Autor Wątek: Slub strazaka  (Przeczytany 23456 razy)

Offline ORSON66

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 29, 2007, 20:57:57 »
Witam koledzy mam takie pytanko o jakieś wskazówki odnośnie przygotowania  bramy wodnej  -_- :huh:

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 29, 2007, 21:09:48 »
A co tu przygotowywać haha!!!  ^_^
Akcja jak każda inna.
Można to zrobić tak.

Jedna uwaga – niech przy młodych stanie jeden porządkowy – tak, aby nikt nie wszedł pod wodny szpaler.  :wacko:
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 29, 2007, 23:12:46 »
MGNACZUS no wiemy wiemy ze miałeś piękny ślub ^_^  ^_^  ^_^

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Pedros

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.023
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 30, 2007, 14:05:47 »
U nas za tydzień ślub druhny z naszej straży i druha ze straży "konkurencyjnej". Będzie się działo!

Offline Kuba.snk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
    • KP PSP w Sanoku
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 30, 2007, 14:25:57 »
W Bieszczadach był strażak który miał się niebawem żenić. Wszyscy czekali na to wydarzenie. Pewnego dnia jeden chłop wracał końmi z pola i zobaczył pięknie udekorowany samochód w eskorcie policji i straży. Pomyślał, ślub strażaka. Zajechał drogę wozem, rzucił kłody na jezdnie i zrobił piękną bramę. Okazało się że to nie wesele a kopia obrazu Matki Boskiej nawiedzała jego parafię:) Chłop do kościoła nie chodził to skąd miał wiedzieć. Policja udała się w pościg za uciekającym rolnikiem.

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 30, 2007, 14:35:26 »
MGNACZUS no wiemy wiemy ze miałeś piękny ślub ^_^  ^_^  ^_^


Hahahah!!!!
Ale to filmik nie z mojego ślubu!!!
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline aaneczkaa998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 05, 2007, 17:27:33 »
Witam.
Ja spotkalam sie, ze na slubach Strazacy robili "szpaner" z toporkow, gdy mloda para wychodzila z Kosciola. A tak to nic specjalnego sie nie dzieje. Pewnie kiedy slub bierze ktos z wyzszego stopnia Strazy , jest inaczej.
Pozdrawiam

Offline misieq13

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
    • OSP KSRG Wola Rzędzińska
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 10, 2007, 11:34:42 »
W OSP Wola Rzedzińska wygłada to tak:

Poczet sztandarowy bierze udział w mszy, następie cały przejazd prowadzi Samochód specjalny. Brama strażacka przedstawia się następująco z GBA stojącego na sygnałach jest podawana kurtyna wodna, delegacja strażaków z kwiatami składa życzenia państwu młodym

"Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia."
Albert Einstein

Offline beniok

  • Podkarpacie
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 277
    • Ochotnicza Straż Pożarna Majdan Królewski
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 12, 2007, 14:51:40 »
22 mamy wesele kolegi który jest od nas z miejscowości pracuje w PSP  a żeni się kawałek (20km) dalej i tam będzie obstawa z PSP.
Szukamy ciekawego pomysłu na pożegnanie kolegi.
Dodam że będzie jechał sam dopiero po pannę młodą
więc toporki kościół itp. odpadają ale jakaś dobrze pomyślana brama jak najbardziej.

Myślimy nad 2 lub 4 prądami z 2 stron drogi.

Dodam ze będzie jechał droga krajową (9) więc coś w miarę szybkiego by się przydało
żeby ruchu nie blokować.

Proszę o jakieś porady.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2007, 14:54:06 wysłana przez beniok »
http://www.ospmk.info
bk(małpka)ospmk(dot)info

Offline gucio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 22, 2008, 06:54:25 »
Ośmielę się troszke odświeżyć ten wątek, bo za kilka miesięcy i mnie dosięgnie ten zaszczyt ślubowania dozgonnej miłości :mellow:, a mam mały dylemat :huh:

A mianowicie: zamierzam pójść do ołtarza w mundurze wyjściowym (galowym) - intersuje mnie zachowanie podczas mszy świętej - dokładnie chodzi mi o naszą rogatywkę - czy w danych momentach mszy - ściagać czy nie???

Dodam jeszcze, że w galowym będę tylko na mszy - na wesele przebieram się już w zwykły "gajer". Chyba, że macie inne odczucia, pomysły...

Offline Pumba

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 22, 2008, 09:11:17 »
Rogatywke powinna być ściągnięta,zwłaszcza podczas przemienienia
Xyz

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 22, 2008, 09:34:29 »
W jakimś strażaku w ubiegłym roku wyczytałem, że regulaminowo, jest tak, że jak idziesz sam do kościoła to ściągasz czapkę o ile pamiętam to stojąc trzyma sie ją w wyprostowanej ręce z boku godłem do przodu.

Tylko jak w formacji albo ze sztandarem to w czapkach cały czas na głowie. Podczas podniesienia prawa ręka na serce.

Ja na Twoim miejscu bym poszedł całkiem bez czapki z prostej przyczyny - będzie Ci przeszkadzać. Zamiast myśleć o tym w co się pakujesz będziesz myślał o tym co z czapką począć ;).  Do fotek ktoś Ci może potem podać.

To Wasz ślub - zróbcie tak jak się Wam podoba.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 22, 2008, 10:00:25 »
podczas ślubu pan młody w mundurze wyjściowym powinien  mieć ściągniętą rogatywkę, albo ją trzyma tak jak opisał Sylwek, albo trzyma ją drużba (dla wygody - tak jak podpowiedział Ci Sylwek) i zachowuje się tak jak każdy uczestnik mszy - przynajmniej na tych ślubach co ja byłem to tak robiono. Poczet reprezentacyjny (o ile jest w kościele to nie zdejmuje rogatywek, nie klęka na podniesienie (trzyma w tym momencie rękę na sercu). Powodzenia.
EGO = 1 / wiedza

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 21, 2008, 17:56:23 »
dawno tu nikt nie pisał a ja się pochwalę - tydzień temu mieliśmy ślub druhny i nie dość że druha OSP to również PSP. Ślub? Piękny... młoda na drabinie one hush odbierana z domu, potem przyjazd do kościoła dwoma wozami, pełna gala na mszy i szpaler po niej... no i oczywiście wesele.. nie sposób opisać całego wydarzenia, ale na pewno jest ktoś kto brał udział w takim ślubie wie o czym mówię. No i klimat:).

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 21, 2008, 18:49:13 »
U nas wyglądało to tak. Po mszy Państwo młodzi przechodzą pod szpalerem ze 20 osób (3 zastępy). Myk do Podnośnika pięknie udekorowanego i konwój z 5 samochodów na gwizdkach pod salę w której miało być wesele. Mega.

Offline Radzio 1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 21, 2008, 19:00:19 »
My również wyjeżdżamy robić bramy naszym kolegom..przeważnie używamy działka..:) a po ślubie eskorta pod sale.. Pozdrawiam!

Offline dh Kuba

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 404
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 21, 2008, 19:04:12 »
Mam nadzieje że jak ja będę miał ślub to też mi coś przygotują takiego.

Offline OSP Mogilno

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 149
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 21, 2008, 23:36:47 »
http://www.ospmogilno.pl/galeria/Brama%20weselna/index.html my wyskoczyliśmy z opryskiwaczami na plecach i podpaliliśmy kosz na smieci:) zapraszam do oglądnięcia galerii wyżej podaje link:)
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2008, 19:15:06 wysłana przez OSP Mogilno »
małe OSP też wiele mogą : www.ospmogilno.pl

Offline Ogureczek1988

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #43 dnia: Listopad 03, 2008, 09:25:06 »
U mnie w jednostce sie przyjęło  ze robi sie szpaler przed kościołem lub rozwinięcie na sali weselnej oczywiście kwiaty prezent i maskotka strażaka musi być :mellow:

Offline Firefighter Ireland

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Fire Brigade Poland
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 13, 2008, 22:18:00 »
Z racji tego , że nie dawno i ja stanąłem na ślubnym kobiercu mogę się także pochwalić piękną bramą. U mnie była pod kościołem delegacja 3 strażaków w mundurach galowych, eskorta GBA a po drodze brama. Pogoda była słoneczna, więc w momencie skrzyżowania prądów wody powstała piękna tęcza-na żywo rewelacja! ^_^

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline fireman90

  • Jajakobyły...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 13, 2008, 23:13:13 »
Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia.
A takie "bramy" robią nasi koledzy po fachu w Austrii

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Keniek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
  • Strażak to nie zawód...To sposób na życie...
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #46 dnia: Lipiec 31, 2009, 12:41:51 »
A to nasze wykonanie - OSP Cieszacin Wielki z gościnnym udziałem PSP Jarosław... Trochę zła jakość, bo nagrywane komórką.
http://www.flamis.pl/video/f8d429c1a357d8b9e1a
W pełni świadom obowiązków strażaka uroczyście przyrzekam czynnie uczestniczyć w ochronie przeciwpożarowej majątku narodowego, być zdyscyplinowanym członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej dbałym o jej godność, ofiarnym i mężnym w ratowaniu życia ludzkiego i mienia. Przyrzekam wiernie służyć Rzeczpospolitej Polskiej.

Offline JohnBv

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
  • „WALCZYMY Z TYM CZEGO TY SIĘ BOISZ!".
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #47 dnia: Lipiec 31, 2009, 19:56:45 »
Przeglądnąłem ten wątek w całości i stwierdzam jednoznacznie: Zazdroszczę Wam wszystkim!!! Jestem strażakiem PSP w Poddębicach woj Łódzkie i na ostatnim ślubie strażaka PSP (kolega ze zmiany) był samochód SLRR (KIA sorento) i miał jechać bez sygnałów i świateł błyskowych. Atmosferka się zrobiła fajna i d-ca wozu powiedział do kierowcy "włączaj błyski i gwizdki". To kosztowało go zabraniem nagrody i dodatku w sumie jakieś 1700zł. Tak to sie robi u nas!!! Pozdrawiam całą brać strażacką!!!!

Offline Azama

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
  • ratownik medyczny :]
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 20, 2009, 22:10:33 »
No u mnie w jednostce szykuje się wesele a konkretnie moje :klol: :klol: :klol:( zarówno ja jak i mój narzeczony jesteśmy w OSP) I jestem pewna że chłopaki postarają się i wymyślą na pewno coś zwariowanego :kjezyk:
Do not search for us, we will find You.
Do not wait for us, we are here... all ready.
Do not ask about our name, You know it well.
We are Your Guardian Angels.

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Slub strazaka
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 20, 2009, 22:38:43 »
no to gratulacje  ^_^ ^_^

Też niedawno mieliśmy wesele jednego z naszych druhów. Napiszę harmonogram naszych działań:
- załączenie syreny podczas najważniejszej czynności w kościele czyli tak biorę Cię za żonę itd...
- alarmowy przejazd ulicą GCBA
- w między czasie chłopaki z sąsiedniej OSP zrobili bramę i zatrzymali parę młodą, po wręczeniu życzeń i kwiatów również udali się alarmowo do remizy (tam było wesele). Para młoda jechała pomiędzy samochodami strażackimi.
- moje zadanie polegało na podpaleniu sterty drewek, pociętej dętki i innych śmieci które polałem benzyną ( i pstrykanie fotek ^^)
- ugaszenie pożaru 1 linią z GCBA, szybkie zwinięcie, pożar był na taczce wiec mogliśmy szybko usunąć pozostałości po "pogorzelisku"
- odjechanie GCBA i złożenie życzeń nowożeńcom
- zajechanie pod bramę garażową i załączenie sygnałów na samochodzie i syreny

fotki:
http://www.osp-lubichowo.pl/artykuly/73-slub-dh-karola.html