Autor Wątek: Nowy KG PSP  (Przeczytany 36767 razy)

Offline stary21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 30, 2007, 13:47:27 »
Panowie trochę spokoju. Co niektórzy powinni napić się zimnej wody.
Komendanci się zmieniają i będą zmieniać. Te decyzje idą z góry, może trochę oliwy do ognia dolały ZZ.
Co i jak będzie w naszej służbie , to zobacczymy już wkrótce. Na kokosy napewno nie mamy co liczyć.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 30, 2007, 13:53:18 »
@stary 21 - można liczyć na kokosy ale tak jak piszesz nie w naszej formacji, raczej na emigracji łatwego życia nie ma ale na kokosy te ze sklepowej półeczki mogę sobie pozwolić, a tutaj od święta coś kupuję poza żywnością i zaspokojaniem bieżących potrzeb.

Offline sikawa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #77 dnia: Maj 01, 2007, 21:31:46 »
zauważyłem że niektórzy z PB tylko płaczą u mnie w jednostce są bardzo zadowoleni z systemu pracy .Przychodzą 7 razy w miesiącu w tym 5 razy w dniu roboczym. Na wolnym dorabiają drugą pensję jako kierowcy lub w innym fachu. Tak naprawdę to co dzieje się w straży mało ich obchodzi ponieważ z pożarnictwem związani są tylko przez 70 dni w roku jeśli nie będą na zwolnieniach. A jeśli chodzi o zarobki w biurach to są one zbliżone do zarobków d-cow sekcji i zmiany co w uwzględnieniu kosztów dojazdu są mniejsze nie mówiąc już o braku czasu dorobienie.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #78 dnia: Maj 01, 2007, 22:00:48 »
kto teraz w Polsce przychodzi do pracy 7 dni w miesiacu na PB Ty zawsze mozesz dorobic tez w nocy jako ochroniarz mozesz tez jezdzic na nocnej zmianie jako kierowca autobusu a zarobki my zwykli strażacy z PB narazamy zycie przy takich stanach osobowych a Ty co zlamiesz noge jak bedziesz sie spieszyl do domku o 15;30   wiec ja mam tyrac za 1500pln a Ty w biurze za 2500pln tak ja musze ogladac tragedie ludzkie i spie smacznie cale noce to mi zabrali 192 godziny a Tobie ile zabrali   ZRESZTA TO NEDZNA PROWOKACJA I AZ MI WSTYD ZE ODPOWIADAM ALE SZLAG MNIE TRAFIA JAK CZYTAM TAKICH LUDZI

Offline karolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #79 dnia: Maj 01, 2007, 22:44:30 »
w mojej KP nie było chętnych do przejścia na podział z biura a jeden oficer przeniesiony przez komendanta po jednej służbie już kombinował jak wrócić do biura ciekawe co

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #80 dnia: Maj 01, 2007, 23:01:02 »
karolek - tego gościa na komisję lekarską :). Macie jeszcze wolne miejsca na podziale??

Offline komediant

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #81 dnia: Maj 01, 2007, 23:17:10 »
Witam!
Bardzo dziwi mnie dzielenie  strażaków na pb i biuro. Wiem też, że jest podział na zz i stronę służbową. Nic nie osiągniemy w mswia jeśli nie będziemy działać wspólnie dla dobra wszystkich strażaków. Zmiany tak częste na stanowisku KG do niczego nie prowadzą, a przypisywanie zasług związkom zawodowym jest wg mnie niesmaczne. Po pierwsze to nie są oni reprezentantami wszyskich strażaków, a tylko swoich członków, którzy w większości są osobami nie bardzo dbającymi o rzetelne wypełnianie swoich obowiązków, a tylko znajdowanie korzyści wynikających z przynależności związkowej; po drugie obecność związków w formacji mundurowej jest co najmniej dyskusyjna, gdyż w tej chwili to oni decydują i rządzą a nie właściwy  przełożony odpowiedzialny za działalność jednostki, chcą decydować ale nie odpowiadać negują wszystko, ale nie chcą podać rozsądnych rozwiązań. Nie tędy droga by pijany związkowiec wypowiadający się na forum odwoływał KG, ale żeby strażakom żyło się lepiej. Pozdrawiam

Offline ratownik 112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #82 dnia: Maj 02, 2007, 08:38:14 »
Komediant , co ty wypisujesz  , a wogóle to skąd wiesz czy pisząc był pijany , czy poznałeś po charakterze pisma !!! ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
Zastanów się  , bo mogą powiedzieć to samo o Tobie.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #83 dnia: Maj 02, 2007, 08:39:41 »
w mojej KP nie było chętnych do przejścia na podział z biura a jeden oficer przeniesiony przez komendanta po jednej służbie już kombinował jak wrócić do biura ciekawe co
U mnie też są tacy, a dla niektórych podział to jak wyrok KS.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #84 dnia: Maj 02, 2007, 08:43:49 »
A możecie powiedzieć jakie poglądy na czas służby , jakie podejście ma Nowy KG do podziału bojowego..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #85 dnia: Maj 02, 2007, 08:59:39 »
Po pierwsze to nie są oni reprezentantami wszyskich strażaków, a tylko swoich członków, którzy w większości są osobami nie bardzo dbającymi o rzetelne wypełnianie swoich obowiązków, a tylko znajdowanie korzyści wynikających z przynależności związkowej; po drugie obecność związków w formacji mundurowej jest co najmniej dyskusyjna, gdyż w tej chwili to oni decydują i rządzą a nie właściwy  przełożony odpowiedzialny za działalność jednostki, chcą decydować ale nie odpowiadać negują wszystko, ale nie chcą podać rozsądnych rozwiązań. Nie tędy droga by pijany związkowiec wypowiadający się na forum odwoływał KG, ale żeby strażakom żyło się lepiej.
Po pierwsze, czy Ci się to podoba czy nie  "W zakresie praw i interesów zbiorowych związki zawodowe reprezentują wszystkich pracowników, niezależnie od ich przynależności związkowej."(art.7.1. ustawy o związkach zawodowych)
Po drugie dyskutować można o wszystkim, nawet o poziomie wiedzy prawnej co niektórych piszących na forum, szczególnie jeżeli są w stanie upojenia alkoholowego i nie wiedzą co piszą.
Po kolejne... to Ty naprawdę jesteś komediant i dlatego Twoja wypowiedź należy traktować z przymrużeniem oka. ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #86 dnia: Maj 02, 2007, 22:37:33 »
Witam kolegów serdecznie.
W stosunku do Pana KOMEDIANTA normalny strażak powinien zachować się tak jak normalny polityk w stosunku do naszych Panów wicepremirów Panów Giertycha i Leppera; po prostu (zwrot grzecznościowy) ich nie zauważać.
Niestety tacy ludzie też są, byli i będą. A może nawet uda im się napisać jakiś artykuł w PP ?
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

Offline komediant

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #87 dnia: Maj 02, 2007, 23:18:28 »
Witam!
Dzięki za fajne komentarze, które nie do końca są trafne. Otóż pisząc na forum pewien Pan Związkowiec sam się przyznał, że cytuję :PS>Trochę wczoraj "zawalczyłem" w Warszawie, ale nigdy nie podejrzewałem sam siebie, że po pijanemu mogę odwołać KG PSP. Straszny reset miałem, trzeba przystopować...
 « Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2007, 14:50:03 wysłane przez robard »  , więc kto tu jest pijany. Ponadto dzięki za cytat z ustawy o związkach zawodowych, którą doskonale znam, ale znam też związkowców, którzy jej nie stosują w życiu lub wybierają tylko te fragmenty, które chronią ich przed konsekwencjami słabych wyników w służbie i nie interesują ich zapisy typu" Art. 6. Związki zawodowe współuczestniczą w tworzeniu korzystnych warunków pracy, bytu i wypoczynku."Natomiast zapis "Art. 7. 1. W zakresie praw i interesów zbiorowych związki zawodowe reprezentują wszystkich pracowników, niezależnie od ich przynależności związkowej" jest interpretowany tak "zapisz się do związku to cię obronimy". Nie mam nic do związków, ale czasami trochę samokrytyki Panowie. I jeszcze jedno pytanie - Dlaczego związki bronią tylko ineresów strazaków podziału bojowego zapominając całkowicie o strazakach z biur, którym ostatnie zmiany nie wyszły na dobre, jeden musi wykonywać pracę za dwóch za te same pobory i nie ma w czasie swojego 40 godzinnego tygodnia pracy ani godziny na odpoczynek czyli spanie? Pozdrawiam
 

