Autor Wątek: Po lekarzach,nauczycielach teraz kolejarze!  (Przeczytany 7379 razy)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Po lekarzach,nauczycielach teraz kolejarze!
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 30, 2007, 00:42:41 »
piotrek PSP - a u nas w polskim kociołku nie czujesz się doceniany?? ;)  :wacko:
Przecież bijemy rekordy poparcia wśród społeczeństwa :)

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Po lekarzach,nauczycielach teraz kolejarze!
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 30, 2007, 08:10:23 »
Maj 29, 2007, 19:10:46
Wysłany przez: PiotrekPSP/GPR
Cytuj
No jak narazie to ciekawe co będzie w planach rzadowych dla naszej formacji.Policja od 2008 roku zmienia kolor samochodów,nowe mundury a moze i tak u nas wprowadzić nowe mundury na styl amerykański co wy na to???

Jak to zmienia kolor samochodów?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Po lekarzach,nauczycielach teraz kolejarze!
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 30, 2007, 08:17:39 »
Chyba chodziło mu o to:

Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Po lekarzach,nauczycielach teraz kolejarze!
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 30, 2007, 08:47:15 »
ciiiiiiicho panowie......jeszcze pan Gietrych sie dopatrzy w tych kolorach poddtekstow homoseksualnych i co wtedy???bedziemy mieli przej...ane jak Teletubisie.... :mellow:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Po lekarzach,nauczycielach teraz kolejarze!
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 30, 2007, 10:08:16 »
Fakt Roman może się dopatrzeć w końcu są elementy odcieni niebieskiegoa to przecież kolory gejowskie.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Po lekarzach,nauczycielach teraz kolejarze!
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 30, 2007, 14:40:06 »
przepraszam a co masz do wiejskich OSP???wytlumacz bo nie rozumiem.......

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Po lekarzach,nauczycielach teraz kolejarze!
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 30, 2007, 14:46:35 »
no to nie uogólniaj calej OSP do jednostek w ktorych sie chleje....obraziles ta odpowiedzia duza grupe ludzi ktorym sie naprawde jeszcze jak na dzisiejsze czasy chce robic cos spolecznie i to robią z pelnym profesjonalizmem......

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Po lekarzach,nauczycielach teraz kolejarze!
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 30, 2007, 14:51:49 »
wiejskie OSP mocne słowa

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Po lekarzach,nauczycielach teraz kolejarze!
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 30, 2007, 15:41:52 »
ciiiiiiicho panowie......jeszcze pan Gietrych sie dopatrzy w tych kolorach poddtekstow homoseksualnych i co wtedy???bedziemy mieli przej...ane jak Teletubisie.... :mellow:
Fakt Roman może się dopatrzeć w końcu są elementy odcieni niebieskiegoa to przecież kolory gejowskie.
   



  Nie ma najmniejszego znaczenia, czy postać tego Teletubisia jest gejem, czy nie. Można powiedzieć - to jest prywatna sprawa Tinky Winky'ego       ^_^ ^_^ ^_^
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Po lekarzach,nauczycielach teraz kolejarze!
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 30, 2007, 16:13:02 »
Gwoli ścisłości - kolorem "gejowskim" jest kolor różowy. Juz Hitler w obozach koncentracyjnych oznaczał homoseksualistów różowymi trójkatami na waciakach (przepraszam za "wtręt" - nie mam nic przeciwko "Teletubisiom")

A nawiązując do dyskusji o pozycji strażaka w RP i USA.
Nie ma czemu się dziwić szczególnej pozycji tego zawodu w Stanach. Zapewne wywodzi się on z wieloletniego strachu tamtejszego społeczeństwa przed zagrożeniem wynikającym ze znacznego stopnia zurbanizowania, zagęszczenia, upakowania infrastruktury na terenach miejskich. Wąskie ciasne ulice pomiędzy drapaczami chmur w sposób niejako podświadomy wymuszają respekt dla ludzi, którzy w sposób zupełnie dla siebie naturalny mogą stawić czoła żywiołowi niewyobrażalnemu dla "zwykłego" śmiertelnika. Etos tego zawodu spotęgował na pewno 9/11 i wszystkich 343 którzy oddali życie w tej akcji. Ta legenda rośnie zresztą z każdym rokiem. Co więcej nikt nie zamierza nawet pozwolić na to aby o niej zapomniano.

Totalnie socjologiczną ciekawostkę stanowi natomiast (dla mnie) silna, przodująca pozycja "RP-strażaka" w rankingu zawodów w Polsce. Wobec ciągle funkcjonujących w społeczeństwie stereotypów strażaka-pijaczka spod remizy w obwiśniętym moro (przepraszam ochotników ale tak niestety jest) i jednoczesnym braku świadomości istnienia strażaków PSP i OSP (jesteśmy postrzegani razem jako "straż") jest to zjawisko wprost niepojęte.  
Przecież nie rzucamy się w oczy, nie mamy wielu spektakularnych akcji, nie krzyczymy na ekranach TV jak inne grupy zawodowe - po prostu robimy swoje.  
A może to właśnie jest powodem naszej popularności w społeczeństwie? Nie kłócimy się o kasę, nie blokujemy dróg, nie łazimy w pochodach pod budynek MSWiA (a nawet jak idziemy to giniemy w tłumie Policji). Nie śpimy w radiowozach, nie bierzemy łapówek, nie dobijamy ofiar wypadków.
Wychodzimy z ciemności, robimy swoje i znikamy. 
Ale niestety na taki etos jak amerykańskiego strażaka nie możemy liczyć
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2007, 16:22:45 wysłana przez mario68 »

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Po lekarzach,nauczycielach teraz kolejarze!
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 31, 2007, 19:33:14 »
 ^_^ ^_^ ^_^ Znów dostali sianko Ci którzy najgłośniej krzyczą!!!!!! Dziś oglądałem konferencję z udziałem P. Gosiewskiego,i zgadnijcie co ????? Już klepneli dla lekarzy 850 mln Pln w tym 650 na podwyżki płac. :huh: :huh:A my dalej siedzimy cichutkooooooooo jak myszki i dalej walą Nas po rogach, z całym szacynkiem dla rogacizny.Pozdrawiam.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Po lekarzach,nauczycielach teraz kolejarze!
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 31, 2007, 20:03:37 »
Panowie mnie sprawa nie dotyczy bezpośrednio. Śledzę z uwagą waszą dyskusję.
Odpowiedzcie mi na jedno pytanie – nurtuje mnie ono strasznie – jak długo jeszcze??

Lekarze zarabiają wbrew temu, co mówią całkiem nieźle…

Nauczyciele?? Kto w tych czasach ma tak dobrze? Tyle wolnego, unormowany system płacowy – motywacyjny, czyste zasady. Kto w tych czasach dostaje dodatek wakacyjny?? Znajoma dostała 600PLN!!

Więc PANOWIE, KIEDY?? Może czas uderzyć na Warszawę?? Może dogadać się z ZG ZOSP?? Mają „parę tematów do przepchnięcia” zawsze to więcej chłopa i większe wrażenie! Znając życie ochotnicy pomogą. Tylko odpowiednio sprawę przygotować – może głupie, ale takie jest moje zdanie.

Tak, więc Panowie, KIEDY??

„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Po lekarzach,nauczycielach teraz kolejarze!
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 31, 2007, 20:11:42 »
Dzisiaj rano na TVN24 słyszałem w przeglądzie prasy że bodajże w "Pulsie Biznesu" jest artykuł dotyczący rosnących żądań płacowych. Z "imienia" wymienione były następujące grupy zawodowe: nauczyciele, lekarze, ...  STRAŻACY.... I wymowa tego była zdecydowanie negatywna!
Zaczyna się robienie czarnego PR strażakom.

No to wykrakałem wczorajszym postem na tym wątku....

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Po lekarzach,nauczycielach teraz kolejarze!
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 31, 2007, 20:16:26 »
Dzisiaj rano na TVN24 słyszałem w przeglądzie prasy że bodajże w "Pulsie Biznesu" jest artykuł dotyczący rosnących żądań płacowych. Z "imienia" wymienione były następujące grupy zawodowe: nauczyciele, lekarze, ...  STRAŻACY.... I wymowa tego była zdecydowanie negatywna!
Zaczyna się robienie czarnego PR strażakom.

No to wykrakałem wczorajszym postem na tym wątku....

Czyli potwierdzasz że nie tylko ja myślę podobnie – pamiętasz co napisałem w innym wątku.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2007, 21:06:06 wysłana przez MGNACZUS »
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Po lekarzach,nauczycielach teraz kolejarze!
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 31, 2007, 20:45:25 »
beda chcieli nas uwalic ale czy ja chce widziec widły w plecach po dojezdzie do pozaru bo nie bedziemy w stanie sobie poradzic z akcja przy tych stanach osobowych