Autor Wątek: Włamania do remizy - przestroga dla strażaków  (Przeczytany 8723 razy)

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Włamania do remizy - przestroga dla strażaków
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 06, 2008, 08:58:45 »
czyli była to tzw. kradzież na zamówienie, bo o ile w domu sprzyda się piła do drewna, betonu, agregat czy na siłę pompa pływakowa  to po co ci są mundury, hełmy i węże??

na nieszczęście któraś z osp może w nieświadomości kupić taki sprzęt, bo będzie tańszy, a nie wyobrażam sobie żeby to osp była zleceniodawcą. bo choć w polsce różne rzeczy się dzieją to takie coś jest dla mnie nie do pomyślenia :(

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Włamania do remizy - przestroga dla strażaków
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 14, 2008, 12:30:51 »

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080913/POWIAT0208/540153224
Strażakom z Kazanowa ukradli sprzęt za 50 tysięcy!
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline szeregowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
    • OSP Olszanica
Odp: Włamania do remizy - przestroga dla strażaków
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 14, 2008, 14:28:51 »
Jak już kiedyś wspominałem, zwracam się do wszystkich strażaków którzy kupują sprzęt na allegro uważajcie co i od kogo kupujecie. Najlepiej zapytać skąd dany sprzet sprzedawca posiada. Zdarzają się też przypadki okradania własnej jednostki !!! wiec to my musimy byc czujni bo nikt inny hełmu strażackiego raczej nie kupi.

Pozdrawiam.   
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2008, 15:21:49 wysłana przez szeregowy »
"By inni mogli żyć.."

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Włamania do remizy - przestroga dla strażaków
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 14, 2008, 14:58:34 »
Apeluje o pomoc w odnalezieniu tego sprzętu - Razem możemy WSZYSTKO!
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline piotr23

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Włamania do remizy - przestroga dla strażaków
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 21, 2008, 01:04:44 »
13 to było w kazanowie września włamali się na strażnice
 rozpruli drzwi i ukradli ponad 20 odcinków węży ,buty skutery około 5  mundurów bojowych ,drabine ,agregat prądotwórczy,piłe spalinową i nożyce hydrałliczne
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2008, 01:32:40 wysłana przez piotr23 »

Offline malpa151

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 400
  • Buu...
Odp: Włamania do remizy - przestroga dla strażaków
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 21, 2008, 01:36:35 »
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,4831.0.html  o strazakach z Kazanowa tez jest tam pod koniec wspomniane, bo chyba o to chodzi patrzac na daty.
na przyszlosc opcja szukaj (patrz regulamin) pozdro.

Offline piotr23

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Włamania do remizy - przestroga dla strażaków
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 21, 2008, 01:49:55 »
kto to mógł zrobić i po co

Cytuj
9.   Pamiętaj, aby Twoje wypowiedzi były sensowne i związane z tematem.
10.   Staraj się nie umieszczać postów jednozdaniowych, a tym bardziej jednowyrazowych.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2008, 21:38:50 wysłana przez Ajax »

Offline zonk20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Włamania do remizy - przestroga dla strażaków
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 23, 2008, 21:20:21 »
Ludzka chciwość  na pieniądze sięga już granic możliwości  . Choć moja jednostka była tylko raz okradziona  ale to już dawno to i tak sie pilnujemy nawzajem .

Offline superfire

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 365
Odp: Włamania do remizy - przestroga dla strażaków
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 08, 2008, 23:49:39 »
U mnie w remizie od około 7 lat a może i dłużej  zamontowany jest alarm podłączony pod syrenę i moduł powiadamiania sms a więc w momencie zadziałania czujki załancza się syrena i lecą smski  do minuty są pierwsze osoby na miejscu , według mnie jest to najlepsze rozwiązanie które wam proponuje. Ale to nie wszystko od tyłu budynku gdzie jest największe prawdopodobieństwo włamania mamy zamontowane solidne kraty , mamy jeszcze trzy okna od frontu nieokratowane ale z kratowaniem  się wstrzymujemy bo oszpecą remizę rozważamy zamontowanie okien z szybami antywłamaniowymi koszt jednego około 1500 - 2000 tyś zł w zależności od wielkości okna.Remiza jest oświetlona z zewnątrz W ostatnim czasie  zamontowaliśmy drzwi główne antywłamaniowe koszt 3300zł . Dodatkowo mamy zamontowany alarm który założyła nam firma przy zakładaniu centrum informatycznego. Aktualnie jestem po konsultacjach z firmą która montuje alarmy koszt założenia nowego alarmu na około 10 czujek z możliwością rozbudowy (dla mnie możliwość rozbudowy centrali jest ważna bo prawdopodobnie  rozbudujemy remizę i wtedy dojdą czujki)koszt  około 2500zł-2800zł Alarm na mniej czujek jest tańszy nawet o 1000zł to zależy kto ile ma pomieszczeń do monitorowania myślę , że podstawowy alarm 4-6 czujek to kwota 1500zł  Każdy członek OSP który ma klucze a jest to 10 os  będzie miał odrębny kod dostępu , także w każdym momencie będzie można wejść w historię wejść do remizy i skontrolować kto był w środku. Staramy się  co roku coś polepszyć wiadomo na wszystko od razu nie ma kasy ale panowie warto koszt zabezpieczeń remizy to naprawdę niewiele w porównaniu z tym ile może nam z niej zginąć a bez sprzętu wiadomo



Offline Sgt.Jacob

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: Włamania do remizy - przestroga dla strażaków
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 27, 2009, 15:46:03 »
Teraz kolej na OSP Orońsko...a policja jak zwykle wszystko bagatelizuje... http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090327/POWIAT0207/991609389
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" Albert Einstein

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Włamania do remizy - przestroga dla strażaków
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 27, 2009, 17:30:18 »
W mojej gminie...
Z nocy 19/20 stycznia 2009 roku miała miejsce nieudana próba włamania do Baru „Pod Jazem” znajdującego się w naszej remizie. Dzięki szybkiemu zagregowaniu strażaków na alarm który włączył się gdy rabusie weszli do pomieszczenia, udało się uniknąć większych strat. Złodzieje zdołali ukraść jedynie 300 złotych z automatów do gry. Wszystkie osoby znajdujące się w tym czasie w pobliżu strażnicy które zauważyły coś niepokojącego prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 033/8457-435
Xyz

Offline mkl

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Włamania do remizy - przestroga dla strażaków
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 12, 2011, 23:23:50 »
Czy montował ktoś w ostatnim czasie system alarmowy w swojej OSP i podłączał go do syreny? Chciałbym się dowiedzieć z jakimi kosztami się liczyć i czy jeśli "zestaw alarmowy" ma w opisie technicznym np. 2 wyjścia to jedno z nich można wykorzystać do podłączenia pod syrenę? Jak teoretycznie to zrobić? Jakieś przekaźniki? Oczywiście sam tego nie będę robił ale chcę mieć jakąś wiedzę zanim zacznę pytać w firmach.

Offline Tiger

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
    • PeeM
Odp: Włamania do remizy - przestroga dla strażaków
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 13, 2011, 19:56:37 »
Czy montował ktoś w ostatnim czasie system alarmowy w swojej OSP i podłączał go do syreny? Chciałbym się dowiedzieć z jakimi kosztami się liczyć i czy jeśli "zestaw alarmowy" ma w opisie technicznym np. 2 wyjścia to jedno z nich można wykorzystać do podłączenia pod syrenę? Jak teoretycznie to zrobić? Jakieś przekaźniki? Oczywiście sam tego nie będę robił ale chcę mieć jakąś wiedzę zanim zacznę pytać w firmach.


Kolego, w zasadzie sam sobie odpowiedziałeś. Wprawdzie nie robiłem tego (aczkolwiek naście lat temu zakładałem alarmy po różnych obiektach), ale każda centralka alarmowa musi mieć wyjście na chociażby sygnalizator zewnętrzny. Wyjątkiem są oczywiście hybrydy "all in one" - czujka, "centrala" i sygnalizator w jednym, ale takie to raczej można sobie w pokoju zastosować żeby ustrzec się przed wizytami młodszego rodzeństwa. Reasumując, do wyjścia centrali należy podpiąć cewkę przekaźnika, jak sam słusznie zauważyłeś - oczywiście na odpowiednie, występujące tam napięcie, o ile pamiętam to 12 V prądu stałego. Następnie przez styki przekaźnika trzeba podpiąć się równolegle do cewki stycznika syreny (prawdopodobnie tu już jest 220 V~) i to wszystko.

W międzyczasie trochę doczytałem, okazuje się, że obecnie produkowane są również centrale mające wyjścia niskoprądowe OC (za moich czasów takich nie było ;)), nie zalecałbym tu podłączania przekaźnika, chyba że o bardzo małej rezystancji, tak więc zwróć uwagę przy wyborze urządzenia, czy jest chociaż jedno wysokoprądowe, które może obsłużyć cewkę przekaźnika.

Offline kossa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
    • pasek napędowy
Odp: Włamania do remizy - przestroga dla strażaków
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 14, 2011, 15:57:57 »
Moim zdaniem tym którzy to pokradli powinien się dom zapalić a strażacy powinni przyjechać z kiełbaskami i patrzeć jak się pali co najwyżej :)
Dla niektórych miłość jest jak zakupy w hipermarkecie – wybór towaru, na koniec kasa.
 pasek napędowy

Offline staroman 25

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Włamania do remizy - przestroga dla strażaków
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 27, 2011, 13:18:41 »
Kilka miesięcy temu ktos próbował sie nam wkrasc do remizy . Z wieży pozrywali duzo instalacji a pózniej chcieli sie wkraść do garazy ale włączył sie alarm jaki posiadamy i odstraszył złodzieji. Przyjechała ochrona razem  z policją ale juz nikogo nie było. Nie oszczędzajcie na alarmach.

Offline kamaras

  • starszy ogniomistrz
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 938
  • kamaras
Odp: Włamania do remizy - przestroga dla strażaków
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 27, 2011, 13:22:19 »
My na początku mieliśmy alarm podpięty pod syrenę. Ale jak nam sierściuch zrobił pobudkę o 2, 3 i 4, jednej nocy to szybciutko zrezygnowaliśmy z tego głupiego pomysłu. Obecnych rozwiązań nie podam, bo to tak jak podanie kodu pin razem z kartą złodziejowi ;)

Offline pol102

  • Software Developer
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 428
  • Cichy spec od czarnej roboty.
Odp: Włamania do remizy - przestroga dla strażaków
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 30, 2011, 01:46:05 »
Przepięcie alarmu z syreny na terminal to nie sztuka ;P
Jeśli robisz coś za darmo i czujesz, że daje Ci to radość, to wiedz iż muisz robić to na 200% swoich umiejętności.


Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Włamania do remizy - przestroga dla strażaków
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 19, 2011, 01:22:37 »

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Włamania do remizy - przestroga dla strażaków
« Odpowiedź #44 dnia: Listopad 19, 2011, 09:45:32 »
Wiadomo jakie autko ?
Gdzieś widziałem ogłoszenie o kradzieży Vw T5 właśnie w Czechach albo Słowacji
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info