Autor Wątek: Podział vs Biuro  (Przeczytany 17713 razy)

Anonim

  • Gość
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 12, 2007, 19:47:20 »
 Natomiast takie działanie jak obsługa klientów w godzinach służby, w pomieszczeniach komend przez strażaka (i jest to obojętne z jakiego systemu) prowadzącego działalność związaną ze sprzętem p.poż - jak naklejanie nalepek legalizacyjnych - to już jest niedopuszczalne, a robią to  na oczach narodu.

No tu racja - to już jest przegięcie pałki i taką działalność trzeba eliminować -_-

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 12, 2007, 20:37:06 »
Komendant niby nie wie o procederze (bo to nie jednostkowa działalność) lepiej nie wiedzieć a jak wypłynie to okaże się, że to po raz pierwszy się zdarzyło i temat na pewno załatwi :). Taka rzeczywistość.

I uszanuj tu takich w biurze. Pozdrawiam normalnych 8 godzinnych

Anonim

  • Gość
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 12, 2007, 21:59:30 »


I uszanuj tu takich w biurze. Pozdrawiam normalnych 8 godzinnych

No takich uszanować jest ciężko..
I najgorzej, że nie wiadomo, co z tym fantem zrobić?

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 12, 2007, 22:58:50 »
Zwłaszcza jak postępuje tak twój bezpośredni szef - ruszysz to gówno upaprać się można, nie ruszysz to się na to godzisz, a przecież tak nie jest.

Anonim

  • Gość
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 13, 2007, 12:48:14 »
Do fireman:
Już trzeci raz odpowiadam na twój ostatni post, dwa poprzednie poszły do hasioka :mellow:
Pisałem, że ja bym tego nie ruszał, bo można zrobić więcej złego przez przypadek.
A w przyszłości i tak zostaną ocenieni, więc spokojna głowa. -_-

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 13, 2007, 12:55:01 »
Cytuj
No tu racja - to już jest przegięcie pałki i taką działalność trzeba eliminować -_-

Zgadzam się ale jak eliminować i nie ruszać tego?? Anonim jakoś nie rozumię :)

Cytuj
author=Anonim link=topic=4584.msg58111#msg58111 date=1178992040]
Pisałem, że ja bym tego nie ruszał, bo można zrobić więcej złego przez przypadek.
A w przyszłości i tak zostaną ocenieni, więc spokojna głowa




Anonim

  • Gość
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 13, 2007, 13:04:54 »
Zastanowiłem sie nad tą sprawą.
Postawa szefa - którą opisujesz jest bez dwóch zdań naganna.
Tylko myślałem nad konsekwencjami poruszenia/nagłośnienia takiej sprawy.
Jest takie przysłowie, że kupy się nie rusza, bo w przypadku ruszenia śmierdzi.
Osoba, którą powiedzmy się ruszy, może broniąc się wyciągać po kolei jakieś brudy, które w konsekwencji mogą spowodować stoczenie się komendy/pewnych ludzi po równi pochyłej.
Prawie każdy ma coś na sumieniu, a poruszenie pewnych spraw np. przez ciebie mogłoby też mieć reperkusje w stosunku do twojej osoby - praca może stać się meką..
Sytuacja jest tak naprawdę patowa..

Boston

  • Gość
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 14, 2007, 14:33:37 »
pracuje w systemie 8 godzinnym od 2002 roku, wcześniej pełniłem służbę w podziale bojowym. W mojej jednostce nie ma takiej wojny miedzy PB a biurem,jakoś się lepiej lub gorzej dogadujemy między sobą, po prostu każdy powinien wykonywać swoją pracę jak najlepiej. Zgodzę sie jednak z kilkoma przedmówcami, że to w większości koledzy z PB mają problem do biurowców a nie na odwrót, chodzi  tu o udowadnianie kto ma więcej pracy i tak dalej.
Jedno jest pewne jakoś nie ma chętnych do pracy na 8 godzin i się nie dziwie, praca ta przynosi minimum zadowolenia przy maksymalnym wysiłku, powiem krótko w biurze jest prz...bane. robi się takie bzdury które wymyślają w KG i czasem KW że wymiotować się chce. Pełniąc służbę w podziale bojowym cieszyłem się że ide do pracy a teraz ide za kare i to jest ta zasadnicza różnica, a te kilkaset złotych więcej to psu na bude, bo nie tylko o kase chodzi.

Anonim

  • Gość
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 14, 2007, 23:00:19 »
Z tego co zauważyłem podczas praktyki zawodowej:
PB płacze, że biuro nic nie robi, biuro płacze, że PB ma kupę wolnego - standard ^_^.
Subiektywnie podchodzisz do sprawy - biuro biuru nierówne, tak samo jak podział podziałowi.
Szkoda, że nie czerpiesz przyjemności z pracy..

Offline baku33

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 15, 2007, 08:49:09 »
Panowie przepracowałem połowe swojej służby na podziale ( a pracuje 14 rok), i wierzcie mi że (przynajmniej w tej KOmendzie). nie ma większych podziałów. Jeżeli są to wynikają one TYLKO I WYŁĄCZNIE!!!!!! z nastaienia podziału bojowego. a zarobki są podobne, nawet niektórzy mają niższe stanowiska służbowe a dodatki o 150 zł większe od biura.

Anonim

  • Gość
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 15, 2007, 09:15:14 »
No to pozostaje pogratulować atmosfery w pracy, nie każdy ma ten komfort :mellow:

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 15, 2007, 12:56:05 »
Myślę, co mi się czasami zdarza, że ten podział jest tak ugruntowany w mentalności strażaków, że młody przychodząc do służby jeszcze nie wie o co jeździ ale już mu wpajają ...o ten z biura to...., a ten PB to ....
Wróg wrogiem ale trzeba go "szanować" przynajmniej na własnej piersi wyhodowany. :)

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 15, 2007, 17:45:37 »
kiedyś w tych papierach zginiemy. Nagrodę temu kto powie jak to zwalczyc - może interneet, e-mail i podpis elektroniczny. Oj chyba za bardzo poszalałem

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 15, 2007, 17:47:11 »
szalejesz, szalejesz..... na ilość jedziesz ostro !!

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 15, 2007, 18:19:43 »
Nie ma poco się nawzajem szkalować. Panowie każdy robi swoją robotę i niech robi ją jak najlepiej i nie patrzy na innych bo to do niczego dobrego nie doprowadzi. Już wystarczy to co pseudo politycy i w KG robią z nami. Nie dajmy się poróżniać!!!!!!! :mellow:
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 15, 2007, 18:43:48 »
Najważniejszy jest człowiek, a nie gdzie pracuje i jaki ma stołek.
Kwestia dogadania się, wzajemnego szacunku i poszanowania.
Jestem bezstronny bo nie pracuję a ni w biurze, a ni na PB.
Pracuję na PSK, trzecia podgrupa w PSP.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 15, 2007, 22:12:25 »
pracuje w systemie 8 godzinnym od 2002 roku, wcześniej pełniłem służbę w podziale bojowym. W mojej jednostce nie ma takiej wojny miedzy PB a biurem,jakoś się lepiej lub gorzej dogadujemy między sobą, po prostu każdy powinien wykonywać swoją pracę jak najlepiej. Zgodzę sie jednak z kilkoma przedmówcami, że to w większości koledzy z PB mają problem do biurowców a nie na odwrót, chodzi  tu o udowadnianie kto ma więcej pracy i tak dalej.
Jedno jest pewne jakoś nie ma chętnych do pracy na 8 godzin i się nie dziwie, praca ta przynosi minimum zadowolenia przy maksymalnym wysiłku, powiem krótko w biurze jest prz...bane. robi się takie bzdury które wymyślają w KG i czasem KW że wymiotować się chce. Pełniąc służbę w podziale bojowym cieszyłem się że ide do pracy a teraz ide za kare i to jest ta zasadnicza różnica, a te kilkaset złotych więcej to psu na bude, bo nie tylko o kase chodzi.
Trzeba monitować o bezsensownych papierkowych bzdurach.
Kiedyś mój kolega narzekał na te bzdury, które musiał słać do KW.
Doradzilem mu, żeby na naradzie w KW próbował delikatnie zwrócić na to uwagę. Odpowiedział mi - no co ty, sam się wychylę.
W tym temacie jest wielkie pole do popisu dla naczelników,d-ców jrg, komendantów kp, ale czy będą chcieli się narazić.

Anonim

  • Gość
Odp: Podział vs Biuro
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 15, 2007, 22:24:10 »
Cytuj
Już wystarczy to co pseudo politycy i w KG robią z nami.

Czyli rozumiem, że KG jest po to, żeby mieszać, kręcić i ogólnie robić całej reszcie kuku?
O politykach się nie wypowiem, do to temat morze, zresztą g. mnie obchodzą ^_^