Autor Wątek: Fala w PSP  (Przeczytany 24561 razy)

Offline SOBOL

  • EKSCELENCJA :)
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Soból i Panna :)
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #100 dnia: Maj 21, 2007, 23:22:20 »
Ależ posty są na temat! Jedni twierdzą, że Bobol kłamie, inni, że nie... A kto go tam wie, może tylko chciał wrzucić kij w mrowisko? Kwestia nicku też istotna - bo skąd on go wziął? Jeśli od własnego imienia (co jest najprawdopodobniejsze), to Ci, co go znają powinni to najlepiej wiedzieć, a jeśli to nie ta osoba, to po co się wypowiadają...

Moim zdaniem facet nie buja, tylko bojąc się, co będzie po powrocie na PB z kursu, nie wytrzymał napięcia i ulał żółci...
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2007, 23:28:49 wysłana przez SOBOL »
Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty. :wacko:

Offline SOBOL

  • EKSCELENCJA :)
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Soból i Panna :)
Odp: Fala PSP
« Odpowiedź #101 dnia: Maj 22, 2007, 00:24:16 »

Proszę mi odpowiedzieć ile służb Pan przepracował do tej pory w nowej jednostce? Dlaczego pan nie dostał po 15 latach służby w PSP awansu na wyższy stopień a wynika to z „forum o płace w PSP”, gdzie przedstawia się pan jako starszy strażak o ile mi wiadomo bez niczego można skończyć szkołę podoficerską?.


A co ma do rzeczy, ile ktoś służb przepracuje w nowej jednostce? Ja juz po pierwszej wiedziałem, że dobrze trafiłem - ludzie dali mi to odczuć swoim zachowaniem. W przypadku bobola nie wyglada na to!
W temacie szkoły podoficerskiej - może nie chciał, moze nie mógł z róznych powodów, a poza tym - gdyby wszyscy mieli podoficerów, to kto byłby starszym strażakiem?


Pisze Pan, że musi gary myć, w straży nie gotuje się obiadów jest to mała jednostka, skoro Pan twierdzi, że jest 24 strażaków na zmianie a skoro gotują obiady to Pan też prawdopodobnie jada i po sobie też należy umyć. Oczywiście nie mówię o talerzach tylko o garach, jak to Pan określił, a co do tego czy pan jest młody to w większości zakładów pracy nowe osoby są postrzegane i traktowane jako młode i nie widzę tu związku z żadną falą. Niezależnie czy ma Pan 15 lat służby czy nie. Jest to nieporozumienie i źle postrzegane przez Pana skoro w służbach mundurowych ktoś starszy stopniem wydaje rozkaz przełożony powinien go wykonać.

No nie wiem, czy wszędzie nowy, bez wzgledu na staż i wiek, traktowany jest jak młody. Nie ma tego w mojej JRG. Więc nie wszędzie... Uogólnienia niszczą ten kraj! A, jeszcze jedno - jak starszy stopniem  wydaje rozkaz podwładny powinien go wykonać.


Nadmieniam gdzie jest pańska droga służbowa od dowódcy zmiany do komendanta.

Nadmieniam  :wacko:, iż należy uważniej czytać posty i ze zrozumieniem - w którymś wcześniejszym jest to wyjaśnione!!!

Wstydzę się za Pana, że jest Pan strażakiem tak jak ja  [...]  mogę Panu powiedzieć z moich spostrzeżeń a pracuje już 26 lat w straży pożarnej że przegrał pan na całej linii wśród całej rzeczy kolegów będących w tej jednostce.

To znaczy w której jednostce?

Współczuje Panu że stanie się Pan  odludkiem że nie będzie Pan mógł zamienić żadnego słowa i zdania z kolegami i zostanie pan sam a u nas działa jedność . Nie zazdroszczę Panu tych wszystkich przeżyć w nowej jednostce.

To w Twojej jednostce takie porządki panują i tak traktuje się kolegów, z którymi trzeba pracować? To może jeszcze w odwecie za urażoną dumę nie pomaga się koledze w czasie akcji? Piękne układy masz u siebie...
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2007, 00:26:31 wysłana przez SOBOL »
Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty. :wacko:

Offline bobol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #102 dnia: Maj 22, 2007, 11:28:20 »
bobol jest poprostu inny. jakby był prawdziwym mężczyzną nie plakał by z byle powodu. tak sie zachowuja tylko pedały lub osoby które mają bynajmniej jakiś kompleks  ik. coż chłopie współczuję ci ale życia w jednostce to ty już miał nie będziesz. a propos kij ma dwa końce ale widły tylko jeden

Ja nie płaczę, tylko pytam innych o zdanie i opinię na ten temat. Nie wiem, o której jednostce piszesz? O mojej czy swojej, bo napewno nie o naszej wspólnej, gdyż nawet w mojej nowej JRG nie ma tak zawistnych ludzi. A może są? Przekonam się, jak wrócę po kursie.

Chcialem wszystkim na forum oglosic iz Bobol wcale nie jest na kursie podoficerskim ale na L4. Wiec jak widzicie za bardzo mu nie mozna ufac.

Widzę, że "wojna błyskawiczna" jest Twoim żywiołem. Tylko chyba tym razem walczysz z własnym urojeniem. Czy Ty kolego jesteś z mojej JRG? Bo ja nie jestem tego taki pewien. Chyba zagiąłeś na kogoś parol i uważasz, że to on się tu wypowiada.

A swoją drogą to bardzo nie fair "kablować" na kolegę. Współczuję temu, kogo masz na myśli, że ma takich kolegów na PB. A poza tym, ciekawe kogo interesuje czyjś pobyt na L4? :huh: Bo mnie nie!!!




Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Fala PSP
« Odpowiedź #103 dnia: Maj 22, 2007, 18:42:46 »
A, jeszcze jedno - jak starszy stopniem  wydaje rozkaz podwładny powinien go wykonać.

Rozkazy wydaje przełożony podwałdnemu, a nie starszy młodszemu.
Tricks are for kids.

Anonim

  • Gość
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #104 dnia: Maj 22, 2007, 22:00:35 »
Pewny jesteś?? ^_^ ^_^
Tak jak piszesz powinno być, ale czasem BYWA przeciwnie ^_^

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #105 dnia: Maj 22, 2007, 22:04:56 »
Cytuj
Rozkazy wydaje przełożony podwałdnemu, a nie starszy młodszemu.

Hmm...a mi się wydawało, że w PSP nie funkcjonuje pojęcie rozkazu (chyba, ze bojowego podzcas dzialań lub ćwiczeń), a polecenie służbowe?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline jaza

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #106 dnia: Maj 22, 2007, 23:54:37 »
W rocie ślubowania (art.30.1 ustawy o PSP) jest „ … Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję przestrzegać prawa, dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych. …” Rozkaz (inaczej dyktat) zwykło się określać szczególną formę (odmianę) polecenia określonego działania lub zaniechania wykonania określonej (konkretnej) czynności, wydanego służbowo ustnie bądź pisemnie lub za pomocą sygnału przez przełożonego dysponującego zależnością służbową nad osobą, której wydano polecenie, w szczególności w warunkach tzw. „bojowych”, do których w jednostkach organizacyjnych ochrony przeciwpożarowej, w tym PSP zalicza się organizowanie i prowadzenie działań ratowniczych oraz ćwiczeń. Ot tyle w największym uproszczeniu - chyba, że jest inna, zgoła odmienna interpretacja.

Z wyrazami szacunku, poważaniem i pozdrowieniami
jaza

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #107 dnia: Maj 22, 2007, 23:57:12 »
Cytuj
Rozkazy wydaje przełożony podwałdnemu, a nie starszy młodszemu.

Hmm...a mi się wydawało, że w PSP nie funkcjonuje pojęcie rozkazu (chyba, ze bojowego podzcas dzialań lub ćwiczeń), a polecenie służbowe?
Polecenie służbowe to co innego. Mi chodziło o to, żeby nie używać słowa rozkaz do poleceń typu "Umyj gary" często wydawanych młodszym przez starszych, bo to jak strzelanie z armaty do komara ;)
Tricks are for kids.

Offline SOBOL

  • EKSCELENCJA :)
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Soból i Panna :)
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #108 dnia: Maj 23, 2007, 00:32:03 »

 Mi chodziło o to, żeby nie używać słowa rozkaz do poleceń typu "Umyj gary" często wydawanych młodszym przez starszych, bo to jak strzelanie z armaty do komara ;)

Odnosząc się do przypadku założyciela tego wątku, to różnie to bywa z tymi poleceniami służbowymi. Bo jak traktować taki numer?

... co mi oznajmia podoficer dyżurny? - że mam pełnić za niego służbę o 2.5 godziny dłużej – czyli od 00:00 do 06:30 zamiast od 02:00 do 06:00 - cytat jego wypowiedzi „bo taki jest mój przywilej” ! Takich przypadków jest więcej, że muszę coś za kogoś robić.

Ja bym nie wytrzymał zbyt długo i doszlo by do "drobnej" rozmowy na osobności!!!
« Ostatnia zmiana: Maj 23, 2007, 00:37:43 wysłana przez SOBOL »
Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty. :wacko:

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #109 dnia: Maj 30, 2007, 15:42:07 »
Jak fala -głupota, woda sodowa i czasani dajemy się gnębic żeby miec spokój.

Offline SOBOL

  • EKSCELENCJA :)
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
  • Soból i Panna :)
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwiec 02, 2007, 11:37:26 »
Jak fala -głupota, woda sodowa i czasani dajemy się gnębic żeby miec spokój.

Jak ktoś jest masochistą, to niech daje sie gnębić dla "świętego spokoju". Sądzę, że większość z nas woli mieć miłą i przyjazną atmosferę na PB, a nie być gonionym jak popychadło.

W mojej JRG jak pojawia się nowy (stary czy młody - bez różnicy) człowiek, to jest przyjęty pozytywnie i nie ma żadnego wyżywania się na nim. W każdym drzemią jakieś talenty, więc staramy się gościa wciagnąć w nasze sprawy - może będzie mógł coś dobrego zrobić dla JRG, albo prywatnie dla kolegów. Tak "zdobyliśmy" kolegę - komputerowca (teraz pomaga nam przy naszych domowych kompach a nawet wielokrotnie robił coś dla JRG), inny kumpel jest fachowcem od instalacji gazowych, a jeszcze inny ma uprawnienia elektryka. Mamy mechanika samochodowego - jego brat ma warsztat - więc z naszymi prywatnymi pojazdami mamy do kogo uderzać!!! I jest super!

Ale to wszystko dzięki spokojowi na PB i przychylnemu podejściu do nowych ludzi - wszyscy mają z tego korzyść!!!

:D
Sztuczna inteligencja jest lepsza od naturalnej głupoty. :wacko:

Offline bobol

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Fala w PSP
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwiec 02, 2007, 15:23:48 »
Witam w to jakże piękne, słoneczne sobotnie popołudnie! :D

Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy rozumieją moją sytuację i starają się pomóc mi dobrymi radami, jak w tej sytuacji mam się zachować.

Co się tyczy wypowiedzi pozostałych uczestników tej dyskusji - pamiętajcie, iż stare chińskie przysłowie mówi: "Słowo wróblem wylatuje a wołem wraca".

Pozdrawiam,
Bobol