z dodatkiem uznaniowości.
Matematyka - jest średnia w województwie na strażaka, wiec biorąc pod uwagę kadrę - jeśli jest dużo osób ze słusznym stażem, to i kasy do podziału na dodatki mniej. Jednostki z duża ilością stażystów mają wypasione dodatki.
Dodatek dla komendanta miejskiego/powiatowego i jego zastępcy daje KW, wypasione dodatki mają namaszczeni, nowi komendanci - nie pasujacy do szablonu maja znacznie mniejsze.
U nas na szczęście Dowódca JRG ma decydujący głos w sprawie dodatków dla JRG. Jesli ma się kołka za dowódcę to wtedy jest problem.
Dysonanse w przydziałach dodatków były, są  i będą. Często jest i tak, że JA mam 20 lat stażu i taki sam dodatek jak ten, no ten jak mu tam, no ten z 5 letni stażem. To nic, że robi za magazyniera, że zasuwa w poczcie sztandarowym co święto i gra w kadrze w coś tam. ale JA mam 20 lat stażu.
Będą i takie przypadki gdzie ktoś jawnie wali sobie w bambuko i nóż się w kieszeni otwiera. Po prostu życie.