Autor Wątek: Studia podyplomowe  (Przeczytany 34321 razy)

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 27, 2011, 15:44:22 »
Kiedy "to" oznaczało, że trzeba mieć tytuł inżyniera ?? :fiuu:

Offline olik1989

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 27, 2011, 16:13:30 »
usunięty
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 21:48:36 wysłana przez olik1989 »

Offline dr.Kudłaty

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 709
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 27, 2011, 18:17:11 »
Przepraszam i zwracam honor. Sprawdziłem nie z linka, lecz bezpośrednio ze strony wchodząc na "kurs oficerski".
Racja tak było.

Offline olik1989

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 27, 2011, 21:18:17 »
usunięty
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 21:47:54 wysłana przez olik1989 »

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 904
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 27, 2011, 21:41:54 »
Można, ponieważ tytuł licencjata otrzymuje się po zakończeniu studiów wyższych I stopnia. Masz więc wtedy wymagane wykształcenie wyższe.
Si vis pacem, para bellum

Offline fajrmen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #80 dnia: Styczeń 29, 2011, 22:14:31 »
Na podplomowe trzeba mieć zgode komendanta, czy skierowanie?

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 904
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #81 dnia: Styczeń 29, 2011, 23:09:38 »
Ale jakie podyplomowe? Masz chęć dalszego kształcenia się, to zapisujesz się na studia podyplomowe na dowolnym kierunku i studiujesz. Chyba, że myślisz o niedawno otwartych na SGSP studiach podyplomowych dla osób ubiegających się o pierwszy stopień oficerski (gdzieś na forum był ten temat) - wtedy musi być skierowanie od Twojego 01.
Si vis pacem, para bellum

Offline fajrmen

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #82 dnia: Styczeń 30, 2011, 21:28:15 »
Chodzi mi o
Studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk
oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi.
Na jakiej zasadzie przeprowadzana jest rekrutacja i czy trzeba mieć wolny etat aby pójść na taką podyplomówke?

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 904
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #83 dnia: Styczeń 30, 2011, 23:16:58 »
Kolego - na takie studia organizowane w SGSP, to przychodzi skierowanie z KG poprzez KW. Z tego, co wiem, to nie jest łatwo się tam dostać. W mojej KM ponad 2 lata temu poszła do KG lista osób, które powinny mieć takie studia - poszedł aż jeden dziwnym trafem.
Podobnie było z "ciążówkami" - niejasne były kryteria "dostania się" na takie przeszkolenie. Komendy Powiatowe (Miejskie) pisały do KG pisma z nazwiskami osób do przeszkolenia oficerskiego, a nie szedł nikt
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2011, 23:21:04 wysłana przez Mroovka »
Si vis pacem, para bellum

Offline Liberty

  • advocatus diaboli
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
  • dubito ergo cogito
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #84 dnia: Styczeń 31, 2011, 10:41:16 »
usunięty
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2011, 12:30:08 wysłana przez Liberty »
"Demokracja to ustrój, w którym dwóch meneli spod budki z piwem przegłosowuje profesora uniwersytetu"

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 05, 2013, 22:13:47 »
Podnoszę

Upłynęło już trochę wody od rozpoczęcia podyplomowych z zakresu kierowania działaniami ratowniczymi. Czy znacie już jakiegoś aspiranta z podziału który to ukończył??? Co trzeba zrobić bo ja już nie wiem?

W moim przypadku aspirant, dowódca zmiany, studia ochrona środowiska, 14 lat służby, od 3 lat wysyłane zgłoszenia i chyba się nie doczekam. Na zaoczne SGSP nie ma szans bo 01 nie kieruje bo nie ma kasy, a samemu płacić nie daje. Na kierowanie wysyła ale co się dalej z tym dzieje nie wiadomo.

Teraz znów rusza nabór. Ciekawe czy jacyś aspiranci z podziału się załapią czy to będzie wiecznie BIURO? I czy kolejka jest stała czy co nabór to totolotek? I czy do czasu 20 lat służby się załapie?!

Z góry dziękuję za komentarze o jedynie słusznej szkole oficerskiej.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 05, 2013, 22:27:50 »
w pierwszej kolejności idą 11 i 12, oczywiście ci bez SGSP;
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.381
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #87 dnia: Luty 05, 2013, 22:31:55 »
Znam juz dwóch 13 którzy byli co prawda nie aspiranci a oficerowie.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #88 dnia: Luty 06, 2013, 08:06:10 »
Fenix -  to jest tak, że są SPO i SPF, jedne dla osób ubiegających się o pierwszy stopień oficerski , drugie dla osób posiadających stopień oficerskich zajmujących stanowiska związanych z kierowaniem (chodzi o strategiczne i taktyczne bo interwencyjne masz po SA).
Tak jak pisze Lang, najpierw kierowani są 11 i 12 a jak oni już się "skończą" to wtedy 13 itd. ale to pewnie zależy od miasta i od komend bo to różnie może być.

Pozdrawiam

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #89 dnia: Luty 06, 2013, 08:43:15 »
A na SPO kto jest kierowany ? Księgowe ,sekretarki, dyspozytorzy ?
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2013, 08:49:14 wysłana przez Zbrodniarz »

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #90 dnia: Luty 06, 2013, 08:51:05 »
chyba w dużej części tak to wygląda  :mellow:

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 06, 2013, 09:04:28 »
W ramach informacji SPO nie ma już od roku - ZAWIESZONE

Offline raf998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 184
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 06, 2013, 11:48:41 »
No tak nie wiecie NIC a dyskusja w najlepsze. Ja jestem aktualnie na SPF-12. W maju kończą a w czerwcu obrona pracy.
Na moim roku jest ok 65% ludzi z podziału. Są aspiranci, jest i kilku mł. brygadierów.
Po rozmowach z kolegami, wiem że w niektórych komendach są dłuuuuuuuuugie :rofl: kolejki na podyplomówkę, a w innych wysyłają ludzi z MUSU :kwit: :wall: np. rok czy dwa przed emką. Wiem że na poprzednich SPF-ach ludzie odchodzili w czasie ich trwania na emkę.
Studia jak studia uczyć się trzeba i tyle.
Pozdrawiam SPF-12 i do zobaczenia 25 na zjeździe :wacko:

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 06, 2013, 15:41:21 »
byś może nic, a być może tyle co Ty przed szkołą, więc nieco pokory.

tak jak pisałem w każdej komendzie jest inaczej, z reszta jak i ze wszystkim w tej firmie. :gwiazdki: można by powiedzieć co kraj to obyczaj i co komenda to zasady

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2013, 15:49:36 wysłana przez emer »

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 06, 2013, 16:49:39 »
kolejek na powiatach nie ma bo malo kto ma stanowisko. Problem jest w KW bo nie wiem czym sie kieruja w ustawianiu kolejki. Myslalem ze stanowiskiem i stazem sluzby ale ostatnio z miejsca 10 spadlem do 29. :( Moze kolego raf998 wiesz wiecej???? :gwiazdki:

Offline Zbrodniarz

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 06, 2013, 20:57:15 »
No i mamy kolejny temat w którym przedstawione zostały "zalety" systemu szkolenia  ^_^

Jakieś kolejki, listy, niejasne zasady. Żenada, amatorka i kino do potęgi entej. Tzw. "normalność", która przypomina centralne planowanie z czasów słusznie minionych.
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2013, 21:19:25 wysłana przez Zbrodniarz »

SZYMASZ

  • Gość
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 07, 2013, 00:53:31 »
 :wacko: WITAM Jestem zażenowany tym, co się dzieje w PSP odnośnie szkoleniówki!!! Chwała tym co ukończyli elitarną  "" szkolę! rozumiem, chcecie być najlepsi i przede wszystkim wyjątkowi ale niestety, nie tędy droga! Teraz czas na tych co ukończyli szkoły spoza SGSP. Niestety kilkanaście lat temu ktoś!!!!, ...  podjął decyzję o nadawaniu stopnia oficerskiego po studiach cywilnych i funkcjonariusze korzystając z tego prawa zaczęli podnosić swoje kwalifikacje na uczelniach cywilnych.
Moim skromnym zdaniem powinno się znaleźć teraz wyjście i dawać większe szanse osobom, którzy ukończyli już te studia cywilne i zwiększyć ilość przyjęć osób na studia podyplomowe, zwłaszcza, że większość naprawdę nie jest tumanami, tylko ukończyła studium Szkoły Aspirantów (zaocznie,dziennie) i mogą kierować działaniami ratowniczo - gaśniczymi. Pozdrawiam

Offline Fenix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 13, 2013, 09:50:22 »
No i po raz kolejny chyba nie dane mi będzie iść na podyplomówkę bo znów w KW lista została ułożona w niezrozumiały dla normalnego człowieka sposób. Ludzie z 12-14 letnim stażem (aspiranci) musieli ustąpić 4-letniemu stażu służby mł.kpt. Może ktoś w KG się otrząśnie i spojrzy na to inaczej bo czuję że przed emką tam nie zawitam  :wall:

Offline Zuzin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 166
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 13, 2013, 12:35:05 »
Mówisz o SPF czy SPO?

tadek84

  • Gość
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 13, 2013, 14:40:26 »
Czyli nie ma szans dla aspirantów na podziale na ukończenie spf, w komendach powiatowych? Pozostaje tylko SGSP zaoczne pomimo ukończenia studiów cywilnych.