Pożarnictwo > SK-CPR-CZK

Szybka akcja dyżurnych PSK

(1/6) > >>

marus:
                           SZANOWNE KOLEŻANKI I SZANOWNI KOLEDZY

   Nie mam najmniejszego zamiaru rozpisywać się na temat służby na PSK. Na temat ten napisano już tyle, że gdyby ktoś chciał to wydrukować, to w naszym kraju może zabraknąć lasów.
   Jeżeli chodzi o system pracy na PSK, to w naszej KM nie obowiązuje system czterozmianowy. Nie, nie cieszcie się, nasz 01 nie „przeciwstawił się” woli JEKG. On, za aprobatą KW, poszedł jeszcze dalej. Wielokrotnie opisywałem to na forum, ale JEKG nigdy mi nie odpisał, Chyba wszyscy wiemy dlaczego.
   Więc wydaje mi się,  ze teraz jest chyba jedyna i ostatnia szansa na powrót do systemu 24/48. Jeżeli teraz, przy zmianie KG nam się nie uda to już chyba nigdy. Ale musimy mieć świadomość, że my tego sami nie dokonamy. Mogą to zrobić jedynie ZZ. A czytając forumowiczów i związkowców, to jakoś trudno uwierzyć by było to realne.
   Jakie więc jest wyjście z sytuacji. Wydaje mi się że jedynie takie, iż można „zasypać” mailami Przewodniczących wszystkich trzech central związkowych. Z pewnością takie „prawo” przysługuje członkom ZZ. A nie wierzę że takich nie ma na PSK. I nie mają kolegów związkowców na PB. W naszej KM 4 dyżurnych należy do „Solidarności”, i mam nadzieję że wszyscy dyżurni-członkowie „S” zażądają od władz KSP realizacji poniższej Uchwały. I to już w dniu 8 maja 2007 roku podczas posiedzenia Rady Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ ”Solidarność”. Wszak Uchwały NWZD są nadrzędne w stosunku do faktycznych działań KSP. No i będzie tam nowy KG. A więc czasu niewiele, pora brać się do roboty.


Częstochowa 12.04.2007rok

UCHWAŁA  NR  8/2007
XX Nadzwyczajnego
Walnego Zebrania Krajowej Sekcji Pożarnictwa
NSZZ „Solidarność”

NWZD KSP NSZZ „Solidarność” wnosi o zmianę systemu pełnienia służby w WSKR, MSK, PSK z systemu 12-godzinnego na system 24-godzinny.     

strazak32:
Kolego uchwał zostało w Częstochowie kilkanaście podjętych, i  na pewno ta też nie zostanie zapomniana przez prezydium. Czy naprawdę myślisz że wszystko uda się zmienić w parę dni, proszę o cierpliwość na pewno prezydium będzie dążyć do tego aby nastąpiła zmiana systemu pracy na stanowiskach kierowania. A koledzy przewodniczący wszystkich ZZ działających w PSP naprawdę mają co robić, więc nie dodawajmy im pracy zasypując ich mailami.   Pozdrawiam

BURY:
troszke chyba pozno cos sie obudziles uchwala 12-04   aty zakladasz watek 6-05 strasznie szybka akcja bez urazy dla PSK ale gosciu jak bedziesz tak w temacie to zycze powodzenia refleks szachisty i wogole na czym ma polegac ta szybka akcja chyba goscie z PSK siedza na punktach i co s tentwoj temat slabo sie rozwija wiedz zastanow sie zanim rozp[oczniesz nowy watek

Ktos:
Nie wierz tak slepo ZZ, bo istnieje opinia, ze to wlasnie ZZ najwiecej namieszaly w sprawie zmiany systemu z 24 na 12h, czyli na nasza niekorzysc..
A ten swojego czasu owczy ped do zapisywania sie do ZZ jest i byl dla mnie smieszny...
Troche chyba z wysoki status maja ZZ nie wiem, czy w realu, ale na forum na pewno...

BURY:
tu masz racje ZZ ma za wysokie oceny na tym forum      zreszta marus cos jestes slabo w temacie bo psk msk cpr ma swoj watek warto poszukac a nie zakladac nowych bezsensownych watkow

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej