Autor Wątek: Strażak - podpalacz  (Przeczytany 133837 razy)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 22, 2007, 19:29:13 »
Witam!
firek998
Takie tematy już istnieją - nie tylko w dz. zawod. :angry: Wystarczy opcja <Szukaj> i np: podpalacze
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,1766.0.html
Jest znacznie więcej - więc po co kolejny?
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2007, 19:49:48 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 22, 2007, 22:13:03 »
Witam!
firek998
Takie tematy już istnieją - nie tylko w dz. zawod. :angry: Wystarczy opcja <Szukaj> i np: podpalacze
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,1766.0.html
Jest znacznie więcej - więc po co kolejny?
Pozdr.

Mały błąd naprawiony.

:huh:Witam serdecznie.Moim zdaniem włodarze powinni zaprzestać płacenia ochotnikom za akcje.Wtedy nie byłoby podpaleń i zarabiania sianka.Jak Ochotnicza Straż Pożarna to niech będzie  taką.Ochotnicy pracują za darmo ^_^ . Pozdrawiam Wszystkich chłopaków z OSP.

Typowe – sly myślisz, że ochotnicy dostają tyjące za akcje?? Nie wiem na ile znasz temat OSP, ale chcę zwrócić Tobie uwagę, że po pierwsze podpalacze trafiają się tam gdzie nie płacą po drugie – wcześniej, gdy nie było mowy o jakichkolwiek wypłatach też trafiały się osły z zapałkami. Idąc Twoim tokiem myślenia – jak jeden zawodowiec po pijaku będzie jechał do pracy i spowoduje wypadek to należy zabrać prewencyjnie wszystkim prawko??

Zabrać ekwiwalent wszystkim przez paru debili. Śmieszne. Według Ciebie – ochotnik idiota niech przypierdziela za darmo?? A w tym samym czasie w Urzędzie Gminy radni na komisji kultury za pieprzenie głupot i picie kawy mogą brać po 100PLN??
Słowo ochotnik ni jak nie jest równoważne z niewolnik. Kurcze irytuje mnie taka postawa a uwierz rzadko się wkurzam!
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline gejzer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 25, 2007, 23:45:48 »
Cytuj
Dlatego nie ma podpalaczy wśród funkcjonariuszy PSP. Mają oni przecież dość wyjazdów.
I tutaj się muszę wtrącić. Sam znam takie dwa przypadki(podpalacze z PSP, któzy oczywiście przeszli testy psych.) z własnego podwórka. W ogóle w całym tym wątku przewija się głównie problem strażaków ochotników. Jednak jak ktoś wcześniej napisał "piromania to choroba". Nie wybiera kogo dotknie!!

Offline gaz 66

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 30, 2007, 12:51:04 »
psp i Porta - jakim cudem 17-latek może jechać do akcji? przecież on nieletni, kto za niego odpowiada ? na zawody owszem, ale do akcji to u mnie nie było mowy aby wsiadł do "Gazobojewoj masziny" choćby nie wiem jak był dobry, sprawny i nie wiadomo jak skamlał aby go zabrać 

Offline straluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 31, 2007, 11:06:40 »

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 02, 2007, 15:13:56 »
http://www.se.com.pl/se/index.jsp?place=subLead&news_cat_id=40&news_id=152499&scroll_article_id=152499&scroll_gallery_aid=152499&layout=1&page=text&list_position=1

Wątek scalony z dz. Forum zawod. Na przyszłość czytaj też inne tematy <Forum>, nim założysz kolejny wątek! Również opcja <Szukaj> Polecam!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2007, 17:49:27 wysłana przez Ajax »

Offline Matti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 19, 2007, 15:19:22 »
Oto kolejne zatrzymanie strażaków podejrzanych o podpalenia:

Strażacy z Pacanowa zatrzymani za podpalenia
Zatrzymano dwóch mieszkańców gminy Pacanów (Świętokrzyskie) podejrzanych o podpalenie co najmniej 10 budynków gospodarczych. Obaj mężczyźni to strażacy-ochotnicy z miejscowej jednostki. Jednego z nich sąd aresztował na trzy miesiące - poinformowała policja.
Ujęty przed trzema dniami 24-latek przyznał się do czterech podpaleń, w wyniku których powstały straty w wysokości prawie 100 tys. złotych. Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy - poinformował komisarz Krzysztof Skorek z zespołu prasowego świętokrzyskiej policji.

