Autor Wątek: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków  (Przeczytany 19050 razy)

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 11, 2007, 21:41:14 »
to kiedy będą te podwyżki ,czy jest jakiś termin wypłat , bo u nas cisza totalna jak się pytałem z biura to cisza totalna ..

Ale na który rok ?  ^_^ ^_^
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 11, 2007, 22:33:52 »
to kiedy będą te podwyżki ,czy jest jakiś termin wypłat , bo u nas cisza totalna jak się pytałem z biura to cisza totalna ..

Ale na który rok ?  ^_^ ^_^

Faktycznie komedia  ^_^ ^_^ ^_^

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 11, 2007, 22:39:55 »
Do 15 maja mają ustawowy termin wypłaty podwyżek !!
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 12, 2007, 13:37:35 »
Witam !
Zobaczcie jak ZZ się ucieszyły że jest rozporządzenie płacowe aż trzy !!! postawili ??  :huh:nie wiem kto aż tak się cieszy czy  grupy od 1-7 też tak się cieszą ??  :angry:
Proponowałbym żeby przedstawiciele ZZ w jakiś sposob poinformowały opinię publiczną że nie jest tak kolorowo jak się podaje w mediach!! 230 średnio!!! :wacko:
Pytam:
1. co wyprzedziło w tym rozporządzeniu  wasze oczekiwania ?? :huh: na pewno nie podwyżka dla grup najniższych?? ale dla funkcjonariuszy PSP z wyższymi grupami!! :mellow:
Jest rozporządzenie płacowe!!! MSWiA wyprzedzając nawet nasze
oczekiwania i własne zapowiedzi opublikowało w Dzienniku Ustaw nr 78 z
dnia 04.05.2007 nowy przepis płacowy strażaków PSP - co znacznie
przyśpieszy oczekiwane od dawna wypłaty podwyżek. Szczegóły na stronie
www.MK1504@wp.pl
Pozdrawiam

Offline mlody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 12, 2007, 13:43:22 »
Zakład, że te podwyżki to przez moje życzenia na DZIEŃ STRAŻAKA żebyście więcej zarabiali..  :wacko: :wacko: :wacko:

Anonim

  • Gość
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 13, 2007, 13:24:41 »
Eee, coś słabo życzyłeś, bo ludzie narzekają, że małe te podwyżki ^_^

Offline mlody

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 13, 2007, 13:38:31 »
To niech nie narzekają tylko zaczekają
(tylko niestety obawiam się , że trochę sobie poczekają...) ^_^ ^_^ ^_^

Ale żeby nie było ja i tak szczerze życze...  :wacko: :wacko:

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 15, 2007, 17:21:31 »
No tak szczerze ile by was zadawalałom w podwyzce ? 500, 1000zł. W naturze ludzkiej jest że zawsze będzie mało. Ale tak serio ile?

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 15, 2007, 17:35:06 »
Tak jak zostało powiedziane i nagłośnione......230 PLN brutto.
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Anonim

  • Gość
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 17, 2007, 17:26:24 »
Cytuj
Tak jak zostało powiedziane i nagłośnione......230 PLN brutto.
Pozdr

Czyli uważasz, że 230 pln brutto po równo dla każdego czy masz jakąś inną koncepcję rozdziału pieniędzy?

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 17, 2007, 17:44:14 »
dzisiaj dali nam kwity ,,,,1.06 beda placic z wyrównaniem

Anonim

  • Gość
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 17, 2007, 18:31:03 »
Cytuj
dzisiaj dali nam kwity ,,,,1.06 beda placic z wyrównaniem

Sursum corda ^_^

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 17, 2007, 20:49:37 »
Cytuj
Tak jak zostało powiedziane i nagłośnione......230 PLN brutto.
Pozdr

Czyli uważasz, że 230 pln brutto po równo dla każdego czy masz jakąś inną koncepcję rozdziału pieniędzy?
Zdecydowanie po równo.
Szkoda , że zabrakło odważnych osób , aby podjąć taką decyzję.
Na pewno wzrósłby szacunek dla zawodu strażaka nie tylko w społeczeństwie, ale i wśród samych strażaków.
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Anonim

  • Gość
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 17, 2007, 23:38:53 »
No ja uważam, że pomysł co najwyżej średni.
I cieszę się, że nie znalazł się taki głupi, który by ten pomysł wprowadził w życie.
Nie cieszę się, że podwyżki są tak niskie.
Ale każdemu po równo to bzdura.
A kasa ni chu.a się ma do szacunku - kasy nie mamy, lud nas kocha.
Proste :mellow:

Offline kz69

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 151
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 18, 2007, 12:11:47 »
No ja uważam, że pomysł co najwyżej średni.
I cieszę się, że nie znalazł się taki głupi, który by ten pomysł wprowadził w życie.
Nie cieszę się, że podwyżki są tak niskie.
Ale każdemu po równo to bzdura.

Zdaję sobie sprawę, że po równo to pomysł nieciekawy , bo przecież wszyscy równo nie pracują, nie wszyscy mają to samo wykształcenie.
ALE w obecnej sytuacji , kiedy pensja stażysty wynosi 1000 to "zastrzyk" 200 zł na pewno jest uzasadniony , ale żeby stażysta dostał te 200, to musi być po równo.
Być może śmiesznie to brzmi, bo dzielimy to co już zostało podzielone. 
Apeluję o rozsądek przy podwyżce przyszłorocznej - dla dobra służby.
Pozdr
Wszystko jest trudne zanim stanie się proste.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 18, 2007, 12:18:36 »
Kiedyś słyszałem, że podwyżki w straży powinny być dzielone w stosunku 3:1 tzn. najwyższa grupa jesli dostaje 300 zł to najniższa 100 zł.
Nie jest to po równo ale tez nie ma dysproporcji takich jak teraz.
Może coś takiego pogodziłoby wszystkich...
W końcu są różnice w poszczególnych grupach.

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 18, 2007, 12:24:25 »
moim zdaniem przydałoby sie chociaż raz po równo, żeby stazysta i młodszy ratownik podskoczyli z poborami, bo w takim tępie podwyżek szczególnie dla młodego stazysty niedługo nie bedziemy mieli chętnych do słuzby. Taką sytuację można juz zauwazyć w policji.
Nie obraziłbym się, żeby w nastepnym roku wszystkim dali np. po 300 brutto.

Anonim

  • Gość
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 18, 2007, 13:01:56 »
Cytuj
Kiedyś słyszałem, że podwyżki w straży powinny być dzielone w stosunku 3:1 tzn. najwyższa grupa jesli dostaje 300 zł to najniższa 100 zł.
Nie jest to po równo ale tez nie ma dysproporcji takich jak teraz.
Może coś takiego pogodziłoby wszystkich...
W końcu są różnice w poszczególnych grupach.

No ten pomysł jest już lepszy, ale czy by to pogodziło wszystkich, to nie jestem pewien niestety, zawsze jakaś malkontencka mazguła ^_^ by się znalazła i coś by jej nie pasowało.
Ale plus dla rozwiązań tego typu - wydają się być sprawiedliwsze niż obecne -_-

Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 24, 2007, 18:28:41 »
Zgłoszę pewne votum separatum w sprawie podwyżek to tak dla Gedeona. Już dzisiaj rozpiętośc pomiędzy np Komendantem a stażystą czy też młodszym technikiem jest katastrofalna. Obecne podwyżki w stylu 300 zł dla Komendanta a 100 dla stażysty w prostym rachunku zwiększają tą granicę. Idąc w tym tempie za niedługo poczatkujący strażak będzie zarabiał 2000 zł, a Komendant 20 000 zł. Nie tędy droga
 Mouim zdaniem proporcje trzebaby odwrócić czyli max Komendant powinien zarabiać 4 razy tyle co strażak w jego Komendzie z naniższą pensją. Już teraz mamy patologie w której dodatek służbowy pewnych osób prawie dwukrotnie przekracza całe uposażenie strażaka. A obecne podwyżki to kpina. Całe szczescie że ja juz niedługo bedę się meczył w tym zawodzie. Bo mecze sie - pracuje wydajnie a za przeproszeniem xxxno z tego mam. A prestirz zawodu to mnie jedynie cieszy -jak poczytam - jak wyjede z Komendy to pozostaje szara rzeczywistosc

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 24, 2007, 18:55:44 »
ja bym chociaż chciałbym  dostać podwyżkę ( :huh:) jest 24 maj i nic nie ma słuchu o podwyżkach

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline kivlow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • ...
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 24, 2007, 19:16:09 »
HEHE podwyżki ja na 5 grupie dostałem 130 do łapy.  :wub: w d..ę za takie podwyżki. Kolega na 2 gr. dostał całe 60zł no to się minister postarał o podwyżki hoho. 19 i 20 grupa to co innego ale co sobie zabiorą i nam dadzą.

Ciekawe co by rząd zrobił jak byśmy zagroźili jak lekarze - albo kasa albo adios służbie jak by im 90% strażaków z podziału napisało o zwolnienie ze służby to by się może palneli w łeb wreszcie ( :huh:)

p.s.
Strajk to też oddanie krwi :) mozna by coś takiego wywalić jakiegoś dnia ?! Wszyscy strażacy oddają szlachetnie krew a niech sobie komendant wyjeżdza do pożarów.

Jesteśmy zbyt pobłażliwi - trzeba wreszcie tupnąć nogą !!! CO MI DA TAKA PODWYŻKA JAK WSZYSTKO DROŻEJE np: paliwo,jedzenie,usługi nie mówiąc już o jakimś kupnie mieszkanka lub wybudowaniu się!!!
Kiedyś będzie lepiej (oby zanim przejdziemy na emeryturę :) )

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 24, 2007, 20:10:28 »
HEHE podwyżki ja na 5 grupie dostałem 130 do łapy.  :wub: w d..ę za takie podwyżki. Kolega na 2 gr. dostał całe 60zł no to się minister postarał o podwyżki hoho. 19 i 20 grupa to co innego ale co sobie zabiorą i nam dadzą.

Ciekawe co by rząd zrobił jak byśmy zagroźili jak lekarze - albo kasa albo adios służbie jak by im 90% strażaków z podziału napisało o zwolnienie ze służby to by się może palneli w łeb wreszcie ( :huh:)

p.s.
Strajk to też oddanie krwi :) mozna by coś takiego wywalić jakiegoś dnia ?! Wszyscy strażacy oddają szlachetnie krew a niech sobie komendant wyjeżdza do pożarów.

Jesteśmy zbyt pobłażliwi - trzeba wreszcie tupnąć nogą !!! CO MI DA TAKA PODWYŻKA JAK WSZYSTKO DROŻEJE np: paliwo,jedzenie,usługi nie mówiąc już o jakimś kupnie mieszkanka lub wybudowaniu się!!!

Masz rację za tą podwyżkę nic nie można zrobić tym bardziej że drożeją artykuły spożywcze ,paliwo,gaz , mieszkanie ..Lekarze , nauczyciele to są dopiero konkretni ,jak iść to na całość- nie wiem ile dostane na 4 grupie (bo jeszcze nie mam podwyzki ) ale coś czuję że nie ma co się denerwować zbraku jej. Pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 25, 2007, 14:04:16 »
Szanowni koledzy. Nasze państwo to tanie Państwo i na kimś muszą oszczędzać. Wątpię aby były jakiekolwiek podwyżki, a o wystąpieniach ministra obiecującego podwyżki to zapomnijmy. Z nami się nie liczą, stanowimy bardzo nieliczną grupę zawodową.  :mellow:
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 25, 2007, 14:20:00 »
HEHE podwyżki ja na 5 grupie dostałem 130 do łapy.  :wub: w d..ę za takie podwyżki. Kolega na 2 gr. dostał całe 60zł no to się minister postarał o podwyżki hoho. 19 i 20 grupa to co innego ale co sobie zabiorą i nam dadzą.
No to na 5 grupie odczułeś ale kolega z 2 grupy to nie bardzo.

Cytuj
Ciekawe co by rząd zrobił jak byśmy zagroźili jak lekarze - albo kasa albo adios służbie jak by im 90% strażaków z podziału napisało o zwolnienie ze służby to by się może palneli w łeb wreszcie ( :huh:)
Nie tak dawno byliśmy jako PSP a właściwiej ZZ działające w strukturach PSP o krok od akcji protestacyjnej, ale... nie nie bedzie takiej akcji, a szkoda. Dali na pożarcie KG i jest nowy i co to zmienia?? NIC. jeden człowiek świata nie naprawi. Ostro zaprotestować to jedyna szansa na wzrost uposażeń.

Cytuj
p.s.
Strajk to też oddanie krwi :) mozna by coś takiego wywalić jakiegoś dnia ?! Wszyscy strażacy oddają szlachetnie krew a niech sobie komendant wyjeżdza do pożarów.
policjanci próbowali akcji z krwią i co i minister czy KG policji im podziękował bo krew jest bardzo potrzebna.

Cytuj
Jesteśmy zbyt pobłażliwi - trzeba wreszcie tupnąć nogą !!! CO MI DA TAKA PODWYŻKA JAK WSZYSTKO DROŻEJE np: paliwo,jedzenie,usługi nie mówiąc już o jakimś kupnie mieszkanka lub wybudowaniu się!!!
W temacie podwyżek z tego co czytam to działanie ZZ metodą "mniejszego zła" podpiszemy coś tam aby strażacy coś tam dostali szybciej. NIE panowie i panie niczym nie różni się koszt utrzymania rodziny Pana naczelnika z miejscowości X od strażaka PB z miejscowości Y. jak idzie o podwyżki to niestety różnice są straszne. tylko nie podnoście tematu odpowiedzialności na stanowisku, bo w tej firmie nikt nie wie za co na poszczególnym stanowisku się odpowiada.



Offline damcio22

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Minister MSWiA: będą podwyżki dla strażaków
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 26, 2007, 01:17:17 »
SZkoda GADAĆ  :angry: