Służba > Gorące dyskusje strażaków

Wodomierze

(1/3) > >>

SenseY:
Czy spotkliście się kiedyś z czymś takim jak wodomierz? Każdy powie "oczywiście", co za pytanie?
Ale ja doprecyzuję, chodzi mi o wodomierz na wyposażeniu samochodów gaśniczych w celu płacenia za wodę, którą strażacy uzywają jako środka gaśniczego.
U nas taki przepis wprowadzono i zakupiono wodomierze które będziemy podłączać pomiędzy hydrantem a wężem. Pesymistycznie na ten pomysł patrzę i złoszczę się na swój urząd gminy że za grosz w niczym już teraz nie ufa strażakom. Teraz jadąć do pożaru będzie nam wstyd że jako jedyna jednostka OSP będziemy musieli tankować wodę w inny sposób, tak jakbyśmy kiedyś ją kradli.
Może ktoś z was kiedyś się z tym spotkał? Co o tym sądzicie?

SeniorSiara:
Witam Sensey!
Chyba wykrakałeś, zacytuje twój własny post:
Post: 9.12.2003 - 20:38
Nie Gaśmy Wodą!?!
O takiej głupocie jeszcze nie słyszałem.
A jeżeli samochód swój zatankują strażacy z PSP to też muszą notować? a nastepnie KP PSP zapłaci?
Ale rozumiem inną kwestię dotyczącą pobierania wody. Zakład komunalny chce wyeliminować straty na jakie jest narażana niemalże przy każdym pożarze.
Ten akurat sposób jest moim zdaniem głupi, ale lepszegfo nie znam i nigdy nie myslałem nad tym.
Może w samochodzie przy nasadzie od zasilania podłączyć wodomierz  

A jeżeli na terenie tej gminy jest duży pożar. To kto będzie naążał liczyć wodę, przecież strażacy co innego mają na głowie.


Widzę że się pozmieniało, a moze to był twój pomysł z tymi wodomierzami? B)

gorex:
kto wprowadzil taki obowiazek? masz to na pismie? na co sie powolal? jak uzasadnil?
tak na goraco aki to wstyd? chyba zaden.
gdybys chcial sie przeciw stawic moglys sie powolac na zapis ze do celow ochrony p.poz trzeba uzywac certyfikowanego sprzetu :D

SenseY:
SeniorSiara rzeczywiście nak napisałem masz rację nawet zapomniałem o tym. Wg mnie lepiej już by chyba było jakby kierowcy notowali.
To nie jest mój pomysł, choć rozumiem twoje podejrzenia.
W naszej gminie strażacy z PSP i inni goście z OSP z poza terenu gminy mają wodę za darmo, tylko dla naszych OSP jest liczona. Jeżeli my jsteśmy poza terenem gminy to też mamy wodę gratisową.
Obowiązek ten wprowadzili burmistrz i komendant gminny ponieważ upomniał się o tę wodę kierownik Zakładu Komunalnego.

Jedyna rzecz która mnie śmieszy to taka że ten wodomierz można odwrotnie podłączyć. Ponieważ z obydwu stron wodomierza są nasady 75.

gorex:
i kreci sie w obie strony? licznik sie cofa czy zatrzymuje?
czy nie lepiej zalozyc wodomierze na hydranty? wtedy cala woda jest liczona a nie tylko zurzyta przez was.
przy meldunku mozna by poprostu wpisywac nr hydrantu i koncowy stan wodomierza ew. datę

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej