Autor Wątek: Strażak - podpalacz  (Przeczytany 133846 razy)

Offline ogniomistrz1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 15, 2007, 21:40:30 »
jaki wstyd ?????????????????????
a ogladałeś debate Tusk -  Kaczyński ???????????
i stwierdzenie Tuska ze Kaczynski zachowuje sie jak strazak który podpala a potem gasi -------------  to nie jest wstyd????????????????
i zero reakcji ze strony szanownego pana prezesa
wobec tego czy wszyscy strazacy łacznie z zawodowcami to PODPALACZE?

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 15, 2007, 21:54:07 »
jaki wstyd ?????????????????????
a ogladałeś debate Tusk -  Kaczyński ???????????
i stwierdzenie Tuska ze Kaczynski zachowuje sie jak strazak który podpala a potem gasi -------------  to nie jest wstyd????????????????
i zero reakcji ze strony szanownego pana prezesa
wobec tego czy wszyscy strazacy łacznie z zawodowcami to PODPALACZE?

Bardzo dobrze napisane. Ja nieoglądałem tej debaty ale wieże że Tusk podobnie jak Lepper obraża strażaków. Oni sobie myślą że zdarzy się taki piroman w mundurze to mogą ośmieszać strażaków OSP jak i PSP w mediach o takiej oglądalności. Ale co my na to poradzimy róbmy po prostu swoje

Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 11, 2008, 11:55:57 »
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,wid,9646912,wiadomosc.html

Witam forumowiczów

Panowie proponuję przeczytać i pomyśleć jak tacy ludzie znaleźli się w Straży??

Zobacz jw. Taki wątek już istnieje!!! Na przyszłość polecam: opcja <Szukaj>
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2008, 13:37:03 wysłana przez Ajax »

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 11, 2008, 15:17:57 »
No i?

Sprawy nie bagatelizujmy, ALE...

Ilu masz ochotników w kraju?

Teraz policz "podpalaczy" - tych z np z tego wątku.

Oblicz, jaki to procent

I teraz zastanówmy się - równolegle z rozmyślaniem nad tym, dlaczego są w straży (bo to także istotne) - czy to naprawdę dramatyczna sytuacja czy incydent?

Jak dla mnie rozdmuchiwanie przez media takich tematów to ... Pisałem setki razy - tematy zastępcze!!
Bo, o czym tu pisać? Kolejnej bójce na dyskotece? Kolejnym włamaniu? Kolejnym przekręcie? Bez sensu - strażak podpalacz brzmi świetnie!

Zauważyłem, że sytuacja mnie osobiście zaczyna irytować - podpalacze na równi z tymi, co o tym piszą.
Szkoda, że tak rzadko piszą o akcjach - ratowaniu i pozytywnych aspektach! O tych szarych "bohaterach codzienności". Cóż...
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline HAZMAT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 377
  • jeden wielki rozpiździej
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 11, 2008, 17:10:07 »
oglądałeś dzisiejszy teleexpres - znowu złapali 4 z OSP
i co znowu to jest temat zastępczy??!!
podpalacze w OSP to temat stary jak świat i wytłumacz mi jedno...dlaczego prawowici OSPowcy nie mogą sobie poradzić z tą plagą??
Pozdro dla wszyskich PODZIAŁOWCÓW i Chemików po fachu

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 11, 2008, 17:24:13 »
oglądałeś dzisiejszy teleexpres - znowu złapali 4 z OSP
i co znowu to jest temat zastępczy??!!
podpalacze w OSP to temat stary jak świat i wytłumacz mi jedno...dlaczego prawowici OSPowcy nie mogą sobie poradzić z tą plagą??

Czytaj uważnie - mowa o tym samym! Artykuł w poście inwigilator31

Podnosisz do miana plagi - ok, ale...

Raz jeszcze powtarzam informacja przekazywana jest w taki sposób, że ludzie słysząc słowo strażak - kolejnym słowem kojarzą podpalacz.

Znam przypadek strażaka PSP alkoholika - to, co wszyscy piją?
Słyszałem o strażaku maltretującym swoją żonę - to, co wszyscy biją?

Podpalacz to nie strażak tylko kompletny debil i idiota.

I jeszcze jedno - plaga to zjawisko bardzo dokuczliwe, masowe, uciążliwe. Czy mamy tu do czynienia z plagą w skali kraju? (porównanie do ilości ochotników).

I jeszcze jedno - nie bronię tych debili. Bronię normalnych strażaków przed przyklejaniem łatki!

A rozwiązanie ? Testy psychologiczne. Za tym musi iść kasa. A kasa nie pójdzie bo skala zjawiska za mała. I tak koło się zamyka.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2008, 19:30:44 wysłana przez MGNACZUS »
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 11, 2008, 20:11:29 »
Strażacy gasili pożary, które sami wzniecali ,  czy to choroba czy chęć  pokazania sie  , jedno jest pewne nam to nie pomaga   - bo nie tłumaczenia ze to druh  - czuwaj ale nie bądź głupi nie podpalaj a gaś

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Kielonsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
    • Zygry zobacz
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 11, 2008, 20:25:19 »
Na TVN o 19 tez mówili o tych podpalacza z Solca. Młode chłopaki chcieli zostać bohaterami. Co za głupota. Podpalać i później gasić. W domu niech sobie ogniska pala a później niech gaszą. Jedyny plus tego reportażu to jest taki iż reporterzy pokazali obie strony medalu. Naczelnik sie wypowiadał ze ochotnicy pracują na dobre imię OSP a tu tacy debile niszczą dorobek strażaków. Wspomniane było również o badaniach psychologicznych. Moim zdaniem do OSP mógł by się zapisać każdy ale do JOT-U powinny być wprowadzone bardziej rygorystyczne wytyczne dotyczące strażaków.

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 11, 2008, 21:06:45 »
Problem z podpalaczami, co niektórych podnieca i rajcuje aby dołożyć ochotnikom.
Podpalacze w OSP to taki sam problem jak w PSP przekręty w przetargach itp. rzeczach.
Według mnie przekrety rzutują na całe PSP bez względu czy biuro czy podział. A świadczą o tym wasze posty na przykład: Afera z udziałem CNBOP. To tylko jeden kamyczek do waszego ogródka. A można ich znaleźć wiele na tym forum. Wiecie że w jedności siła wiec po co dolewac oliwy do ognia.
pozdro. Jaśnie uniżony Ochotnik
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2008, 12:49:45 wysłana przez krzysiek 998 »

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 11, 2008, 21:21:25 »
   Jeżeli chodzi o strażaków czy to PSP lub OSP w akcji biorą udział tak samo więc powinni przechodzić takie same badania lekarskie. Można by wyeliminować wielu ludzi, którzy nie nie powinni jeździć do działań np epileptyk działa na drabinie dowódca akcji nie  ma możliwości sprawdzić czy jest chory
POZDRAWIAM

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #60 dnia: Luty 11, 2008, 21:28:11 »
   Jeżeli chodzi o strażaków czy to PSP lub OSP w akcji biorą udział tak samo więc powinni przechodzić takie same badania lekarskie. Można by wyeliminować wielu ludzi, którzy nie nie powinni jeździć do działań np epileptyk działa na drabinie dowódca akcji nie  ma możliwości sprawdzić czy jest chory

Czyli jak? Dobry do wojska nie dość dobry do OSP??!?
Restrykcyjne przepisy takie jak w PSP? Po co się wysilać? Lepiej natychmiast zlikwidować OSP i po kłopocie.

„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 11, 2008, 21:37:01 »
Zgadzam się w pełni z Mgnaczusem. Media z tego robią plagę a to tylko mały ułamek procenta w przeliczeniu na ilość strażaków.
Kiedyś parę lat temu przy powodzi była u mnie ekipa TVN. I co? I nic. Pokręcili ale chyba temat nie był wart za bardzo poruszenia. Podpalacz to ciekawszy temat. Szkoda że Ci panowie z mediów nie pokażą nas z innej strony. Nie z tej pijacko podpalającej. Ale z tej jak z 20 - 30 letnich samochodów wyciska się co się da dla służby dla społeczeństwa. Jak za parę złotych lub i bez tego naraża się własne karki dla debili za kierownicą lub bezmyślnych użytowników budynków. Jak w starych AP3 zapiernicza się w budynku bo nie ma nic innego a trzeba ratować. Jak w czynie społecznym remontuje się remizy i sprzęt. Itd itd. Ale tu nie ma krwi, tragedii, głupoty. Wiec po co to pokazywać.
Zastanawiam się, gdzie w takiej sytuacji jest Związek. Dlaczego po takim artykule w mediach nie ma artykułów na tematy ot takie jak przytoczyłem wyżej. Skoro pokazują nas z tej złej strony i rozdmuchują to do wymiarów tragedii narodowej (oby prezydent z tego powodu nie ogłosił nam żałoby narodowej) to może Związek spróbowałby zadziałąć aby pokazano rónież z pozytywnej strony. Ale po co.

   Jeżeli chodzi o strażaków czy to PSP lub OSP w akcji biorą udział tak samo więc powinni przechodzić takie same badania lekarskie. Można by wyeliminować wielu ludzi, którzy nie nie powinni jeździć do działań np epileptyk działa na drabinie dowódca akcji nie  ma możliwości sprawdzić czy jest chory
Waldek1 i jak to zrobisz? Skad weźmiesz kasę? A jak większosć powie że nie idzie to z kim pojedziesz do działań.
Podam swój przykład. Jak chciałem iść do szkoły pożarniczej to się nie nadawałem. W ksiażeczce wojskowej miałem wbite A1 ale na nosie miałem okulary. I byłem zdyskwalifikowany w myśl przepisów PSP. I co? Teraz jestem dowódcą sekcji, komendantem gminnym. Robię to samo. Odpowiadam tak samo będąc w akcji. Tam się nie nadawałem. Tu się nadaję. Tam lekarz powiedział mi won. Tu powiedział mi przydasz sie społeczeństwu.
Zakażmy używania samochodów, zapałek, chemii i wszystkiego co stwarza zagrożenie. Wtedy nie będziemy potrzebni i nie będzie problemu.
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2008, 21:43:27 wysłana przez kwas »

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 11, 2008, 21:41:58 »
Problem z podpalaczami, co niektórych podnieca i rajcuje aby dołożyć ochotnikom.
Podpalacze w OSP to taki sam problem jak w PSP przekręty w przetargach itp. żeczach.
Według mnie przekrety rzutują na całe PSP bez względu czy biuro czy podział. A świadczą o tym wasze posty na przykład: Afera z udziałem CNBOP. To tylko jeden kamyczek do waszego ogródka. A można ich znaleźć wiele na tym forum. Wiecie że w jedności siła wiec po co dolewac oliwy do ognia.
pozdro. Jaśnie uniżony Ochotnik

kolego po pierwsze rzeczy piszemy przez "rz".
po drugie nie mieszaj przekrętów z podpaleniami. poprzez przekręty ludzie nie tracą dobytków całego życia (jak dotychczas).
po trzecie społeczeństwo nie zwraca uwagi czy to OSP, czy PSP dla nich straż to straż(duże czerwone samochody i tyle) nawet tvn podał że gostkowie ci PRACOWALI w straży (co wiemy, że jest to nie prawda bo nie pracuje się w OSP.w OSP i w PSP się służy). więć wątek podpalaczy dotyczy wszystkich strażaków i rzuca to cień na całą naszą służbę.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 11, 2008, 22:12:04 »
   Koledzy macie domnie zastrzeżenia że niema pieniędzy nie wiadomo kto itp. ale ja nie pisałem żeby dogryzać komuś ja pisałem żeby pokazać gdzie tkwi błąd. A on tkwi w naszjej mentalności to my sie martwimy brakiem pieniędzy na sprzęt wyszkolenie mundury itp i braki w tym nadrabiamy  brawuro i nie jedno krotnie własnym zdrowiem. Wiem 22 lata byłem w OSP wystąpiłem bo mi to właśnie to przeszkadzało do bólu.
POZDRAWIAM

Offline andrzej_20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
    • OSP Wymiarki
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 06, 2008, 14:51:26 »
następny artykuł o podpalaczach z OSP, tym razem z Koluszek (Łódzkie) ;/

onet: http://wiadomosci.onet.pl/1705722,11,item.html

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 06, 2008, 15:58:47 »
Witam

Właśnie  przeczytałem ostatnie wieści o druhach z Koluszek i powiem że jest mi wstyd że w naszych szeregach pojawiają się tacy bohaterowie którzy to dla pokazania swojej wartości zdolni są wyrządzić innym krzywdę, zwłaszcza tym którym mamy służyć , czyli ludności cywilnej. Bo gdyby swoje chociaż podpalił ? to też źle bo narazi życie kolegów którzy przyjdą mu z pomocą.
Nie ma możliwości przeprowadzenia wcześniejszej selekcji i wykrycia takiego zboczenia. Chyba tak musi być że czasem w szeregach OSP czy PSP lub nawet innej formacji ochrony p. poż. trafi się jakiś skrzywiony element. Całe szczęście że reszta tzn my normalni (na swój sposób ) możemy naprawiać szkody wyrządzone zarówno przez ogień jak i naszych "kolegów".
 Mam nadzieję że Wymiar Sprawiedliwości na zawsze ostudzi zapał pseudo druhów ,zaś my z czystym sumieniem będziemy mogli powiedzieć Bogu na chwałę, ludziom na pożytek.
Pozdrawiam   

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 06, 2008, 16:36:26 »
Dzisiaj tez się dowiedziałem o moich kolegach z OSP... powiem krótko... zaskoczenie wielkie... nie spodziewałem sie po nich tego.. Wstyd.... wielki wstyd ze tacy ludzie są w osp i tak niszczą opinie o jednostce... nie wiem co mam wogole o tym wszytkim myśleć..

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 06, 2008, 22:07:25 »
W mojej miejscowości był podpalacz w 2000 roku,nie był strażakiem ale rajcowały go wozy strażackie...
zaczoł podpalanie od starego domu opuszczonego...straż go szybko ugasiła i w następnym tygodniu ten sam dom się palił lecz spłonoł całkowice...następnie poszedł cały dom,później stodoła,następnie całe poddasze a ostatnia akcja to był dom+stodoła i on podkładał ogień u swioch kolegów.Ogień zawsze podkładał w śorde tak ze o 14.00 zawsze było słychać dzwięk syreny i syrena nie skończyła wyć 1 raz a już straz jechała,złapali go jego koledzy...okazało sie że on jest nie świadomy tego co robił
Xyz

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 07, 2008, 11:03:52 »
Pewnie ze to jest przykre że wśród nas są takie osoby ale trudno musimy się z tym pogodzić i myślę że u niektórych takie rzeczy widać ze może coś być z nim nie tak i gnębić to w zarodku póki nie zrujnuje dobrego imienia jednostki czy całej formacji albo co najgorsza komuś stanie się krzywda.
jeśli ktoś czytał opinie pod tym artykułem to powinien zauważyć w jakim kierunku zaczynało to iść "strażacy ochotnicy to podpalacze i elektorat PO" bardzo mnie to wkurzyło i starałem się zareagować i zwrócić uwagę ze nie jesteśmy wszyscy (mówiąc słowami Pani Frau) "degeneruchami" jak ci dwaj.
Uważam ze powinni więcej dostać niż 5 lat...

