Autor Wątek: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków  (Przeczytany 19045 razy)

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 27, 2007, 23:22:29 »
Witam Wszystkich serdecznie.Nie wiem co zamierza nasz nowy KG,ale jeśli nie wstawi sie za PB to najwyższy cza pie......ąć pięścią w stół i iść na ulice powiedzieć ludziom jak wyglądają nasze płace!!!!!!Nie wskazywać na średnią,bo tą mamy wysoką skoro KG ma "10 koła" a stażysta ma 1000 PLN,to średnia wyjdzie nam 5000 PLN.Wszyscy dookoła krzyczą!!!! Za chwilę podwyżki dostaną lekarze,nauczyciele...z całym szacunkiem dla ich zawodów.ALE ICH SŁYCHAĆ I WIDAĆ!!!!!!!!!!!!!!!!A nas niestety nie :angry:Więc wszyscy dookoła myślą,że strażakom jest ok.K.....a mój znajomy za tydzień roboty w Szkocji przy segregacji śmieci dostaje tyle samo co ja po trzynastu latach służby miesięcznie!!!!!!!!!!!!!!!!!.Wiem zaraz powiecie "to jak ci się nie widzi gościu,to spadaj do Szkocji,czy gdziekolwiek",ale ja lubię tę robotę i chciałbym być godziwie za nią wynagradzany!!!Niech nasi wielmożni przełożeni w tym KG da Nam zarobić połowę tego co on ma na kwitku i będzie ok :rolleyes:Bo jeśli tak dalej pójdzie to ,kazdy z Nas po 15 wyj..... na emkę i zostaną garby,którzy nie bardzo wiedzą o co w tym fachu "biega".Niech w końcu ludzie usłyszą ,że grozi im niebezpieczeństwo,bo za jakiś czas nie będzie kto ich miał bronić i ratować.Pozdrawiam :angry:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 27, 2007, 23:32:57 »
Masz Sly wiele racji społeczeństwu się należy taka informacja. Nasze związki siedzą cichutko, bo przyszedł nowy. Panowie tzw decyzyjni ze ZZ po nim przyjdzie kolejny Nowy kolejny itd ludzie na podziale po prostu biorą co swoje i odchodzą, a odejścia się dopiero zaczną i wtedy zostanie kilku starych na podziale i kilku młodych i niebezpieczeństwo dla ludzi i nas samych.

W marcu koleś po 15 latach zawinął się i obrał kierunek na wyspy. Dzwoniąc mówi, że miodu nie ma ale dlaczego tak długo się decydował na ten ruch to sam nie wie i nie ma zamiaru wracać. Tam zasuwa ale nie myśli, że mu na coś braknie choć jak wspomniałem narzeka, że narobić się trzeba.

marioZ

  • Gość
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 28, 2007, 15:55:58 »
około 12 w TVN 24 minister Kaczmarek wypowiedział się w temacie kolejnej ustawy modernizacyjnej na lata 2009-2011.ma to oczywiście związek również z naszymi marnymi podwyżkami na kolejne lata.

Offline kivlow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • ...
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 28, 2007, 22:52:24 »
około 12 w TVN 24 minister Kaczmarek wypowiedział się w temacie kolejnej ustawy modernizacyjnej na lata 2009-2011.ma to oczywiście związek również z naszymi marnymi podwyżkami na kolejne lata.
Hehe słuszałem Minister powiedział że nie mamy co nażekać bo do 2009 dostaniemy 800zł ŚREDNIO !! czyli KG 4000zł a starzysta 200 zł(chyba). A na następne lata może troszkę lepiej. Może się minister ze mną zamieni pensją ?? porobi chłopak za 1500zł i zobaczymy czy będzie dalej robił swoje z uśmieszkiem na twarzy :<
Kiedyś będzie lepiej (oby zanim przejdziemy na emeryturę :) )

Anonim

  • Gość
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 28, 2007, 23:01:27 »
Cytuj
Hehe słuszałem Minister powiedział że nie mamy co nażekać bo do 2009 dostaniemy 800zł ŚREDNIO !! czyli KG 4000zł a starzysta 200 zł(chyba). A na następne lata może troszkę lepiej. Może się minister ze mną zamieni pensją ?? porobi chłopak za 1500zł i zobaczymy czy będzie dalej robił swoje z uśmieszkiem na twarzy :<

Płaci ci ktoś za takie głupie posty?
Chcesz się zamienić z ministrem na pensje?
A może jak na pensje, to też na obowiązki?
Raczej nie ma opcji, wiesz czemu?
Bo ty się na ministra nie nadajesz, tak samo jak on na strażaka.
EOT i proszę cię, nie osłabiaj mnie takimi wypocinami...

Rany zdajesz sobie sprawę z zakresu obowiązków ministra?
Wątpię :mellow:

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 28, 2007, 23:26:28 »
   Niechcem ale muszem się z Tobą nie zgodzić Anonimie.Czy uważasz , że Gosiewski,Lepper, Giertych i paru innych wynalazków
jest lepszych od kivlow? Nie znam kivlow, ale w ciemno zrobił bym go ministrem i poradzi sobie.Jest wielu na szczytach władzy takich,którzy do tej pory nie wiedzą jak się tam znaleźli.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2007, 23:28:39 wysłana przez tomstrazak »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 28, 2007, 23:32:57 »
To jeszcze nic , dziś jak usłyszałem w wiadomościach wypowiadała się jedna pielęgniarka na stanowisku szczena opada
cytuję:
,,minimalna płaca dla pielęgniarki w systemie to minimum 3 tysiące złotych na rękę,,.
Nic tylko im pogratulować że tak mało chcą jak już walczyć to walczyć do końca.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Anonim

  • Gość
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 28, 2007, 23:33:24 »
Cytuj
   Niechcem ale muszem się z Tobą nie zgodzić Anonimie.Czy uważasz , że Gosiewski,Lepper, Giertych i paru innych wynalazków
jest lepszych od mario? Nie znam mario ale w ciemno zrobił bym go ministrem i poradzi sobie.Jest wielu na szczytach władzy takich,którzy do tej pory nie wiedzą jak się tam znaleźli.

Błąd: mówimy o ministrze Kaczmarku - MSWiA.
Te głąby, których wymieniłeś, nie dorastają mu do pięt.
Ja bym go - kivlowa - ministrem nie zrobił.
Nie znam człowieka, ale wnioskując po jego postach zrobiłby się mega rozpiździel za jego panowania.
A to, że na szczycie są głąby nie znaczy, że ich liczba powinna się zwiększać..
Jest chu.nia, czemu ma być jeszcze większa??
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2007, 23:42:21 wysłana przez Anonim »

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 29, 2007, 00:14:26 »
   Ja też Kaczmarka szanuję (za wypier..nien Skomry) i na razie facet radzi sobie.Ale propaganda , że dostaniemy średnio po 800 zł śmieszy mnie .Ja dostanę ok 800 zł ,ale młodzież ok. 200 zł przez  3 lata zajebista perspektywa.

Anonim

  • Gość
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 29, 2007, 00:19:44 »
Ja go szanuję za fachowośc i doświadczenie.
Średnio tak wychodzi - co ci nie pasuje?
Ktoś na forum to liczył - wychodzi zgodnie z obiecankami.
Więc jest tak, jak miało być.
O młodych się nie martw, jeszcze będą mieli dobre pensje.
Ty masz ok - więc jest ok.

Offline kivlow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • ...
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 29, 2007, 08:44:32 »
Cytuj
Hehe słuszałem Minister powiedział że nie mamy co nażekać bo do 2009 dostaniemy 800zł ŚREDNIO !! czyli KG 4000zł a starzysta 200 zł(chyba). A na następne lata może troszkę lepiej. Może się minister ze mną zamieni pensją ?? porobi chłopak za 1500zł i zobaczymy czy będzie dalej robił swoje z uśmieszkiem na twarzy :<

Płaci ci ktoś za takie głupie posty?
Chcesz się zamienić z ministrem na pensje?
A może jak na pensje, to też na obowiązki?
Raczej nie ma opcji, wiesz czemu?
Bo ty się na ministra nie nadajesz, tak samo jak on na strażaka.
EOT i proszę cię, nie osłabiaj mnie takimi wypocinami...

Rany zdajesz sobie sprawę z zakresu obowiązków ministra?
Wątpię :mellow:

Witam Anonim :)
Tak jak pisze tomstrazak nie znasz mnie. Więc nie pisz głupot o mojej nie przydatności do bycia ministrem. Przypominam, że pracuję w PSP, więc chociaż mam info o naszej sytuacji z 1-ej ręki a Kaczmarkowi bajki KG opowiada o PSP. Co może zobrazować projekt mswia z dnia 23-03-07 gdzie jeden strażak na 1000 mieszkańców to wysoce za dużo zdaniem ministra a sytuacja z 30166 funkcjonariuszy w PSP to jest wystarczający stan do poradzenia sobie z występującymi zagrożeniami. Czy ty Anonim pracujesz na PB czy jesteś biurowy (bo może też nie znasz sytuacji na PB gdzie stan na zmianie to załoga 5 osób (wiec nawet jednego pełnego zastępu gaśniczego nie stworzy [6 osób oczywiście]). Przypominam, że Kaczmarek nie ma jakiegoś super przygotowania, do MSWiA jest przecież z resortu SPRAWIEDLIWOŚCI. A i tak każdy minister ma od h..a doradców i specjalistów więc jeśli ktoś ma troszkę oleju w główce to da radę :) (zgadzam się z tomstrazak jak Gosiewski, Lepper, Giertych mogą być to w Polsce każdy może co nie znaczy że się NADAJE). I nie osłabiaj mnie z tymi obowiązkami ministra - słyszałeś żeby od 1989r któryś za swoje decyzje odpowiadał karnie?? Najwyżej poda się do dymisji jak coś ewidentnie zjebie. A jak ja na podziale dam ciała to idę do paki. Zastanów się stary.
A Anonim co do tej podwyżki to średnio wyjdzie oczywiście ale dla grupy od 13 w górę a gdzie tu podział jest ??

Podwyżka nie odzwierciedla potrzeb PSP (jak tak dalej będzie to na podział żaden mowy strażak nie przyjdzie więc kto będzie nas chronić?? wyga z podwyżką 800zł i stażem 30lat a wiekiem 60.)

{"JA już to wiedzę Panowie strażacy jadą na wypadek i zamiast szybko łapać się za sprzęt hydrauliczny łapią się za laski i balkoniki żeby wyjść wogóle z samochodu"}

p.s. NIE chcę się z tobą ANONIM kłócić więc skończmy te dywagacje.
Pozdro
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2007, 08:56:54 wysłana przez kivlow »
Kiedyś będzie lepiej (oby zanim przejdziemy na emeryturę :) )

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 29, 2007, 09:09:59 »
Kiedyś słyszałem, że podwyżki w straży powinny być dzielone w stosunku 3:1 tzn. najwyższa grupa jesli dostaje 300 zł to najniższa 100 zł.
Nie jest to po równo ale tez nie ma dysproporcji takich jak teraz.
Może coś takiego pogodziłoby wszystkich...
W końcu są różnice w poszczególnych grupach.


Ustanawiano w 2000r relacje płac strażaków PSP w grupach uposażenia 21÷1 jak 1÷3. 
Przyjęte stawki w grupach uposażenia strażaków PSP na 2000 r. dawały relację w grupie uposażenia młodszego ratownika do komendanta wojewódzkiego jak 1 do 3,098. Teraz już chyba to zaniknęło i nikt tego nie bierze pod uwagę.
   Zrównanie poziomu świadczeń i uposażeń strażaków PSP z poziomem świadczeń i uposażeń policjantów w roku 2000 były na dobrej drodze i dysproporcje płacowe uległy zmniejszeniu. Opracowane „założenia programu stopniowego zrównania świadczeń i uposażeń strażaków PSP z poziomem świadczeń i uposażeń policjantów z latach 1998 - 2000” oraz zawarte w dniu 12 kwietnia 1999 r. porozumienia pomiędzy Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji a centralami związków zawodowych działających w PSP przesuwającego realizację powyższego na lata 2000 -2002 miały być wdrażane w życie i na tym się skończyło.Projekt budżetu środków finansowych na 2001r zakładał  osiągnięcie poziomu 97% średniego uposażenia w Policji.  :angry: :angry:
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2007, 09:22:03 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Anonim

  • Gość
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 29, 2007, 09:16:23 »
Cytuj

Hehe słuszałem Minister powiedział że nie mamy co nażekać bo do 2009 dostaniemy 800zł ŚREDNIO !! czyli KG 4000zł a starzysta 200 zł(chyba). A na następne lata może troszkę lepiej. Może się minister ze mną zamieni pensją ?? porobi chłopak za 1500zł i zobaczymy czy będzie dalej robił swoje z uśmieszkiem na twarzy :<



Witam Anonim :)
Tak jak pisze tomstrazak nie znasz mnie. Więc nie pisz głupot o mojej nie przydatności do bycia ministrem. Przypominam, że pracuję w PSP, więc chociaż mam info o naszej sytuacji z 1-ej ręki a Kaczmarkowi bajki KG opowiada o PSP. Co może zobrazować projekt mswia z dnia 23-03-07 gdzie jeden strażak na 1000 mieszkańców to wysoce za dużo zdaniem ministra a sytuacja z 30166 funkcjonariuszy w PSP to jest wystarczający stan do poradzenia sobie z występującymi zagrożeniami. Czy ty Anonim pracujesz na PB czy jesteś biurowy (bo może też nie znasz sytuacji na PB gdzie stan na zmianie to załoga 5 osób (wiec nawet jednego pełnego zastępu gaśniczego nie stworzy [6 osób oczywiście]). Przypominam, że Kaczmarek nie ma jakiegoś super przygotowania, do MSWiA jest przecież z resortu SPRAWIEDLIWOŚCI. A i tak każdy minister ma od h..a doradców i specjalistów więc jeśli ktoś ma troszkę oleju w główce to da radę :) (zgadzam się z tomstrazak jak Gosiewski, Lepper, Giertych mogą być to w Polsce każdy może co nie znaczy że się NADAJE). I nie osłabiaj mnie z tymi obowiązkami ministra - słyszałeś żeby od 1989r któryś za swoje decyzje odpowiadał karnie?? Najwyżej poda się do dymisji jak coś ewidentnie zjebie. A jak ja na podziale dam ciała to idę do paki. Zastanów się stary.
A Anonim co do tej podwyżki to średnio wyjdzie oczywiście ale dla grupy od 13 w górę a gdzie tu podział jest ??

Podwyżka nie odzwierciedla potrzeb PSP (jak tak dalej będzie to na podział żaden mowy strażak nie przyjdzie więc kto będzie nas chronić?? wyga z podwyżką 800zł i stażem 30lat a wiekiem 60.)

{"JA już to wiedzę Panowie strażacy jadą na wypadek i zamiast szybko łapać się za sprzęt hydrauliczny łapią się za laski i balkoniki żeby wyjść wogóle z samochodu"}

p.s. NIE chcę się z tobą ANONIM kłócić więc skończmy te dywagacje.
Pozdro
[/quote]


autor=kivlow - to chyba ty?
Jakby nie patrzeć twój cytat, zgadasz się z nim :mellow:
Też się nie zamierzam kłócić, ale witki opadają, gdy czytam takie cuda..
Do marca pracowałem na PB, więc znam bolączki, o których piszesz.
Kaczmarek może i jest z innego resortu, ale ma wiedzę i prezentuje poziom, w odróżnieniu od wymienionych przez ciebie oszołomów..
Co się tak uczepiłeś KG człowieku?
Taka jest droga służbowa :mellow:
W jednym się zgodzę - podwyżki nie odzwierciedlają potrzeb.
Ale sprawy idą w lepszym kierunku ^_^
Pozdrawiam -_-

Offline kivlow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • ...
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 29, 2007, 09:25:30 »
Cytuj
autor=kivlow - to chyba ty?
Jakby nie patrzeć twój cytat, zgadasz się z nim :mellow:
Też się nie zamierzam kłócić, ale witki opadają, gdy czytam takie cuda..
Do marca pracowałem na PB, więc znam bolączki, o których piszesz.
Kaczmarek może i jest z innego resortu, ale ma wiedzę i prezentuje poziom, w odróżnieniu od wymienionych przez ciebie oszołomów..
Co się tak uczepiłeś KG człowieku?
Taka jest droga służbowa :mellow:
W jednym się zgodzę - podwyżki nie odzwierciedlają potrzeb.
Ale sprawy idą w lepszym kierunku ^_^
Pozdrawiam -_-

Tak z tym cytatem jak najbardziej - co do zamiany z Ministrem na kase tak - kiedyś dwóch posłów tak zrobiło miesiąc za 500zł i coś im to uzmysłowiło. Widać wszystkim by się to przydało.
Co do Kaczmarka ja też go szanuję i nie ujmuję jego atutom(wiedza i prezentacja) oczywiście z oszołomami się zgadzam w 101% ;).
KG jest narazie nowy więc spox, ale skomra jakoś mnie nie przekonał :(
Co do podwyżek tak jak piszesz i ja również mam nadzieję, że będzie lepiej.

Również -_-
Kiedyś będzie lepiej (oby zanim przejdziemy na emeryturę :) )

Anonim

  • Gość
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 29, 2007, 10:10:02 »
Zgadzam się w peeełnej rozciągłości ^_^

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 13, 2007, 10:05:23 »
za dawnych czasów była pięciolatka - plan pięcioletni, a tu jakaś hybryda powstałą.
Obecny plan restrukturyzacji przewidziany jest na lata 2007-2009
Ten o którym piszecie na forum jest na lata 2009 - 2011
No i.
1/ Jeszcze nie ma realizacji planu za pierwszy rok i nie wiadomo jak będzie przebiegał w kolejnych a tworzymy kolejne modernizację
2/ Łacznie już planują modernizować nas 6 lat (są lepsi kiedyś plany na 5 lat(bywały i dłuższe))
3/ jak nas zreformują w 2009 to będzie dla nas szok 2 podwyżki w jednym roku jedna ze starej druga z nowej ustawy - czekają nas wielkie pieniądze - i po co grać w totka lepiej poczekać na podwyżkę
4/ 2009-2011 - to już nie koniecznie kadencja PIS-u więc obiecywać mogą :)