Służba > Forum zawodowców

Życie Na Jrg

(1/11) > >>

aniolstroz:
Pytanie kieruję głównie do strażaków zawodowych, a chodzi mi o to jak macie zorganizowane życie na JRG. Jak u was wygląda:
- dzień konserwacji sprzętu (kto się tym zajmuje)
- dzień sprzątania strażnicy (czy każdy ma stałe rejony czy może jest jakieś losowanie?)
- przygotowywanie posiłków (czy robicie je sobie samemu czy może macie jakąś kucharkę)
- czy składacie się na coś, aby żyło się wam lepiej
- jakie są stosunki z dowódcą JRG i dowódcą zmiany
- itp.
 

Juhas:
Witam
U mnie jest tak:
1. dzien konsewacji sprzetu to Piątek oprocz tego jeden ze stażkow ma wpisane w obowiązki prowadzenie Kart Kontoli Sprzetu i on się tym zajmuje cały czas.
2. Dzien sprzątania straznicy to Piątek - garaże i czyszczenie sprzętu, sobota- pożądki na strażnicy.Rejony do sprzątania przydziela d-ca zmiany przy rozpisywaniu rozkazu. Robi to tak aby było w miarę sprawiedliwie.
3. Robieniem posiłków zajmuje sie strażak dyżurny. Umówiliśmy się tak że każdy kto ma strażaka dyżunego robi obiad dla wszytkich a wieczorem liczy ile to kosztowalo i zbiera od każdego kasę. (spoko sprawa tylko nie realna w sporych JRG).
4. Jak trzeba to składa sie cala zmiana.
5. Stosunki z dowódca OK.

To tyle wiadomo że zawsze jakieś sprzeczki powstaja ale ogólnie to jest OK.
 

TomekP:
Witaj.
W mojej JRG wygląda do podobnie. Piątek jest dniem konserwacji sprzętu i pojazdów. Natomiast porządkowanie koszar prowadzimy w soboty ( również porządkowanie garaży). Dodatkowo zagrospodarowanym dniem jest czwartek, kiedy wytypowane wcześniej osoby prowadzą przeglądy sprzętu ODO.
Z posiłkami jest tak samo jak u JUHASA. Mimo tego, że jest nas na zmianie 19-tu, nie mamy problemów z posiłkami (ich przygotowaniem).
Jeżeli chodzi o przydział tzw. rejonów, czyli miejsc do sprzątnięcia, jest to całkowicie w gestii podoficera dyżurnego.
Składek na lepsze życie nie robimy, a stosunki z dowódcą zmiany mam dobre- jak na razie- sam nim jestem. A tak poważnie musiał byś spytać "moich" kumpli.

szyba:
dzień konserwacji to piątek ale dodatkowo w ten dzień mamy też zajęcia -postanowienie kom. woj. brawo za pomysł-idiotyczny.konserwacja wszelkiego sprzętu plus garaż i zaplecza warsztatowe do sprzątania
pozostałe rejony wraz z placem sprząta się w sobotę i to jest już uzgodnione wcześniej na zmianie bo każdy ma rejon do sprzątania w pozostałe dni służby w sobote dochodzi tylko praktycznie plac
posiłki przygotowuje każdy sobie mamy zazwyczaj domowe obiady do odgrzania
z d-cą zmiany nie mam problemu bo ja nim jestem zaś z d-cą jrg są wtedy gdy ja sam ze swojej intencji się postawie lub co gorsze wstawię się za ludzmi ze zmiany w sprawach dla nas krzywdzących - to wówczas zazwyczaj się nas doceni się na placu ćwiczeń bądz znajdzie się zajęcie inne np. sprzątanie placu konserwacja itp.- nieraz się zastanawiam czy warto wtrącić 3 grosze za kolegów
na zmianie jest nas zazwyczj 8 w tym dyspozytor, a komenda do sprzątania duża i tu jest problem na lini strażak a d-ca zmiany. ja wyszłem z założenia takiego że nie mam rejonu do sprzątania-jedynie swój pokój -i to nie podoba się strażakom- pomagam jedynie w przypadku np.odsniezania,koszenia trawy ale tylko wówczas jeśli widzę że w danym dniu strażacy mieli więcej pracy zleconej przez d-ce jrg
ja nie mam na zmianie strażaka dyżurnego ale podoficera i do niego należy przejęcie rejonów od zdającej zmiany i utrzymanie porządku na placu np. zebranie rano papierów na chodniku przed strażą itp.
składamy się całą zmianą np. na prezent dla kolegi na imieniny, czy inną okazję
 

Geddeon:
U mnie jest całkowicie podobnie.....
Konserwacja: Piątek, strażacy sprzęt i garaże, kierowcy samochody, (d-cy sekcji- obijają się....)
Sprzątanie strażnicy: Sobota, strażacy rejony wg. stażu ;) kierowcy mają swoje rejony (d-cy sekcji : j.w)
Posiłki: We własnym zakresie lub czasem "spółdzielnie spożywców" (d-cy sekcji aktywni  ;) )
Składki: różne na różne rzeczy...... są też elementy "szkockie"... ale siła perswazji ich przekonuje.
Stosunki: d-ca JRG - zadawalające, umiarkowane. z d-cą zmiany też....

A ja mam pytanie....
czy u was jest przestrzegany ceremoniał zmiany służby??? : chodzi mi o te "zmiana zdana, przyjęta,rozpoczęta itp??? Jak to wygląda??
 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej