Służba > Gorące dyskusje strażaków

Po Programie Uwaga Na Tvn

(1/6) > >>

pielgrzym:
Ciekaw jestem waszej opinii o tym co pokazano w programie.
Liczyłem że w programie będzie więcej o prawdziwym obliczu KSRG, ale jak zwykle w tak krótkim czasie dziennikarze tylko się poślizgali po temacie i sprawę zamknęli. Ani słowa o brakach nakładów finansowych na jednostki funkcjonujące w systemie, ani słowa o tym w jakiej odległości od miejsca zdarzenia była najbliższa JRG a tym samym jak wyglądał czas dojazdu na miejsce zdarzenia, zadowolenie pani wójt z gminy której przyjechała OSP a przecież to gmina odpowiada za szeroko rozumiane bezpieczeństwo na swoim terenie, i wiele innych.
Czekam na wasze opinie i sądze że po "przetrawieniu materiału i swoich poglądów dopiszę jeszcze coś od siebie.
Pozdrawiam  

mareczek:
witam
wczoraj tj 01.02.2004 o godzinie 19;40 telewizja tvn w programie Uwaga pokazała amatorskie nagranie z akcji w ktorej zawiodła nieszczesna motopompa, widac tam było ze ludziom w tym samochodzie nic by juz nie pomogło bo samochod płoną caly dluzsza chwile przed przyjazdem strazków.

ale najbardziej nie podobala mi sie wypowiedz naszego prezesa zwiazku Pawlaka którego wypowiedz akurat nie moge zacytowac bo nie nagralem sobie tego  :( ale odniosłem wrazenie ze stwierdził ze osp to orgaznizacja zajmujaca sie kultura na wsi a nie ratownictwem  !    z tym trzeba cos zrobic  

rownież watek ze prokurator interesuje sie strazakami z tamtejszesz jednostki daje cos do myslanie, w koncu sprzęt jakim dysponuje osp w polsce to w większości jezdzace muzemu !  

Daro77:
Hej Koledzy
Ciekawa była wypowiedz pawlaka w tej sprawie ale to jest telewizja zauważ drogi kolego że Prezes ZG był ubrany zbyt elegancko  jak do kilkunasto-sekundowej wypowiedzi , jest to wyrwane zdanie z kontekstu jakiegoś innego pytania . Jego wypowiedz wogule to był tekst z innego spotkania prawdopodonbnie w oktresie letnim a TVN szukając sensacji tak zmontowała program że wyszło jak wyszło . Mam znajomego w TVN który sam potwierdził że dokładnie tak sie stało kit fotomontaż  wstydzili by się .
Panowie strażacy zabradzo nie wieżcie to co mówi telewizja bo jest to zazwyczaj naciagane .
Pozdrwaim Daro 77

Sylwek:

--- Cytuj ---
[...] Mam znajomego w TVN który sam potwierdził że dokładnie tak sie stało kit fotomontaż  wstydzili by się .
Panowie strażacy zabradzo nie wieżcie to co mówi telewizja bo jest to zazwyczaj naciagane .
Pozdrwaim Daro 77
--- Koniec cytatu ---

Jeśli spartaczyli (mam na myśli TVN) to i tak swój wydźwięk pozostawili.
Moim zdaniem ZG ZOSP powinien się domagać w takiej sytuacji sprostowania a jeśli takiego czegoś nie będzie to powienien oddać sprawę do sądu. Inaczej niejako przyznaje rację dziennikarzom.
Zastrzegam ze tego programu nie widziałem... więc opieram się tylko na wypowiedziach przedmówców.
Pozdrawiam, Sylwek

kolocz:
Nie zgodzę się z Pielgrzymem że środki z budżetu państwa dla OSP włączonych do KSRG są małe. Są nawet dość spore - problemem jest natomiast metoda ich rozdysponowania. Zasada - wszystkim po równo i co roku powoduje, że kasy jest za mało na poważniejszy sprzęt (np. nową motopompę typowo pożarniczą za kilkadziesiąt tysięcy) a te kilka tysięcy trzeba zagospodarować bo przepadną. Przyjęcie zasady że całość puli przypadającej na dany powiat w danym roku przeznacza się na doposażenie jednej lub dwóch jednostek w konkretny sprzęt pozwoliłoby na przestrzeni kilku lat weliminować historyczny sprzęt.
Co do programu TVN - prawem dziennikarzy jest komentować i przedstawiać sytuację nawet w dość ostry sposób. Próba pozwu dziennikarzy byłaby jak strzał do własnej bramki - nie udało się wielu poważniejszym politykom nie uda się Pawlakowi, a narobienie sobie wrogów w tym środowisku mogłoby odbić się czkawką za jakiś czas.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej