Autor Wątek: Szybka akcja dyżurnych PSK  (Przeczytany 9972 razy)

Offline mada1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Szybka akcja dyżurnych PSK
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 08, 2007, 21:53:44 »
gdybyś mario68 miał chociaż trochę tej typowo kobiecej logiki myślenia to z pewnościa zrozumiałbyś o co mi chodzi albo przeczytałbyś mój wcześniejszy post w jakim systemie pracuję i jakie to wspaniałe warunki pracy zapewnia mi szef. Jak to świetnie ujął jeden z kolegów po prostu rzeźnia.
Ja wcale nie twierdzę że tylko stary system jest naj ale tak jak napisałeś masz mieć zapewnione warunki pracy a dobrze wiesz że niestety straż nie była przygotowana do wprowadzenia takiego systemu pracy. Pięć etatów w jednostkach? to jest żart. U mnie jest więcej ale to i tak mało - duża jednostka co za tym idzie dużo wyjazdów, dodatkowo centum zarządzania kryzysowego, 112 , obsługa centrali telefonicznej - i to ma robić 1 osoba bo wystarczy że koleś przyniósł L-4 i już musimy walczyć 24 godziny bo nie ma kto pracować. W poprzednim systemie było nas zawsze dwóch a teraz kicha. A z dnia na dzień nie posadzą na takie stanowisko gościa który cały czas siedzi w biurze i nie wie o co biega.
I uwierz kolego pracuję na SK kilkanaście lat i niejedno w tej straży przeżyłam.
Jak chce się robić rewolucję to najpierw należy się do tego odpowiednio przygotować.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Szybka akcja dyżurnych PSK
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 09, 2007, 07:40:06 »
@mada1 - no to niezły burdel macie siostry w tym swoim archeo....   ^_^
Moje skromne pytanie: nie macie ZZ w swojej komendzie?
Poza tym czy wasz kadrowiec nie wie że dyżurnych obowiązuje sztywny czterdziestogodzinny tydzień pracy (służby)? A na dodatek wszystkich dyżurnych obowiązuje system 12-godzinny! Czy wasz KP to jakiś udzielny książę, który sam ustala systemy służby w swoim królestwie?
Jak widzę na Twoim przypadku, lepiej jest poskarżyć się anonimowo na forum, powylewać żale i frustracje niż otwarcie upomnieć się o swoje prawa.
Ja na PSK pracuję trochę krócej niż ty. Pracowałem już w różnych systemach - obecnym, 24/48, 24/72 i się nie skarżę. Nie dlatego że kulę ogon pod siebie (wręcz przeciwnie) ale dlatego że lubię to co robię.
I podobnie jak ty mam domowe obowiązki a na dodatek od roku po służbie zap...lam godzinami na swojej budowie.
Może czas pomyśleć o napisaniu raportu o przeniesienie do biura? Zgodnie z tym co pisze większość na forum - tam można wypocząć, załatwić prywatne sprawy w czasie godzin pracy, więcej się zarabia, unormowany czas pracy, wolne weekendy......

Offline mieczking

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Szybka akcja dyżurnych PSK
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 10, 2007, 07:20:48 »
Witam Panowie Dyżurni Operacyjni!!
Jestem Ciekaw czy Strona związkowa poruszyła temat Dyżurnych Operacyjnych??
Czy ma ktoś takie wiadomości ??
No i kolejne pytanie czy już nie powinniśmy zacząć działać ??

W dniu 8 maja 2007r. odbyło się posiedzenie Rady Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność” w Komendzie Głównej PSP w Warszawie.
 Podczas posiedzenie omówione zostały ostatnie działania prezydium Krajowej Sekcji w szczególności:
• Spotkanie przedstawicieli central związkowych z zespołem ministerialnym kierowanym przez wiceministra SWiA Pawła Solocha w dniu 25 kwietnia 2007r.,
• Drugie spotkanie w MSWiA w dniu 27 kwietnia 2007r., i szczegóły komunikatu końcowego
• Dotychczasowe efekty tych spotkań
• Założenia co do kierunku i celów strategicznych jakimi powinna się kierować Krajowa Sekcja Pożarnictwa podczas kolejnych spotkań i negocjacji z zespołem ministerialnym
• Bieżący stan realizacji uchwał XX NWZD Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” – zwłaszcza o przystąpienie do akcji protestacyjnej.
Członkowie Rady KSP zadali wiele pytań do Przewodniczącego i uczestników spotkań w MSWiA – i uzyskali satysfakcjonujące odpowiedzi na wątpliwości kierowane do członków Rady przez funkcyjnych członków NSZZ „Solidarność” z poszczególnych województw.
Mając na względzie dotychczasowe działania zrealizowane przez MSWiA – a w szczególności :
• podpisanie przepisu płacowego – który zacznie obowiązywać z dniem opublikowania tj. około 14/15 maja
• uruchomienie szybkiej ścieżki legislacyjnej dla poprawek do ustawy w wersji uzgodnionej z przedstawicielami central związkowych dotyczących przepisów antykorupcyjnych i dotyczących dodatkowego zarobkowania w PSP
• uruchomienie procedur umożliwiających rozdysponowanie kwoty 25,6 miliona zarezerwowanej w budżecie na ten rok
• realizacje akcji awansowej 2007
• przywrócenie normalnego dialogu z stroną służbową i ministerialną
Rada KSP NSZZ „Solidarność” postanowiła uchwałą Rady KSP z dnia 08.05.2007 zawiesić wszelkie działania protestacyjne do czasu rozpoczęcia negocjacji dotyczących czasu służby – które rozpocząć się maja 21 maja 2007r. Dalsze decyzje dotyczące odwołania lub odwieszenia akcji protestacyjnej Rada KSP NSZZ „Solidarność” podejmie po w/w dacie.
Podczas posiedzenia Rady KSP doszło do pierwszego spotkania jej członków z Komendantem Głównym PSP bryg Markiem Kubiakiem.
Komendant Główny przedstawił Radzie swoja koncepcję sprawowania tej funkcji – i priorytety którymi będzie się kierował w realizacji swojej – jak sam to nazywa- „misji”
Komendant Główny PSP zadeklarował przywrócenie normalnego dialogu społecznego z organizacjami związkowymi działającymi w PSP, oraz chęć prawidłowego dokończenia procesu reformowania struktur PSP. Zobowiązał się również do anulowania poleceń swego poprzednika dotyczących zweryfikowania ilości godzin ponadnormatywnych za rok 2006, oraz właściwe określenie faktycznie niezbędnej wysokości procentowej strażaków na służbie.
Zdaniem Komendanta Głównego Państwowa Straż Pożarna potrzebuje nowego impulsu, nowej jakości działań aby wyjść z chwilowego marazmu w którym się znalazła. Skutki działań nowego Komendanta Głównego PSP winny być, jego zdaniem, odczuwalne dla wszystkich strażaków w przyszłości.
Wystąpienie Komendanta Głównego PSP i merytoryczne odpowiedzi na zadawane pytania spotkały się życzliwym przyjęciem członków Rady Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność’

Anonim

  • Gość
Odp: Szybka akcja dyżurnych PSK
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 10, 2007, 09:33:14 »
Miecz jest opcja, że będzie dobrze, dajmy 01 czas na realizację zadań.