Służba > Gorące dyskusje strażaków

Walka Z Wiosennym Zagrożeniem Pożarowym

(1/4) > >>

Akademia Dobrych Pomysłów:
Ogólnopolski program społeczny "Wypalanie Traw Zabija ludzi, zwierzęta, środowisko. STOP Nie wypalaj Nie zabijaj". Program ten jest otwarty, długofalowy i elastyczny, zawsze będzie w nim można coś zmienić - dodać lub ująć, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Nadrzędnym celem tego programu jest doprowadzenie do zmniejszenia Wiosennego Zagrożenia Pożarowego, które jest następstwem bezmyślnego obchodzenia się z ogniem.


Pierwszym elementem programu jest ogólnopolska kampania społeczna
"Wypalanie Traw Zabija ludzi, zwierzęta, środowisko. STOP. Nie wypalaj! Nie zabijaj!". Celem kampanii jest doprowadzenie do zmian w postawie wielu nierozważnych i bezmyślnych osób, których sprzymierzeńcem w wiosennych porządkach stał się ogień.
Szereg działań powadzonych w ramach tej części naszego programu ma informować o negatywnych skutkach wypalania traw. Aby cel mógł zostać osiągnięty zapraszamy do wspólnej realizacji przedstawicieli, mediów, straży pożarnej, lasów państwowych, biznesu, organizacji społecznych, instytucji państwowych oraz internautów i wszystkich ludzi dobrej woli.

Więcej na stronie www.adp.org.pl/trawy

Młodzik:
Wedlug mnie powinno sie karac takie osoby... to odstraszylo by wypalaczy.. a jeszcze nie spotkalem sie zeby policja kiedykolwiek ukarala kogos za wypalanie traw.. jezeli nie bedziemy postepowac bardziej radykalnie to to nigdy sie nie skonczy..

ŁYSY:
WYPALANIE TRAW POWINNO BYĆ TRAKTOWANE NA RÓWNI Z PODPALENIEM "BUDYNKU".POWINNI ZA TO KARAĆ NIE TYLKO SÓROWYMI KARAMI ALE RÓWNIEŻ KARĄ WIĘZIENIA TO WTEDY MOŻE COŚTO DA.PODCZAS WYPALANIA NIE TYLKO PALI SIĘ TRAWA ALE I ZWIERZĘTA A CZASAMI LUDZIE.ZA BEZMYŚLNOŚĆ TRZEBA KARAĆ. TYLKO KTO TO MA ROBIĆ :huh:  

aniolstroz:
Z tego co mi wiadomo wypalania traw dotyczą następujące artykuły Kodeksu Karnego:

Art. 163. § 1. Kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać:
   1) pożaru,
   2) zawalenia się budowli, zalewu albo obsunięcia się ziemi, skał lub śniegu,
   3) eksplozji materiałów wybuchowych lub łatwopalnych albo innego gwałtownego wyzwolenia energii, rozprzestrzeniania się substancji trujących, duszących lub parzących,
   4) gwałtownego wyzwolenia energii jądrowej lub wyzwolenia promieniowania jonizującego, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 4. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 2 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Art. 164. § 1. Kto sprowadza bezpośrednie niebezpieczeństwo zdarzenia określonego w Art. 163 § 1, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

No więc jak widać z powyższego kary za takie występki są. Problem jest jednak w czym innym - aby kogoś osądzić o podpalenie trzeba mieć dowody i świadków. A z tym już nie jest tak łatwo.

Feuerwehr:
Dokładnie  - mało kto gdy zobaczy jakis pożar traw to zgłosi to jakiejs jednostce czy to policjii czy Strazy Pożarnej - jest to mu obojetne bo to nie jego sprawa (tak ludzie myslą) nie moje to co mam sie przejmować - pytaja: a dlaczego ja a nie kto inny, przeciez inni  tez mogą to zrobić??(i takie głupie hasełka)
Dopiero jak by ten obywatel cos stracił (swój dobytek) albo jakis pozar większy by powstał z tak błachego powodu to wtedy usłuszelibyśmy wielkie pretensje do całego świata - ale nie do samego siebie

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej