Rozwój osobisty i zawodowy > Szkolenie, doskonalenie, ćwiczenia

Potrzebuje Info Na Temat Sprzet Gasniczego.....

(1/3) > >>

nicox:
poszukuje informacji na temat: Sprzet gasniczy stosowany do gaszenia pozarow lasow w europie poludniowej ......... baaardzo ebde wdzieczny za tyakie informacje lub adresy str na ktorych te informacje moge znalezc...z gory dziekuje

arkadiusz:
do gaszenia pożarów lasow bardzo czesto sa stosowane wszelakiego rodzaju samoloty gasnicze ( pzl-104 wilga)  lub śmigłowce mogace służyć poza dostarczaniem na miejsce pożaru środków gaśniczych także do
 czynności ratowniczych ( mi-2 lub mi-8)  a także pojazdy z napędem na wszystkie osie z naszych polskich są to star 266 i niekiedy star 244...w innych krajach są spotykane pojazdy typu iveco euro fire...
oraz lekie samochody typu mercedes unimog oraz inne pojazdy pomocnicze przydatne podczas takich pożarów.. :rolleyes:  

specjalista:
Ech, strażacy! Ktoś wam tu wciska kit - a Wy nic? Odkąd to Wilga jest samolotem gaśniczym? Niby czym ma gasić? Wywoła u ognia strach?
Samolotem gaśniczym u nas jest Dromader, a śmigłowcem Mi2 z podwieszonym workiem. W krajach rozwiniętych takim samolotem jest Canadair nabierający wodę bez lądowania. Natomiast tradycyjnie już co roku nasi lotnicy i nasz sprzęt przez całe lato stacjonują w Hiszpanii i Portugalii na zasadzie kontraktu, i gaszą tam lasy.

Sylwek:
Witam, jeśli chodzi o gaszenie pożarów lasów to trochę ze względu na lokalny patriortyzm (mieszkam kawałek od Lublina i rzut beretem od Świdnika) wrzucam Wam linki do firmy ze Świdnika HELISECO  
http://platon.man.lublin.pl/~heliseco/rocznica.htm
O działalności tej firmy było już też na STRAŻAKU
http://www.strazak.pl/article.php?sid=225
Heliseco to firma która od wielu lat specjalizuje się w usługach lotniczych... między innymi ich śmigłowce pracują w sezonie letnim przy gaszeniu pożarów lasów w Hiszpanii, Portugalii i w Polsce.

gorex:
2 specjalista:
nie poprostu arek nas zalamuje, zeby demntowac jego wypowiedzi trzebaby poswiecic spor czasu :D to raz
dwa: pytania w stylu poszukuje info... nie sa przewaznie poprzedzone wlasnym wysilkiem przeszukania netu i nie ciesza sie populranosci :D

MI 2 tez takuje sie bez ladowania
 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej