Autor Wątek: Nasze Święto Strażaka  (Przeczytany 19007 razy)

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: 4 maj 2008
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 02, 2008, 09:26:36 »
no u mnie też praktyczne zostały połączone 2 imprezy a mianowicie 60 lecie osp z dniami miasta kożuchów

Offline hose

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Nasze Święto Strażaka
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 02, 2008, 23:14:33 »
Z okazji zbliżającego się Święta Strażaków życzę Wszystkim Druhnom i Druhom zdrowia, szczęścia, pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, tylu powrotów ile wyjazdów. Niech nasz patron św. Florian strzeże nas od wszelkich nieszczęść i wypadków, oraz pomaga w naszej służbie.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Nasze Święto Strażaka
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 02, 2008, 23:31:16 »
Już możemy odliczać do "balangi"...
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nasze Święto Strażaka
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 03, 2008, 09:18:39 »
Do życzeń można sie dołączyć lub nie  , a le chciałbym aby były  dla wszystkich strażaków różne i  sprawiedliwe .I nie pić za dużo  ^_^

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Darek3xP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Nasze Święto Strażaka
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 03, 2008, 09:38:46 »
W naszej jednostce uroczystości 4 majowe prowadzą członkowie MDP i bardzo dobrze im wychodzi! Trzeba stawiać na młodzież!Wszystkiego najlepszego z okazji naszego święta dla wszystkich druhen i funkcjonariuszek, druhów i funkcjonariuszy.

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Nasze Święto Strażaka
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 03, 2008, 14:03:32 »
Dzień dobry.
A ja pracuję w biurze od trzech lat (nie podoba mi sie tam, chcę się od ponad roku przenieść) wcześniej pracowałem w JRG przez dwa lata, skończyłem SGSP. Czy ja jestem strażakiem? Czy mogę jutro świętować? Trochę nie bardzo takie generalizowanie, kolego DEX. Dzień 4 maja, zgodnie z ustawą, jest Dniem Strażaka. Każdego strażaka. Pozdrawiam po strażacku.
Sajmonowski.
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Nasze Święto Strażaka
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 03, 2008, 14:16:30 »
Strażak - osoba pełniąca służbę w straży pożarnej. W części krajów - Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Nowej Zelandii i innych, strażacy działają w ramach zawodowych jednostek (np. Państwowa Straż Pożarna, straże zakładowe) lub wolontariatu (np. OSP).

Strażacy są przeszkoleni i wyposażeni do walki z ogniem, częściowego lub całkowitego eliminowania skutków wypadków drogowych, katastrof budowlanych, klęskach żywiołowych, niektórych skutków terroryzmu oraz niesienia pomocy poszkodowanym i zagrożonym.

źródło-wikipedia
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nasze Święto Strażaka
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 03, 2008, 14:51:40 »
Wszystkim, którzy czują się strażakami  i nimi są najlepsze życzenia w NASZE Święto. Wam i sobie - całej strażackiej "rodzince" życzę abyśmy stali się tą rodzinką z przed wielu lat - abyśmy sami sobie na co dzień pomagali, abyśmy przez swoje zachowanie i postawę w życiu codziennym pokazywali mądrość i wielkość człowieka noszącego mundur strażacki. Starajmy się żyć dobrze,a 4 maja wyszumieć się na maxa - przynajmniej Ci co nie będą na służbie hehe.

Jeszcze raz wszystkiego, wszystkim strażakom i ich rodzinom w dniu Naszego Święta

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: 4 maj 2008
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 03, 2008, 17:14:58 »
u mnie w mieście jest msza i mała procesja, większa impreza (Święto Ogniowe) będzie tydzień później
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline svevovic

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Art. 30a. (92)Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka.
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 03, 2008, 20:33:44 »
Do Strażaków
województwa podlaskiego
KLIKNIJ na http://www.um.suprasl.wrotapodlasia.pl/index.php?sid=OSP

Offline star266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
    • OSP Przemków
Odp: Nasze Święto Strażaka
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 04, 2008, 19:04:30 »
umnie wczoraj mielismy obchody dnia strażaka i zawody gminne, a dzisiaj msza święta

Offline luki BSWD

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Nasze Święto Strażaka
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 04, 2008, 20:47:01 »
u nas najpierw do kościoła a potem maly pokaz dla TV i mały wywiad z nami  ^_^ a potem male ognisko gdyz w tym roku planujemy wieksza uroszystosc na 130 lecie istnienia OSP Brąswałd.Ciekawe jak wypadlismy  ^_^ ale niedlugo zobacze ok 21 00

Offline Lachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Nasze Święto Strażaka
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 04, 2008, 23:19:47 »
w mojej miejscowości Dzień Strażaka obchodziliśmy bardzo uroczyście. Najpierw odbyła się msza święta w intencji strażaków, później przemarsz pododdziału przez całą miejscowość wraz z orkiestrą aż pod remizę. A następnie Festyn (Majówka) zorganizowany razem z naszą PARAFIĄ. Było uroczyste wciągniecie flagi państwowej na maszt, odśpiewanie hymnu, poświecenie nowego samochodu strażackiego oraz pokaz jego możliwości i wyposażenia (niezła frajda dla dzieciaków, a i dorośli byli zainteresowani, były zdjęcia w wozie itp) A później zabawa: występy artystyczne dzieci, chóru, orkiestry parafialnej i majówka pod chmurką w rytm muzyki. Był grill, zimne piwko i wszyscy dobrze się bawili do późna, mnóstwo ludzi, pogoda dopisała i oto właśnie chodziło ;)

Ze strażackim pozdrowieniem - Lachu ;)

Offline sebekosp

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
  • gdzie jest dym i ogień tam muszą być strażacy
Odp: Nasze Święto Strażaka
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 05, 2008, 09:21:51 »
 ^_^ Moja OSP świętowała Dzień Strażaka na akcji od 21. do 01.15 i też było fajnie zresztą u nas to już tradycja  ^_^ :mellow: :wacko:

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Nasze Święto Strażaka
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 05, 2008, 09:45:00 »
Sobota - podczas festynu gminnego apel, wręczenie wyróżnień zasłużonym,
grill w remizie.
Niedziela - caprztyk z sąsiednią jednostką.
Poniedziałek - Msza Św.
Pogoda tym razem nam dopisała i zabawa była przednia.

Offline michal86

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nasze Święto Strażaka
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 09, 2008, 09:06:39 »
Witam. U mnie w OSP Dzień Strażaka przebiegał spokojnie i bojowo. Mieliśmy mszę polową, którą odprawił miejscowy proboszcz. Wszyscy stawili się pod jednostką (w sumie około 50 chłopa w różnym wieku). A tu nagle telefon, syrena i wyjazd :).....gdyż nad lokalem w którym znajduje się jedna z pizzeri poszła instalacja elektryczna na strychu i zaczęło się jarać. Więc chłopcy w ten czas zapodali do wozów i pojechaliśmy. Gapiów zleciało się z 200 osób. Niestety nie mogłem wejść gasić bo nie mam szkolenia na aparaty tlenowe, które były niezbędne. A na tym poddaszu "była" pani bibliotekarka urządziła sobie na starość MALUTKI składzik......książki, gazety, lektury, kupa ubrań, szmat i innego rodzaju historii. Wiec chłopaki zapodali jej 2500 l wody z naszego Stara i tyle :) Później po akcji pojechaliśmy na mszę a po mszy grill w jednostce. Ogólnie mile wspominam 4 maja.