W mojej też był podpalacz ale w roku 2003 i przez niego mieliśmy bardzo dużo pracy w święta Wielkiej Nocy praktycznie po 3-5 wyjazdów dziennie i razem z nami jeździła policja 2 razy im się wymknął ale jak się przeniósł do sąsiedniej gminy to udało się go złapać bo poczuł się zbyt pewnie. Podpalał głównie lasy i łąki ale na szczęście nie był strażakiem.
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline andrzej_20

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
    • OSP Wymiarki
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 07, 2008, 14:05:08 »
Uważam ze powinni więcej dostać niż 5 lat...
ja nie byłbym aż tak ostry w wyroku, ale napewno bym też nie puścił ich wolno, jak pewnie się stanie ;/
Może w ramach resocjalizacji zatrudnić ich do sadzenia lasu albo pomagania w polu rolnikom wtedy na pewno zobaczą ile pracy trzeba włożyć w budowę tego, co ogień trawi w parę sekund...

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 07, 2008, 18:14:36 »
wiadomo ze co innego jak podpalał łaki, nieuzytki.. wiadomo..tego nie powinien wogole robić.. ale za las czy stodoły... hmmm... tez bym go raczej wział do prac na rzecz lasu... sadzenie drzewek itd.. to 5 lat wiezienia moze czasmi pogorzyc sytuacje.. a jak sie jest piromanem to juz na zawsze sie chyba nim bedzie... i tego nie zmieni ani wiezienie ani inne prace itp

Offline andrzejs

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 07, 2008, 20:52:32 »
Witam Druhowie
Swoje uczestnictwo w forum postanowiłem rozpocząć właśnie od tego tematu, wczoraj dotarła do mnie informacja o podpalaczach z Koluszek która spowodowała że jestem tym zdarzeniem bardzo zbulwersowany. Czytając różne tematy poruszane przez uczestników wiadomym jest że wszystkim zależy na tym by OSP była kojarzona pozytywnie i budziła szacunek środowiska, niestety tego rodzaju incydenty się zdarzają i co gorsza to z pewnością będą wykorzystywane przez wszystkich którzy podważają wszystko co w naszej działalności najlepsze.
   Chciałbym zwrócić się by ten temat był ciągle aktualny poprzez wyrażanie opinii i pomysłów jak w przyszłości zapobiegać tego rodzaju zdarzeń.
         Pozdrawiam

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 07, 2008, 21:10:40 »
Przyznam, że może przesadziłem z tym większym niż 5 lat wyrokiem bo tak naprawdę to w więzieniu mogą się nauczyć gorszych rzeczy... co do tych prac może by były skuteczne jeśli by nie puścili z dymem jakiejś stodoły...
tak sobie pomyślałem może jest ktoś na forum z ich jednostki albo ktoś kto miał u siebie już takiego piromana jak ci dwaj. Opowiedzenie itp. o zachowaniu sie takich ...("druhów") mogło by być ciekawe z tego względu że jeśli ktoś zachowywał by się podobnie w jednostkach w których my jesteśmy mielibyśmy szanse szybszego wykrycia bądź wytypowania takich osób nie mówię, aby od razu biec z tym na policję ale zwykła koleżeńska rozmowa też czasami pomaga  ^_^
Myślę, że takie osoby (choć nie wszystkie) zachowują się w sposób szczególny...
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 07, 2008, 21:11:30 »
Nie wiem czy to było poruszane ale jeśli wprowadzą ekwiwalent to wtedy wzrośnie ilośc podpaleń bo wielu "druchów" będzie chciało sobie dorobić...
Xyz

Offline Sgt.Jacob

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 07, 2008, 21:32:34 »
następny artykuł o podpalaczach z OSP, tym razem z Koluszek (Łódzkie) ;/

onet: http://wiadomosci.onet.pl/1705722,11,item.html

Z komentarzy pod artykułem wynika że ludzie nie mają o nas dobrego zdania. Mam nieodparte wrażenie że niektórzy nie widzą w nas strażaków (ten tytuł przyznają tylko strażakom z PSP) tylko bandę przestępców i pijaków. Piszą o likwidacji OSP, przytaczają historyjki o strażakach którzy nie chcieli odpowiedzieć na wezwania. Ile w tym prawdy nie wiem, przykro mi jednak że nasza praca w oczach niektórych jest bezsensowna i szkodliwa dla innych ludzi... Sam jakbym złapał strażaka który podpala to powiesiłbym sukinkota...po porostu
"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia" Albert Einstein