Autor Wątek: podoficerowie na psk/msk  (Przeczytany 5114 razy)

Offline darell

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
  • st.dyspozytor PSK
podoficerowie na psk/msk
« dnia: Kwiecień 11, 2007, 00:56:26 »
Witam wszystkich kolegów dyżurnych operacyjnych jak również dyspozytorów.
wstąpiłem do służby w psp kilkanaście lat temu. skonczyłem kurs szeregowych potem podoficerski i po dziewięciu latach służby  na pb pierwszy raz objąłem służbę na psk jako dubler( tak na około pół roku)
i w koncu stało się - dostałem propozycję przejścia na psk na stałe jako dyspozytor potem awans na starszego dyspozytora aż w końcu nadarzyła się okazja pójść na zaoczną aspirantkę. niestety odpadłem na egzaminach zorganizowanych przez kw niewiem nawet dlaczego gdyż nie widziałem nawet wyników tych egzaminów . potem wielki pech ,miałem niewielki wypadek, który skonczył się poważną operacją. po dość długim zwolnieniu komisja lekarska uznała że nadaje się do służby na zajmowanym stanowiesku ale z ograniczeniem. po kilku miesiącach znowu nadarzyła się okazja aby pójść na aspirantkę. niestety z takim orzeczeniem komisji lekarskiej jest to niemożliwe , a bardzo bym chciał podnieść swoje kwalifikacje i jeszcze trochę popracować( na meryturę jestem jeszcze za młody) ale jako podoficer mam wrażenie że podoficerów traktuje się jak niedouczonych tłumoków, a przecież swoją robotę wykonujemy tak samo dobrze jak aspirant czy oficer z tym że na dużo niższej grupie i szlag mnie trafia jak nieraz czytam że podoficer nie nadaje się na psk/msk

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: podoficerowie na psk/msk
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2007, 07:50:59 »
wzruszyła mnie Twoja historia.  ^_^
Czego oczekujesz w odpowiedzi? Współczucia? Przecież to norma w naszej służbie. Bezsensowny podział na młodszych, starszych, pomocników, dyżurnych, którzy w gruncie rzeczy robią dokładnie to samo.... Tylko na konto dostają niekoniecznie tak samo.

Offline MOR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: podoficerowie na psk/msk
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 11, 2007, 08:25:58 »
Nie wiem w jakiej jesteś kategorii jednostki ale wykształcenie podoficerskie może wystarczy? Choć rozumiem Ciebie i twoje poświęcenie dla służby w PSP.Może zrozumieją i docenią to  twoi przełożeni i oni spróbują ci pomóc choćby w uznaniu z te lata pracy.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: podoficerowie na psk/msk
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 11, 2007, 13:54:23 »
Na czym polega to ograniczenie?
Pracować możesz, a do szkoły nie możesz pójść!!!!!!!!!!!

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: podoficerowie na psk/msk
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 11, 2007, 15:10:08 »
Hm...
Wydaje mi się, że nie szkoła jaką się akurat Tu -SK skończyło /czyt. pożarnicza/. Jest najmniej istotna! Znacznie bardziej liczy się doświadczenie, obycie i pewne predyspozycje do jej pełnienia. Nie może być absolutnie /jak jest/ przypadku i łapanki!!! Wszyscy niemal w PSK/MSK wykonują i robią bardzo podobne czynności - różnica może tylko w tym: 2-3 osoby, czy samemu - właśnie kategorie. Z tym się wiąże /powinna/ na pewno również, ilość interwencji i obszar, ludność, chronionego terenu.
Jakoś chyba nie wszyscy w KG to rozumieją - co widać jak na dłoni :wacko: Po prostu nigdy nie pełnili , akurat w SK służby, a powinni!!!
Inna sprawa gr. zaszeregowania o czym już wielokrotnie pisałem. Efekt i zrozumienie KG widać  :angry: Niecałe 7,- zł./12 h. No.. może kiedyś?
Dodatek za stopień i <wysługa> to inna spr.
Cytuj
Pracować możesz, a do szkoły nie możesz pójść!!
Tak do końca też nie jest! Nie każdy może /mógł/ ze względu na sytuację rodzinną, polityczną i często różne wew. układy :mellow:
Tak w skócie nt.
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2007, 17:17:51 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: podoficerowie na psk/msk
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 12, 2007, 08:37:16 »
Cytuj
mam wrażenie że podoficerów traktuje się jak niedouczonych tłumoków, a przecież swoją robotę wykonujemy tak samo dobrze jak aspirant czy oficer z tym że na dużo niższej grupie i szlag mnie trafia jak nieraz czytam że podoficer nie nadaje się na psk/msk

A ja jestem aspirantem 20 lat służby i tak traktują mnie jak podoficera, szkoła nic ci nie da no chyba że własną satysfakcje
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: podoficerowie na psk/msk
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 12, 2007, 16:40:09 »
nic dodać nic ująć aż trudno uwierzyć że jeszcze ktoś pcha się na to stanowisko  ^_^ za taką kasę i natłok obowiązków
że już nie wspomnę o innych fuchach odwalanych ku chwale Ojczyzny, Wojewody i Starostwa hm....
Pozdr.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!