Autor Wątek: Wnioski awansowe  (Przeczytany 66079 razy)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #125 dnia: Maj 13, 2007, 12:04:05 »
Rozdział II Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej art. 32 mówi "wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne". Tymczasem w PSP jednych się awansuje na wyzsze stopnie oficerskie - innych nie. Jednym po reorganizacji utrzymuje się stanowiska warunkowo - innym nie. Jedni pracują 40 godz. tygodniowo - inni nie. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej (rozdz. I art. 8), ale widocznie nie jest żadnym prawem dla PSP. Smutne ale prawdziwe.
Ronin wiesz jak przeczytałeś moje posty, że nie jestem symaptykiem, a sceptykiem co do poprawności działań pod nazwą akcja awansowa 2007. Pozwolę sobie jednak nie zgodzić się z Tobą co do "wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne".
Ta zasada konstytucyjna dotyczy równości na lini obywatel władze publiczne. Każdy winien być równo traktowany przez Urząd skarbowy itd.
Jeżeli przyjąć tę zasadę na "żywca" to każdy winien być generałem i pracować jako KG. Nie o to w tym chodzi, awansować można i nie ma tu obligatoryjności.

Natomiast jest inna sprawa od momentu kiedy powstaje wniosek o awans w stopniu służbowym? Tu jest wiele nieprawidłowości. Zasady, że można, a nie trzeba awansować istnieje w prawie. jeżeli już wniosek powstał to musi być rozpatrzony.

W PSP nie funkcjonują jasne zasady (o ile wogóle jakiekolwiek istnieją) rozpatrywania wniosku.

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #126 dnia: Maj 13, 2007, 18:58:01 »
W PSP nie funkcjonują jasne zasady (o ile wogóle jakiekolwiek istnieją) rozpatrywania wniosku.
i tu tkwi problem - czy w ogóle coś takiego istnieje - jakieś jawne zasady?????????????
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #127 dnia: Maj 13, 2007, 19:39:22 »
Nie nie ma ale w czynie społecznym wspólnymi siłami takie postepowanie można napisać. To co pomożemy Komendzie G w określeniu zasad ? :):)

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #128 dnia: Maj 14, 2007, 12:18:01 »
Nie nie ma ale w czynie społecznym wspólnymi siłami takie postepowanie można napisać. To co pomożemy Komendzie G w określeniu zasad ? :):)
OK. obawiam się tylko jednego, że i tak będą mieli to głęboko w d.... Trzeba by coś naprawę sensownego wymysleć i mieć poparcie ludzi.
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 14, 2007, 13:31:48 »
Witam!!!
Może w końcu Sz.Pan Minister zajmie się tą sprawą,................przecież jest teoretycznie dobrze przygotowany 

Anonim

  • Gość
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #130 dnia: Maj 15, 2007, 06:11:21 »
Cytuj
Nie nie ma ale w czynie społecznym wspólnymi siłami takie postepowanie można napisać. To co pomożemy Komendzie G w określeniu zasad ? :):)

A czy to aby nie jest kwestia ministerstwa?

Cytuj
obawiam się tylko jednego, że i tak będą mieli to głęboko w d....

Gratuluję podejścia..
 
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2007, 06:13:22 wysłana przez Anonim »

Offline katlaki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #131 dnia: Maj 15, 2007, 12:40:27 »
A ja mam inne pytanie: jak jest w kraju . Mianowice ile JRG o stanie etatów poniżej 37 posiada etaty oficerskie dla Dowódców zmian. Moje pytanie podyktowane jest tym ,że po zmianach ( reorganizacji) w powiecie na trzy jednostki jedna powyżej 37 etatów - ma etaty oficerskie dla dowódców zmian oraz dla dowódców sekcji w sumie 9 . I tam w tym roku awansowano na pierwsze stopnie oficerskie w tym brata 01, a dwie pozostałe jednostki o etatach poniżej 37 nie mają ani jednego etatu oficerskiego. I tak oficerowie zatrudnieni na etatach dowódców zmian zostali pozbawieni możliwości dalszego awansu. W tym roku mimo upływu odpowiedniego okresu czasu nie poszły wnioski awansowe i tym samym nie zostali mianowani na kolejny stopień oficerski, mimo ukończenia SGSP i nie tylko.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #132 dnia: Maj 15, 2007, 12:48:12 »
Cytuj
Nie nie ma ale w czynie społecznym wspólnymi siłami takie postepowanie można napisać. To co pomożemy Komendzie G w określeniu zasad ? :):)

A czy to aby nie jest kwestia ministerstwa?

Raczej nie na wszystkie stopnie, a i tak gro rzeczy jest wykonywanych przez Komendę G, a później otrzymuje tylko wersję ministerstwa. Weź takie rozporządzenie płacowe czy inne przepisy rangi ministerialnej. Ktoś z ministerstwa za tym gania, otóż nie sprawę wykonuje KG.

Offline murzyn

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #133 dnia: Maj 15, 2007, 14:44:22 »
W sprawie wniosków awansowych dużo do powiedzenia mają Związki Zawodowe ich nacisk spowodował drugie podejście do wniosków, bo ci którym się nie powiodło w pierwszej turze (nie nadawali się) w drugiej już są idealnymi kandydatami do awansu. Ponoć na Podkarpaciu tylko dwa wnioski przeszły na pierwszy stopień oficerski (gdzie nie ma etatu oficerskiego) a osoby należą do ZZ. W jednych komendach pracownicy biurowi podostawali kolejne stopnie oficerskie a w innych nie. Należę do grupy tych którym się od kilku lat nie szczęści się w awansach na kolejne stopnie oficerskie. Mam wrażenie że należę do strażaków III kategorii którym się już nic nie należy, tak jak koledzy pisali wcześniej nawet nie dowiemy się dlaczego tak się dzieje, być może zabronią nam używania tytułu (nazwy) strażak PSP. Jako pracownik biurowy wykonuje pracę swoją jak i na stanowisku kierowania gdzie odpowiedzialność biorę  taką samą jak etatowi dyżurni czy to naprawdę nie ma to wpływu na docenianie w górnych warstwach PSP. Żyjemy w kraju układów i układzików nie liczy się człowiek pracujący tak jak inni. Poróżnienie ludzi decyzjami awansowymi spowodowały olewające podejście do rzetelnej pracy jaką się wykonywało. A może by tak media wtajemniczyć w nasz problem ponoć czynią cuda. Szkoda jest ludzi dyskryminowanych przez takich samych jak oni, a może by tak pomalować twarz na czarno by daleka było widać kto jest kto, było by to rozwiązanie jednego z problemów PSP .

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #134 dnia: Maj 15, 2007, 17:11:44 »
Cytuj
bo ci którym się nie powiodło w pierwszej turze (nie nadawali się) w drugiej już są idealnymi kandydatami do awansu.
Rozumiem że nie przeszli pozytywnie weryfikacji i stąd to : "nie nadawali się", czy jest to Twoja własna opinia ?
Cytuj
Ponoć na Podkarpaciu tylko dwa wnioski przeszły na pierwszy stopień oficerski (gdzie nie ma etatu oficerskiego) a osoby należą do ZZ.
Ponoć mają ich powiesić za przynależność.
Oczywiście reszta wniosków na podkarpaciu została odrzucona ponieważ nie byli członkami ZZ.




Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #135 dnia: Maj 15, 2007, 18:05:31 »
Ja czekam na odpowiedź KG na moje pisemko. Ciekaw jestem KIEDY ODPISZĄ  ^_^
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #136 dnia: Maj 16, 2007, 18:50:54 »
Cytuj
w zakresie przeprowadzenia tegorocznej akcji awansowej, Komendant poinformował, iż ok. 180 wniosków zostało dodatkowo przesłanych do Ministerstwa (ok. 60 wniosków dotyczyło przyznania I stopnia oficerskiego). Jako kryterium przyjęto wyszkolenie z odpowiednim umotywowaniem przydatności na zajmowanym stanowisku. Z przesłanej puli wniosków 6-7 wniosków zostało odrzuconych przez Ministerstwo. Wnioski na kolejne stopnie aspiranckie są jeszcze możliwe do akceptacji. Wobec braku informacji o zastosowanych poprzednio kryteriach weryfikacji wniosków awansowych, Komendant Główny zobowiązał się do opracowania stosownej analizy, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

Jednocześnie Komendant Główny zobowiązał się na przyszłość, iż każdy wniosek, który wyjdzie z Komendy Powiatowej/Miejskiej, trafi do Komendy Głównej, gdzie opracowane zostaną dokładne kryteria rozpatrywania tych wniosków wraz z przekazaniem odpowiedniej informacji.

Kontynuując dyskusje wskazano, iż większość w/w wniosków awansowych została zatrzymana w Komendach Wojewódzkich, bez podania przyczyn. Z wrócono się z prośbą do Komendanta o opracowanie i udzielenie informacji w zakresie nierozpatrzonych wniosków awansowych. 
Teraz juz wiadomo kto przesiał wnioski i zablokował awanse. Sobie nie wezmę i komus nie dam, to  myśl przewodnia komend wojewodzkich. Po co było d... zawracac i wogole wysylac cokolwiek do wojewodztwa, przeciez tam "najlepiej" wiedzą kogo awansowac.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #137 dnia: Maj 16, 2007, 19:31:05 »
@ronin, nie wiem skąd jest ten cytat, ale ciekawe rzeczy w nim piszą. Tym ciekawsze, że na wczorajszym spotkaniu w KW, naczelnik kadr z KW zapierał się, że KW nie wstrzymywała żadnych wniosków awansowych i o ile jakies zostały wstrzymane to na poziomie KM (P), ONI niby wszystko co przyszło przesyłali do KG...hm..ciekawe. Pożyjemy zoabczymy komu wyrośnie niedługo długi nosek Pinokia?  :mellow: Chciałbym wtedy go za ten nosek troszkę potargać.. :wacko:
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #138 dnia: Maj 16, 2007, 20:28:42 »

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #139 dnia: Maj 16, 2007, 21:26:22 »
Witam. Dzisiaj dopiero dowiedziałem się w mojej KW, że wnioski awansowe, tych co w tym roku nie awansowali, zostały zatrzymane w KW. Przed majem odpowiadali w KW że nic nie zatrzymywali i wszytko poszło. Niestety nie dowiedziałem się jakimi kryteriami się kierowano i czym uzasadniano odrzucanie wniosków. Narazie staram się ustalić więcej.
Pozdrawiam  :mellow:
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #140 dnia: Maj 17, 2007, 06:16:58 »
 w zakresie przeprowadzenia tegorocznej akcji awansowej, Komendant poinformował, iż ok. 180 wniosków zostało dodatkowo przesłanych do Ministerstwa (ok. 60 wniosków dotyczyło przyznania I stopnia oficerskiego). Jako kryterium przyjęto wyszkolenie z odpowiednim umotywowaniem przydatności na zajmowanym stanowisku. Z przesłanej puli wniosków 6-7 wniosków zostało odrzuconych przez Ministerstwo. Wnioski na kolejne stopnie aspiranckie są jeszcze możliwe do akceptacji. Wobec braku informacji o zastosowanych poprzednio kryteriach weryfikacji wniosków awansowych, Komendant Główny zobowiązał się do opracowania stosownej analizy, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami.

Jednocześnie Komendant Główny zobowiązał się na przyszłość, iż każdy wniosek, który wyjdzie z Komendy Powiatowej/Miejskiej, trafi do Komendy Głównej, gdzie opracowane zostaną dokładne kryteria rozpatrywania tych wniosków wraz z przekazaniem odp

więcej tutaj ..  http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/biuletyn/biuletyn-5-07.htm

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline wojtekstr

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
    • http://www.kmpspmyslowice.madnet.pl
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #141 dnia: Maj 17, 2007, 06:55:38 »
Jako kryterium przyjęto wyszkolenie z odpowiednim umotywowaniem przydatności na zajmowanym stanowisku.
To może ktoś wreszcie przestanie walić ściemę i powie jasno o jakie kryteria chodziło. Nie wierzę w tego typu brednie z autopsji. A co z wnioskami za ten rok???????  Przepraszamy ale w tym roku wam nie udzielimy żadnej odpowiedzi????
Moja Stronka o mojej komendzie PSP
POZDRAWIAM
Wojtek Strażak SAM:-)

Offline kamillo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #142 dnia: Maj 17, 2007, 11:51:33 »
To kiedy dowiemy się o awansach na pierwszy stopien ** ????????

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #143 dnia: Maj 17, 2007, 11:59:09 »
Przecież już się dowiedzieliśmy. Kto dostał, już się obszywa.

Offline kamillo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #144 dnia: Maj 17, 2007, 12:04:50 »
No to fajnie! Ale nie wszyscy wiedzą!

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #145 dnia: Maj 17, 2007, 12:12:01 »
A jest u ciebie wydział kadr w KW? zapytaj.

Offline kamillo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #146 dnia: Maj 17, 2007, 12:21:43 »
Jest taki wydział oczywiście, myślałem że jest w interesie KM poinformowanie o takich wnioskach??

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #147 dnia: Maj 17, 2007, 12:25:30 »
W interesie KM jest na ogół trzymanie się stanowiska...
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #148 dnia: Maj 17, 2007, 14:17:20 »
u mnie w województwie przyszła lista osób które dostały awanse rozkazem z 4 maja a nie z tego wczesniejszego z kwietnia sa nowe osby między innymi nasz dowódca jrg, bo nie wiadomo z jakiej przyczyny nie dostał w pierszej fazie awansu.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Wnioski awansowe
« Odpowiedź #149 dnia: Maj 17, 2007, 16:21:42 »
To miłe że troszczysz się o swojego d-cę, a jeszcze milej, że zatroszczyłeś się o króla z podlasia i jego polityczne odwołanie. Może czas zatroszczyć się o siebie?