Autor Wątek: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??  (Przeczytany 13937 razy)

Offline Maciax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 17, 2007, 21:42:10 »
Kursy :) Mozna to tak nazwac.. ale juz Ci mowie. Najpierw kurs szeregowych :) i po tym kursie mozesz byc starszy strazak (cos jak starszy szeregowy) Ale nie o stopien chodzi bo to najmniejsza kasa. Liczy sie stary stanwisko bo tu jest znaczny skok jesli chodzi o kase. Jak ci sie uda zejsc ze "stażysty" to zarabiasz juz o prawie 300 wiecej potem jest cala masa stanowisk i szkolen... Takze masz szanse awansowac jesli tylko jestes dobry lub... ( ;) ) Ala najwazniejsze jest robic to co sie lubi (jak juz tu ktos napisal) Choc czasami kosztem rodziny... Ale powiem tak... zaczynalem jak zwykly strazak 10 lat temu... nigdy nie zamienilbym sie z nikim.... A pierwsza wyplata to bylo 540 zł :)
 Ech sluzba nasza sluzba.... Kto praucje ten wie... Nie jest to takie latwe...A ostatnio do pradcy przyjmuja sie same "plecaki" chlopaki ktorzy nie pownni tam pracowac.... Moglbym tu uzyc znacznie gorszego porownania ale po co... I tak kazdy wie o co mi chodzi...Ale zycze powodzenia i cierpliwosci...

Offline kaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Liczą się dobre chęci... :)
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 17, 2007, 21:51:56 »
czyli jak się tylko tego bardzo chce to można ominąć te wszystkie szkoływyższe.... tylko trzeba chciec... a tak wogóle to jest to jedne z najfajniejszych forum z jakim sie dotychczas spotkałem.... dzięx wszystkim...
według mnie to będe podążał w kierunku takim: najpierw do technikum mechanicznego, potem zgłosze sie do wojska i odbębnie co swoje, mam nadziej że zrobie prawko na stary w woju, (normalnie zrobie prawko na osobówki) potem będe się starał o przyjęcie do PSP... Co Wy na to??

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 17, 2007, 22:21:48 »
Tak to moze byc tylko ze z tym wojem to do 2011 to niewiadomo czy beda pobory ^_^ ale spoko good idea

A tak swoja droga to ja w Twoim wieku kaka to nie wiedzialem co bede robil jutro a co dopiero za 4-5 lat ^_^ zylo sie chwila :wacko: ale coz ach ta nasza mlodziesz :rolleyes:

pozdro i powodzenia

Offline kaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Liczą się dobre chęci... :)
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 17, 2007, 22:43:11 »
hm.... lubie wybiegać w przyszłość... :rolleyes: a jest ktos może kto przeszedł już taka droge jaka ja planuje?? a może troce inną...?? chętnie przeczytam wasze wypowiedzi... co wy myslicie na ten temat... dzięx i czekam na dalsze wpisy...
pozdr :mellow:

a mam jeszcze jedno pytanie.... bo tam było być członkiem OSP przynajmniej 3 lata. Czli liczy się to od 18 roku po zrobieniu kursu czy tez można wcześniej, np od 16 lat??? czekam na odpowiedź
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2007, 17:55:05 wysłana przez Butel »

Offline kaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Liczą się dobre chęci... :)
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 17, 2007, 22:45:16 »
a tak na dzień dzisiejszy to bardziej opłaca iść do LO czy do Technikum mechanicznego??

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 18, 2007, 12:10:52 »
Nie da rady okreslic co sie oplaca na teraz przez 4-5 lat to moze sie diametrlanie zmienic tak jak teraz ja bylem w LO z ta mysla na poczatku zeby isc na studia i co????Teraz pracownik fizyczny po zawce zarabia 2tys a czlowiek po mgr 1300 jak dobrze pojdzie :rolleyes: tak wiec jak chcesz po srednim isc odrazu do woja i do PSP to radzil bym technikum mechaniczne a jak do SAPSP albo SGSP to LO i mat-fiz tam powinni good przygotowac cie do egzaminow  twoj wybor


pozdro

Offline kaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Liczą się dobre chęci... :)
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 18, 2007, 16:01:48 »
a w jakim wieku najchętniej przyjmują do PSP?? i gdzieś czytałem kryteria wg których są oceniani chętni do PSP (ta punktacja) i ile tak około dobże by było mieć punktów?? wie oże ktoś??
pozdro

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 18, 2007, 16:19:36 »
a w jakim wieku najchętniej przyjmują do PSP?? i gdzieś czytałem kryteria wg których są oceniani chętni do PSP (ta punktacja) i ile tak około dobże by było mieć punktów?? wie oże ktoś??
pozdro

DobRZe byłoby mieć jak najwięcej :-). Popieram poprzedników, na razie zajmij się nauką  -_-

Offline kaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Liczą się dobre chęci... :)
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 18, 2007, 16:43:12 »
a taw wogóle to jestem już uczniem III kl gima ;d ponieważ ten temat zaczołem już w zeszłym roku

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 18, 2007, 18:12:16 »
Do stażu w OSP wlicza się czlonkowstwo w MDP.Czyli np:jeśli 4 lata należałeś do MDP a przechodzisz do OSP to tak jakbyś w OSP był 4 lata.

zeyb0r

  • Gość
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 18, 2007, 19:02:41 »
ja teraz jestem w maturalnej klasie i podbnie jak Ty kaka nie cierpie chemi i fizy, ale mus nie mus sie tego ucze, heh ucze sie jak sobie zarobie na korki ^_^bo ze szkolki to mimo dobrego poziomu sam dokladniej sie przygotujesz...

Ten sam dylemat mialem jak konczylem gim gdzie isc, i nie zaluje ze jestem w LO. Kumpel poszedl do technikum takze mam porownanie chociazby do zakresu wiedzy jakiego ucza...
 Narazie to sie przekonaj co do tej chemi i fizy i pomysl czy moze nie lepiej troche sie wysilic, sprezyc dupe i pojsc do wmiare dobrego Lo by potem z dobrym zakresem wiedzy startoiwac do SA??
powodzonka :mellow:

Offline kaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Liczą się dobre chęci... :)
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 18, 2007, 19:08:49 »
czyli musz ubiegać się o takzwane"pokwitowanie" iż byłem członkiem MDP i brałem udział w zawodach?? wszystko musze mieć udokumentowane??

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 18, 2007, 19:19:18 »
Przedstawiasz legitymację OSP,od naczelnika bieżesz zaświadczenie że brałeś udział w zawodach i na podstawie tego spradzają twoją przynależnośc do OSP.

Offline kaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Liczą się dobre chęci... :)
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 18, 2007, 19:36:29 »
czyli mam sie ubiegać o taka legitymację bo jeszcze nie mam??

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 18, 2007, 20:04:50 »
Jak ja chciałem iśc do Wojskowej Straży Pożarnej to major w WKU kazał mi właśnie przynieśc legitymację OSP.Miało to potwierdzic moje członkowstwo w OSP.

Offline kaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Liczą się dobre chęci... :)
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 18, 2007, 21:05:19 »
Jak ja chciałem iśc do Wojskowej Straży Pożarnej to major w WKU kazał mi właśnie przynieśc legitymację OSP.Miało to potwierdzic moje członkowstwo w OSP.

i dostałes się do Wojskowej Straży Pozarnej...?? Jak wygląda taka słuzba? Dostaje sie za to jakies pieniądze?? niech ktoś opisze jak tam jest... będe wdzięczny

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 18, 2007, 21:44:03 »
Służbę w Wojskowej Straży Pożarnej odbywasz w ramach Zasadniczej Słuby Wojskowej czyli 9 miesięcy.Np:jedni idą do woja na saperów ,drudzy na kucharza a ja do WSP.Służba ta przypomina troche prace PSP.Normalnie są dyżury gdzie siedzisz na dyżurce i czekasz na zgłoszenie.Wolny czas wykoystuje się do cwiczeń,podnoszenia swojej widzy i sprawności.Jeżeli WSP ma pdpisaną umowę z PSP wtedy jeżdża do zdarzeń poza teren jednoski(wypadki,pożary mieszkań itd.)Oczywiście pozostaje jeszcze zabezpieczanie poligonu w razie jakiegoś pożaru.Za służbę w WSP nie doostajesz nic oprócz żołdu(czyli tyle ile dostaje żołnierz ZSW).Po odyciu tej służby możesz startowac tak jak ja do PSP (dodam że służba w WSP nic ci nie da przy starcie do PSP).Pozdrawiam

Offline kaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Liczą się dobre chęci... :)
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 18, 2007, 21:49:06 »
Za służbę w WSP nie doostajesz nic oprócz żołdu(czyli tyle ile dostaje żołnierz ZSW).

a ile wynosi ten żołd?? a Ty teraz pracujesz w PSP??

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 18, 2007, 22:02:19 »
kaka wałkujemy ten temat że do PSP nie możesz iść bez odrobienia wojska a ty się pytasz mańka czy on pracuje w PSP. Co do żołdu to jest tego parę złotych nie chce wymyślać ale ok 100zł może i nawet trochę więcej naprawdę nie wiem pzdr
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2007, 22:04:40 wysłana przez laciok »

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 18, 2007, 22:29:53 »
całe 172.50 zł  :wacko:

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 19, 2007, 14:50:27 »
Kaka masz cały rok jeszcze do szkoły średniej, nie wiem jak sie uczysz ale jak średnio to bierz się za siebie, przerb całe gim i dostań się do dobrego liceum. Ja teraz jestem na profilu mat fiz w najlepszym liceum u mnie, mam najgorszą osobę na 34 która miała 169 pkt czyli klasa delikatnie mówiąc...ambitna. Dociskają już teraz, ale wiem że warto. Ja po lic uderzam w miarę możliwości terminowych i na SA i na SGSP. No i będzie dobrze bo musi być.... innej opcji nie przewiduje... choćby się waliło i paliło.

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Artis

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 19, 2007, 17:03:24 »
Witam.  Chciałem jeszcze dodac troche od siebie. A więc po kolei...
Jestem w OSP juz ponad 8 lat.
Rok temu skończyłem Technikum, zaraz po nim zapisałem się do wojska na ochotnika ( co dało mi możliwość wybrania amitnej jednostki ) i po miesięcznych wakacjach ozpoczołem 9 miesięczną służbe ( która mają zwiększać do 12 miesięcznej, a w niektórych jednostkach została juz wprowadzona ). W mojej jednostce WSP miała zaledwie kilka wyjazdów na rok, przez reszte czasu mieli dyżury tak więc ich sprawność fizyczna bardzo się pogorszyła do końca służby. Natomiast Batalion Remontowy ( mechanicy ) wogóle niemieli sprawnośći ( przepraszam jesli kogos uraże, ale niestety tak było - mając brzuch najszerszym miejscem na ciele szybciej by się doturlali na mete niż dobiegli :P ). Więc warto się zastanowic by później niemieć poblemu z egzaminami sprawnościowymi. :)

Jeśli odpowienio wcześnie pójdziesz spytać się do WKU ( nawet będąc jeszcze w szkole ), wykłucisz sobie miejsce w odpowieniej jednostce :)
Niemartwcie się o armie zawodową, gdyz polski niestać na taką armie. Mogą drastycznie zmniejszyć nabór do służby lecz całkowicie nigdy nieznikną poborowi.

Jeśli chodzi zrobienie prawa jazdy kat. C w wojsku to naprawde musicie trafic. Wielu osobom u mnie powiedzieli że będą kierowcami...  a wylądowali w Zwiadzie. I tyle po zrobieniu prawka:/

Teraz, gdy zabrakło mi 1 pytanie z chemii by dostać się do SASP w Krakowie zastanawiam się czy niestartować na I stopien do swojej KM, czy poczekać jeszcze rok i pownownie startować do Krakowa...


Gdy słychać wiatr i żab kumkanie, to nie natura lecz zwiad kochanie...

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #47 dnia: Wrzesień 19, 2007, 22:57:53 »
Co do punkatcji to poszukaj sobie na forum albo na www :mellow: ale jesli chcesz miec maxa punktow to jedno jest pewne musisz trenowac  -_-

P.S za 24 podciagniecia jest max punktow za czas 3.0 na 1000 jest max i i 6,4 na 50 jesli jestes dobry i  robisz to to masz maxa ^_^


pozdro

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #48 dnia: Wrzesień 20, 2007, 11:16:47 »

Niemartwcie się o armie zawodową, gdyz polski niestać na taką armie.

Totalna bzdura Artis moze do 2012 nie zrobia 100% zawodowej ale do 2013-2014 napewno nie wiem czy wiesz ale tegoroczny budzet jak i popszedni mial uwzglednione wydatki na armie % prawie jak za komuny w latach 80' oprocz tego stawka st.szer skoczyla o 300.pln netto tak wiec PL jest stac na armie a myslisz ze ci co ida do woja na 9msc to kase na nich daje EU..... -_-



Jeśli chodzi zrobienie prawa jazdy kat. C w wojsku to naprawde musicie trafic.


Prawko mozna zrobic w woju za free tylko trzeba pilnowac swego i latac za tym  :rolleyes:





Offline kaka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Liczą się dobre chęci... :)
Odp: Co po gimnazjum..?? Liceum czy Technikum...??
« Odpowiedź #49 dnia: Wrzesień 20, 2007, 16:09:55 »
a jeśli bym sie zgłosił do wojska pierwszy niż oni przyśla mi jaies wezwanie to będe mógł wybrać w ... no właśnie w czym... co mógłby sobie wtedy wybrać??