Autor Wątek: Wejscie Do Ue  (Przeczytany 8163 razy)

Offline strazak-goral2003

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
    • http://
Wejscie Do Ue
« dnia: Luty 03, 2004, 16:49:29 »
Witam. Interesuje mnie temat wstąpienia Polski do UE. Co się zmienie w straży pożarnej. Jak będzie wyglądał cały system ratowniczy, czy sprzęt będzie lepszy i czy będzie można pracowac zagranicą?? pozdrawiam i prosze o odpowiedzi
gdy patrzę w góre widze chmury i jak każdy maże zapominam o dziesiątkach przyziemnych zdarzeń ...

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2004, 09:08:30 »
Witam.
Moim zdaniem nic się nie zmieni. Będziemy mieli tylko inne normy narzucone z Brukseli a strażak będzie zarabiał średnio 350 Euro a nasz sąsiad z Deutschland Republic aż 1500 Euro. Zarobkami zrównamy się w 2099 roku. :lol:  

Offline czerwonypies

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 133
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2004, 19:09:30 »
Nasz koleś z BRD zarabia ponad 30 000 funtów angielskich rocznie(przeliczcie na Euro) i dlatego nie strajkował w ubiegłym roku, tak jak to robili Anglicy. Oni właśnie żądali podwyżki zarobków do tej kwoty.
pozdro

Offline ŁYSY

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 07, 2004, 23:01:07 »
Po wejściu do uni zmieni się tylko tyle że będzie więcej pracy ( pewnie papierkowej ) a pozatym chyba nic. Obym się mylił. :P
 

Offline SenseY

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 706
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 08, 2004, 18:47:01 »
Zmiana którą zauważam to duży wzrost cen za sprzęt i umundurowanie.  

Offline MIKE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 13, 2004, 09:53:12 »
Jeśli nasz rząd przyjmie odpowiednie dyrektywy unijne, zmieni się (przynajmniej powinno) dosyć dużo.
1. Sczegółowy wykaz zadań (może ich być więcej niż dotychczas);
2. W nawiązaniu do pkt. 1 - wprowadzenie pomocy medycznej (he he he) do VU (volonteer unit);
3. Dostosowanie ochrony osobistej strażaka - ratownika (czyżby ostatnie dni Kalisza i innych rodzimych wytwórców?) do norm UE;
4. Ograniczenie (czyt. absolutny zakaz) udziału w akcji osób z niekompletnymi aktami (tzn. badania, szkolenia, itp.) - z tym już walczymy (są efekty!!!);
5. W związku z powyższymi elementami, gminy dojdą same do wniosku - "lepiej mieć 2 jednostki sprawne i dobrze wyposażone niż 6-7 o średnim stopniu gotowości". W ten sposób może dojdzie do tego o czym wspominałem wcześniej, tzn. o ograniczeniu finansowania jednostek małych na rzecz sprawniejszych będących w KSRG.

Nie zmienią się natomiast:
1. ZAROBKI;
2. TABOR - chyba, że oddadzą swój 30 - letni.
3. I zapewne pozostałe rzeczy, które "sprawnie funkcjonują w naszych obecnych realiach".
 

Offline Damyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
    • http://mycars.webpark.pl/cars.htm
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 13, 2004, 14:25:02 »
Co do zarobków, to zaczną one pewnie rosnąć wraz z zarobkami innych ludzi.
Co do sprzętu, to mam nadzieję, że może coś Unia da, ale w rzeczywistości Unia daje sporo kasy na różne cele, ale idzie ona w kieszenie polityków itp...

Centrum ratownictwa 112 ma ciągle problemy z powstaniem przez te kilka lat.

Pożyjemy zobaczymy.

Offline MIKE

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2004, 09:04:24 »
Organizacyjnie numer 112 można przenieść w ciągu bardzo niewielkiego czasu (paru godzin). Istnieje problem,kto ma go odbierać.
Czy PSP, pogotowie ratunkowe, a może hybryda - robi preselekcję i kieruje do odpowiedniego dyspozytora.
Problemu w zaplanowaniu takiego modelu nie ma. Jedyny kłopot to jak zwykle - kto ma za to płacić.
Jeśli nasze władze nie zrobią porządku ze stroną legislacyjną, będziemy sie z tym bujać jeszcze bardzo długo.
Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym ma olbrzymie braki, a już chodzą słuchy, że może zostać "zlikwidowana" na korzyść ustawy o krajowym systemie ratowniczym. Tak na dobrą sprawę to dycydenci sami nie wiedzą czego chcą...

Offline Mark1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
    • http://
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2004, 10:06:45 »
Przyszłość będzie zmierzać jednak w kierunku powołania centrum reagowania kryzysowego ( lub inna nazwa), czyli wszystkie służby straż, policja, pogotowie w jednym pomieszczeniu. System ten sprawdza się w europie zachodniej i Ameryce. W  Polsce będzie podobnie. Wielką niewiadomą jest natomiast pogotowie ratunkowe w większości krajów taki twór nie występuje. Są karetki, ale w jednostkach straży lub przy szpitalach.  
Wystarczy czasami pomyśleć, to nic nie kosztuje.

Offline Damyk

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
    • http://mycars.webpark.pl/cars.htm
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 20, 2004, 21:13:23 »
Więc jak widać, problem tkwi w szczegółach z reszta jak zwykle w naszym wspaniałym kraju, przez szczegóły się wszystko wali, bo jeden z drugim dogadać się nie może :(  

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 03, 2004, 22:01:17 »
Witamm all
Mam prośbę czy ktoś z piszących lub przeglądających posty byłby tak pomocny i wskazał mi kilka aktów prawnych, które dotyczą szeroko pojętego ratownictwa w naszym kraju, a które mają zacząć obowiązywać po przystąpieniu Polski do UE?? jak jakieś duże teksty to bardzo proszę na priv

Offline davecologne

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
    • http://www.feuerwehr-recklinghausen.de
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 08, 2004, 01:02:45 »
witam, juz od dluzszego czasu mieszkam w niemczech i tu tez nic nie wiadomo mimo ze juz w unji jestesmy. ;)  

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 30, 2004, 19:21:55 »
Nasza jednostka zainwestowała już w nowy sprzęt - bo jak ogólnie wiadomo wszystko ma zdrożeć (niestety) oby zarobki były także wysokie.
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline azotox

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 394
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 30, 2004, 20:24:15 »
Panowie nie chcę roztaczać czarnych wizji, ale zauważcie co się dzieje. Wszystkie zadania zrzuca się na samorządy, a zatym nie idzie kasa. Popatrzcie na służbę zdrowia i pomyślcie czemu jest tam tak żle a u nas relatywnie dobrze. Myślę, że kwestią czasu jest wrzucenie nas (PSP) do starosty, a on już się przejedzie po nas. Pewnie -  jak wszystko teraz -  będzie to tłumaczone dostosowaniem do wymogów UE -  a to wszystko g ... prawda. Jak nie ma kasy to tnie się równo i przewiduję, że za kilka latek skończy się sielanka.
 

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 30, 2004, 20:32:51 »
Cytuj
Panowie nie chcę roztaczać czarnych wizji, ale zauważcie co się dzieje. Wszystkie zadania zrzuca się na samorządy, a zatym nie idzie kasa. Popatrzcie na służbę zdrowia i pomyślcie czemu jest tam tak żle a u nas relatywnie dobrze. Myślę, że kwestią czasu jest wrzucenie nas (PSP) do starosty, a on już się przejedzie po nas. Pewnie -  jak wszystko teraz -  będzie to tłumaczone dostosowaniem do wymogów UE -  a to wszystko g ... prawda. Jak nie ma kasy to tnie się równo i przewiduję, że za kilka latek skończy się sielanka.
A wtedy gorzej być już nie może PSP będzie jak dzisiejszy ZOZ. Będą strajki - nie będzie kasy. Przy takim rozwoju wydarzeń trudno będzie się doszukać jakichkolwiek plusów. Mam nadzieję, że PSP nie skończy tak jak ZOZ. I tego mamy się trzymać.
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

obca baba

  • Gość
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 01, 2004, 10:12:06 »
;)/... strażacy kochani ...słyszę ,że wchodzicie do unii z nowa jakością.....
o co chodzi?.o prawie zwykłą rzecz....jak poważni strażacy traktuja kobiety....
będąc na imrezie od kolegi dowiedziałam sie o jak to sami nazywacie  ,, aferze majtkowej,, w SGSP na  żoliborzu...... żenada......
chyba za bardzo zapatrzyliście się na wielkiego brata zza dużej wody. trochę to przykre, bo to oznacza brak szacunku dla siebie i kogoś. a przykład clintona i lewinski nie jest chyba godny popierania.

Offline gość

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 01, 2004, 13:04:39 »
Afera majtkowa? A o co chodzi? Czyżby jakiś strażak innemu za majtki zaglądał? A może nie daj Boże kobiecie???  :P  

obca baba

  • Gość
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 01, 2004, 14:24:47 »
:unsure:  nie chciałabym na forum roztrzasać czegokolwiek, ale chodzi o persony ze szkoły i  kobiety co sa w służbie.......w straży pożarnej....a może to jakieś pomówienia i plotki.....choc watpię bo słyszałam to z dość miarodajnych żródeł.

Offline marcinfire

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 77
    • http://www.smchrobry.lodz.pl/~marcinfire/index.htm
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 01, 2004, 20:13:44 »
WITAM!

Po wejściu do UNII będziemy: DZIADAMI :(

O pensyjkach już ktoś wspomniał.... z całą pewnością nie wzrosną!!! raczej powiem-spadną chociażby względem cen które już w tej chwili zaczynają nam zaglądać do skromnych portfelików!!! i bynajmniej nie unia nam tak do końca to funduje lecz my sami.... głupie gadanie że "musi zdrożeć".....  co musi to zdrożeje, ale nie wszystko, ileż razy się złyszy że będzie drożej bo w unii... a tu nagle okazuje się że w unii jest coś taniej, a nie drożej...szkoda słów.. :( Nic dodać, nic ująć i tyle. :(  

Gość_3xX

  • Gość
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 02, 2004, 11:03:31 »
Cytuj
:unsure:  nie chciałabym na forum roztrzasać czegokolwiek, ale chodzi o persony ze szkoły i  kobiety co sa w służbie.......w straży pożarnej....a może to jakieś pomówienia i plotki.....choc watpię bo słyszałam to z dość miarodajnych żródeł.
 :D  :D jak coś Wiesz więcej to napisz z jakiej to szkoły ? i o jaki chodzi samochód i kto był molestowany

Gość_3xX

  • Gość
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 02, 2004, 11:05:53 »
Cytuj
Afera majtkowa? A o co chodzi? Czyżby jakiś strażak innemu za majtki zaglądał? A może nie daj Boże kobiecie???  :P
 :D  :D  :D  :D  facet jak może strażak chłop zaglądać w majtki strażakowi mężczyźnie , chyba chodzi o kobietkę - strażak

Offline gość

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 02, 2004, 12:49:27 »
Jak tak sobie gdybam, że może właśnie z tego ta afera, że chłop z chłopem... no wiecie co. :D  Jakby chłop z babą, to by chyba z tego afery nie robili, no nie?

Gość_Kuchar

  • Gość
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 02, 2004, 18:02:16 »
obca babo, wydaje mi się, że nie ma co plotek rozsiewać, a jak już coś wspominasz to powiedz konkretnie o co chodzi
Mówię tak nie dlatego, że sam jestem z SGSP (o niczym takim nie słyszałem)
A  gdyby nawet cos było to co to ma wspólnego z wejściem do UE?????????
A może aferą jest to że strażacy / studenci /wykładowcy  mogą dobierać się w pary?????????

333

  • Gość
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 05, 2004, 09:36:59 »
Cytuj
obca babo, wydaje mi się, że nie ma co plotek rozsiewać, a jak już coś wspominasz to powiedz konkretnie o co chodzi
Mówię tak nie dlatego, że sam jestem z SGSP (o niczym takim nie słyszałem)
A  gdyby nawet cos było to co to ma wspólnego z wejściem do UE?????????
A może aferą jest to że strażacy / studenci /wykładowcy  mogą dobierać się w pary?????????
 :lol:  :lol: ty gosciu siedzisz w tej szkolce na bramce i nic nie wiesz na ten konkretny temat to nie pytaj o szczegoly  :huh:  

Guest

  • Gość
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 05, 2004, 23:40:48 »
333, w SGSP afer, które niektórzy mogą uznać za "majtkowe" było wiele i to naróżnych szczeblach drabiny(oczywiście im wyżej tym głośniej) Nie mam pojęcia jaki to ma związek z wejściem do UE. Może stworzysz nowy temat: "afery majtkowe w straży".
Dobrze, że są takie posty jak Twój i obcej baby bo jest ciekawiej (tak jak w Super Expressie albo Fakcie).
Denerwuje mnie to, że wchodząc na temat UE czytam o aferze majtkowej. Wydaje mi się, że ktoś koniecznie chciał o tym napisać i podczepił to do byleczego.
Aha, 333 czy to jest  wg Ciebie KONKRETNY temat? Więc gdzie są te konkrety?

Guest

  • Gość
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 07, 2004, 00:26:57 »
Cytuj
Cytuj
Afera majtkowa? A o co chodzi? Czyżby jakiś strażak innemu za majtki zaglądał? A może nie daj Boże kobiecie???  :P
:D  :D  :D  :D  facet jak może strażak chłop zaglądać w majtki strażakowi mężczyźnie , chyba chodzi o kobietkę - strażak
jak może chłop chłopowi...raczej normalnie..na jakim Ty świecie żyjesz??

333

  • Gość
Wejscie Do Ue
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 09, 2004, 07:46:18 »
Cytuj
333, w SGSP afer, które niektórzy mogą uznać za "majtkowe" było wiele i to naróżnych szczeblach drabiny(oczywiście im wyżej tym głośniej) Nie mam pojęcia jaki to ma związek z wejściem do UE. Może stworzysz nowy temat: "afery majtkowe w straży".
Dobrze, że są takie posty jak Twój i obcej baby bo jest ciekawiej (tak jak w Super Expressie albo Fakcie).
Denerwuje mnie to, że wchodząc na temat UE czytam o aferze majtkowej. Wydaje mi się, że ktoś koniecznie chciał o tym napisać i podczepił to do byleczego.
Aha, 333 czy to jest  wg Ciebie KONKRETNY temat? Więc gdzie są te konkrety?
 :o konkrety są w :zielonym busie:( zielony bus dlatego że w zielonej budce są najlepsze lody) dalej to już Ty się domyśl . pozdrawiam zdrowych i wesołych świąt