Autor Wątek: „SI_OSP” System Informatyczny Ochotniczej Straży Pożarnej  (Przeczytany 11477 razy)

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: „SI_OSP” System Informatyczny Ochotniczej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 15, 2008, 20:44:10 »
System sam w sobie już działa. Zmieniła się wprawdzie koncepcja i rozwiązania techniczne ale idea pozostała. Jest jeszcze cała masa drobnych elementów wymagających poprawy i wręcz nowych rozwiązań.
Jak na razie autor nie chce jeszcze udostępnić wersji beta do testów.
Tyle jeśli chodzi o informację.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline mfireb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: „SI_OSP” System Informatyczny Ochotniczej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 03, 2008, 23:22:58 »
ciekawi mnie ten program popieram świetny pomysł bo nic innego nie ma do wspomagania decyzji w OSP

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: „SI_OSP” System Informatyczny Ochotniczej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 04, 2008, 07:56:34 »
Rozmawiałem ostatnio z autorem programu. Już działa. Nadal go testuje i rozbudowuje.
Tyle, że to nie jest taka prosta sprawa w jednym miejscu umieścić wszystkie potrzebne do zarządzania OSP narzędzia.
Do tego wszystkiego robi on to sam więc troszkę to trwa. :komp:
Widziałem testowałem. Jak dla mnie jest ok. Intuicyjnie, czytelnie. Jest jeszcze kilka błędów. Zobaczymy czy efekt końcowy zainteresuje kogoś.
Kilka osób z forum podrzuciło ciekawe rozwiązania i pomysły - zostały one uwzględnione w programie.
I już na koniec - nie nie ma jeszcze wersji BETA do testów.

A jako ciekawostkę powiem wam, że wersja pierwsza to praca dyplomowa studenta - zaliczona na bardzo dobrą ocenę! ^_^
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: „SI_OSP” System Informatyczny Ochotniczej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 04, 2008, 09:59:18 »
A może abakus przygotowałby lekką modyfikację SWD na potrzeby OSP?
W sumie program jest czytelny, i w większości zawiera moduły o których piszecie.
Pytanie tylko o koszt takiej operacji?
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline mfireb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: „SI_OSP” System Informatyczny Ochotniczej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 04, 2008, 17:00:37 »
To fajnie ze powoli programik zbliża sie ku końcowej fazie testów tylko rodzi się pytanie o koszty tego programu, a moze warto pomyśleć o jakiejs wersji demo do urzytkowników do testowania

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: „SI_OSP” System Informatyczny Ochotniczej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 04, 2008, 17:15:38 »
Mówiąc ogólnie pomysł z programem dla OSP jest super. Fajnie więc ze powstał jakiś program, bardzo chętnie zapoznał bym się z nim. Może coś się podpatrzy, skorzysta z pomysłów, udogodnień itp ;)
Jednak rzeczywiste korzyści chyba mogły by być dopiero po połączeniu takiego programu dla OSP z SWD-ST ( dodatkowy moduł dedykowany dla OSP?) Po co powielać informacje w wielu programach , skoro wszyscy mogliby korzystać z informacji wprowadzonej raz przez uprawniona osobę ?  Zapewne kiedyś tak będzie , ale chyba jeszcze sporo wody upłynie zanim ktoś uzna (i pokona opór przyzwyczajeń i biurokracji) że ochotnicy też powinni korzystać z tego samego programu - z korzyścią dla obu stron ;)

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: „SI_OSP” System Informatyczny Ochotniczej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 13, 2009, 16:55:50 »
Myślę że po roku ciszy dobrze by było odgrzać stary, jakże ciekawy wątek. Można wiedzieć jak daleko jesteście z w/w bazą danych? Gdzie ją można ściągnąć, zakupić?
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Granders

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: „SI_OSP” System Informatyczny Ochotniczej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 13, 2009, 18:09:14 »
temat chyba umarł...ale gdyby było inaczej,to chętnie zakupiłbym ten programik.
Bo życie jest tylko jedno-życie strażaków również...

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: „SI_OSP” System Informatyczny Ochotniczej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 14, 2009, 12:07:18 »
Szkoda, bo jak potrzebował pomocy to my go nie zawiedliśmy, a teraz

praca dyplomowa studenta - zaliczona na bardzo dobrą ocenę!   
ma Nas głęboko w  ...     :ksmut:   :'(

MGNACZUS  z kim ty pracujesz  ?   :-\
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: „SI_OSP” System Informatyczny Ochotniczej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 14, 2009, 18:48:17 »
myślę że MGNACZUS jest niewinny! Napalił się trochę chłop ale każdy z nas by się nakręcił bo przecież miało to być dzieło 10-lecia, a nawet XXI wieku. Każdy z nas chciałby mieć w końcu program na swoim kompie i śmigać żeby uporządkować ten papierkowy bałagan. Może się okaże że baza istnieje i będzie można z niej korzystać - oby, bo ułatwiło by to wielu osobom życie
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: „SI_OSP” System Informatyczny Ochotniczej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 15, 2009, 12:22:00 »
Ja też jestem ciekawy czy już ta baza gdzieś istnieje? Pozdrawiam

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: „SI_OSP” System Informatyczny Ochotniczej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 20, 2009, 03:52:30 »
Heh, jak leżałem w szpitalu to zmontowałem coś takiego pod swoją jednostkę - czyli bez fajerwerków prosta ewidencja, żeby było łatwiej pilnować kto jest upoważniony do wyjazdu, komu się kończą badania, itd. Pomysły owszem fajne, ale brak czasu :P Ja w dodatku zrobiłem program w technologii sieciowej PHP/MySQL - więc jako takich problemów z ewentualnym przerobieniem tego na "pracę zdalną" nie powinno być... Ale jak już wspomniałem, nie mam na to czasu - m.in. ze względu na to że czas poświęcony na produkcję mi się nie wróci - wiem jak to jest w Polsce z prawem autorskim, itd. Ale jak coś to mogę udostępnić źródełka - choć uprzedzam, że to dopiero początek... coś jakby moduł do obsługi JOT :straz:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: „SI_OSP” System Informatyczny Ochotniczej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 21, 2009, 17:34:41 »
Ale jak coś to mogę udostępnić źródełka - choć uprzedzam, że to dopiero początek... coś jakby moduł do obsługi JOT :straz:

Radhezz jeżeli nie sprawia Ci to problemu to zamieść odpowiednie wtyczki do bazy na forum. Myślę że wiele osób będzie zainteresowanych pobraniem bazy i jej ewentualnym udoskonaleniem. Przy okazji ocenimy Twoją pracę i wskażemy ewentualne kierunki poprawy i rozbudowy.
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: „SI_OSP” System Informatyczny Ochotniczej Straży Pożarnej
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 22, 2009, 19:24:08 »
Radhezz jeżeli nie sprawia Ci to problemu to zamieść odpowiednie wtyczki do bazy na forum. Myślę że wiele osób będzie zainteresowanych pobraniem bazy i jej ewentualnym udoskonaleniem. Przy okazji ocenimy Twoją pracę i wskażemy ewentualne kierunki poprawy i rozbudowy.
Nie, jutro jak coś to gdzieś wrzucę całość kodu w PHP na jakiś serwer i dorzucę link tutaj :komp:
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE