Autor Wątek: Zmiany w KG  (Przeczytany 11502 razy)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 25, 2007, 17:12:15 »
Ja tak już naprawdę pogubiłem się w tym wątku, szare komury już nie wyrabiają - to przez ten upał.
A wracając do sprawy, pozwolę sobie wyrazic mój pogląd w sprawie, a mianowicie co mnie to obchodzi kogo i gdzie wymieniają, niech wymienią wszystkich w KG i tak to nie ma wpływu na pracę strażaka w PB a co najgorsze co strażaka interesuje że pan X zamienia  pana Y na stołku tasowania takie były już w starożytności i to coś zmieniło ? Ważne żeby wykonywali swoje obowiązki tak jak się należy.
Mnie osobiście interesuje tylko kto jest moim przełożonym hierarchicznie, aby godnie żyć, nie zmoczyć tyłka przy akcji i co najważniejsze to żeby mieć satysfakcje z wykonywanego zawodu. Ja kierowałem się powołaniem kiedy przekraczałem mury remizy, i niech nikt mi nie mówi o zarobkach  bo nie jeden z nas kiedy zajdzie taka potrzeba ubiera mundur z wolnego i nie krzyczy żeby mu zapłacono tylko robi to ,,ku chwale ojczyzny,, bo czuje się w tedy potrzebny , fakt niektórzy z nas zrobili się niewolnikami PSP w tym i ja. Wiem tylko jedno gdyby mi zapłacono nie wiadomo jakie krocie to i tak bym lepiej nie służył i wykonywał swojej roboty.  Bardzo jedna istotna sprawa , teraz jest tak że my jesteśmy od czarnej roboty a na górze walczą o stołki bez jakiegokolwiek pożytku dla nas można by w tym miejscu mnożyć przypadki przypadkowych i nie merytorycznych zmian w KG i KW i KM/P ale podkreślam jeszcze raz i zadaję sobie sam pytanie co ja mam z tym wspólnego ? ja chcę tylko godnie zarabiać, godnie pracować i godnie żyć !!!, a nie zajmować się zmianami personalno-kadrowymi !

Pozdrawiam
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Anonim

  • Gość
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 25, 2007, 17:14:36 »
Do byk:

Co cię tak cieszy?
Fakt, że ludzie tracą pracę?
Mając pewny stołek łatwo jest cwaniakować, a wiadomo im wyżej, tym prawdopodobieństwo popłynięcia większe.
A im wyższy koń, tym bardziej boli.
Nie zagłębiam się w temat, czy ktoś i być może odpada zasłużenie, czy nie - wy.ebanie boli tak samo, zwłaszcza forma wywalenia..
A masa klakierów nie mająca pojęcia o sytuacji bije brawo, szykuje taczki itp.
Tylko, że mimo zmian na górze, ci, co płakali, że mają bidę to i tak ją mają i są dymani od x lat, i dalej płaczą.
I to jest powód do śmiechu?
Ciekawe, jakbyś ty się zachowywał na miejscu jednego z drugim, ciekawe?

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 25, 2007, 18:10:40 »
Wybieram opcję b rzecz jasna, tylko że moim zdaniem pominąłeś opcję d:
Wchodzisz na 01 i pracujesz z ludźmi, którzy są fachowcami i wcale nie chcą cię przewieżć, tylko chcą dalej pracować pod rządami nowego 01 -wykonując jego polecenia.
Nie jest powiedziane, że dyrekcja KG postawiła sobie za cel powiezienie każdego 01, bo tak po prostu nie jest - to sie kupy nie trzyma ^_^
takie rzeczy to tylko w korpusie służby cywilnej o ile PIS nie zlikwidował tegoż korpusu :)

@byk masz rację coniektórym sie trzęsą - na to nie poradzimy nic.
Cytat: butel
Ja tak już naprawdę pogubiłem się w tym wątku, szare komury już nie wyrabiają - to przez ten upał.
A wracając do sprawy, pozwolę sobie wyrazic mój pogląd w sprawie, a mianowicie co mnie to obchodzi kogo i gdzie wymieniają, niech wymienią wszystkich w KG i tak to nie ma wpływu na pracę strażaka w PB a co najgorsze co strażaka interesuje że pan X zamienia  pana Y na stołku tasowania takie były już w starożytności i to coś zmieniło ? Ważne żeby wykonywali swoje obowiązki tak jak się należy.
Spoko nie dyskutuje mam to samo...
Cytat: butel
Mnie osobiście interesuje tylko kto jest moim przełożonym hierarchicznie, aby godnie żyć, nie zmoczyć tyłka przy akcji i co najważniejsze to żeby mieć satysfakcje z wykonywanego zawodu. Ja kierowałem się powołaniem kiedy przekraczałem mury remizy, i niech nikt mi nie mówi o zarobkach  bo nie jeden z nas kiedy zajdzie taka potrzeba ubiera mundur z wolnego i nie krzyczy żeby mu zapłacono tylko robi to ,,ku chwale ojczyzny,, bo czuje się w tedy potrzebny , fakt niektórzy z nas zrobili się niewolnikami PSP w tym i ja. Wiem tylko jedno gdyby mi zapłacono nie wiadomo jakie krocie to i tak bym lepiej nie służył i wykonywał swojej roboty. 
.... również mam to samo interesuje mnie mój szef ale co do jednej rzeczy za złe niech gani a za dobre wynagradza, a jak nic się nie dzieje ani na + ani na - niech nie szuka dziur w całym....
Cytat: butel
Bardzo jedna istotna sprawa , teraz jest tak że my jesteśmy od czarnej roboty a na górze walczą o stołki bez jakiegokolwiek pożytku dla nas można by w tym miejscu mnożyć przypadki przypadkowych i nie merytorycznych zmian w KG i KW i KM/P ale podkreślam jeszcze raz i zadaję sobie sam pytanie co ja mam z tym wspólnego ? ja chcę tylko godnie zarabiać, godnie pracować i godnie żyć !!!, a nie zajmować się zmianami personalno-kadrowymi !
No widzisz i tu jest moim zdaniem lekki zonk. Kiedyś na to się mówiło POP czyli dzisiejszy ZZ najniższej rangi wybiera kogoś tam na przewodniczących a to już wąska grupa 3 związki. W tej grupie w zależności kto ma jaki układzik pcha lub ładnie mówiąc udziela poparcia "swojemu". Tak jak mówisz z merytorycznym obsadzaniem stanowisk czasami się to mija. 
Dlaczego tak jest bo Krajowe władze nie biorą pod uwagę niczego i nikogo. No może z rzadka  a twój udział tak jak i mój to taki jest, żeśmy w ZZ. :)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 25, 2007, 18:17:04 »
  ^_^ Bardzo się ucieszyłem że nie jestem sam ze swoimi wypocinami i że ze mną się zgadzasz !! ^_^
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 25, 2007, 18:36:17 »
Do anonim, cieszy mnie to, że może???nowy KG zrobi porządek z tymi Panami z epoki czerwonych pająków, chyba nie jesteś jednym z nich???

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 25, 2007, 18:39:42 »
Do anonim, cieszy mnie to, że może???nowy KG zrobi porządek z tymi Panami z epoki czerwonych pająków, chyba nie jesteś jednym z nich???

Byk- nie dowalaj do pieca, moja prośba osobista, to jest niepotrzebne   :angry: .
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 25, 2007, 18:47:23 »
Ostatnio rozmawiałem z kolegą z policji dużo latek w służbie dokładnie 37 i mówi, że był na badaniach. Pani profilaktyk powiedziała mu, ze mu badań nie podpisze gdyż wymagane jest skierowanie do psychiatry w celu stwierdzenia czy jest z nim wszystko ok, bo z własnej woli siedzi 37 lat w policji.

Pisze to dlatego, ze normalnie powyżej 30 lat w służbie powinni gonić towarzystwo starszy jest tylko węgiel. Ludzie wychowani i wyuczeni w poprzednim tysiącleciu niestety nie zawsze nadążają za tym co dziś trzeba robić - działają po tzw. staremu. (wyłowię to z postu byka : czerwonemu).

Tylko jeżeli obóz rządzący chce przeprowadzić zmiany pokoleniowe na stanowiskach w KG KW i innych to niech powie to otwarcie zmieniamy pokolenie na stołkach decyzyjnych.
A tu zabawa Indian w koło ogniska.

Anonim

  • Gość
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 25, 2007, 18:51:18 »
Cytuj
Do anonim, cieszy mnie to, że może???nowy KG zrobi porządek z tymi Panami z epoki czerwonych pająków, chyba nie jesteś jednym z nich???

Co to za epoka?
Cżyżby kolega był specem od arachnologii?
Może być ciężko zakwalifikować mnie do tej grupy, bo mam 28 lat  :mellow:
Życia ofc, życia.

Cytuj
Ostatnio rozmawiałem z kolegą z policji dużo latek w służbie dokładnie 37 i mówi, że był na badaniach. Pani profilaktyk powiedziała mu, ze mu badań nie podpisze gdyż wymagane jest skierowanie do psychiatry w celu stwierdzenia czy jest z nim wszystko ok, bo z własnej woli siedzi 37 lat w policji.

Pisze to dlatego, ze normalnie powyżej 30 lat w służbie powinni gonić towarzystwo starszy jest tylko węgiel. Ludzie wychowani i wyuczeni w poprzednim tysiącleciu niestety nie zawsze nadążają za tym co dziś trzeba robić - działają po tzw. staremu. (wyłowię to z postu byka : czerwonemu).

Tylko jeżeli obóz rządzący chce przeprowadzić zmiany pokoleniowe na stanowiskach w KG KW i innych to niech powie to otwarcie zmieniamy pokolenie na stołkach decyzyjnych.
A tu zabawa Indian w koło ogniska.

A bzdura, życzyłbym sobie jasności umysłu niektórych zgredów, poza tym odmłodzenie może i tak, ale stopniowe.
Tylko żeby nie było za jakiś czas, że pajdokracja we firmie ^_^
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2007, 18:55:22 wysłana przez Anonim »

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 25, 2007, 19:03:14 »
@anonim w niektórych komendach komendant każe zakupić: środek gaśniczy spumogen lub drabinę Szczerbowskiego. Specjalnie przejaskrawiam żeby pokazać, że na prawdę niektórzy są nieżyciowi i najoględniej rzecz ujmując odstają od rzeczywistości.

Anonim

  • Gość
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 25, 2007, 19:09:31 »
Cytuj
@anonim w niektórych komendach komendant każe zakupić: środek gaśniczy spumogen lub drabinę Szczerbowskiego. Specjalnie przejaskrawiam żeby pokazać, że na prawdę niektórzy są nieżyciowi i najoględniej rzecz ujmując odstają od rzeczywistości.

Jak znam życie, to prawda leży gdzieś pośrodku ^_^.
Wiem jedno: nie podoba mi się forma wydalania ludzi ze służby w niektórych przypadkach.
Tak jak pisałem - zmiany tak, ale bez "prywaciarskich" praktyk, które niestety się mnożą...

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 25, 2007, 20:29:21 »
Anonim był czas sie przyzwyczaić ale jak sam pisałeś  dopiero kilka lat za tobą w PSP. To nie żadne prywaciarskie praktyki. To normalna rola zwycięzcy - taki pierwotny instynkt. Zwycięzca dziel się łupem w naszym przypadku stanowiskami.
Najbardziej z obozem PISu po drodze Solidarności strażackiej więc mają na kadrę wpływ przynajmniej wszyscy tak mówią.

Popodgladaj matkę naturę to zobaczysz na żywo to co dziś ma przełożenie na PSP.
Prawda jest taka jaką wykreuje większość a reszta w to uwierzy. Popatrz na PRL tyle narodu otumanić.

Anonim

  • Gość
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 26, 2007, 22:26:15 »
Dokładnie 10 lat :mellow:
Ta normalna dola o której piszesz jakoś mi nie pasuje..
Dzielenie się łupem - stanowiskami w taki sposób ma w sobie coś prymitywnego, jednak takie zachowanie może być wymuszone czynnikami zewnętrznymi.
Poza tym matka natura w obecnej formie też mi nie leży, a taka sytuacja w PSP to mnie przeraża lekko..
Nie trzeba wzywać demona PRLu - kurski sprzedał babola ciemnemu ludowi, który to lud babola kupił..
Ech lipna sytuacja :huh:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 27, 2007, 00:46:03 »
Dokładnie 10 lat :mellow:
Ta normalna dola o której piszesz jakoś mi nie pasuje..
Dzielenie się łupem - stanowiskami w taki sposób ma w sobie coś prymitywnego, jednak takie zachowanie może być wymuszone czynnikami zewnętrznymi.
Poza tym matka natura w obecnej formie też mi nie leży, a taka sytuacja w PSP to mnie przeraża lekko..
Sytuacja może cię i mnie przerażać niestety w takich realiach przyszło nam pracować. dzielenie się łupem - faktycznie ma coś prymitywnego ale człowiek w meandrach życia i służby czasami powraca do pierwotnych odruchów - niestety. matka natura Ci nie leży?? Nie przejmuj się mi też nie. W takich realiach żyjemy.
Zawsze bałem się Chińskiego przekleństwa:
 "Obyś żył w ciekawych czasach"
- i ziściło się żyję. Bogu Dzięki. mam nadzieję, że życie w tych czasach ma sens.

Anonim

  • Gość
Odp: Zmiany w KG
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 27, 2007, 00:57:41 »
Życie ma sens - nawet w takich czasach.
Czasy faktycznie mamy ciekawe, ale ma to i swoje dobre strony :mellow:
Jakoś trzeba dawać radę.
Ja bardziej od chińskiego przysłowia boję się chińskiego zalewu, na polski rynek ofc ^_^ :mellow: