Autor Wątek: Studia podyplomowe  (Przeczytany 34307 razy)

Offline keri26

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 01, 2008, 09:53:46 »
Panowie interesuje mnie jak zinterpretować należy zapis w umowie dotyczącej skierowania: Funkcjonariusz jeżeli przerwie  naukę bez uzasadnionych przyczyn  lub jej nie podejmie jest obowiązany do zwrotu świadczeń, o których mowa w  §… a które otrzymał od komendy miejskiej; a konkretnie czy ewentualne przerwanie z braku postępów w nauce tez będzie pociągało za sobą zwrot poniesionych kosztów? Za ewentualne odpowiedzi dziękuję i pozdrawiam

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 01, 2008, 10:29:55 »
Brak postępów w nauce czyli wydalenie za naukę nie powinno być traktowane jako wina uczącego się i uczący się nie powinien ponosić za to konsekwencji.
Gorzej jeżeli w umowie zawarty jest jakiś zapis, że jeżeli nie ukończysz danej uczelni (niezależnie od powodu) to ponosisz konsekwencje...

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 01, 2008, 10:35:31 »
Cytuj
a konkretnie czy ewentualne przerwanie z braku postępów w nauce tez będzie pociągało za sobą zwrot poniesionych kosztów?
Nie.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 01, 2008, 10:44:15 »
Brak postępów w nauce czyli wydalenie za naukę nie powinno być traktowane jako wina uczącego się i uczący się nie powinien ponosić za to konsekwencji.
Sorki, sorki..... ale się mylisz, jeśli gość się źle uczy (nie zależnie od przyczyn tego złego uczenia się, czyli nie wnikamy w szczegóły dlaczego się tak źle uczy) i uczelnia wywaliła go za np oblane 3 egzaminy semestralne to czyja to jest wina? Tylko i wyłącznie uczącego się. Skoro inni mogli zdać to dlaczego dana osoba nie mogła? Widać jej nie zależało albo się nie przyłożył. I jeśli miał zapis w umowie że za taki stan rzeczy musi zwrócić koszty nauki to trudno - niech zwraca.
EGO = 1 / wiedza

Offline keri26

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 01, 2008, 11:45:52 »
No właśnie i tu jest problem jak to zinterpretowac?

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 01, 2008, 12:04:49 »
Brak postępów w nauce czyli wydalenie za naukę nie powinno być traktowane jako wina uczącego się i uczący się nie powinien ponosić za to konsekwencji.
Sorki, sorki..... ale się mylisz, jeśli gość się źle uczy (nie zależnie od przyczyn tego złego uczenia się, czyli nie wnikamy w szczegóły dlaczego się tak źle uczy) i uczelnia wywaliła go za np oblane 3 egzaminy semestralne to czyja to jest wina? Tylko i wyłącznie uczącego się. Skoro inni mogli zdać to dlaczego dana osoba nie mogła? Widać jej nie zależało albo się nie przyłożył. I jeśli miał zapis w umowie że za taki stan rzeczy musi zwrócić koszty nauki to trudno - niech zwraca.

Nie do końca... wiadomo, że wina leży po stronie "nieuka", ale na dziennych studiach w SGSP zwracać trzeba było jeżeli zostanie się wyrzuconym dyscyplinarnie lub na własną prośbę. Jeżeli w grę wchodziła nauka to taki delikwent nie musiał zwracać kosztów nauki.
Tak samo może być (ale nie musi) ze studiami zaocznymi. Ważne jest to co jest zapisane w umowie oraz jak tą umowę interpretuje przełożony.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 01, 2008, 12:10:43 »
... czy ewentualne przerwanie z braku postępów w nauce tez będzie pociągało za sobą zwrot poniesionych kosztów? ...
Trudno wypowiadać się jednoznacznie nie znając dokładnego zapisu umowy > czasami przecinek w innym miejscu zmienia sens zapisu. Obawiam się jednak, że odpowiedź na ta pytanie jest jedna - tak, mogą być konsekwencje finansowe.  -_-
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline keri26

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 10, 2008, 14:14:18 »
"Funkcjonariusz jezeli przerwie  naukę bez uzasadnionych przyczyn  lub jej nie podejmie jest obowiązany do zwrotu świadczeń" a brak postępów w nauce jest przecież uzasadniona przyczyną tak zinterpretował prawnik co wy na to?

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 20, 2010, 12:26:27 »
Czy ktoś z was widział pismo KG PSP, kto jest przewidziany w tym roku do przyjęcia na studia podyplowowe "DLA STRAŻAKÓW UBIEGAJĄCYCH SIĘ O ZAJMOWANIE STANOWISK OFICERSKICH ZWIĄZANYCH Z KIEROWANIEM DZIAŁANIAMI RATOWNICZYMI" ????? To już kolejny raz jest skandal, kolejny raz podział bojowy dostaje w d.. Kolejność jest następująca: Komendanci Powiatowi (Miejscy) i ich Zastępcy, D-cy JRG i Zastępcy, Naczelnicy Wydziałów oraz o co tu k... chodzi Dyżurni Stanowisk Kierowania. Na tej liście niestety nie ma d-ców zmian, zastępców d-ców zmian, d-ców sekcji. Ręce opadają jak się patrzy na to co wymyślają mędrcy w KG. Brakuje słów żeby opisać ten cały bajzel....

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 23, 2010, 14:31:25 »
Widziałem owe pismo i rozwaliło mnie :) Bo w piewszej kolejnosci pujda na to ksiegowi...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kaczorpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 29, 2010, 20:47:35 »
Może ktoś ma to pismo w formie elektronicznej?
Pojawiła sie juz lista kto idzie czy jeszcze?

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 29, 2010, 21:09:12 »
Widziałem owe pismo i rozwaliło mnie :) Bo w piewszej kolejnosci pujda na to ksiegowi...

mylisz "studia podyplomowe"
zapewne masz na myśli ten drugi "kierunek" - dla ubiegających się o pierwszy stopień oficerski.
Nie chce mi się wierzyć, że któremukolwiek z "księgowych" chciałoby się iść na podyplomówkę "dla osób ubiegających się o zajmowanie stanowisk ...

Offline Shaggy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 26, 2010, 13:04:17 »
Witam wszystkich. Zaczynam nie długo służbę bo kilku latach starania się :straz:. Skończyłem dość specyficzny kierunek o którym bardzo mało ludzi słyszało tj. Ratownictwo na AM Szczecińskiej. Posiadam stopień INŻ ratownictwa. Myślałem żeby zrobić II stopień ale z tego co wyczytałem nie jest aż tak wymagane posiadanie stopnia Mgr Inż w wypadku dalszych awansów. Czy w niedalekiej przyszłości mam szanse awansować jako inż czy trzeba zrobić tą Mgr i najlepiej z czego bo jest to dość pogmatwane  :gwiazdki: (ostatnia aktualizacja studia przydatnych była na 2005 rok). Zastanawia mnie to z uwagi na koszty w chwili obecnej po prostu ciężko będzie znaleźć dodatkowe fundusze :/

weteran 21

  • Gość
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 26, 2010, 21:07:07 »
mgr jest potrzebny na stołek 01 jeżeli chcesz awansować to musisz to mieć i jakieś podyplomowe

Offline Shaggy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 26, 2010, 22:53:45 »
weteran 21 THX za info :)

Offline stluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 27, 2010, 21:52:13 »
kolego Shaggy z tego co ja się oriętuje to nie ma takiego inżyniera ratwonictwa zgodnie z  ROZPORZĄDZENIE MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO z dnia 19 grudnia 2008. I w sumie pierwszy raz słyszę o takim.
Bo najlepsze w życiu są--------- pomarańcze :)

Offline Shaggy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 28, 2010, 20:21:16 »
Zapraszam na stronę Akadami Morskiej w Szczecinie wydział nawigacyjny specjalizacja ratownictwo. Chyba skanu dyplomu nie potrzebujesz  :fiuu:  POZDRAWIAM

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 28, 2010, 20:39:01 »
masz dyplom inżyniera ratownictwa czy inżyniera nawigatora o specjalizacji ratownictwo?
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline Shaggy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 28, 2010, 22:41:29 »
Lang kierunek nawigacja a specjalizacja ratownictwo, ale to jak większość studi specjalizacja jest najważniejsza. Kierunek w pierwotnym stopniu był przygotowywany jako ratownictwo morskie i szkolenie specjalistów do SAR ale wyszło jak wyszło gdyż uczelnia musiała by robić studentom kończącym kierunek kurs ratownika morskiego wg IMO czyli cos około 800-1000 zł za studenta wiec woleli ukrócić nazwę  :gwiazdki:

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 29, 2010, 08:06:31 »
Posiadanie tytułu inżyniera chociażby z ratownictwa nie zwalnia kolegi od przestrzegania zasad ortografii języka polskiego....("studi"; "można by") - pozdrawiam

Offline stluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 29, 2010, 20:02:05 »
kurcze po raz pierwszy słyszę o takim inż. widać człowiek uczy się przez całe życie. Ale z drugiej strony w sumie teraz prawie z wszystkiego można zrobić inż. :szalony:
Bo najlepsze w życiu są--------- pomarańcze :)

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 29, 2010, 21:45:39 »
tylko, że kolega nie posiada tytułu inżyniera ratownictwa.....

czarny1988

  • Gość
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 25, 2011, 11:42:14 »
Witam Panów mam takie pytanie co kierunku studiów który właśnie kończę a jest to Bezpieczeństwo Narodowe a specjalność to Bezpieczeństwo Państwa i mam pytanie czy jest sens robienia Mgr. czy wystarczy sam licencjat. Czy zrobienie Mgr. pomoże mi w jakiś sposób w awansach w PSP ??? dzięki za odpowiedz.

Offline firek998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 25, 2011, 13:30:15 »
Witam Panów mam takie pytanie co kierunku studiów który właśnie kończę a jest to Bezpieczeństwo Narodowe a specjalność to Bezpieczeństwo Państwa i mam pytanie czy jest sens robienia Mgr. czy wystarczy sam licencjat. Czy zrobienie Mgr. pomoże mi w jakiś sposób w awansach w PSP ??? dzięki za odpowiedz.

Na tak bzdurne pytanie nie ma odpowiedzi. Sam sobie zadaj pytanie po co w ogóle zaczynałeś jakiekolwiek studia?

Offline olik1989

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Studia podyplomowe
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 27, 2011, 15:25:14 »
usunięty
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2011, 21:48:55 wysłana przez olik1989 »