W sobotę wieczorem policjanci zatrzymali z kolei 20-latka. Ten przyznał się do dokonania sześciu podpaleń na terenie gminy. Obu mężczyznom grozi do ośmiu lat więzienia.
 
- Dzięki zatrzymaniu podpalaczy buscy policjanci przerwali horror, jaki od lutego przeżywali mieszkańcy dwóch małych miejscowości w gminie Pacanów. W tym okresie spłonęło tam prawie dwadzieścia zabudowań gospodarczych ze zbiorami rolnymi i maszynami - powiedział Skorek

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/1591201,11,item.html

Co o tym sądzicie


@Wątek scalony. Na przyszłość czytaj też inne tematy <Forum>, nim założysz kolejny wątek! Również opcja <Szukaj> Polecam i pozdrawiam serdecznie!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2007, 17:53:02 wysłana przez MGNACZUS »

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 19, 2007, 16:50:59 »
Ja sądzę że ci podpalacze (niby ochotnicy) przynoszą chańbę nam prawdziwym strażakom OSP. Niejeden ochotnik naraża życie by pomagać uratowac życie i MNIENIE a jak oni podpalają to co z tego mają nic tylko mogą se pogasić. Jak bym mógł to takim odrzutką dał bym surowszą karę. U mnie w gminie był kiedyś taki gościu siedział ok 10 lat i tydzień temu wyszedł i jak na razie spokój i będę dobrej myśli by już nie robił tak jak ci podpalacze

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 19, 2007, 17:06:11 »
u mnie w miejscowosci tez byl koles co w nocy podpalal ,praktycznie w pol roku wyciol cala ulice ,ostanio naprzeciwko jego wybuch pozar stodoly i policja odrazu do niego ale tym razem byl czysty .Powinno sie zaostrzyc kary dla podpalaczy

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 19, 2007, 18:59:40 »
to tak samo jakby strazak byl zlodziejem... on nie patrzyl by podaczas malego pozaru mieszkania lub innego obiektu by ratowac to co mozna jeszcze uratowac tylko ogladalby sie za tym co zapiperzyc... co mu sie przyda...tacy ludzie nie powinni byc w strazy..

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 19, 2007, 20:16:51 »
W mojej osp jakieś 3 lata temu był taki druch co sam  podpalał i zawsze 1 był jak zawyła syrena.Niestety został przez nas złapany i odstawiony na policję.Od tej pory nie jest jurz członkiem naszej osp .Tacy ludzie nie powinni byc przyjmowani do straży bo stanowią zagrożenie dla samego siebie i dla innych uczestników akcji.Ciekawe jakby się zachował gdyby np: podpalił dom a wtym domu byliby ludzie i się spalili.Takie rzeczy się zdażają.Wiem to bo ten gośc co go złapaliśmy właśnie tak zrobił i przez niego zginął niwinny człowiek.Zawsze się zastanawiam skąd sie tacy ludzie biorą.

Offline Matti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 20, 2007, 14:11:31 »
w naszej gminie by taki męszczyzna choru umysłowo i dostał  bzika na punkcie straży i podpalał stodoły i był pierwszy w tym zdarzeniu i pomagał  straży i każdy pożar byłw innej wiosce i przy 3 podpalonej stodole policja wzieła go na podejżanego i sie przyznał

Offline aaneczkaa998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 05, 2007, 17:29:08 »
Witam.
Zgadzam sie z Toba.
Czesto sie o tym slyszy. Moim zdaniem zapisuja sie do OSP dla zabawy, albo poprostu z nudow. a to,ze podpalaja oze wynikac z tego,ze pojada ugasic ten pozar,zeby dostac kase.
Takich ludzi nie powinno byc w Strazy !

pozdrawiam

Offline aaneczkaa998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 05, 2007, 18:05:37 »
Witam.
Zgadzam sie z Toba.
Czesto sie o tym slyszy. Moim zdaniem zapisuja sie do OSP dla zabawy, albo poprostu z nudow. a to,ze podpalaja oze wynikac z tego,ze pojada ugasic ten pozar,zeby dostac kase.
Takich ludzi nie powinno byc w Strazy !

pozdrawiam
   No i właśnie problem podpalaczy mógł zostać rozwiązany, gdy straszono zniesieniem ekwiwalentu dla ochotników.Większość podpalaczy czyni swoje działania, aby osiągnąć korzyści materialne tu w postaci pieniędzy za godziny spędzone na akcji,mówiąc o strażakach podpalaczach.Oczywiście nie jestem zwolennikiem ustawy o zaprzestaniu wypłat dla ochotników,ale jestem głęboce przekonany,że większość tych pseudopiromanów zaprzestałoby swoich działań gdy ekwiwalent byłby zniesiony.



Tak, zgadzam sie z Toba. Tak byloby najlepiej. Dopiero wtedy albo by zostali i byli w OSP z pasji do tego itp. albo poprostu by odeszli.

Offline naczelnik darek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 05, 2007, 23:02:41 »
Co do postów Battlecry i aaneczkaa998 wszystko się zgadza co piszecie tylko że ja jeżdziłem jak nie było płatne za wyjazdy , jeżdze jak płacą i będę jeżdził jak znów nic nie dadzą  tylko te pare zł. które dostaje za wyjazdy przydają się na paliwo opłaty za telefon choć i tak dokładam do OSP ale nie ma co nażekać . A co do piromanów tacy zawsze się znajdą i nic nie poradzimy choć u mnie nie było w OSP nigdy piromana i oby tak dalej. Pozdrawiam wszystkich Z OSP i PSP

Offline gejzer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 06, 2007, 11:12:10 »
Cytuj
natomiast taki piroman podpala i biega tylko po to aby zarbobić

Zacznijmy od tego, że piroman to człowiek chory psychicznie i on będzie nawet podpalał jak nic na tym nie zarobi. Jego po prostu fascynuje ogień, i to obsesyjnie! Takich ludzi trzeba leczyć w zakładach(najlepiej zamkniętych).

Ci co robią to dla kasy to zwykli d..... i takich powinno się karać z całą surowością i napiętnować ich postępowanie!

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 06, 2007, 12:52:23 »
Witam moje zdanie jest następujące przyjmować do straży tak jak my robimy przed przyjęciem do OSP spisuję gościa dane osobowe i idę do znajomego na Policję tam gościa sprawdzają i jak jest czysty to po sprawie.
 Tak z dobry rok temu mieliśmy takiego starego członka (chodzi mi o to ze kiedyś był) i tak 4 lata temu skreśliliśmy go z listy członków i rok temu podpalił zakład swojego pracodawcy i sąsiadowi komórkę  policja go złapała a on miał w kieszeni legitymację naszej OSP i chwalił się że jest strażakiem potem w gazecie nas oczernili tytuł "strażak podpalaczem"...
Dzwoniliśmy do prokuratury w tej sprawie i musieliśmy wystosować sprostowanie do gazety ale już jest w porządku jakieś pół roku temu wyszedł i narazie spokój a straż omija z daleka bo wie co będzie jak chłopaki go dorwą  -_-
Pozdro

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 07, 2007, 11:10:41 »
Jasne masz rację to może być najlepszy strażak który najwięcej się udziela, najwięcej robi i pomaga a okaże się z biegiem czasu Piromanem sorki jak ty to nazwałeś Pseudopiromanem i będzie podpalał tam i ówdzie żeby sobie pojechać i pogasić i to jeszcze wodę z prądownicy będzie lał obok ognia żeby dłużej sobie popatrzeć na ogień.
Cóż są ludzie i "Taborety" i nic na to nie poradzimy więc najlepsze dla nas rozwiązanie to jest obserwować swoich kolegów strażaków jak sie zachowują podczas gaszenia i robienia innych rzeczy i wyciągnięcie pewnych wniosków na ten temat, a następnie takiego kogoś co wzbudza nasze podejrzenia odsunąć na pewien okres od działań ratowniczo-gaśniczych.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 14, 2007, 10:42:05 »
Artykuł z tygodnika "Imperium TV" nr 37 10.09.2007

"W podkarpackiej wiosce Wielkie Oczy do dziś się wszyscy nie mogą nadziwić, jak zgubna bywa czasem miłość braterska.

NA mieszkańców wsi padł blady strach, gdyż co kilka dni zaczęły ich w środku nocy budzić pożary. Spłonęło gospodarstwo, dwie stodoły, kilka innych budynków.
Nie było wątpliwości, że w Wielkich Oczach grasuje podpalacz.
Wspólnym wysiłkiem społeczeństwa i policji udało się go schwytać.
18-letni Piotr L. Przyznał się do winy. Wyjaśnił, że nie dawno wstąpił do Ochotniczej Straży Pożarnej i chciał się wykazać przed przełożonymi, a przede wszystkim przed sąsiadkami. Strażaków, którzy podpalali, żeby gasić było wielu i wyczyny Piotra L. nie zasługiwałyby na uwagę.

Kilka tygodni później we wsi jednak znów zawyły syreny i zaczęła się nowa seria pożarów.

Czyżby zatrzymano niewłaściwą osobę?

Policja wznowiła dochodzenie, mieszkańcy wzmogli czujność.
Tym razem ujęto złoczyńcę niemal na gorącym uczynku. Okazał się nim...
Mariusz L., starszy brat aresztowanego właśnie Piotra, też strażak.
Podczas przesłuchania wyjaśnił, że wcale nie jest piromanem i nie zależy mu na sławie, a ogień podkładał by pomóc bratu i odwrócić od niego podejrzenia.
Dalsze zacieśnianie gorących, czy wręcz ognistych, więzów rodzinnych nastąpi już w więziennej celi..."

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.692
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 14, 2007, 10:49:12 »
Ciekawe tylko jak liczne ma rodzeństwo  ^_^
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 29, 2007, 12:54:03 »
I kolejne wieści ze świata. Kolejny młody i ambitny "strażak" podpalacz:

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=9251062&rfbawp=1191063179.298

Nie sądzicie, że coraz częściej się o tym słyszy? Czyżby było więcej piromanów czy po prostu częściej się to nagłaśnia?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2007, 12:55:45 wysłana przez Emil »

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 29, 2007, 15:08:46 »
Ja myślę że to po prostu jest bardziej nagłaśniane jak kiedyś

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 29, 2007, 15:47:02 »
Uff!!! Zgroza  :angry:
Jednak jak ktoś tam napisał...
Cytuj
Widzę okoliczność łagodzącą.   ubot 2007.09.29 12:13
Pomagał gasić. »
  ^_^ ^_^ ^_^
Pozdr.
Ps. W Policji np. Jest chyba obecnie jednak jeszcze gorzej, choć ORMO się skończyło  :wacko:
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline ostryksrg

  • Nawed piekło niejest zawiete jak strazak
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Strażak - podpalacz
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 01, 2007, 09:53:00 »
W mojej osp jest na tyle duzo wyjazdów ze nawed nikt niepomysli o takim czynie kazdy.Raz dziennie jest wyjazd czasami co dwa,trzy dni to jest dużo wiec kto by podpalał jak niektórym juz sie z przemeczenia jeździc niechce

Offline zbyszekkostrzyn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 130