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #88 dnia: Maj 02, 2007, 23:59:42 »
  Przeczytałem wszystkie  posty i tylko dwa mówią o naszym nowym KG. Myślę , że są na forum ludzie którzy pracowali z Panem Kubiakiem i zechcą się podzielić swoimi spostrzeżeniami .
Może to nareszcie jest odpowiedni człowiek?

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #89 dnia: Maj 03, 2007, 01:24:21 »
gazeta pl
Nowy szef strażaków, zanim został wielkopolskim komendantem wojewódzkim, był zastępcą Komendanta Miejskiego w Koninie. Ukończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie, studiuje prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest specjalistą w zakresie planowania operacyjnego i ratownictwa, ukończył kursy: ratownictwa chemicznego, ratownictwa ekologicznego, płetwonurka III i II stopnia.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #90 dnia: Maj 03, 2007, 08:14:15 »
Cytuj
Otóż pisząc na forum pewien Pan Związkowiec sam się przyznał, że cytuję :PS>Trochę wczoraj "zawalczyłem" w Warszawie, ale nigdy nie podejrzewałem sam siebie, że po pijanemu mogę odwołać KG PSP. Straszny reset miałem, trzeba przystopować...

Nie bierz wszystkiego dosłownie, może to był żart, pół żartem - pół serio.Też to przeczytałem ale nie odebrałem tego dosłownie !
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #91 dnia: Maj 03, 2007, 08:40:15 »
Cytuj
Otóż pisząc na forum pewien Pan Związkowiec sam się przyznał, że cytuję :PS>Trochę wczoraj "zawalczyłem" w Warszawie, ale nigdy nie podejrzewałem sam siebie, że po pijanemu mogę odwołać KG PSP. Straszny reset miałem, trzeba przystopować...

Nie bierz wszystkiego dosłownie, może to był żart, pół żartem - pół serio.Też to przeczytałem ale nie odebrałem tego dosłownie !
Przeciez robard, bo chyba o nim mowa, to 100% abstynent :wacko:

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #92 dnia: Maj 03, 2007, 09:59:28 »
... na forum pewien Pan Związkowiec sam się przyznał, że cytuję :PS>Trochę wczoraj "zawalczyłem" w Warszawie, ale nigdy nie podejrzewałem sam siebie, że po pijanemu mogę odwołać KG PSP. Straszny reset miałem, trzeba przystopować...
... dzięki za cytat z ustawy o związkach zawodowych, którą doskonale znam,...
Dlaczego związki bronią tylko ineresów strazaków podziału bojowego zapominając całkowicie o strazakach z biur,...
@komediant
Chyba masz problemy z odczytaniem i zrozumieniem oczywistego żartu, o przepisach prawa nie wspominając. Gdybym od razu przytoczył pełny tekst ustawy, nie byłoby pytania na dodatek z błędnym podziałem podział/biuro zamiast członek związku/niezrzeszony.
Art. 7. 2. W sprawach indywidualnych stosunków pracy związki zawodowe reprezentują prawa i interesy swoich członków. Na wniosek pracownika niezrzeszonego związek zawodowy może podjąć się obrony jego praw i interesów wobec pracodawcy. - w ramach dobrej współpracy może, lecz nie musi. -_-
 Interesy członków związku niezależnie od miejsca pełnienia służby są przez związki bronione.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #93 dnia: Maj 03, 2007, 10:43:25 »
Szanowny panie Komediancie, pańska wypowiez na temat ZZ , jest tak żenujaca , że az szkoda odpowiadać - a jednak nie mogę sie powstrzymać.
Wiekszośćkomendantów chciała by , aby w formacji mundurowej nie było ZZ ( czy to oznacza , że mundurowi nie maja prawa do obrony tylko do ślepego wykonywania czasem poronionych poleceń- te czasy minęły w 1989- ale widać niektórzy tęsknią)rozumiem ,że likwidacjaZZ dała by pole do popisu komendantom ( podział środków finansowych tylko wedle własnego uznania , można by się pochwalić wysokimi stanami na zmianach , które bardzo łatwo można by było stworzyc  bo kto by odezwał sie że za długo pracuje,wszyscy siedzą cicho i o nic się nie upominaja ) było by pieknie , nieprawda? Dlaczego ZZ nie dbają o interesy ośmiogodzinnych?- Dlaczego ośmiogodzinnych nie ma w ZZ? Może honor im nie pozwala utożsamiać się z motłochem z podziału .A jeżeli chodzi o zapracowanie ośmiogodzinnych-jedni faktycznie maja zapierdziel inni natomiast nie robia prawie nic lub.............!!?, Moze jest tu pole do popisu właś nie dla komendantów aby odpowiednio kierowac pracą ośmiogodzinnych., natomias fakt likwidacji w niektórych komendach, w szczególności mniejszych ,podwujnych stanowisk(np. kwatermistrzostwo) jest bardzo dobrym posunięciem tylko szkoda że ta oszczędnosc nie wpływa na zwiekszenie stanu zmian słuzbowych.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2007, 14:46:51 wysłana przez balon »

Offline maniek22111

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #94 dnia: Maj 03, 2007, 11:11:23 »
miało być o komendancie a znów kłótnia!!!!!!!!

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #95 dnia: Maj 03, 2007, 11:25:25 »
Racja! wybaczcie ale nie mogłem sie powstrzymac -krew się gotuje! Co do nowego KG to nie można go oceniać przed jakim kolwiek jego działaniem -to byłoby nie sprawiedliwe! Poczekajmy!

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #96 dnia: Maj 03, 2007, 17:30:39 »
Witam!
Dzięki za fajne komentarze, które nie do końca są trafne. Otóż pisząc na forum pewien Pan Związkowiec sam się przyznał, że cytuję :PS>Trochę wczoraj "zawalczyłem" w Warszawie, ale nigdy nie podejrzewałem sam siebie, że po pijanemu mogę odwołać KG PSP. Straszny reset miałem, trzeba przystopować...
 « Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2007, 14:50:03 wysłane przez robard »  , więc kto tu jest pijany. Ponadto dzięki za cytat z ustawy o związkach zawodowych, którą doskonale znam, ale znam też związkowców, którzy jej nie stosują w życiu lub wybierają tylko te fragmenty, które chronią ich przed konsekwencjami słabych wyników w służbie i nie interesują ich zapisy typu" Art. 6. Związki zawodowe współuczestniczą w tworzeniu korzystnych warunków pracy, bytu i wypoczynku."Natomiast zapis "Art. 7. 1. W zakresie praw i interesów zbiorowych związki zawodowe reprezentują wszystkich pracowników, niezależnie od ich przynależności związkowej" jest interpretowany tak "zapisz się do związku to cię obronimy". Nie mam nic do związków, ale czasami trochę samokrytyki Panowie. I jeszcze jedno pytanie - Dlaczego związki bronią tylko ineresów strazaków podziału bojowego zapominając całkowicie o strazakach z biur, którym ostatnie zmiany nie wyszły na dobre, jeden musi wykonywać pracę za dwóch za te same pobory i nie ma w czasie swojego 40 godzinnego tygodnia pracy ani godziny na odpoczynek czyli spanie? Pozdrawiam
 
Staraj się czytać ze zrozumieniem :) to w wielu postach znajdziesz wiele humoru, żartu nawet poprzez ironię.
Co do wspólnej polityki w psp trochę Ci Panie (Komendancie?) wyjaśnia poniższy cytat Balona ;
Szanowny panie Komediancie, pańska wypowiez na temat ZZ , jest tak żenujaca , że az szkoda odpowiadać - a jednak nie mogę sie powstrzymać.
Wiekszośćkomendantów chciała by , aby w formacji mundurowej nie było ZZ ( czy to oznacza , że mundurowi nie maja prawa do obrony tylko do ślepego wykonywania czasem poronionych poleceń- te czasy minęły w 1989- ale widać niektórzy tęsknią)rozumiem ,że likwidacjaZZ dała by pole do popisu komendantom ( podział środków finansowych tylko wedle własnego uznania , można by się pochwalić wysokimi stanami na zmianach , które bardzo łatwo można by było stworzyc  bo kto by odezwał sie że za długo pracuje,wszyscy siedzą cicho i o nic się nie upominaja ) było by pieknie , nieprawda? Dlaczego ZZ nie dbają o interesy ośmiogodzinnych?- Dlaczego ośmiogodzinnych nie ma w ZZ? Może honor im nie pozwala utożsamiać się z motłochem z podziału .A jeżeli chodzi o zapracowanie ośmiogodzinnych-jedni faktycznie maja zapierdziel inni natomiast nie robia prawie nic lub.............!!?, Moze jest tu pole do popisu właś nie dla komendantów aby odpowiednio kierowac pracą ośmiogodzinnych., natomias fakt likwidacji w niektórych komendach, w szczególności mniejszych ,podwujnych stanowisk(np. kwatermistrzostwo) jest bardzo dobrym posunięciem tylko szkoda że ta oszczędnosc nie wpływa na zwiekszenie stanu zmian słuzbowych.
« Ostatnia zmiana: Maj 03, 2007, 17:33:22 wysłana przez cul2 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.935
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #97 dnia: Maj 03, 2007, 19:53:22 »
KOMEDIANT ZAWSZE ZOSTANIE KOMEDIANTEM.ZNAM TO Z MOJEJ JEDNOSTKI.Komediancie oby tak dalej ... i jesteś w cyrku.Oczywiście po zasłużonej emie.No ale z tego co piszesz to zostało Ci jeszcze do wcześniejszej jakieś 14 lat.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #98 dnia: Maj 03, 2007, 22:05:35 »
Panie komediancie:
Cytuj
Dzięki za fajne komentarze, które nie do końca są trafne. Otóż pisząc na forum pewien Pan Związkowiec sam się przyznał, że cytuję :PS>Trochę wczoraj "zawalczyłem" w Warszawie, ale nigdy nie podejrzewałem sam siebie, że po pijanemu mogę odwołać KG PSP. Straszny reset miałem, trzeba przystopować...
Jakbyś czytał wszystko i od dawna to byś zrozumiał pewne rzeczy których niestety nigdy nie zrozumiesz ......
Cytuj
a przypisywanie zasług związkom zawodowym jest wg mnie niesmaczne
Dla Ciebie to nie tyle nie smaczne co nie strawne.....
NWZD w Częstochowie krzyczał żeby JEKG utrzymac na stanowisku a to Ty doprowadziłeś pewnie do tego że go odwołali. Gratuluje.
Cytuj
Po pierwsze to nie są oni reprezentantami wszyskich strażaków, a tylko swoich członków,
Rozumiem że jak ZZ wywalczały podwyżki to Ty oczywiście z honorem zrzekałeś się ich bo Ciebie nie reprezentują. Gratulacje po raz drugi.
Cytuj
...a tylko swoich członków, którzy w większości są osobami nie bardzo dbającymi o rzetelne wypełnianie swoich obowiązków, a tylko znajdowanie korzyści wynikających z przynależności związkowej;
Tak to banda idiotów i kretynów oraz bezmózgich yeti co mają wszystko w d... a dzięki temu, że są w ZZ nic nie robia, leżą i pewnie piją wódkę przez całą służbę i do tego leżą na tych fucking łóżeczkach które tylu już KG obiecywało że zabierze ..... :D A o służbę dbaja tylko tacy jak TY i tobie podobni. Gratulacje po raz trzeci.
Cytuj
po drugie obecność związków w formacji mundurowej jest co najmniej dyskusyjna, gdyż w tej chwili to oni decydują i rządzą a nie właściwy  przełożony odpowiedzialny za działalność jednostki,
Oczywiście.Więc jako związkowiec jutro daję sobie podwyzkę ...powiedzmy 800 zł. a pieniądze te uzyskam z dodatków mojego d-cy i z-cy d-cy odpowiedzialnych za działalnośc jednostki. A co ? Rządzę to i decyduję.... wolno mi.
Cytuj
chcą decydować ale nie odpowiadać negują wszystko, ale nie chcą podać rozsądnych rozwiązań.
Oczywiście, że tak. Normalnie chcą żeby do akcji jeździł jeden wóz bojowy na województwo.Rozsądne rozwiązanie ??? hm.... może OSP w KSRG ?? Ale skoro negują wszystko to OSP nie... !!! Nie i już !
Cytuj
Nic nie osiągniemy w mswia jeśli nie będziemy działać wspólnie dla dobra wszystkich strażaków.
Póki będziemy mieli takich gości jak Ty w PSP to naprawdę nie osiągniemy  NIC!
Cytuj
W zakresie praw i interesów zbiorowych związki zawodowe reprezentują wszystkich pracowników, niezależnie od ich przynależności związkowej" jest interpretowany tak "zapisz się do związku to cię obronimy".
Nie... przecież jedni mogą płacić składki żeby jako-tako Związek działał a inni nie muszą, ale bronić trzeba wszystkich tak ? Świetne.....
Cytuj
Dlaczego związki bronią tylko ineresów strazaków podziału bojowego zapominając całkowicie o strazakach z biur,
Gówno prawda panie komediancie.... jeżeli ocenia pan tylko swoje podwórko to proszę nie przekładać tego na ogół.
Cytuj
jeden musi wykonywać pracę za dwóch za te same pobory i nie ma w czasie swojego 40 godzinnego tygodnia pracy ani godziny na odpoczynek czyli spanie?
kiedyś byłem u BHP-owca jako świadek wypadku przy pracy. Pisał protokół, uwijał się, szukał odpowiednich przepisów itd a obok niego siedział tez biurowy kolega i czytając gazetę (ok. 30 minut) usypiał na stołku.... :)    Kawy chyba nie wypił bo mu wystygła..... A ten aspirant od BHP nie miał czasu się (brzydko mówiąc) wysrać. I co ? Mam powiedzieć że wszyscy biurowi to ćwoki i nieroby i tylko przychodzą do pracy pospać i poczytać gazetę ???
Tylko dlatego, że jeden ma wszystko w d...e ?
W zasadzie nikogo nie mam zamiaru obrażać, ale irytują mnie tacy jak Ty którzy usłyszą o jakimś forum strazackim, znajdą i od razu wypisuja pierdoły nie czytając poprzednich wypowiedzi kogoś któremu zarzucają później że popijanemu odwołuja komendanta..... ^_^

Co do Twojej wypowiedzi nasuwa mi się tylko jedno pytanie:

= A c na to wszystko mówią lekarze ?=
 :wacko:

Nie pozdrawiam.









Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Nowy KG PSP
« Odpowiedź #99 dnia: Maj 04, 2007, 00:15:57 »
Geddeon, ale się napracowałeś. Plusik za wypracowanie. Zawsze tak jest, że jeden ma wszystko w d...e, a drugiemu po tej d...e pot cieknie. To kwestia osobista. Jeden olewa wszystko, drugi chce wszystkim pomóc. Nie ma jednak powodów do zdenerwowania. Nie wszystkim da się wytłumaczyć potrzebę funkcjonowania ZZ straży. Ludzie bywają sfrustrowani z różnych powodów. Ja też taki byłem jak każdy ZZ ciągnął, tą naszą przykrótką pierzynę w swoją stronę. Teraz jestem w znacznie lepszym humorze i za to dziękuję temu Panu.

Co do nowego KG, to wydaje mi się, że każdy musi mieć trochę czasu, aby się zaznajomić z nowymi obowiązkami i zadaniami. Nie ma nic gorszego jak zaczynać urzędowanie od wygłaszania głupot.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.