Autor Wątek: Trening Strażaka  (Przeczytany 20464 razy)

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Trening Strażaka
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 27, 2004, 14:56:55 »
Cytuj
Czy może ktoś wie coś na temat środków wspomagających ale nie szkodliwych dla organizmu ??

Co mogę Tobie polecić to:
- KREATYNA - należy ją stosować przez kilka miesięcy podczas treningów. Zwiększa siłę, wytrzymałość i szybkość.
- GUARANA - daje niezłego kopa, można stosować ją na jeden raz. Polecam guarane w płynie w 50 ml buteleczkach. Jedna taka buteleczka to jak 3 filiżanki mocnej kawy.
- RED BULL - też daje dobrego kopa, często stosuje go podczas zawodów jako dopalacz.  

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 04, 2007, 20:58:23 »
drodzy koledzy ulozyl by mi ktos z was trening chodzi konkretnie o podciaganie na drazku , ile serii i po ile razy i w jakich odstepach czasu .  Na dzien dzisiejszy podciagam sie 9 razy i nie wiem jak mam cwiczyc na drazku ,prosze o pomoc

Offline Bronq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 04, 2007, 21:20:22 »
Ja podciagam sie codziennie, robie piramidke 3x3 serie, 3x4 serie, 4x4 serie itd. zwiększam co 2 tyg. ćwiczę od lipca i jak na poczatku z trudem raz sie dzwignąłem, tak teraz 7 razy moge spokojnie. Wiem, że nie mam czym się chwalić, ale do naboru zostało mi 20 mies. więc damy radę ;) Efekt to około 2 podciągnięcia więcej na miesiąc

Offline gasior_grzeniu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 08, 2007, 15:30:17 »
Pytanie troszeczkę z innej beczki. waszym zdaniem Kraków czy Cze(stocho)wa?

PS do zobaczenia w lipcu...
« Ostatnia zmiana: Listopad 08, 2007, 16:51:18 wysłana przez gasior_grzeniu »

Archon

  • Gość
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 08, 2007, 16:33:09 »
A co to jest Czewa? bo przepraszam, ale pierwszy raz słyszę o takim określeniu,domyślam się że chodzi Ci o CS PSP w Częstochowie,jeżeli miałbym wybierać między CS PSP a SA PSP w Krakowie to wybrałbym Częstochowę.

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 08, 2007, 17:07:52 »
ja rowniez wybral bym czestochowe

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 13, 2007, 20:59:40 »
Cytuj
Czy może ktoś wie coś na temat środków wspomagających ale nie szkodliwych dla organizmu ??

Co mogę Tobie polecić to:
- KREATYNA - należy ją stosować przez kilka miesięcy podczas treningów. Zwiększa siłę, wytrzymałość i szybkość.

Kreatyna-jest spoko niska cena za 50zl masz 200tab. moga ci satrczyc nawet na msc mowie tu o Olimp        bo innych nie probowalem efekty sa widoczne juz po 4-5tyg przy odpowiedniej diecie ale jezeli to ma byc trening strazaka a nie nie dresa ^_^
to polecil bym HMB w przeciwienstwie do krea. spala tluszcz i nie nawadnia ci w poczatkowej fazie miesni tylko je buduje tak wiec mzna niezle sie wyzezbic i poprawia kondycje

Co do red bulli tigerow czy innych dopalaczy je zostaw na imprezke  ^_^ i zdecydowanie nie polecam na biegi < 1000m pikawa po tym siada .
Sam tak robilme pilem Plush z kofeina w tabletkach i biegalem po 2 msc czulem kucie serca i nie moglem po biegach odetchanc pelna piersia (i to nie byla kolka) byc moze to odosobniny przypadek ale takie sa moje doswiadczenia

pozdro
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2007, 21:22:02 wysłana przez yaskoow »

Archon

  • Gość
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 15, 2007, 17:11:17 »
A ja powiem tak, żadna odżywka nie zastąpi ciężkiego treningu,nie można w ciągu tygodnia zrobić 50 podciągnięć na drążku gdy nie ćwiczysz,a stosujesz suplementy diety.Creatyna monohydryde wspomaga wytrzymałość mięśni lecz ma też skutki uboczne gdy przestajesz ćwiczyć jeszcze bardziej tracisz na sile,wytrzymałości,najlepszym rozwiązaniem jest intesywny trening.

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 15, 2007, 20:10:48 »
Creatyna monohydryde wspomaga wytrzymałość mięśni lecz ma też skutki uboczne gdy przestajesz ćwiczyć jeszcze bardziej tracisz na sile,wytrzymałości,

Jezeli przed braniem kreatyny powiedzmy podciagasz sie 6 razy a po treningach z nia 15 i gdy przestaniesz brac to to jest naturalne ze po jakims czasie nie bedziessz robil 15 X to jest logiczne  kazdy suplement tak dziala ale jedno jest pewne ze takie srodki nie zastapia treningu ale znacznie pomagaja w czasie treningu zwiekrzyc mase miesnowa i co z tym idzie wytrzymalosc a wiec i wyniki sa o wiele leprze niz gdyby trenowac na "zdrowo" -_-


Offline gasior_grzeniu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 16, 2007, 15:07:49 »
Z tą kreatyną to jest różnie. W "naszym" fachu, z tego co sie orientuje, lepszą rolę spełni jabłczan kreatyny. jego działanie to, tak jak każdej kreatyny, wzrost siły, wytrzymałości tyle że przy nieznacznym wzroście masy mięśniowej (nie pompuje wodą tak bardzo mięśni). Poza tym obstawiam, że jeżeli dostanie się ktoś do szkoły strażackiej to power tak szybko z niego nie zejdzie...

Archon

  • Gość
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 16, 2007, 17:51:06 »
Powiem krótko i na temat żadna creatyna,hmb,gainery nie pomogą, jeżeli nie będzie się intesywnie i regularnie ćwiczyć,i nie mam tu na myśli samego podciągania,bo aby dobrze się podciągać trzeba jakoś przygotować mięśnie,istnieje wiele no to sposobów,czysto naturalnych bez suplementów.

zeyb0r

  • Gość
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 16, 2007, 19:54:07 »
W 100% sie zgadzam z archonem. Prosty przykład: chłopak mieszka na gospodarstwie, chyba rzeczą oczywistą  jest, ze tam trzeba zapierdalać i od takiego machania widełkami dzień w dzień drążek sie mu przyda by kontrolnie sprawdzić ile wyciśnie. -_- Wiem to po  kuzynach i trochę po sobie, bo przez pewien okres życia na wsi mieszkałem.
A pytanko jak się taki orzeł suplementowy dostanie do aspiryny to tez będzie łykał suplementy??

P.S. No i tak jak gasior_grzeniu mówił, pożądny panel to podstawa wtedy to zdrowo bez suplementów można i bez wideł także ^_^ :rolleyes:

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 16, 2007, 22:52:43 »
Ja tez jestem zwolennikiem zdrowego trenowania i bez dopalaczy tez mozna cos osiagnac majac np odpowiednia diete i bez tabletek ale jak wiadomo efekty treningu z niektorymi srodkami dietetycznymi sa bardzije efektywne  :rolleyes:

Offline Zloty_

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 17, 2007, 19:25:56 »
Witam.Ja zaczne trenowac dopiero od nowego roku bo zamierzam postanowic sobie ze od nowego roku nie bede pil zadnego alkoholu az do egzaminow i zobaczymy czy mi sie to uda.Znajac mnie to jak cos sobie ubzduram to dotrzymuje celu zobaczymy jak bedzie tym razem bo mam cos takiego ze jak popije to cala kondycha mi siada i wszystko musze zaczynac od poczatku(np. przed przepiciem robilem 70 pompek a po przepiciu jak zrobie 20-cia to jest dobrze i jak dojde spowrotem do tych 70-ciu to mija z tydzien) i tak w kolko wiec najlepiej nie pic.HE HE

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 17, 2007, 19:40:56 »
ale radykalne postanowienia... hehe
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 17, 2007, 19:53:33 »
Cytuj
Czy może ktoś wie coś na temat środków wspomagających ale nie szkodliwych dla organizmu ??

Co mogę Tobie polecić to:
- KREATYNA - należy ją stosować przez kilka miesięcy podczas treningów. Zwiększa siłę, wytrzymałość i szybkość.
- GUARANA - daje niezłego kopa, można stosować ją na jeden raz. Polecam guarane w płynie w 50 ml buteleczkach. Jedna taka buteleczka to jak 3 filiżanki mocnej kawy.
- RED BULL - też daje dobrego kopa, często stosuje go podczas zawodów jako dopalacz. 

kumpel ponoć wypił kiedyś 5 albo 6 red bull'i i nie spał 56 godzin..  ^_^

Witam.Ja zaczne trenowac dopiero od nowego roku bo zamierzam postanowic sobie ze od nowego roku nie bede pil zadnego alkoholu az do egzaminow i zobaczymy czy mi sie to uda.Znajac mnie to jak cos sobie ubzduram to dotrzymuje celu zobaczymy jak bedzie tym razem bo mam cos takiego ze jak popije to cala kondycha mi siada i wszystko musze zaczynac od poczatku(np. przed przepiciem robilem 70 pompek a po przepiciu jak zrobie 20-cia to jest dobrze i jak dojde spowrotem do tych 70-ciu to mija z tydzien) i tak w kolko wiec najlepiej nie pic.HE HE

JAAAAAA! Czego to ludzie nie zrobią dla służby w PSP... Stary, powodzenia!  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2007, 20:17:36 wysłana przez tommy »
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #41 dnia: Listopad 17, 2007, 19:57:30 »
Witam.Ja zaczne trenowac dopiero od nowego roku bo zamierzam postanowic sobie ze od nowego roku nie bede pil zadnego alkoholu az do egzaminow

Ja cie krence ja to bym tak nie wytrzmal ^_^

Offline Bronq

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #42 dnia: Listopad 17, 2007, 22:24:27 »
Hehe, ja też postanowiłem, że dopóki się nie dostanę do PSP nie będę pił alkoholu, a nabór za 19 mies. i nie jest powiedziane, że się dostanę za pierwszym razem -_- .

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 18, 2007, 20:25:02 »
Ludzie... jeszcze sie odwodnicie... ja rozumiem miesiąc... dwa... ale aż tyle to dla mnie hard core;) ale powodzenia życzę;))
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 19, 2007, 08:19:48 »
chcial bym ponowic prosbe czy mogl by mi ktos rozpisac cwiczenia na drazku , ile razy po ile serii itp na dzien dzisiejszy podciagam sie 10 razy i nie wiem co zastosowac czy piramide czy inne sposoby , bardzo was koledzy prosze o wasze opinie

zeyb0r

  • Gość
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #45 dnia: Listopad 19, 2007, 17:06:53 »
Jeżeli podciągasz się 10x to po pierwsze:
-trenuj max.3razy w tyg.(przed piramidka pamiętaj ramiona dobrze rozgrzać, a na koniec je porozciągać-->wisieć na drążku tak z minute, opdpoczac z dwie i znowu minute powisieć, dobrze jest tak z min.3 razy powisieć)
-piramidkę można robić w nieskończoność podnosząc sobie ilość górnych powtórzeń(co za tym idzie dolną granicę tez zawyżaj)
-"Twoim celem jest dojść do poziomu: 5 serii po 10-15 powtórzeń z 3-5 minutowymi odpoczynkami pomiędzy seriami. Kiedy już tam się znajdziesz zacznij grzebać w artykułach dla zaawansowanych "cytat z-->http://www.szkola-wspinania.pl/trening.php?id=002
Ja przyznam się szczerze nigdy nie robiłem żadnego treningu na drążku z obciążeniem tak jak piszą w linku powyżej. Piramidka albo serie podciągnięć(ilość serii i powtórzeń dostosywywałem do aktualnej dyspozycji ze tak powiem ^_^.)Z tym, że dla ambitnych nieradzę wychodzić powyżej 5serii. No i tak jak już pisałem/TU/nietylko ja z resztą sam drążek to troche mało...Pozdrawiam i wytrwałości życzę :rolleyes:

Offline siedemnastolatek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #46 dnia: Listopad 19, 2007, 20:13:48 »
ee tam wy hard corowi ?? :wacko:
ja do testow mam 3lata i spac juz nie moge po nocach:P
trenuje od 4 miechow:
plan wyglada nastepujaco

poniedzialek
pompki
na szerokim uchwycie - drabinka - 20x 18x 16x 14x 12x
z nogami wyzej - drabinka -20x 18x 16x 14x 12x
odwrotne - 4x12
dobijajace miesnie na waskim uchwycie - 4x12
atlas- wypychanie 4x25

wtorek-free

sroda
podciaganie- 4x12 (zwiekszam w kolejnych miesiacach)
atlasik wyciag za plecy i przed siebie - 4x25
sztangielki- 4x24 (po 12 na reke waga 13kg)

czwartek-free

piatek-cwiczenia ************ z dziewczyna u dziewczyny  ^_^

sobota-
atlasik- wyciag na nozki 4x25
atlasik motylek 4x20
sztangielki do gory 4x12
ja vs. worek treningowy 20minut

w kazdy dzien 6weidera i 10minut skakanki

efekty na poczatku naprawde nie wiem z jakich przyczyn ciezko mi bylo raz sie podciagnac teraz ok 12razy,schudlem  ok 4kg ale wiekszosc sadla zmienila sie w miesnie, bieganiem zajme sie na wiosne bo troszke zimno

NIE STOSOWALEM ZADNYCH SRODKOW WSPOMAGAJACYCH

jak sie chce do sie da :D ja moge powiedziec ze jestem hard corowy  :wacko:

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #47 dnia: Listopad 19, 2007, 20:22:44 »
z całego tego planu to mi sie najbardziej piątek podoba... hehe :mellow:
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 19, 2007, 20:27:50 »
ale piatkowy trening moze prowadzic do spadku testosterony a tym samy do spadku wydajnosci organizmu hehe

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: Trening Strażaka
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 19, 2007, 20:29:20 »
no ja nie wiem jak wam... ale takie "treningi" podnoszą kondycje;))
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...