Autor Wątek: Czy zostać strażakiem???  (Przeczytany 7654 razy)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Czy zostać strażakiem???
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 09, 2008, 08:21:55 »
mam czasem dość tego ze tu cieknie to trzeba poprawić i mysli czlowiek o wielu sprawach nie związanych ze swoim zawodem i tym co robi.
będąc w psp mógłbym się skupić na jednym.

Po prostu przerobilem bycie na swoim i robienie u kogoś.
Jeśli masz taką możliwość wybierz mundur + "trochę" kontynuuj to, co robisz teraz. :-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline barthez315

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 226
  • RYCERZE FLORIANA
Odp: Czy zostać strażakiem???
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 19, 2008, 19:55:31 »
Popieram komentarz wyżej. Idź na straż i dorabiaj budowlanką
Chodziaż na nabór z ulicy i wiara w siebie to podstawa.
Ty masz na tyle dobrą sytuacje ze masz budowlanke.
A samą strażą raczej nie uciągniesz rodziny jaki pisali poprzednicy.
Za pare lat jak straż będzie płacic tyle ile płaci to zostaną Ci co to kochają. To jest ich zywioł.
"Na dzwięk syreny zostawiają swoje rodziny, przyjaciół aby ratować życie i dobytek innych, czasami niepowracając..."

Offline Sadzik222

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Czy zostać strażakiem???
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 05, 2009, 14:12:53 »
witam ja mam pytanie z innej beczki a mianowicie ; zdałem wszystkie potrzebne rzeczy do służby  w PSP 
testy sprawnościowe - zdane
psychotesty - zdane
obiegówka - zdana 
na komisji usłyszałem że zdolny  . Jak teraz wygląda dalsza droga ??  podpisuje umowę o pracę i szkolenie ???  czy jeszcze mnie czekają jakieś papiery ??
Scalono!
Cytuj
Raczej tak nie będzie bo nie jestem zameldowany w tym mieście w którym jest komenda .
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2009, 21:35:05 wysłana przez Ajax »
Wojna polega na wprowadzaniu w błąd. Jeśli możesz udawaj, że nie możesz; jeśli dasz znać, ze chcesz wykonać jakiś ruch, nie wykonuj go; jeśli jesteś blisko, udawaj, żeś daleko; jeśli wróg jest łasy na małe korzyści, zwabiaj go.

Offline LukaszPO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
  • PSP & OSP
Odp: Czy zostać strażakiem???
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 05, 2009, 14:48:16 »
najprawdopodobniej każą Ci się zarejestrować w urzędzie pracy i tamci z urzędu pracy fundują Ci kurs, potem 3 miesiące kursu i możesz pracować:P

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.956
    • JRG SGSP
Odp: Czy zostać strażakiem???
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 22, 2009, 21:28:05 »
A jak długo pracowałeś za biurkiem?

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.956
    • JRG SGSP
Odp: Czy zostać strażakiem???
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 22, 2009, 22:01:12 »
Więc byłoby lepiej gdybyś nic nie mówił, skoro nie masz świadomości znaczenia działalności prewencyjnej, szkoleniowej czy operacyjnej dla bezpieczeństwa. Takimi głupimi tekstami obrażasz ludzi.

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: Czy zostać strażakiem???
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 23, 2009, 09:17:19 »
bo ludzie myślą że za biurkiem nic się nie robi a tylko kawę pije...niekiedy za biurkiem dowódcy w PSP dzieją się ważniejsze sprawy niż akcji.

Offline fire_diablo

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Czy zostać strażakiem???
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 23, 2009, 13:52:43 »
Antonio idź do straży bo to najlepszy system na świecie 24/48 i możesz sobie dorobić w tej budowlance. Firmę załóż np. na ojca i wszystko zgodnie z prawem. Tylko pisemko dajesz do komendanta o podjęcie drugiej pracy i wszystko gra! Większość ludzi w PSP tak robi.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Czy zostać strażakiem???
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 24, 2009, 11:14:53 »
Cytuj
Firmę załóż np. na ojca i wszystko zgodnie z prawem.
A dlaczego nie na siebie ??
Nie ma żadnego konfliktu z prawem. Płacisz tylko ZUS w postaci "zdrowotnego" który i tak odpisujesz od podatku. jeśli robisz budowlankę to na ryczałcie masz 5,5% podatku. Jeśli zatrudnisz się u np. ojca to od każdej umowy zapłacisz 18% podatku.... Sam przemyśl czy to się opłaca zwłaszcza ze np.ojciec na którego założysz działalność też będzie musiał zapłacić podatek dochodowy.
Pozdrawiam